Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
prosím Vás,ked máte poúčtované úplne všetko,aj vytlačené výkazy,aj daň.priznanie,idem si vytlačit niečo ako obratovku účtov..
ako to prosim tlačíte-cez knihu analytickej evidencie - všetko - a zoradiť podla dátumu,alebo podla interného dokladu
alebo je správejsie tlačiť denník účtovných zápisov?
ďakujem pekne za radu
posúvam
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
prosím Vás,ked máte poúčtované úplne všetko,aj vytlačené výkazy,aj daň.priznanie,idem si vytlačit niečo ako obratovku účtov..
ako to prosim tlačíte-cez knihu analytickej evidencie - všetko - a zoradiť podla dátumu,alebo podla interného dokladu
alebo je správejsie tlačiť denník účtovných zápisov?
ďakujem pekne za radu
Knihy, ktoré by firma mala mať založené - buď v PC forme (v omege PDF) alebo v papierovej forme, sú hlavná kniha, kniha analyt.evidencie, účtovný denník.
Kniha anylit.evid. - daj si zoradit podla dátumu DUUP-ja tak robim...
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Mam problem - neviem vytvorit interny na nasled.situaciu: dodavatelom zaslane dobropisy ku konkr.fa - ktora bola teda "preplatena" - dajme tomu o 200 eur. a dalsia fakt. od toho dodavatela bola tiez v hodnote 200 eur. Musim to nejako spasit zo sveta ale neviem to urobit spravne cez interny. Zle uvazujem?
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

jonnie Pozri príspevok
Mam problem - neviem vytvorit interny na nasled.situaciu: dodavatelom zaslane dobropisy ku konkr.fa - ktora bola teda "preplatena" - dajme tomu o 200 eur. a dalsia fakt. od toho dodavatela bola tiez v hodnote 200 eur. Musim to nejako spasit zo sveta ale neviem to urobit spravne cez interny. Zle uvazujem?
Neviem či som správne pochopila. Máš došlú faktúru, ktorú ste preplatili o 200 € a na ten preplatok Vám poslali dobropis? Ak je to tak, prečo sa nedohodnete aby Vám vrátili ten preplatok? Ak mám DF a od toho istého dodáv. došlý dobr. tak robím cez ID vzájomný zápočet - vyberiem vzor Z a potom cez makra priamo párujem faktúry a dobropisy.
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
tak som to robila - cez zapocet, ale "nehodilo" mi to zeleny stvorcek, tak tam budem mat nieco zle...
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
a teraz mam zmatok - asi to je dobre a nic netreba "dorovnavat", lebo stav zavazkov vypise dobre, len tu jednu fa mi stale od nich oznacuje ako neuhradenu... ako zadat uhradu,ked dobropisovali inu fa?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

treba si skontrolovat suces stran MD a D .. ci sedia... pretoze ty pouzivas preplatok z jednej fa na uhradu dobropisov... nerobis uplne klasicky zapocet...
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

ta funkcia zapoctov pohladavok sa nevie vzdy vysporiadat s preplatkami faktur.
vytvoreny interny doklad do eud potom zapise zapocet preplatku na opacnu stranu, akoby slo o uhradu faktury (cize naopak). staci opravit uctovanie a skontrolovat si sucet stran.
treba si vzdy skontrolovat aj vytvoreny zapocet (resp.dohodu o zapocte), ako aj vytvoreny interny doklad.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prosím Vás ako vytlačím v Omege poľadávky a záväzky do lehoty splatnosti a po lehote splatnosti?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

miriza Pozri príspevok
Prosím Vás ako vytlačím v Omege poľadávky a záväzky do lehoty splatnosti a po lehote splatnosti?
Skús:

Pohľadávky - Kniha pohľadávok po obdobiach splatnosti
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Vďaka funguje to
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Ahojte, asi uz pokrocily cas a neviem spasit zo sveta chybu uctovnika-presnejsie zrejme jeho nevedomost,ako funguje Omega - neviem akym činom to zaucotoval v minulosti tak,ze mi odberatelia svieta -0,28 € - a teda rozdiel je v cudzej mene (CM) .Fakt netusim, ako sa to mohlo stat - predpokladam,ze netusil nic o funkcii makier. Aky predpis? najlepsie by bolo vliezt do predch.roku,ale to sa uz neda (technicky jasne,ze ano)

*******************
Chyba opravená - považujte za rečnícku otázku
Naposledy upravil jonnie : 29.03.11 at 21:21 Dôvod: Chyba opravená
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Asi na rady teraz nie je naozaj čas, ale skúsim, ak sem niekto nazrie, mohol by mi poradiť ?Lebo som na pochybách.Keď chcem zaučtovať faktúru od dodavateľa, je to faktúra s preplatkom. Zaúčtovala som ju do DF vzor 20 s mínusovými hodnotami -502/-321.Je to vlastne moja vzniknutá pohľadávka, nie je to dobropis. Je to dobre?Vopred ďakujem za každú radu.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, posielate faktúry z Omegy firmám elektronicky??? Podarilo sa Vám tam vložiť zaručený elektronický podpis?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nákup materiálu bol čiastočne zaplatený v hotovosti a čiastočne kartou. K nákupu je len jeden blok, na ktorom je uvedený spôsob úhrady "Hotovosť". Ako to mám správne zaúčtovať, resp. bude správne, ak zaúčtujem úhradu v hotovosti cez pokladňu a úhradu kartou cez ID, pričom v oboch prípadoch rozdelím uhradenú sumu na základ + DPH, aby Omega nevyhadzovala chybu? (K jednému dokladu o nákupe budem mať dva rôzne účtovné doklady.)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

potrebujem poslat danove priznanie a vykazy mejlom klientovi...

program ich automaticky otvara v acrobat ... ja mam len acrobat reader, tak nemam moznost ulozit si ich na disk (predtym som mala adobe acrobat... cize nie reader a islo to uplne v pohode, ale preinstalaciou windowsu som o tuto verziu prisla... )

posielate niekto tieto vystupy mejlom? ako ich ulozit na disk v pdf-ku?

obavam sa ze potom jedina moznost je tieto dokumenty naskenovat ...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Možno pomôže :
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...ov_emailom.pdf
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

idem vyskusat...

uz som sa raz o to pokusala a neslo otvorit... tak skusim

zatial dakujem, ocenim, ked bude fungovat
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem za link a radu v nom ... ocenujem

ale... fungovat to funguje... sice som blond ( ) , ale uvedeny postup uuuplne v pohode chapem... no obavam sa, ze druha strana to az tak nepochopi ... uvidiime... nechcem krivdit klientovi...

len nerozumiem, preco nie je rovno v programe nastave tak, aby sa subor najskor ulozil a potom zobrazil... lebo co som pozerala ceny za acrobat (nie reader), tak to su ine cifry...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

andreaS Pozri príspevok
dakujem za link a radu v nom ... ocenujem

ale... fungovat to funguje... sice som blond ( ) , ale uvedeny postup uuuplne v pohode chapem... no obavam sa, ze druha strana to az tak nepochopi ... uvidiime... nechcem krivdit klientovi...
Klientovi stačí napísať do mailu :

"Súbory v prílohe si uložte do počítača do jedného adresára.
Pre prezeranie musíte otvoriť súbor „tlac.fdf“."

Toto musí zvládnuť každý...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať