Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
bubulak bubulak

bubulak je offline (nepripojený) bubulak

Nepodaruje nejaka dobra dusa odrezok datury/anjelska truba/? Budem moc vdacna.
0 0
janka a danka janka a danka

janka a danka je offline (nepripojený) janka a danka

Kto daruje?

prosim vas, kto ma nazvys listok z gloxinie blanche de meru? na hluzy v obchode je uz neskoro a aj tak take nemali. bola by som velmi vddacna
takto vyzera stuifbergenbulb.com/store/storeimages/7907.jpg
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Pru Pozri príspevok
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť niečo ťahavé na terasu, okolo stlpu. Mala som tam vistériu, bola síce krásna, ale nekvitla 5 rokov, tak som ju vykopala, lebo len listy opadávali. Niečo také by som tam chcela neopadavé, čo by kvitlo. môžete mi niečo odporučiť. ďakujem pekne
Pekná je lonicera japonica (zemolez japonský). Listnatá ovíjavá rastlina s neopadavými listami. Kvitne žlto-bielymi kvetmi, ktoré voňajú ako konvalinka. Keď sa dobre zakorení, má bohaté prírastky výhonkov. Výhoda je, že stonka keď zdrevnatie nie je ťažká a hrubá. Listy má tmavozelené a lesklé - je pekná aj keď nekvitne. Prilepila som aktuálne foto.
Naposledy upravil jaja99 : 03.05.08 at 19:57
fotky 836.jpg  
fotky 854.jpg  
1/1
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ja mam ker ibisteka syrskeho, skusila som to raz rozmnozit odrezkom,ale zatial nevyslo,skusim este raz,ale nedam hned do zeme,ale pockam,kym sa zakoreni vo vode a az potom presadim..citala som na nete, ze rozmnozovanie odrezkami je tazke..tak uvidim..mate niektora s tym skusenosti?
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Kry ibišteka sýrskeho sa naozaj ťažko rozmnožujú odrezkami. Bežne sa rozmnožuje samonásevom. Aspoň u nás to funguje. Každý rok mi čosi vzklíči po kríkmi.
0 0
bubulak bubulak

bubulak je offline (nepripojený) bubulak

lorelei Pozri príspevok
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.
Ja by som mala zaujem o semienka ibisteka. MOzete mi poslat postou?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

LillySK Pozri príspevok
ja mam ker ibisteka syrskeho, skusila som to raz rozmnozit odrezkom,ale zatial nevyslo,skusim este raz,ale nedam hned do zeme,ale pockam,kym sa zakoreni vo vode a az potom presadim..citala som na nete, ze rozmnozovanie odrezkami je tazke..tak uvidim..mate niektora s tym skusenosti?
Lilly, môžeš prosím napísať akej farby?
Ja mám síce ružový, ale raz som videla v jednej záhrade dvojfarebný, biely s fialovým okrajom.Krásny.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

arizona Pozri príspevok
Lilly, môžeš prosím napísať akej farby?
Ja mám síce ružový, ale raz som videla v jednej záhrade dvojfarebný, biely s fialovým okrajom.Krásny.

ahojky, je to tiez ruzovy..aspon myslim..
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

Ja by som tiež mala zujem o sýrsky ibištek, objednala som si ho cez internet, ale nebol. Ako rýchlo narastie?
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
atramka Pozri príspevok
pre svecova:
pošli adresu ja ti niečo pripravím..... aby si sa medzi nami dobre zabehla
Môžem, prosím, aj ja poslať adresu. Môj manžel túži po skalke, ale nejako sa mu nedarí dosiahnuť to pravé orechové. Poradíš aj nám?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ahojte, nezvýši niekomu pri čistení skalky pár koreňov nízkych floxov?
Prosím...už som si ich pár krát objednala, ale boli veľmi slabunké a vyhynuli mi.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Ja by som mala záujem o anjelské trúby. Hocijakej farby. Mala som žltú 3 roky, ale v zime mi vyhynula.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

AJ JA by som mala záujem o anjelské trúby, hocijaké, ďakujem.
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Má niekto skúsenosť spestovaním rastlinky: STÉVIA? Dajte vedieť, ako sa Vám darí a aké má účinky.Rada sa poučím.
Andulenka
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

darujem 6 kaktusikov, 4 su ine a dalsie dva tiez, neviem,co su to za druhy.. ak ma niektora zaujem,dajte vediet :-))
0 0
graverko graverko

graverko je offline (nepripojený) graverko

LillySK Pozri príspevok
ja mam ker ibisteka syrskeho, skusila som to raz rozmnozit odrezkom,ale zatial nevyslo,skusim este raz,ale nedam hned do zeme,ale pockam,kym sa zakoreni vo vode a az potom presadim..citala som na nete, ze rozmnozovanie odrezkami je tazke..tak uvidim..mate niektora s tym skusenosti?
Ja to s niektorymi rastlinami robim tak, ze ohnem jeden konar k zemi a zasypem ho zemou, parkrat sa to uz podarilo(asi 80% uspesnost), ze sa pekne zakorenili.
Je to stary recept po babke .
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

hladam sadenicku pepina gold............ktoby mohol poslat???....alebo dohoda
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

arizonka, zajtra ti poslem tie kaktusy, ibistek a ten zlty ker, daj vediet,ci to pride zive poslem to prvou triedou..
0 0
lilife lilife

lilife je offline (nepripojený) lilife

Ahojte Záhradkári, viem, že sa tu predávajú, kupujú a vymieňajú rastlinky... No ja mám na predaj záhradku pre tie rastlinky Nachádza sa vo Zvolene, časť Môťová, tak ak máte niekto záujem, píšte, rada dám aj konkrétnejšie info...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať