Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

A tento recept som získala v zahraničí, aj keď sa to môže zdať náročné na prípravu, v skutočnosti sa to iba tak zdá.
Výsledok stojí za to-rozhodne to nemožno zaradiť do stravy dietára
Rajčiny na figu:
Pripravíme roztok 2 l vody + 0,5 l octu do ktorého nakrájame
2 kg nezrelých drobných rajčín pokrájaných na mesiačik 1/6
a necháme postáť 1 hodinu. Necháme odkvapkať na sitku a vložíme do sirupu:
1 kg cukru
3 dl vody
1 vanilka
a povaríme cca 3 min.V sirupe necháme stáť cez noc. Ráno znovu priviesť k varu a povariť 15 min. Horúce plniť do pohárikov 5-6 ks 370 ml, dať do deky a v nej nechať vychladnúť.
Mne to príde také exotické a pritom sa zužitkujú nezrelé rajčiny. O škodlivosti nezrelých neuvažujem, pri takom množstve neublíži. Robím to už mnoho rokov a recept som už odovzdala mnohým, ktorí doteraz v zdraví žijú
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

ubka Pozri príspevok
Prispejem aj ja svojim receptom
Fazuľa s párkom v leče.
1 kg bielej fazule uvariť vopred, zliať a nechať vychladnúť
Do hrnca dať 2,5 dl oleja ana ňom podusiť
1 kg nakrájanej cibule
ak je cibuľa udusená, pidať na kolieska nakrájané
1 kg párky a pridať naktájanú
1 kg papriky a na záver
1 kg rajčiny, alebo 0,7 dl pretlak
Všetko spolu priviesť do varu a pridať
1 ks nakladač Deku-preosiaty
2,5 dl cukru
1 dl octu
Ešte raz nechať povariť 10 min , chvíľu nechám postáť na ohni a plním do pohárikov.


Sterilizuje sa 20 min/ 85 st.C
Je to výborné aj na studeno.
Dobrú chuť


Vyzerá to dobre,určite to vyskúšam.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

a ešte jeden sladký...
Džem ala šípkový.
Umyté zrelé rajčiny na opačnej strane stopky narezať na kríž, na sitku ponoriť do vriacej vody, vzápätí do studenej. Šupka sa odchlípne a ľahko dáva dolu. Rajciny prerezať na polovicu, odstrániť zrniečka a takto pripravené odvážiť.
Na 1 kg rajčín pridať 1 kg kryštálového cukru a 1 kl kyseliny citrónovej.
Džem variť do zhustnutia, v závere pridať petol na každé kilo na špičku noža a nalejeme do pohárikov.
Uložiť do deky a nechať vychladnúť.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Paprika plnená kapustou

3 kg zelené papriky očistiť od stopky a jadra, ako keď ideme robiť plnenú papriku
cca 3 kg hlávková kapusta, nakrájať a posoliť, nechať chvíľu postáť lepšie sa s ňou pracuje
Papriku dobre natlačíme kapustou a poukladáme do pohárov, z tohoto množsta aj 3 ks -4 litových.
Kapustu zaliať vopred uvareným nálevom:
3 litre vody
1 nakladač
2 dl octu
Nesterilizuje sa!
kapusta je veľmi chutná ako príloha k pečeným mäsitým jedlám.
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Nakladaná kapusta ako polotovar na dusenú kapustu:
Ľubovolné množstvo kapusty nakrájať, posoliť+ kmín, nechať postáť asi dve hodiny. Potom z ľahka vyžmákať a dať do pohárikov, nie pevno natlačiť, aby prenikol nálev.
Nálev na 10 kg kapusty:
1,5 l vody
0,5 l octu
0,5 kg cukru
Nálev uvariť vopred a zaliať ním kapustu v pohárikoch. Sterilizuje sa 10 min.

Ak sa rozhodneme z nej pripraviť jedlo, stačí vyklopiť do hrnca a krátko podusiť, dochutiť korením alebo podľa ľubovôle.
2 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

ubka Pozri príspevok
Paprika plnená kapustou

3 kg zelené papriky očistiť od stopky a jadra, ako keď ideme robiť plnenú papriku
cca 3 kg hlávková kapusta, nakrájať a posoliť, nechať chvíľu postáť lepšie sa s ňou pracuje
Papriku dobre natlačíme kapustou a poukladáme do pohárov, z tohoto množsta aj 3 ks -4 litových.
Kapustu zaliať vopred uvareným nálevom:
3 litre vody
1 nakladač
2 dl octu
Nesterilizuje sa!
kapusta je veľmi chutná ako príloha k pečeným mäsitým jedlám.

Toto robím aj ja ,je to fakt vynikajúce.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

ubka Pozri príspevok
a ešte jeden sladký...
Džem ala šípkový.
Umyté zrelé rajčiny na opačnej strane stopky narezať na kríž, na sitku ponoriť do vriacej vody, vzápätí do studenej. Šupka sa odchlípne a ľahko dáva dolu. Rajciny prerezať na polovicu, odstrániť zrniečka a takto pripravené odvážiť.
Na 1 kg rajčín pridať 1 kg kryštálového cukru a 1 kl kyseliny citrónovej.
Džem variť do zhustnutia, v závere pridať petol na každé kilo na špičku noža a nalejeme do pohárikov.
Uložiť do deky a nechať vychladnúť.
Tak toto vyskúšam,dobrá inšpirácia.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Kedze je cas hribov, tak mam super odskusanu hubovu pastetu:
2 kg hribov /kuriatka, dubaky, masliaky, co sa podari, tie so zelenym a cervenobielym klobukom nie/
1 kg papriky
0,80 kg cibule
1 celu hlavku cesnaku
1 polievkovu lyzicu /PL/ soli
1 PL vegety
1 PL cierneho korenia
olej, 0,40 kg masti
Huby ocistime, pokrajame a v slanej vode obvarime 2 minuty. Na olej dame pokrajanu cibulu, podusime, pridame papriku, znova podusime, pridame korenie, sol, vegetu, pokrajany cesnak a vsetko dusime, kym sa nevypari voda, potom to najlepsie ponornym mixerom rozmixujeme na kasu, nemusime az celkom a pridame mast. Vsetko dobre spojime, dame do poharikov, sterilizujeme 40 minut.
Obrázok 001.jpg  
Obrázok 002.jpg  
Obrázok 003.jpg  
Obrázok 004.jpg  
1/1
10 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
časť citátu:

Kupujem ho v týchto predajniach.
Pre syna takto zavarené bude ideálne, stačí ho ohriať a nemusí sa s tým "babrať". Aj môj syn si rád takéto brával na internát.
Priznávam, je potrebná trpezlivosť pri varení, lebo dosť dlho sa odparuje, ale výsledok ozaj stojí za to. Zvýrazní sa chuť leča. V sobotu som varila z 5 kg papriky, 5 kg paradajok, cca 1,5 -2 kg cibule(krájam na polmesiačiky), 30-40 Dg slaniny a 1 kg tejto klobásy + už 3 spomínané pretlaky. Varila som v troch kastróloch aby sa skôr odparilo.
Ešte mi asi nikdy nezhustlo až tak ako teraz(viď foto), ale je fakt, že som dlho varila. Zase nie je ako betón, keby som tú fľašu prevrátenú ešte chvíľu nechala, tak by stieklo dole.
Mojuš, včera som "dolečovala" neskoro, tak foto nie je, ale vydarilo sa. Dnes som si na obed na ňom pochutila, lebo čerstvé si nikdy nenechám ujsť.
A zároveň som sa zariekala, že okrem cvikly už nič nezaváram, takže už sem nedávajte nijaké zaujímavé recepty....
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

To som rada, že chutilo. Dávala si aj pretlak? Ja ešte budem zavárať toto http://www.porada.sk/273534-post16.html ale to sa dá hocikedy, aj v zime.
Do zavárania.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Cviklu može aj moja rodina, ale len ako šalát. A ten robím takto:

8 stedne vel'kých cviklí/uvarit' v šupke/
1 hlávka kapusty
6 cibúl
6 paprík
Všetko pokrájat' na rezance, cviklu na struháku a pridat':
1 šálku octu
1šálku cukru
1 lyžicu soli
Zamiešat' a nechat' 1 hodinu postát'. dAT' do pohárov aj so št'avou a sterilizovat' 20 minút pri 85°C.

Je vynikajúci.
3 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ja mam jeden miesany pre vas, ani nie salat, skor pohar .

Postupne ako pozbieram doma v zahrade mrkvu, cibulu, baranie rohy, cukinu, alebo aj patizon, niekedy aj kusok uhorky, sem tam aj feferonku. A karfiol tam treba este.

Ukladam do pohara 0,7 dl mrkvu, cibulku - bud malu alebo pokrajam na stvrtky velku, kolieska cukiny - trhavam mladu, nie velikansku,ale aj ta moze byt, a na kusky pokrajat, karfiol - surovy a na mensie ruzicky, stacia ozaj male chutne kusky, mozu byt aj hribiky ak mate, baranie rohy feferonku - iba do niektorych. Vlasnte podla chuti - mam to z Talianska, kde som to velmi mala rada a je to tam akoby studeny salat miesany - zavareny.
Nalev uhorkovy : Deko alebo Zelko, aj s cukrom ako pisu davam a plus este dam korenie nove a cele do pohara a ked dam nalev, tak na vrch za lyzicu oleja a uzatvorim a zavaram cca 15-20 minut, neviem presne kolko, podla oka idem. Je to vyyborna mnamka, ochutnajte, ci k ryzi, alebo rizotu, kto ma rad polentu aj k tej, aj k hocicomu, treba si to vyskusat a ochutnat a prisposobit svojim chutiam.
5 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ja si uvarím 3-4 ks cvikle a uložím do chladničky.
Postúham jednu cviklu premiešam s jedným pohárikom zavareného chrenu, nechám postáť a mám výborný šalát
inokedy zmiešam cviklu, zeler a jodurt, potom zasa cviklu jogurt orech...
3 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ubka Pozri príspevok
Ja si uvarím 3-4 ks cvikle a uložím do chladničky.
Postúham jednu cviklu premiešam s jedným pohárikom zavareného chrenu, nechám postáť a mám výborný šalát
inokedy zmiešam cviklu, zeler a jodurt, potom zasa cviklu jogurt orech...
ubka, ako dlho vydrží tá uvarená cvikla v chladničke?
len tak, v mikrotenovom vrecúšku, či ako ju tam skladuješ?
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

ubka Pozri príspevok
Ja si uvarím 3-4 ks cvikle a uložím do chladničky.
Postúham jednu cviklu premiešam s jedným pohárikom zavareného chrenu, nechám postáť a mám výborný šalát
inokedy zmiešam cviklu, zeler a jodurt, potom zasa cviklu jogurt orech...

Toto je fakt dokonalý šalát.Moja babka ho robila tak,že zavarila strúhanú cviklu a pred konzumáciou k tomu primiešala čerstvo nastrúhaný chren.Štípalo to až za ušami.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Dievčatá, dávam to na popud Janka II,ktorá nevie čo s čili paprikou, ale samozrejme odporúčam všetkým, je to môj recept, ktorý som vyskúšala z roztopaše a ujal sa znamenite, tu je návod.Guľatú feferónku, alebo čilli papričky" vykuchám", teda odstránim semená aby zostala čistá a prázdna. Do vnútra naplním suché sušené hrozienka-napechujem, a poukladám do pohárikov.
Zalejem nálevom : 1 liter vody
0,2 dl octu 8%
0,2 dl cukor
2 PL nakladač
spolu uvarím a zalejem naplnené papričky. Sterilizujem krátko 7-10 minpri 80 st. C
kg feferóniek cca 13-14 malých pohárikov.
Vyskúšajte, je to fakt výborné
Pri čistení feferónky si dajte rukavice-štípu ruky.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Ubka ja ťa sledujem...mňa to nenapadlo
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

beee... Adam nelúbi hrozienka Ubka ,,čil čo?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Čilli pasta:
2 kg papriky kápia
1 kg rajčín-zbaviť šupky a semena
+ 7 dl pretlak
2 kg cibuľa
70 dg feferónky
2 hlávky cesnaku
2 dl horčica
2 dl olej
4 dl cukor kryštáľ
Všetky suroviny pomlieť, pridať 1-2 PL soli a pomaly variť hodinu a pol, potom pridať preosiaty nakladač Deko -1 ks a nechať ešte zovrieť
Horúce naliať do pohárikov a zabaliť do deky
cca27 ks 3 dl pohárikov.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

podobné jak pikant, že Lubka,?ale tam sa nedáva horčica a pretĺak
no toto by som mohla vyskúšať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať