Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Si proste šikulka.....a aké zdravéééé, vôbec nie sú červivé !!!!!
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Polovicka si nestazuje, akurat, ze nemoze so mnou na huby, je to hubovy sialenec vacsi ako ja a vyborny lovec dubakov, napokon vacsinu si ocistim, nakrajam a poukladam sam. Hodne hub posielam rodinam v Presporku a Ziline
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

U nás má dnes tuším sólo cukina. Ale skryté , aby otvorene nefrflali..

Rezancova polievka, kuracie prsia naložené v smotane s vajíčkom, obalené v strúhanke a vysmažené, nastavená zemiaková kaša s cukinou, cukinové kocky na cesnaku, vysmažená zelenina v cestíčku (cukinove kolieska, mladé hlavičky brokolice, predvarená mrkva), mrkvový šalát, kapustový šalát. Chcem veriť, že ostane aj na večeru )

Ako dezert nejaký tvarohový krém, mám k tmu čerstvé maliny.
5 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Kuracie prsia na víne, ryža, hranolky, zeleninová obloha. Polievka kuracia.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka zeleninová, fašírky a rajčinová kapusta, ringlotový koláč (u nás báleš).
3 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie stehná a zemiaky varené omastené maslom.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hubová polievka, praženica z hríbov, rybacie (vlastnoručne ulovené ryby) fašírky, zemiačky s maslom a petržlen. vňaťkou, uhorkový šalát, zmrzlina.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vcera:
mlade zajacie chrbty a stehienka,klasicky naklepane a v trojobale vyprazene.hranolky,ryza,hlavkovy salat

dnes:
je nas velky den-mame prve vyrocie cirkevneho sobasa,zajtra mame druhe vyrocie civilneho sobasa
tak sme si vyrazili do Bratislavy a nechali sme sa obsluhovat pod Michalskou branou

ja-cesnakova polievka,lokse so slivkovym lekvarom a makom
moj muz-pica piccante/salama,feferonky,huby,baranie rohy,syr,kukurica/

dezert- zmrzlina na Starom namesti a vecer kazdy svoju torticku/upiekla som vcera dve mini srdieckove, potrete visnovym lekvarom,s kokosovou plnkou,naliate rumom a poliate cokoladou.ozdobene plnkou z varenej kakaovej slahacky...../
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Hubová polievka, praženica z hríbov, rybacie (vlastnoručne ulovené ryby) fašírky, zemiačky s maslom a petržlen. vňaťkou, uhorkový šalát, zmrzlina.
R : Praženica z dubákov / nie z "hríbov ".....
O : Bravčové na dubákoch , cestovina...
V : Zeleninovo - dubákové rizoto
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
vcera:
mlade zajacie chrbty a stehienka,klasicky naklepane a v trojobale vyprazene.hranolky,ryza,hlavkovy salat

dnes:
je nas velky den-mame prve vyrocie cirkevneho sobasa,zajtra mame druhe vyrocie civilneho sobasa
tak sme si vyrazili do Bratislavy a nechali sme sa obsluhovat pod Michalskou branou

ja-cesnakova polievka,lokse so slivkovym lekvarom a makom
moj muz-pica piccante/salama,feferonky,huby,baranie rohy,syr,kukurica/

dezert- zmrzlina na Starom namesti a vecer kazdy svoju torticku/upiekla som vcera dve mini srdieckove, potrete visnovym lekvarom,s kokosovou plnkou,naliate rumom a poliate cokoladou.ozdobene plnkou z varenej kakaovej slahacky...../
Trochu by som slovosled pozmenil .......alebo pekne , podľa správnosti napísal ...že "pizza" ...
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kurací vývar s pečeňovými obláčikmi, pečené kura s plnkou, maslovo-petržlenové zemiaky, miešaný šalát. Ako dezert kysnutý koláč so slivkami a posýpkou.
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

buchač Pozri príspevok
Trochu by som slovosled pozmenil .......alebo pekne , podľa správnosti napísal ...že "pizza" ...
no vidis,chcela som to napisat polopaticky, a napokon som z toho vysla na psi tridsiatok,vobec som si neuvedomila,ze to co pisem vyznieva nanajvys blbo........
vsak viem ze sa to pise pizza-taliancinu ovladam,dovolim si povedat,na vybornu, a aj prakticky.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
[QUOTE=buchač;1475884]ZAJAC
Zajac (lat. Lepus) je rod cicavcov z čeľade zajacovité. Ide o bylinožravcastepné živočíchy, majú silné telo, ktoré nesú na beh a skákanie prispôsobené končatiny. Zadné nohy sú podstatne dlhšie ako predné. Umožňujú mu pri únik pred dravcami v špurte efektívne kľučkovať.[1] V Európe žijúci zajac poľný (Lepus europeus) dokáže vyvinúť rýchlosť až 70 km/h.
Zajace sú samotári alebo žijú v pároch. Sú obvykle veľmi plaché. Iba na jar v období párenia, kedy možno pozorovať vzájomné zápolenie medzi samicami ale aj medzi samcami sa zvyknú združovať a vyskytovať vo väčších počtoch.
schopného veľmi rychleho behu.
KRÁLIK
Králik domáci
je domestikovaná forma európskeho králika divéhoOryctolagus cuniculus). Chová sa ako úžitkové zviera na mäso a kožušinu
Králiky sa na rozdiel od zajacov rodia bez kožušiny a so zlepenými očkami. Zatiaľ čo malé zajace vychádzajú z brlohu už ako 2 až 3 dňové, králiky ostávajú až 2 týždne v nore.
takže predpokladám,buchač, že na obed si mal králika....

POSTUP

Najprv si zajaca musíme zohnať , tento sa dá rôznymi spôsobmi :

a. zrazíme na ceste
b. pytliackym spôsobom
- strelíme
- ulovíme do oka
c. ukradneme
d. dostaneme darom
e. kúpime v hypersupermarkete ....ale to je len posledná , najkrajnejšia možnosť ....
f. odchováme si ho....môj prípad!

u nás bol takýto: / len manžel neveriacky krútil hlavou, keď som pred jedením fotila.../

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  králik domáci.jpg
Zobrazení: 42
Veľkosť:  71.0 KB


...ps: tú kostičku som mohla odstrániť...ale v rýchlosti som nestíhala. čiže názorná ukážka, že králiky domáce majú i kosti...
Naposledy upravil hnedoočka : 16.08.10 at 11:09
5 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zajačik domáci, dúfam, že aj knedlička. Vyzerá to veľmi dobre.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE................
d. dostaneme darom
e. kúpime v hypersupermarkete ....ale to je len posledná , najkrajnejšia možnosť ....
f. odchováme si ho....môj prípad!

u nás bol takýto: / len manžel neveriacky krútil hlavou, keď som pred jedením fotila.../

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  králik domáci.jpg
Zobrazení: 42
Veľkosť:  71.0 KB

...ps: tú kostičku som mohla odstrániť...ale v rýchlosti som nestíhala. čiže názorná ukážka, že králiky domáce majú i kosti... [/QUO


moznost f je aj nasa.
len bio zajace.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Dnes bolo naplánované, že zvýšky od včera,ale máme veľmi dobrého suseda a donesol nám polovicu obrovského vatovca tak došlo k zmene: vyprážaný vatovec, hranolky, tatárska omáčka, taký obed si nenechala ujsť ani dcéra s deťmi. Vnuk a vnučka, ale nevedia čo je dobré oni totiž huby neľúbia tak im som vypražila syr. No a zbytky od včera budú na večeru.
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špaldové cestoviny s bazalkou a špenátovo-nivová omáčka
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kotlety na bylinkovom masle,pecene zemiacky v supke,parena miesana zelenina
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
33. týždeň
sejmout0005.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Polievka rajčinová s cestovinou, bravčová pečeň na cibuľke v zemiakových plackách, uhorka,
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať