Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pokial nie je zaplateny niektory modul, tusim "kniha jazd", tak volbu na tlacivo dan z MV ani neponukne...

Ale staci si stiahnut, hoci aj demo, programu Alfa a tam sa da v pohode urobit danove priznanie z MV. ;-)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň prosím Vás - neviete mi prosím náhodou povedať - dá sa v OMEGE robiť daňové priznanie k dani z motorových vozidiel? jak kukám,tak kukám,neviem ho tam nájsť..
ďakujem
prehľady. daň z MV,
alebo na nete je už zadarmo :

http://www.kros.sk/danovepriznania

0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Prosím Vás, ako urobím v omege po prechode do nového roku otváraciu súvahu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

myslis uctovanie alebo vytlacit si ju?

Pri prechode program sam zauctuje otvaraciu suvahu...

Ale pokial nemas vsetko dokoncene v starom roku, tak otvaracia v novom nebude v poriadku... kym si nedokoncis dan z prijmu a neuzavres uctovnictvo 2010 (zavierka uctovnictva) a neurobis nanovo prechod do noveho roka, tak ju budes mat nespravnu...
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Áno, myslím po závierke roka, keď urobím prechod do nového roka.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak mas v starom roku vsetko douctovane a uzavrete, tak urob nanovo prechod do noveho roku...

ak si chces pozriet uctovanie, tak v obdobi "otvorenie" najdes ID so zaciatocnymi stavmi uctov...

a ak chces tlacit, tak Prehlady / Suvaha / nastavis obdobie od "otvorenie" po "otvorenie" ...
1 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Ďakujem krásne Andrejka, takto som to chcela počuť lopatisticky.A potom už môžem normálne nahadzovať nové tohtoročné doklady? alebo ešte niečo aby som nezabudla, čo treba na začiatku nového účt.obd. ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja robim momentalne v obidvoch rokoch sucasne u dvoch klientov... a ked dorobim danove priznanie PO tak urobim posledny krat prechod...

Na novy rok (1.1.) robim zuctovanie 381 do nakladov a preuctovanie 431 ... nic ine ma momentalne nenapada...
1 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Minulý rok som sa zoznamovala viacmenej s omegou a zároveň s PÚ no a teraz prvý krát robím prechod a neviem čo všetko treba urobiť predtým ako začnem nahadzovať bežné doklady týkajúce sa už danného roku.Preto mám takéto primitívne otázky.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
A niečo som čítala o počiatočnom saldokonte, ako s ním?Ako skontrolujem?
Naposledy upravil oriesok : 28.01.11 at 12:51 Dôvod: doplnenie
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prosím Vás, kde môže byť problém, prešla som si do nového roka ešte bez koncoročnej uzávierky, nakoľko potrebujem vystavovať faktúry, dala som si preniesť len skladové karty, no ale mi prenieslo nejaké hlúposti. Včera som si všetky skladové karty 2010 počistila podľa inventúry mám zostatky presne podľa inventúry ale keď si pozriem karty roku 2011 tak sú tam také zostatky, ako keby som to nečistila.
0 0
fafo8 fafo8

fafo8 je offline (nepripojený) fafo8

Dobrý deň, prosím Vás potrebujem poradiť s uzavretím roka 2010 v Omege. Problém mám najmä s chronológiou jednotlivých krokov.
Zaúčtované mám už všetko, ostáva mi vysieť tvorba rezervného fondu a daň z príjmov.
1. Tvorba RF 431/421
2. Daň z príjmu -
HV z bežnej činnosti 100 € daň 19% 19€ 591/341
pripočítateľné položky PHL 1000 € daň 190€ 591/341 ???
3. Teraz nasleduje uzávierka B, D a A?
4. Závierka - sama vygeneruje účty 710 a 702
5. Prechod do dalšieho roka

Kedy sa z časového hľadiska účtuje 431/428? Ešte pred uzávierkou 2010? Alebo v roku 2011, lebo 431 nesmie mať ku koncu roka zostatok?

Ďakujem a prosím vás o jednoduché vysvetlenie
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

@miriza: mas urobene aj uzavierky skladu? nevravim, ze to napravia uzavierky, ja este nemam precistene karty za 12/2010, takze mi do noveho roka prenieslo kadeco... neviem ti zodpovedne odpovedat... kazdopadne po kazdej zmene v 2010 treba urobit opat prechod do 2011, aby sa vykonane zmeny preniesli aj do 2011 ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

1. mas hotovu inventarizaciu uctov?

2. 431 z minuleho roka mas mat preuctovany, t.j. stara 431 musi byt nulova (na zaklade valneho zhromazdenia sa prerokuje rozdelenie zisku z minuleho obdobia, s tymto datumom sa preuctuje zostatok 431 na potrebne ucty v potrebnej vyske... ak valna hromada neprebehla, preuctuj na nerozdeleny zisk/stratu)

3. pripocitatelne polozky sa nastavuju v uctovnom rozvrhu... zadas priznak "nedanovy" a v karte "vykazy" a potom konrketne "priznanie k dani z prijmov PO" si vyberies konkretne riadok z priznania kam ti ma ten konkretny ucet natiahnut... toto ked nastavis na kazdom nedanovom ucte, tak ti program sam potiahne do danoveho priznania... ja mam napriklad na nedanove ucty analytiku 999 a hned pri vytvoreni tejto analytiky robim aj toto nastavenie... aby som nato neskor nezabudla... ak potrebujes preuctovat cokolvek na nedanove ucty, tak to preuctuj cez ID ale vytvor si na nedanove ucty osobitne analytiky s nastavim podla tohto bodu...

4. uzavierku B a D mas mat davno hotovu vramci priznania k dani z pridanej hodnoty... ak nie si platitel dph, tak ju urobis naraz za cely rok...

5. dorobis postupne vsetky uzavierky v poradi ako idu... ak sa ta tykaju samozrejme... ak sa ta netykaju, tak ked ich spustis, program ta upozorni... (z uzavierky uctovnictva a dph zatial len bod 4... "A" este nie)

6. v programe urobis danove priznanie k prijmov PO .. podla neho zistis vysku danovej povinnosti, ktoru zauctujes

7. zauctujes danovu povinnost

8. vytlacis vykazy, poznamky

9. urobis uzavierku A za cely rok

10. zavierka uctovnictva...

11. finalny prechod do noveho roku...
2 0
fafo8 fafo8

fafo8 je offline (nepripojený) fafo8

1. inventarizáciu mám hotovú
2. "stará 431" znamená výsledok hospodárenia z roku 2009? Z toho bol urobený príspevok do RF a zvyšok bol preúčtovaný na 428, zostatok 431 nulový.
3. nedaňové účty mám zadané presne tak aj prenos do daňového priznania je v poriadku
4. B a D mám hotové, priznanie DPH bolo podané
5. uzávierky som spravil
6. daňové priznanie je v poriadku
7. zaúčtovanie daňovej povinnosti, toto je kameň úrazu, je to účtovanie viď hore správne? Musím to členiť, alebo to môžem zaúčtovať jedným zápisom?
8. výkazy vytlačím, poznámky ešte dorobím
9. uzávierka A
10. závierka
11. prechod

Ďakujem. Stále mi vŕta v hlave 431, neviem či to správne chápem. Hodnotu účtu 431 v roku 2010 mi vygeneruje závierka? Takže v roku 2010 s ním už nič nerobím a potom po schválení ho prerozdelím až v roku 2011? Teda do RF a zvyšok nerozdelený zisk?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

danovu povinnost uctujes podla vysky z danoveho priznania... nic ine...

uctovanie 591/341 (ja mam 341 analyticky podla roku, minulorocne vyrovnane su mi sice nanic a potom ich mazem, no bohuzial su aj neplatici, tak viem, za ktore obdobie nemaju doplatene)

a ano, novu 431 z roku 2010 ti doplni program pri zavierke uctovnictva a prenesie ju zaroven aj do noveho roka 2011... nasledne preuctovavas podla valnej hromady na potrebne ucty
1 0
fafo8 fafo8

fafo8 je offline (nepripojený) fafo8

Ďakujem veľmi pekne za rady, už mi je to všetko jasné. Zatiaľ, pokiaľ nenatrafím na niečo nové...
Naposledy upravil fafo8 : 27.01.11 at 07:30
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Začal som účtovať v Omege vlani. Teraz prvý krát robím prechod do nového roku. Urobil som ho raz. Vytvorila sa mi firma rok 2011. V súčastnosti robím v obidvoch rokoch, ako potrebujem. Otvorím r. 2010 - účtujem v ňom. Otvorím rok 2011 účtujem v ňom - zatiaľ len fakturáciu. Ale nerobím prechod do nového roku po každom účtovaní v r. 2010. Je to chyba? Myslel som si, že stačí urobiť definiitívny prechod na rok 2011 až keď budem mať zaúčtovaný rok 2010 komplet. Alebo musím prechody robiť po každom účtovaní v roku 2010?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stašek Pozri príspevok
Začal som účtovať v Omege vlani. Teraz prvý krát robím prechod do nového roku. Urobil som ho raz. Vytvorila sa mi firma rok 2011. V súčastnosti robím v obidvoch rokoch, ako potrebujem. Otvorím r. 2010 - účtujem v ňom. Otvorím rok 2011 účtujem v ňom - zatiaľ len fakturáciu. Ale nerobím prechod do nového roku po každom účtovaní v r. 2010. Je to chyba? Myslel som si, že stačí urobiť definiitívny prechod na rok 2011 až keď budem mať zaúčtovaný rok 2010 komplet. Alebo musím prechody robiť po každom účtovaní v roku 2010?
Nemusíš robiť prechod po každom účtovaní, stačí spraviť už len ten definitívny.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
PROSÍM Vás poraďte, po VZ a rozdelení zisku ako zaučtujem nasledovné:
1. 5%-RF......€
2. nerozdelený zisk.....€
Na RF nie je bankový účet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať