Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

oriesok Pozri príspevok
PROSÍM Vás poraďte, po VZ a rozdelení zisku ako zaučtujem nasledovné:
1. 5%-RF......€
2. nerozdelený zisk.....€
Na RF nie je bankový účet.
1. RF 431/421
2. nerozdelený zisk 431/428
1 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prosím Vás máte niekto nastevené splátkové kalendáre prijímané splátky - pohľadávky?? Neviem ako si správne nastaviť dátum splatnosti. Všetko mi automatickom vygenerovaní splátky potiahne správne, ale mám dátum splatnosti 31.1.2011 a ja by som tam chcela mať 14.02.2011 a to aj na ďalších vygenerovaných faktúrach. Fakturujeme vždy k poslednému dňu v mesiaci a splatnosť majú 14 dní. Neviete kde to mám nastaviť, aby to bolo správne? Ďakujem
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Ako mám v Omege zaúčtovať centové vyrovnanie? "Čistím" rok 2010 a mám faktúry, ktoré neboli uhradené v presnej výške. Došlé aj vyšlé.Viem, že to mám dať 548/311, alebo 311/648, resp. 548/321, 321/648. Ale ako to urobiť v Omege? Skúšal som ID, ale aj tak mi faktúra "nevypadne" z neuhradených. Opravil som platbu talčidlom "pridaj", ale nevypadla ani tak. Kde robím chybu? Ako to zaúčtovať? Vopred ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Stašek Pozri príspevok
Ako mám v Omege zaúčtovať centové vyrovnanie? "Čistím" rok 2010 a mám faktúry, ktoré neboli uhradené v presnej výške. Došlé aj vyšlé.Viem, že to mám dať 548/311, alebo 311/648, resp. 548/321, 321/648. Ale ako to urobiť v Omege? Skúšal som ID, ale aj tak mi faktúra "nevypadne" z neuhradených. Opravil som platbu talčidlom "pridaj", ale nevypadla ani tak. Kde robím chybu? Ako to zaúčtovať? Vopred ďakujem.
zrus vsetko co si s tym doteraz urobil...

otvor si evidenciu uctovnych dokladov, tam klikni na kartu "funkcie" tam na "dalsie funkcie" a tam si vyber z moznosti "automaticke vyrovnanie drobnych saldokontnych rozdielov" ... nastav si parametre ake potrebujes a program to urobi sam
3 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Prosím Vás, nemám istotu,pozrite,prípadne opravte:
december provízny list na vyplatenie-1316,78 € za obdobie dec.a jan.- učtovanie na prelome roka
dec. ID- 1.riadok MD 315 -1316,78
2.riadok D 602 - 679,63
3.riadok D 384 - 637,15
1.1. ID - MD 384 / D 602 - 637,15
Ďakujem za pomoc.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Ahojte poraďáci,
možno to tu bolo spomenuté ale nemam šancu sa asi k tomu dostať,

chcem sa Vás opýtať, keď robím účtovníctvo v inom programe, ukončím tam rok 2010. Od 2011 idem robiť v omege. Čo všetko mi k tomu treba zaúčtovať? Stačí keď si do Omegy nahodím iba začiatočné stavy 2011 cez ID a neuhradené pohľadavky a záväzky cez OF a DF? Alebo musím nahodiť konečne stavy 2010 do omegy? Čo všetko mi ešte treba nahodiť do omegy aby som tam mala všetko? Aj majetok mam nahodiť do karty dlhodobého majetku?

dakujem za radu
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jana S., v akom robíš programe? Z niektorých programov sa dajú údaje preniesť cez niečo ako "prevodový mostík" - mala by si to bez starostí . (Nepamätám si, z ktorých (z Datalocku to nešlo), snáď to majú na ich stránke alebo na hot-line by ti vedeli poradiť.)
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Prosím účtujúcich v Omege o radu. Po stiahnutí verzie 14.11 sa mi objavujú ťažkosti pri účtovaní v okruhu zDF. Zadám vzor 72,
postupuje sa normálne cez zadanie ex. čísla, partnera, textu, dátumov, kurzov, do tabuľky pre zadanie hodnoty zDF. Potiaľ je to O.K. Potom nastávajú ťažkosti. Po odskoku na automatické predkontácie najprv zadá správne 72-00, tá volá 72-01 a tu nastáva chyba. Miesto 72-02 skočí na 72-03, čím preskočí riadok pre základ dane pri nadobudnití tovaru. Formulár je neúplný, nedá sa zaúčtovať. Ani dodatočne doplniť riadok nie je možné. Pritom v tabuľke predkontácií vyzerá všetko v poriadku. Je riadne zadané, že 72-01 volá 72-02, pričom to skočí na 72-03. Čo s tým ?
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Nikto nemá tento problém ?
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Livia,

dakujem v podstate je to prebrate účtovníctvo od predošlej účtovníčky. Tak sa jej skúsim popýtať.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte poraďáci,
máte niekto skúsenosť v Omege ako sa vysporiadať so starou pohľadávkou?
Visí mi tam fa z roku 2008, malá suma ostala neuhradená, uhradená už ani nebude, je v CZK, chcela som ju preúčtovať cez ID, program mi to nepovolil, lebo je to v cudzej mene...ako to spraviť elegantne a legálne?
Nie som si ani istá či to mám dať cez 6 účet alebo cez 431..poradí niekto?
Vopred ďakujem.
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

DušanČ Pozri príspevok
Prosím účtujúcich v Omege o radu. Po stiahnutí verzie 14.11 sa mi objavujú ťažkosti pri účtovaní v okruhu zDF. Zadám vzor 72,
postupuje sa normálne cez zadanie ex. čísla, partnera, textu, dátumov, kurzov, do tabuľky pre zadanie hodnoty zDF. Potiaľ je to O.K. Potom nastávajú ťažkosti. Po odskoku na automatické predkontácie najprv zadá správne 72-00, tá volá 72-01 a tu nastáva chyba. Miesto 72-02 skočí na 72-03, čím preskočí riadok pre základ dane pri nadobudnití tovaru. Formulár je neúplný, nedá sa zaúčtovať. Ani dodatočne doplniť riadok nie je možné. Pritom v tabuľke predkontácií vyzerá všetko v poriadku. Je riadne zadané, že 72-01 volá 72-02, pričom to skočí na 72-03. Čo s tým ?
Po konzultácii s Krosom odpoviem sám. Možno sa to niekomu zíde.
Nastavíme sa do formulára v okruhu zDF, zadáme vzor 72, klikneme na lupu vedľa rámčeka DF - tovar § 11, zmačkneme Funkcie, potom Ďalšie funkcie a odklikneme - Nahraď všetky vzory a predkontácie štandardnými. Pokiaľ by niekto si zadával vlastné vzory, odklikne - Nahraď užívateľom nezmenené vzory a predkontácie štandardnými.
Po tomto zásahu účtovanie prebieha tak, ako má.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Prvý krát ako účtujem v Omege musím robiť dodatočné priznanie DPH. (za 12/2010) Nerád by som urobil nejakú koninu. V príručke je písané, že sa zruší (ale nevymaže) uzávierka D. Nič sa tam nepíše o uzávierke B, ktoré sa robia odrazu. Takže: vymažem uzávierku D, nahodím stratenú faktúru, urobím uzávierku B? a D, vytlačím si interný doklad o týchto uzávierkách, vytlačím dodatočné priznanie DPH, potvrdenie o podaní DPH. Je to tak správne? Ďakujem.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ja ruším B aj D naraz, potom opravím a robím tak ako píšeš.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

stašek: nesmies tie zrusene uzavierky vymazat, inak ti program sam neurobi dodatocne priznanie (nevypocita rozdiely)...

ja robim tak,ze zrusim B a D ... zaroven si ich aj zamknem, aby som ich pripadne nevymazala... dorobim co treba, urobim uzavierky nanovo a vtedy program pekne urobi dodatocne priznanie...
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Doostali sme dohodu o platbách za odobratú ale zatiaľ nevyfakturovanú el. ener. na r. 2011. Platby sú vždy 15. bežného mesiaca- až do 15.12. Je tam základ, DPH, spolu. Potom príde vyúčtovanie - ostrá fa. Ako mám tieto zálohevé platby zaúčtovať v Omege? Hlavne čo sa týka DPH, aby mi to dávalo do výkazu na odpočet mesačne. Ďakujem.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Dobrý deň, spracúvam DPH za 1/2011 potrebujem poradiť. Mám niektoré faktúry s dátumom dodania do 12/2010 s dph 19%, tieto som aj s touto DPH zaúčtovala no vo výkaze ich nemám, výkaz obsahuje iba faktúry s DPH 20%. Viete mi poradiť čo robím zle, neviem prísť na to, kde môže byť chyba.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím Vás, nikto nevie pomôcť potrebujem to uzavrieť, neviem si rady. ´Dakujem moc. Prešla som už všetko, podklady mám správne zúčtované. Neviem kde je problém.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Už som na to prišla, všetko mám v poriadku
0 0
jasny jasny

jasny je offline (nepripojený) jasny

Dobry den mohol by mi tu niekto pomoct zo vznikom a zalozenim sro.
prosim neodkazujte ma na starsie prispevky alebo na kurz od krosu. uctovanie mi problem nerobi len mam problem zapisat to v omege.sro zalozena 1.2.2011
takze upisane imanie 5000 353/411 spravcovi vkladu 378/353 do pokladne
211/378 cez jednotny interny doklad alebo kazdu polozku zvlast? ake obdobie mam nastavit v uctovnych dokladoch od - do ?
ak som spravne pochopil tak evidencia-uctovne doklady-okruh id-vzor idx ake obdobie nastavym v idx? dam uctovat alebo neuctovat vpravo hore??
doklad zahrnut alebo nezahrnut do saldokonta?? dakujem
PS vznik bude v druhom dejstve
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať