Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Slayer666 Pozri príspevok
Moze sa to zdat, ale maslom v takej polievke nic nepokazis.
môžeš, pokaziť niekomu chuť a iné ...tráviace veci ak niekto nemôže jesť mliečne výrobky
ako napr. moja maminka a syn, pri nich radšej maslo néé
aj teraz som síce roblia tvarohovú žemľovku, ale synáčik je nebude
tak sa bude musieť uspokojiť s mäskom a cestovinami, čo som včera robila
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dnes granatír
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Krémová špargľová polievka, bryndzové halušky so škvarenou slaninkou, zakysanka.
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Na večeru: fašírky z hov. mäska z polievky, zemiaky a šalát z čínskej kapusty.
8 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

plnena paprika so zemiakmi alebo s chlebom...dala som si aj aj..
8 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dolky sa nevydarili,hned prve dve skoncili v kosi a som si to cesto upravila pridanim muky-tak bola vyyyyyborna pica a zo zbytku cesta je tvarohovy zavin s marhulovym lekvarom.sice je trochu odveci,lebo cesto bolo klasicke pizzove,ale nech.popapame s cajikom.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ivana Š Pozri príspevok
môžeš, pokaziť niekomu chuť a iné ...tráviace veci ak niekto nemôže jesť mliečne výrobky
ako napr. moja maminka a syn, pri nich radšej maslo néé
aj teraz som síce roblia tvarohovú žemľovku, ale synáčik je nebude
tak sa bude musieť uspokojiť s mäskom a cestovinami, čo som včera robila
joj Ivanka, ja musím najprv recept vyskúšať a možno dám Slayerovi za pravdu.
To mi je ľúto, že máte zdravotné problémy, my sme sa s ním bavili o množstve tuku v polievke, nie o diétnom stravovaní.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Keď som si kúpila prvú kuchársku knihu, dala som si záväzok, že z nej postupne vyskúšam všetky polievky, potom som nato zabudla. Teraz som pozrela register a odhadom ich je tam medzi 150 až 200 receptov. Hoci ich už ozaj všetky nevyskúšam, idem to znovu skúsiť. Aspoň štvrtinu.
Schválne, pozrite sa doma do najstaršej knihy - mladšie ročníky do maminej a máte čo variť celý rok.

Horecká, Vozár Kuchárska kniha
rok vydania 1975, náklad 30 000, cena 65,- Kčs
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... dnes nevarte, pozývam...
P4280004.jpg  
P4280003.jpg  
P4280002.jpg  
P4280001.jpg  
1/1
18 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Včera a dnes kuracie mäso na mede a sójovej omáčke, ryža, čerstvý zeleninový šalát "co dům dal", polievka rajčinová.
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

este stale sa nam v chladnicke povaloval zbytok bravcoveho peceneho mäska,uz som myslela ze ho vyhodim,no ale vobec nic mu nebolo.
tak som hodila na wok nakrajane cukinky,k tomu vypek z mäska a ked zmäkli ,vlozila som k nim platky mäska,aby sa prehrialo.
k tomu len celozrnny chlieb a kopec zeleninoveho salatu/ladovy salat,cervena redkovka,mlada cibulka,citron,lanovy a tekvicovy olej,kvapka javoroveho sirupu/.sme si posmakli a ja som nemusela vyhodit nic.
7 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
my dnes dietujeme, kuracie stehienka so zemiakmi podusené vo vývare z polievky
polievka z drobkov so zeleninou.
jogurty, šalát, zeleninka podľa chuti a aktuálneho stavu žalúdka.
v sobotu grilovačka......trochu diety nezaškodí ako predpríprava.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera bravčové rizoto posypané syrom, dnes plnená paprika s knedlou.
6 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Dnes sme si pochutnali na hlivovom paprikasi s haluskami a zajtra som slubila chlapom langose.
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Paradajková kapusta (z novej kapusty) s varenými zemiakmi a bravčovým paprikášom. Z druhej polovice kapusty bude na víkend polievka.
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som včera chlapom na večeru zabíjačku - jelítková kaša, klobása a zemiaky varené na štvrťky, k tomu uhorky, čalamáda z červenej kapusty alebo cvikľa. Dnes treba vonku robiť poobede tak plánujem len zemiaky na plechu so zakysankou. A zajtra obrovskú misu bryndzových halušiek - máme bryndzu zo salaša, to bude mňam.
2 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Krémová syrová polievka a zemiakový papríkáš s klobáskou a kyslými uhorkami.
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
u nás trochu dojedačky a keďže mi ostáva veľa zemiakov, tak urobím ich celé pečené v rúre , potom rozrežem ,pomastím maslom a osolím....keď som mala 14 dňovku diétu, toto mi chutilo najviac
6 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Aj ja ľúbim zemiaky, robila som ich teraz "na kyselo" - pokrájať na tenké plátky, urobiť zásmažku z masla a z múky (dávam grahamovú), zaliať vodou, pridať trochu rasce, bobkový list, trochu sladkej papriky a dusiť - na záver podľa chuti octu. Mama ich kedysi robila a raz sa pomýlila, zobrala namiesto fľaše octu vedľa stojaciu veľkú fľašu alpy -a boli sme bez obeda!

a dnes ešte polievka krémová zelerová - muž ju miluje - a ja potom jeho!
6 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

witch Pozri príspevok
Aj ja ľúbim zemiaky, robila som ich teraz "na kyselo" - pokrájať na tenké plátky, urobiť zásmažku z masla a z múky (dávam grahamovú), zaliať vodou, pridať trochu rasce, bobkový list, trochu sladkej papriky a dusiť - na záver podľa chuti octu. Mama ich kedysi robila a raz sa pomýlila, zobrala namiesto fľaše octu vedľa stojaciu veľkú fľašu alpy -a boli sme bez obeda!

a dnes ešte polievka krémová zelerová - muž ju miluje - a ja potom jeho!
..ani sa nečudujem, že ho miluješ..po zeleri
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať