Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Takže tie výpisy, rozdiel mi začalo robiť už v apríli chodia mi mesačne dva výpisy, rozdiel je už v prvom. Výpis číslo 7 sedí podľa výpisu a omegy kredit, debet nie a ani zostatok a vo výpise číslo 8 mi sedí kredit debet nesedí ale konečný zostatok k 30.04.2010 mi presne sedí aj omega aj výpis, tak čo sa mohlo stať?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

no ja som si tiez minule hlada chybu vo výpisoch a zistila som že som napríklad pri inkase pohladávky vzor 1 mala plus ale opacne zaučtované....alebo som mala sumu v pluse ale evidovanú ako úhradu záväzku vzor 2...take chyby z nepozornosti...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Zostatok v hlavnej knihe mi sedí na výpis, ale mi nesedí výpis v účtovných dokladoch okruh bankové výpisy, ja tomu nerozumiem .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mám cestovný príkaz z 8/2010. Predložený a vyplatený bol v hotovosti v 9/2010. Dá sa nejakým spôsobom v pokladničných dokladoch nastaviť obdobie 8/2010, aby som mala reálny prehľad o nákladoch za tento mesiac?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

livia: zauctovala by som ho v 08/2010 ako predpis a v 09/2010 uhradila...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
livia: zauctovala by som ho v 08/2010 ako predpis a v 09/2010 uhradila...
AndreaS, ďakujem za radu. Tiež som uvažovala nad takýmto postupom, ale priamo na cestovnom príkaze je dátum zúčtovania 9/2010. Podľa mňa by to nebolo správne účtovať predpis cez interný doklad do 8/2010.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mzdy zamestnancom tiez nespracovavame hned v posledny den v mesiaci a aj tak sa uctuju tymto dnom...

ja v tom problem nevidim...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ako zaúčtujem preplatok došlej faktúry, ktorý sme uhradili dodávateľovi 2x. Máme preplatok v sume 150,62 EUR ten nám náš dodávateľ vrátil v hotovosti k čomu mám aj príjmový doklad. Kedže mám vystavený príjmový doklad som to robila ako príjem cez pokladňu no stále tam mám ten zostatok.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

prva uhrada klasicky cez VS naparovat...

druha uhrada (preplatok) to iste, akurat, ze program upozorni, ze dany doklad je uz uhradeny a sumu treba dopisat rucne...

tato fa bude preplatena, co bude vidno aj v programe...

vrateny preplatok by mal ist uhradit dvoma sposobmi:
1. PD vzor 1 a do VS dat cislo tejto fa
2. PD vzor 2, ako bezna uhrada, akurat, ze sumu uhrady treba dat minusom... a vydavok -1000 (napr.) bude +1000 (- a - = +) ... ale nic ine neprepisovat, ziadne znamienka, proste ked bola faktura preplatena vo vyske 1000, tak pri zadavani sumy do okienka, ktore vyhodilo po odkliknuti VS sa napise "-1000" ... nikde inde sa nic neprepisuje
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Super, už mi to odtiaľ vypadlo, do účtovníctva si založím príjmový, len v Omege to budem mínusom. Dobre tomu rozumiem?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vydavok s minusovou sumou je vlastne prijem, ale bude to na vydavkovom doklade...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja mám príjmový náš doklad a výdavkový ich, vrátili to do pokladne takže si mám ešte ja urobiť výdavkový alebo si mám založiť príjmový s mínusovou sumou k výdavkovým????
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
livia: zauctovala by som ho v 08/2010 ako predpis a v 09/2010 uhradila...
Llívia Pozri príspevok
AndreaS, ďakujem za radu. Tiež som uvažovala nad takýmto postupom, ale priamo na cestovnom príkaze je dátum zúčtovania 9/2010. Podľa mňa by to nebolo správne účtovať predpis cez interný doklad do 8/2010.
Cez ID to predsa len ide zaúčtovať. Cestovný príkaz zaúčtujem cez ID v deň (dňom), kedy mi ho zamestnanec predložil (t.j. zaúčtovaný bude v 09/2010), nastavím DVDP 08/2010 a účtovné obdobie tiež 08/2010. Potom by sa náklady mali premietnuť v 8/2010. Takto si myslela to účtovanie cez ID?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

livia: ak ti to tak pojde, tak to tak urob...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

miriza Pozri príspevok
Ako zaúčtujem preplatok došlej faktúry, ktorý sme uhradili dodávateľovi 2x. Máme preplatok v sume 150,62 EUR ten nám náš dodávateľ vrátil v hotovosti k čomu mám aj príjmový doklad. Kedže mám vystavený príjmový doklad som to robila ako príjem cez pokladňu no stále tam mám ten zostatok.
Ja prvú úhradu účtujem ako bežnú úhradu tejto faktúry a druhú úhradu, t.j. preplatok na poskytnuté zálohy na účet 314. Keď sa preplatok vráti - v Tvojom prípade máš PPD - by som urobila VPD a zaúčtovala tiež na 314, na druhú stranu.
Zo záväzkov to vypadne pri prvej úhrade a na zálohách to môžem mať dovtedy, kým mi platbu vrátia alebo ju spárujem s nejakou nasledujúcou faktúrou. Je to prehľadné a na zálohách sa platba nestratí...
0 0
desina desina

desina je offline (nepripojený) desina

Dobrý deň mohli by ste mi poradiť so zaúčtovaním odoslanej fa za dodanie tovaru a služieb do ČR v Omege. Išlo o opravu motor. vozidla v SR, ktorej vlastníkom je firma v ČR. Na túto firmu bola vystavená aj fa. Firma je platcom DPH v ČR. Fa bola vystavená bez DPH. Ako mám teraz túto fa zaúčtovať v OMEGe, najmä DPH, keďže sme platcami DPH.
0 0
desina desina

desina je offline (nepripojený) desina

desina Pozri príspevok
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť so zaúčtovaním odoslanej fa za dodanie tovaru a služieb do ČR v Omege. Išlo o opravu motor. vozidla v SR, ktorej vlastníkom je firma v ČR. Na túto firmu bola vystavená aj fa. Firma je platcom DPH v ČR. Fa bola vystavená bez DPH. Ako mám teraz túto fa zaúčtovať v OMEGe, najmä DPH, keďže sme platcami DPH.
Neviem či nemala byť tá faktúra vystavená s DPH keďže k dodaniu tovaru a služby prišlo na slovensku, aj keď je to firma ktorá platcom DPH v ČR.
0 0
desina desina

desina je offline (nepripojený) desina

desina Pozri príspevok
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť so zaúčtovaním odoslanej fa za dodanie tovaru a služieb do ČR v Omege. Išlo o opravu motor. vozidla v SR, ktorej vlastníkom je firma v ČR. Na túto firmu bola vystavená aj fa. Firma je platcom DPH v ČR. Fa bola vystavená bez DPH. Ako mám teraz túto fa zaúčtovať v OMEGe, najmä DPH, keďže sme platcami DPH.
Prosím neviete mi poradiť?
0 0
desina desina

desina je offline (nepripojený) desina

desina Pozri príspevok
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť so zaúčtovaním odoslanej fa za dodanie tovaru a služieb do ČR v Omege. Išlo o opravu motor. vozidla v SR, ktorej vlastníkom je firma v ČR. Na túto firmu bola vystavená aj fa. Firma je platcom DPH v ČR. Fa bola vystavená bez DPH. Ako mám teraz túto fa zaúčtovať v OMEGe, najmä DPH, keďže sme platcami DPH.
Prosím nikto mi neporadí?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte mám otázku, ako v Omege zrealizujem vzájomný zápočet. Nám firma neuhradila 1 faktúru v sume 1246,39 my im dve v sume 697,33 a 549,06 spolu v sume 1246,39.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať