Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
skrátený režim - zarobené o 14-tej, 2x po vykysnutí premiešané a o 20:10 šup do vyhne. 35 min. pri 230 zakrytý pekáč, potom 15 min. pri otvorenom - len horúci vzduch + potreté cesnakovou vodou
A ako chutí? Lebo mne ten tvoj vyzerá ako koláč. Ale možno je to tým tvarom. Nemáš foto prekrojeného?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jožka, tu si pozri, nepoznám zepter http://country.zepter.com/eshop.sk.php?m=70
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alla66 Pozri príspevok
Pri akej teplote pečiete chlieb? Podľa mňa je 230°C teplota vysoká. ....chlieb putoval do koša ..... zvonka bol skoro čierny, no vo vnútri nedopečený. V návode sa píše o 230°C a v komentároch vo videu hovoria o 200 -205°C....postup som dodržala..... Ako je to teda s tou teplotou?

ja som vyhriala na 230, ale hned, ako som chlieb šupla do vnútra, tak som teplotu znížila na 200. Mám skúsenosť, že keď v mojej rúre dodržiavam predpísanú teplotu, tak mi všetko zhorí.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
A ako chutí? Lebo mne ten tvoj vyzerá ako koláč. Ale možno je to tým tvarom. Nemáš foto prekrojeného?
ako bageta - pre mňa málo slaný
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja mám v byte klasickú rúru, zhora a zdola vyhrievanie, nijaký vzduch, mám to piecť v strede ako koláč, alebo dole ako mäso?
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Veľa som popozerala, celý deň som čítala na G, ale o teplotách som nič nenašla. Stále mi niečo hučí v hlave, že tieto výrobky znesú aj veľmi vysoké teploty, tj nad 200°C....ale doma už po takmer 2 desaťročiach nemám žiadne papiere, joj veď som neporiadna a chcela by som to piecť v zepter.
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska bageta musí mať v ceste ešte aj olej, tak...
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Co sa tyka pecenia, ja peciem na strede, na mriezke, mam cierny tazky pekac a dodrziavam teplotu, v peceni som nemala nikdy problem, vzdy sa krasne upecie. Ked sa niekomu zda malo slany, treba dat viac, pre mna je tak akurat. V zepteri bezne peciem maso a este sa nestazoval, podla mna je to ovela lepsia volba ako jenske sklo, vrch treba pouzit tu misku a urcite to bude dobre.
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska veď tvoj chlebík je len trochu málo vysoký....a asi viac solíš, ináč je to v pohode. Zajtra skúsim chlebík v zepter
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No nechal ho malo kysnut, ten cas je tam dolezity, ta muka musi prekvasit.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

najviac ma fascinovala ta vôňa v kuchyni počas pečenia
srsková pod cesto dala voľajaký nehorľavý papier - a fakt v trúbe nezhorel
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 22:01
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Cesto mi redne, tak dúfam, že otruby ho neznehodnocujú...a budem piecť v miske zepter, ale nedám plastový príklop
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kvaka Pozri príspevok
Ja mám v byte klasickú rúru, zhora a zdola vyhrievanie, nijaký vzduch, mám to piecť v strede ako koláč, alebo dole ako mäso?
Mám tak isto, piekla som v strede, ohrev zdola+zhora.
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

moja rúra je tak sprostá, možno aj stará, že vždy všetko radšej robím v strede
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Mám tak isto, piekla som v strede, ohrev zdola+zhora.
Ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
srska veď tvoj chlebík je len trochu málo vysoký....a asi viac solíš, ináč je to v pohode. Zajtra skúsim chlebík v zepter
na zepter.com som našiel toto:
Handles
The handles always remain cold.
Their unique construction and lightness, makes handling pot safe and easy.
They can also be used as a lid stand to save space.

They withstand high temperatures, so they are dishwasher-safe and can be placed in an oven at a temperature of up to 225°C.

Zepter cookware now features a highly attractive “Z” logo on the handles as a symbol of Zepter’s technological innovation, setting them apart from all other handles.
takže ručky vydržia max. 225 stupňov
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
miska nemá rúčky ani nožičky
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

miska nemá rúčky ani nožičky - to fakt nemá
len keby ju napadla zmena
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska akú zmenu má napadnúť rúčku??? a miska nemá rúčku...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

tak mám skúsiť??????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať