Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

áno, na c do omegy
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

no tak v tomto prípade mi už nič nenapadá ... že čím by to mohlo byť, keďže u mňa to bolo v pohode
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som už tiež bezradná, skúšla som to x krát a stále nič. V pondelok zavolám na hotline. Uvidím, čo mi poradia.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a pracovat s programom dalej mozes? ak ano zatial upgrade neries, mozno maju chybu oni na stranke...

ak sa ti s programom pracovat neda lebo stale spusta upgrade, tak ten subor upgrade.zip normalne vymaz z C:Omega ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
a pracovat s programom dalej mozes? ak ano zatial upgrade neries, mozno maju chybu oni na stranke...

ak sa ti s programom pracovat neda lebo stale spusta upgrade, tak ten subor upgrade.zip normalne vymaz z C:Omega ...
asi mali chybu na stránke, teraz mi to stiahlo bez problému
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte poradáci...asi mám nejaký skrat v hlave... v piatok som si kontrolovala bankové výpisy - konečné stavy s omegou....teraz na to nemôzem príst...ked si tlačím knihu analytickej evidencie analytiku 221 napr. od 02.09.2010 - 05.09.2010 tak mi tam nehodí začiatočný a konečný stav....len rozdiel....Ide mi o to, ze v evidencii-účtovné doklady- BV mám dole uplne zlý konecný zostatok...a chcem to skontrolovat po dnoch...dakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ahojte, dumám, dumám a neviem si rady.

Mám faktúru z Orange na sumu 75 Eur. Dali mi zľavu 40 EUR, ale táto nie je na faktúre uvedená. Uvedená je len na tom informačnom liste o stave záväzkov, či ako sa to volá. Stiahli mi len tých 35 Eur a teraz sa neviem zbaviť tých "neuhradených"40 Eur, ktoré mi na faktúre visia. Ako to vypárovať ?
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

jess Pozri príspevok
Ahojte, dumám, dumám a neviem si rady.

Mám faktúru z Orange na sumu 75 Eur. Dali mi zľavu 40 EUR, ale táto nie je na faktúre uvedená. Uvedená je len na tom informačnom liste o stave záväzkov, či ako sa to volá. Stiahli mi len tých 35 Eur a teraz sa neviem zbaviť tých "neuhradených"40 Eur, ktoré mi na faktúre visia. Ako to vypárovať ?
Faktúru by som tipovala na 35 eur. (Žiadna zmluva nie je?)
Základ dane: 63,02
DPH: 11,98
Voľný základ: -40,-
518/321 23,02
343/321 11,98
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Dnes nahrávam do Omegy výpis a nesedia mi zostatky z omegy podľa výpisov. Kredity mám rovnaké aj v Omege aj fyzicky na výpise a nesedia mi debety, ale je zaujímavé, že mi sedí konečný zostatok výpisu ako je to možné?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
alenad Pozri príspevok
Faktúru by som tipovala na 35 eur. (Žiadna zmluva nie je?)
Základ dane: 63,02
DPH: 11,98
Voľný základ: -40,-
518/321 23,02
343/321 11,98
Alenka, ďakujem. Zmluva je. Tú si priložím k faktúre. Len som to nevedela napasovať.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

AKo prosím Vás v Omege zaúčtuje faktúru na ktorej je vyčíslená zľava? Mám tovar v sume 25,2 EUR zľavu 5% v sume 1,26 EUR a dobierku v sume 5,5 EUR.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

AKo prosím Vás v Omege zaúčtuje faktúru na ktorej je vyčíslená zľava? Mám tovar v sume 25,2 EUR zľavu 5% v sume 1,26 EUR a dobierku v sume 5,5 EUR.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zlavu samotnu neriesim... uctujem zaklad dane, dph, spolu...

ak ide o tovar, tak sa treba rozhodnut, ci sa naklady spojene s obstaranim tovaru budu hned rozuctovavat a tovar sa prijme navyseny o tieto naklady alebo ci sa budu postupne rozpustat podla takeho dlhocizneho vzorca (kt. si ale uz nepamatam, robila som to tak velmi davno).
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
miriza Pozri príspevok
AKo prosím Vás v Omege zaúčtuje faktúru na ktorej je vyčíslená zľava? Mám tovar v sume 25,2 EUR zľavu 5% v sume 1,26 EUR a dobierku v sume 5,5 EUR.

v čom je problémik? v technike SW alebo v zaúčtovaní??

cez okrhu DF

tovar 131 alebo 504 MD,
so zľavou by som to nijako nekomplikovala
vyrátaj si sumu za tovar už po zľave a takú sumu účtuj,


dobierka 518 MD ako poštovné

0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Toto som chcela vidieť napísané , ja som tiež nad tým takto uvažovala. Vďaka kočeny.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
miriza Pozri príspevok
Dnes nahrávam do Omegy výpis a nesedia mi zostatky z omegy podľa výpisov. Kredity mám rovnaké aj v Omege aj fyzicky na výpise a nesedia mi debety, ale je zaujímavé, že mi sedí konečný zostatok výpisu ako je to možné?
a toto už máš OK?

mohlo sa ti stať že ši použila iný anal. uč. pri banke 221 xxx, že si preťukla, vtedy zostatok na výpise sedí ale na účte nie.... napíš ak je problém...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Nie včera som tu nad tým sedela do 18 00 som to aj ukazovala kolegovi, no tiež nechápe ako sa mi to podarilo. Rozmýšľam že celý ho zmažem a nahrám nanovo.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
miriza Pozri príspevok
Nie včera som tu nad tým sedela do 18 00 som to aj ukazovala kolegovi, no tiež nechápe ako sa mi to podarilo. Rozmýšľam že celý ho zmažem a nahrám nanovo.
tak popíš čo ti nesedí? možno poradím
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

miriza Pozri príspevok
Nie včera som tu nad tým sedela do 18 00 som to aj ukazovala kolegovi, no tiež nechápe ako sa mi to podarilo. Rozmýšľam že celý ho zmažem a nahrám nanovo.
miriza, to je škoda vymazávať a nanovo nahrávať. Treba to nanovo všetko fyzicky prejsť, riadok po riadku, určite je tam nejaká chyba. Skontroluj si každý mesiac zvlášť zostatky na hlavnej knihe, s účtovníctvom a bankovým výpisom, aby si vedela v ktorom mesiaci ti to nesedí.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

sway a ormika ďakujem za rady, vyskúšam a dám vedieť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať