Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Som rada, ze sa podaril, nemohla som ta jozka pochvalit vcera, lebo mi robili fiskalny modul a tak moj pouzivany notebok odpcival v servise, a na druhom som sa nevedela prihlasit. K tomu este, ze co k tomu, ja som na prvykrat robila vajcovu pomazanku, to bola dobrotaaa, ale da sa natriet na to hocico, aj maslo, aj syr, ale...ano pouzijes viac, lebo su tam diery Inak ak sa vam zda slany, jednoducha rada, menej posolit. Inak, moj postreh, cim menej vody date, tym budete mat tie diery mensie.
7 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Už sa aj ja chystám, len musím kúpiť tie sušené kvasnice. V Lidli ich nemajú, tak budem musieť skočiť niekam inam
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

alla66 Pozri príspevok
neriskovala by som.....

Citujem: výrobek je zhotoven z krystalického polymeru tzn. odolává teplotám -24C až +230C...
v tup. neviem, ale ja peciem v takej nadobe z teska, hranatej, pozdlznej, mam ho za par hodin, toto by mi islo na nervy, urobim kvasok, trochu zamiesam, pridam polohrubu a ovsenu, alebo inu ciernu muku, v pomere 1:1, lyz. soli, 2 male l. oleja. Trochu vykysne, potom vymazem tu formu, ale urcite moze byt aj ina, napr. jenska misa, aby nol okruhly, nic netriafam, vlozim ho tam, este trochu vykysne, potom zapnem ruru a celkom naslabo ho tam vlozim, kym celkom nevykysne, potom zvysim teplotu a za chvilku je hotovy. Akurat niekedy, ked vidim, ze vrch je tmavsi, vyberiem z formy, uz skoro upeceny a necham ho na plechu, alebo volne v rure, nezakryvam ho, cele to trva cca 2 hodiny, nie viac.
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcem sa spytat, robil to niekto aj v keramickom pekaci?? ja iny nepouzivam.
0 0
netromik netromik

netromik je offline (nepripojený) netromik

Moja manzelka robi podobny chlieb - akurat tam dava grahamovu alebo aj celozrnnu muku... neviem preco vsade davaju len klasicku hladku. Hodnota takeho chlebika potom rapidne klesa..
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mam dve podstatne otazky-ak mozno odpovedajte co najrychlesie

-treba tu nadobu vymastit ci len taku suchu pouzit,ten chkieb sa neprilepi,nezhori...?

-treba dat rozohriat aj vrchnak ci len nadobu a potom prikryt,aj ked vrchnak horuci nebude?

dik za odpovede.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

osky podľa návodu, máš zohrievať aj nádobu s vrchnákom 1/2 hodiny. Ja som zohrievala iba plech a ničím som plech nepotrela, chlieb sa neprichytil.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jozka, ty si to robila na obycajnom plechu?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ano, na obyčajnom plechu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dakujem,a este jedna otazka,viem viem,som prilis zvedava,ale predsa:
kedzesa tam hovori o triafani do pekaca,pride mi to tak,ze cesto je riedke alebo nedrzi pokope,ked sa jednoducho neda vziat a vlozit do tej nadoby.
rozmyslam spravne? alebo sa to da jednoducho do nadoby prelozit?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Cesto sa dosť ťažko berie z utierky, ale dá sa. Ja som netriafala, rovno som si plech vybrala a vložilo doň cesto a prikryla alobalom, potom šup do rúry
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

takýto to bol plech
Naposledy upravil jozka56 : 04.08.11 at 18:45
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no,Jozka,udelujem ti "rad zlate varecky",myslim ze uz si nam tu vysvetlila uplne vsetko,uz je len na nas aby sme sa do toho pustili.
dakujemeeeeeeeee.cmuk.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Až dnes som si prečítala celú túto tému so všetkým, čo k tomu patrí, lebo pri prvom pozeraní som zistila že nemám sušené kvasnice, lebo kupujem iba celú kocku čerstvých v miestnej pekárni, pokrájam a mám stále v mrazničke. Ďalej nemám liatinový pekáč ani kameninovú nádobu vhodného tvaru, iba starodávny pekáč na hus. No tu sa píše, že sa dá aj z čerstvých kvasníc a v inej nádobe, tak niečo pohľadám. Múku, soľ a vodu našťastie mám doma stále Tak to idem vyskúšať. Ak sa vydarí, tak sa s Vami podelím. Pá, idem robiť kvások.
Dobrú noc.
6 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Osky, inak keby si si precitala diskusiu na vareche, tak nepolozis ani jednu otazku, zhrniem, nadoba sa nevymazava, cela sa zohreje, presne tak , z tej utierky sa to neda tak jednoducho chytit a prelozit, ale pregulnut a do toho horuceho je to ten najtazsi ukon z celej prace. Ku tomu prispevku od henriety, len tolko, ze to je obycajny recept na chlieb, takych je tu hafo, toto je celkom iny, viem o com hovorim, poskusala som ich uz zopar a zvladne ho aj dieta. Je to doslovne vela muziky za malo penazi.
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zajtra zamiesim a v sobotu sa chystám robiť gulášovú polievku, keď sa mi ten chlieb podarí, k tej gulášovke, to bude
Kvasnice už mám
2 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked to budes tak jednoducho robit, ako pisem, urcite sa ti podari, uz som ho robila 6-7 krat a vzdy je lepsi a lepsi. Tej vody radsej menej, teraz je vlhko, tak aj muka menej potrebuje.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tetrisss Pozri príspevok
Osky, inak keby si si precitala diskusiu na vareche, tak nepolozis ani jednu otazku, zhrniem, nadoba sa nevymazava, cela sa zohreje, presne tak , z tej utierky sa to neda tak jednoducho chytit a prelozit, ale pregulnut a do toho horuceho je to ten najtazsi ukon z celej prace. Ku tomu prispevku od henriety, len tolko, ze to je obycajny recept na chlieb, takych je tu hafo, toto je celkom iny, viem o com hovorim, poskusala som ich uz zopar a zvladne ho aj dieta. Je to doslovne vela muziky za malo penazi.
ale ja rada klebetim na porade,tu je vzdy akosi lepsie.
inak precitat si ten komentar,ma ani nenapadlo.automaticky som to capla na domovsku-poradacku strankuale aj ty si zasluzis tu zlatu varesku,ze si nam to tu prilepila.cmuk.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Až dnes som si prečítala celú túto tému so všetkým, čo k tomu patrí, lebo pri prvom pozeraní som zistila že nemám sušené kvasnice, lebo kupujem iba celú kocku čerstvých v miestnej pekárni, pokrájam a mám stále v mrazničke. Ďalej nemám liatinový pekáč ani kameninovú nádobu vhodného tvaru, iba starodávny pekáč na hus. No tu sa píše, že sa dá aj z čerstvých kvasníc a v inej nádobe, tak niečo pohľadám. Múku, soľ a vodu našťastie mám doma stále Tak to idem vyskúšať. Ak sa vydarí, tak sa s Vami podelím. Pá, idem robiť kvások.
Dobrú noc.
keby som mala doma taketo krasne miminko,aj jedavat a spavat by som prestala od radosti.....
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem osky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať