Zavrieť

Porady

www.digi-tv.sk

Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
Usporiadat
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Fero11 Pozri príspevok
Ake foto ? ja ti mozem poslat foto aj zo sky Digital UK. Sice som nieco pocul o nejakych kartickach, ale po zmene ROM off. No clovek nikdy nevie, kedy sa nieco objavi, ale asi bude chciet zarobit spolocnost na piratskych kartickach, po case to pusti do emu, potom update kariet atd.....ludia si zvyknu na emu, ale stale to nejaky cas 1,2,3 alebo 6 mesiacov nepojde, tak sa radsej rozhodnu pre legalnu cestu
Ale obaja vieme ako to beží aj ako dopadne ,nie?Nie na foto záleží,ale na tom,kto to posielá.A s nimi som pár rokov v Paris študoval..
Samozrejme-s emu N3 zatial nemá zďaleka nič spoločné,A ja ako amatér viem len o nejakých Merlin kartách,ATR bitoch,Mandrake napr.9,2 alebo Ubuntuaj Slax z Linuxu..A niečo podobné..
Čiže je to téma,nie pre mňá a asi to nezaujíma 99% tu radiacích sa poraďákoch.Téma N3 u mňa skončená.
0 0
vyr skalny vyr skalny

vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

To duves: Pri pohlade z okna si si musel vsimnut kde su otocene vsetky taniere a hned by si vedel ci to u teba je mozne zrealizovat, pripadne si dopredu dohodnut - vybavit umiestnenie na strechu ako pise theo. V tomto pripade by som neobvinoval nikoho ze si musel cakat tri mesiace aby ti povedali ze sa to neda.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja som sa tiez chcel opytat, to nemas ani jednu stenu v dome, ci v byte na juh ?? Ine je uz ked ti stoji z juznej strany pred domom, ci bytom nejaka prekazka, napr veziak
Trosku inspiracie http://www.helkon.cz/cs/v-prirode-green-sat.html
Naposledy upravil Fero11 : 09.10.08 at 19:27
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Theo Pozri príspevok
Ale obaja vieme ako to beží aj ako dopadne ,nie?Nie na foto záleží,ale na tom,kto to posielá.A s nimi som pár rokov v Paris študoval..
Samozrejme-s emu N3 zatial nemá zďaleka nič spoločné,A ja ako amatér viem len o nejakých Merlin kartách,ATR bitoch,Mandrake napr.9,2 alebo Ubuntuaj Slax z Linuxu..A niečo podobné..
Čiže je to téma,nie pre mňá a asi to nezaujíma 99% tu radiacích sa poraďákoch.Téma N3 u mňa skončená.
aj pre mna
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ja som sa o DVB-S nikdy zvlast nezaujimal. Takze som nevedel, že taniere zvyknu byt len na juznej expozicii. No čo už. Objednal som UPC digitalny signal. V bytovke su rozvody. Len to bude drahsie. Nie 290, ale 490 mesacne.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ANNAP Pozri príspevok
konečne funguje JOJ PLUS aj na DIGI-TV, ja sa teším na filmovú klasiku ( Žena za pultom,Doktor z hôr, Dallas atď )
u nás nefunguje ... alebo že by sme joj plus nevedeli nájsť?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

janaGT Pozri príspevok
u nás nefunguje ... alebo že by sme joj plus nevedeli nájsť?

Ja som to našla v ponuke pod názvom "Money Chanel"
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Paula Pozri príspevok
Ja som to našla v ponuke pod názvom "Money Chanel"
skúsim pohľadať ... ďakujem za info
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
janaGT Pozri príspevok
skúsim pohľadať ... ďakujem za info
Keby si nenašlo,čo môže byť,že neni v zozname-choď do MENU-Vyhľadávanie -v uvedených frekvenciach nájdeš 12686 V 27500 3/4 /Je možné že to prvé číslo nie je presne také-rozdiel môže byť 2,3 .Dáš prehľadať frekvencu-iu.Po vyhľadávaní vyjdeš z MENU escape tlačítkom a v zozname VŠETKY tam bude už aj JOJ plus/nie Money ch./
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Theo Pozri príspevok
Keby si nenašlo,čo môže byť,že neni v zozname-choď do MENU-Vyhľadávanie -v uvedených frekvenciach nájdeš 12686 V 27500 3/4 /Je možné že to prvé číslo nie je presne také-rozdiel môže byť 2,3 .Dáš prehľadať frekvencu-iu.Po vyhľadávaní vyjdeš z MENU escape tlačítkom a v zozname VŠETKY tam bude už aj JOJ plus/nie Money ch./
nenašla som ponuku vyhľadávanie, avšak keď som išla po programoch, našla som ten money ch.
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
janaGT Pozri príspevok
nenašla som ponuku vyhľadávanie, avšak keď som išla po programoch, našla som ten money ch.
A máme novú TV stanicu Sk.Nie je to v ponuke Digi /zatiaľ/ ale dá sa naladiť na 1W,čiže kde vysiela Digi TV./Je to na frek.kde sú TV:Patriot,Nautik.../
Teda:12399 H 28000 7/8 MUSIQ 1 -zatiaľ skúšobne,ale vysiela sa pop music-videoklipy.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Chcem sa opytat, tie receivery na digi niesu blokovane na ine programy, respektive druzice, Ako to bolo u philipsov od UPC.

No je to na druzici Thor3 ale je to uplne blizko intelsatu, takze sa to v pohode chyta a dokonca na thore mam este silnejsi signal jak na intelsate
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kablovka fičí od piatku večera. Co ma prekvapuje a konzultoval som to s kamošom, čo sa vyzna, tak STB (tuner pre kablovy prijem) nema digitalny vystup HDMI. Takto paradoxne je digitalne vysielanie degradovane na analogove.
Ten STB ponukaju tento:

http://www.digizone.cz/clanky/handan...-kabelovy-stb/
UPC ma v ponuke set top box aj s hardiskom za dalsi mesacny priplatok. Tiež ale absentuje vystup HDMI. Pockam, až bude v ponuke lepší, s HDMI vystupom.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Kablovka fičí od piatku večera. Co ma prekvapuje a konzultoval som to s kamošom, čo sa vyzna, tak STB (tuner pre kablovy prijem) nema digitalny vystup HDMI. Takto paradoxne je digitalne vysielanie degradovane na analogove.
Ten STB ponukaju tento:

http://www.digizone.cz/clanky/handan...-kabelovy-stb/
UPC ma v ponuke set top box aj s hardiskom za dalsi mesacny priplatok. Tiež ale absentuje vystup HDMI. Pockam, až bude v ponuke lepší, s HDMI vystupom.
Nie som si úplne istý, ale nie je digital ako digital. Nemyslím si, že by to degradovalo signál. To, že je digitálny príjem, neznamená, že výstup musí byť tiež digitálny cez HDMI. Digitálny príjem je rovnakej kvality ako analógový (myslím tým riadkovanie), len tým, že je to digitálne, je to ochránené od šumov. Aj z digitálneho signálu máš len analógový výstup vo forme kompozitu, prípadne RGB signálu či S-videa. Výstup HDMI by ti zelešpil kvalitu obrazu.

To je ako u zvuku - analógový zdroj boli MC kazety, digitálny zdroj je CD. Výstup na reprodutory máš ale v oboch prípadoch analógový a nikdy by si nepovedal, že prečo CD prehrávač nemá optický digitálny výstup. Možno ani tak skoro nebudú vyrábať set-top-boxy s HDMI výstupom. Nemá to význam, pokiaľ samotné televízne vysielanie nebude vo FUllHD rozlíšení.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No set top box s HDMI vystupom som neobjavil. DVD rekordery už maju digitalny vystup HDMI - čo vlastne ale nič nerieši, lebo potrebujeme do DVD rekorderu dostat digitalny signal.
Ak niečo na zaznam videa s komfortom, tak zatial asi toto:
http://www.alza.sk/SK/umax-network-m...ank-d92852.htm
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
No set top box s HDMI vystupom som neobjavil. DVD rekordery už maju digitalny vystup HDMI - čo vlastne ale nič nerieši, lebo potrebujeme do DVD rekorderu dostat digitalny signal.
Ak niečo na zaznam videa s komfortom, tak zatial asi toto:
http://www.alza.sk/SK/umax-network-m...ank-d92852.htm
Zase ti hovorím - ten signál, čo chytáš z káblovky, je síce digitálny, ale má stále len kvalitu klasického PAL signálu. Nie je to FullHD ani dokonca HD rozlíšenie. Neviem, či nejaká TV stanica vôbec vysiela v HD rozlíšení. Preto HDMI výstup pre TV signál je ti zbytočný.

U DVD prehrávača je to iné - na DVD diskoch je síce ešte PAL norma, ale DVD prehrávač dokáže interpolovať na HD rozlíšenie.


Ale vidím, že ľudia sú z tej digitalizácie úplne zblbnutí - všade chcú digital, aj keď to nie je digital. Pritom pojem "digital" sa používa pre kopec vecí a to si ľudia pletú. Dokonca aj tam sa to používa, kde to s "digitálom" nič spoločníé nemá - DIGI TV.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Chobot
Ak nejaka TV vysiela film z DVD, tak z uplinkovej stanice, cez druzicu sa signal prenasa v digitalnej forme komprimovany v mpeg2 respektive mpeg4 (HDTV), tak po spracovani receiverom prechadza do TV v dig. forme a myslim, ze aj cez scart ide digital (neviem na 100%) analog ide len ak to ide cez klasicku antenu, pretoze v TV je analog. tuner (tie novsie uz su vybavene DVB-T tunerom)
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

duves Pozri príspevok
No set top box s HDMI vystupom som neobjavil. DVD rekordery už maju digitalny vystup HDMI - čo vlastne ale nič nerieši, lebo potrebujeme do DVD rekorderu dostat digitalny signal.
Ak niečo na zaznam videa s komfortom, tak zatial asi toto:
http://www.alza.sk/SK/umax-network-m...ank-d92852.htm
Su to sice dost drahe stroje, nad 10000, ale myslim, ze maju buducnost
http://www.abipbox.com/Sk/Default.as...D=6&groupId=40
pozri hlavne
900HD, 910HD a 9000HD
Take najdolezitejsie info
Maju aj HDMI s HDCP, inak bezia pod OS linux, mozes ho pripojit do PC siete ma to LAN, je tam moznost menit tuner do PCMCIA slotu, jak pre satelit (DVB-S, DVB-S2), terestrial (DVB-T), kablovka (DVB-C). ma to USB, moznost pripojit akekolvek datove zariadenie na zaznam, btw ma to aj externy SATA, 2x CI atd....................... sakra ma to vsetko na co si spomenies, su to stroje buducnosti.
Tym padom mozes DVD rekorder vyhodit
0 0
vyr skalny vyr skalny

vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

Samozrejme ze su stanice co vysielaju v HD a samozrejme ze su prijimace s HDMI - aj UPC aj Orange aj Satro maju v ponuke HD programy a k nim aj setboxy s HDMI vystupom. Pri beznom rozliseni je HDMI naozaj zbytocny, rozdiel medzi HDMI a SCART nespoznate. Tiez som bol prekvapeny ako "funguju" upscalery ktore by mali prepocitavat na HD rozlisenie - rozdiel ziadny. Bud HD je alebo nie je, oklamat sa to neda.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Fero11 Pozri príspevok
Su to sice dost drahe stroje, nad 10000, ale myslim, ze maju buducnost
http://www.abipbox.com/Sk/Default.as...D=6&groupId=40
pozri hlavne
900HD, 910HD a 9000HD
Take najdolezitejsie info
Maju aj HDMI s HDCP, inak bezia pod OS linux, mozes ho pripojit do PC siete ma to LAN, je tam moznost menit tuner do PCMCIA slotu, jak pre satelit (DVB-S, DVB-S2), terestrial (DVB-T), kablovka (DVB-C). ma to USB, moznost pripojit akekolvek datove zariadenie na zaznam, btw ma to aj externy SATA, 2x CI atd....................... sakra ma to vsetko na co si spomenies, su to stroje buducnosti.
Tym padom mozes DVD rekorder vyhodit
Ano, to vyzera este lepsie! A ma to buducnost.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať