Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dáša_ Pozri príspevok
robila som z jednej davky.
Jenskej misy som sa trochu aj ja bála. Preto som to stale vykladala na drevenu dosku a este aj utierku. Ale v pohode. Nebol problem.

K tomu preosievaiu misy - minule som niekde zachytila, ze kuchar miesto preosievania muky len pouzil metličku na rušné šľahanie a proste muku v mise ňou len tak nasucho premiešal. Začala som aj ja s tým, že prisám sypké prísady - teda mukú, soľ, droždie a pár krat to tou metličkom prešľahám. Aj sa to prevzdušní, aj sa to rovnomerne premieša.


0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som jeden sacok drozdia pouzila na 7 chlebikov, tak tu kocku by som tiez podelila tak, ale radsej by som pouzila tie susene kvasnice, to cesto v ziadnom pripade nema prekysnut, to je cele zle, cesto viac by som povedala skvasi, tie kvasnice su len na start. Ako tu bolo napisane, tak cesto je po kysnuti trochu redsie, alebo lepsie povedane plne vzduchu, ale treba ho dat na dosku, dobre pomucenu a poprekladat, po 15 minutach sa da pekne vytvarovat, ja ho davam do pruteneho kosika na pecivo. Po kysnuti vyzera ako normalne urobeny chlieb. Nadoba na pecenie by mala byt primerana, mozno, ze by ste mali radsej skusit obycajny hrniec s pokrievkou, jasne, ze zepter, ktory nema na sebe nic z umelej hmoty /usi, teplomer/ moze byt. Inak, ak vam dodam tym odvahy, moje skore je 7:1, vcera sa mi chlieb absolutne nepodaril, nevykysol a teraz neviem, ci bola pricina v starom drozdi, alebo, ze som do chleba hned dala otruby, ktore asi brzdili proces kvasenia.
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja som cesto zarobila okolo 18h, hneď som tam dala aj otruby no ak ráno bude cesto blbo vyzerať, tak ho hneď šupnem do odpadu...zatiaľ cesto vyzerá OK, kysne
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No som zvedava, ja som ho este aj upiekla, ale bola z toho placka pre sliepocky.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
na mimibazar tiež sú prispevky na nemiesený chlieb aj s fotkami ,bol tam aj celozrnný chlieb
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ľudia, čo Vy nechodíte ani do roboty, všetci tu len miesite a pečiete chlieb ... a podaktorí dokonca pre sliepky...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No bud sa musis spravne narodit, alebo dobre vydat, no a vtom pripade mozes chodit do prace, piect chleba, starat sa o sliepky, zahradu deti a manzela.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

tetrisss Pozri príspevok
Ja som jeden sacok drozdia pouzila na 7 chlebikov, tak tu kocku by som tiez podelila tak, ale radsej by som pouzila tie susene kvasnice, to cesto v ziadnom pripade nema prekysnut, to je cele zle, cesto viac by som povedala skvasi, tie kvasnice su len na start. Ako tu bolo napisane, tak cesto je po kysnuti trochu redsie, alebo lepsie povedane plne vzduchu, ale treba ho dat na dosku, dobre pomucenu a poprekladat, po 15 minutach sa da pekne vytvarovat, ja ho davam do pruteneho kosika na pecivo. Po kysnuti vyzera ako normalne urobeny chlieb. Nadoba na pecenie by mala byt primerana, mozno, ze by ste mali radsej skusit obycajny hrniec s pokrievkou, jasne, ze zepter, ktory nema na sebe nic z umelej hmoty /usi, teplomer/ moze byt. Inak, ak vam dodam tym odvahy, moje skore je 7:1, vcera sa mi chlieb absolutne nepodaril, nevykysol a teraz neviem, ci bola pricina v starom drozdi, alebo, ze som do chleba hned dala otruby, ktore asi brzdili proces kvasenia.
Takže bingo, moja kocka mala 42 gramov, keď som dala 6 gramov, tak tiež mi to vyjde na 7 chlebov.
No asi si nemala dať tie otruby. Sama si písala, že na recepte nemáme nič meniť. Ja chcem dať semienka ľanové na povrch pred pečením a sézamové pri prekladaní na doske, ak sa zadarí.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pokus č.2 hm, málo slaný - chutí jak bageta
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
pokus č.2
Však si dnes zarábal, či čo?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska cesto si mal husté, prečo hááááá??? niečo si zmenil.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
Však si dnes zarábal, či čo?
skrátený režim - zarobené o 14-tej, 2x po vykysnutí premiešané a o 20:10 šup do vyhne. 35 min. pri 230 zakrytý pekáč, potom 15 min. pri otvorenom - len horúci vzduch + potreté cesnakovou vodou
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to jožka: len 1/4 modrej drožďovej kocky+ len 1 čajový hrnček vody
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

keď hovoríš o tom potretí cesnakovou vodou - zvažovala som, klasické chleby v pekárňach sa potierali slanou vodou - tuším, aby tá kôrka nebola až tak veľmi chrumkavá. Tak možno nabudúce skúsim aj toto.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No teeeda, ved ta korka je na nom to najlepsie!
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

tvoj chlebík vyzeral farebne pekne, nezdvihol sa a to je asi pre malé množstvo vody...no neboj, uvidím, čo zajtra narobím s mojim dnešným cestom
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pri akej teplote pečiete chlieb? Podľa mňa je 230°C teplota vysoká. ....chlieb putoval do koša ..... zvonka bol skoro čierny, no vo vnútri nedopečený. V návode sa píše o 230°C a v komentároch vo videu hovoria o 200 -205°C....postup som dodržala..... Ako je to teda s tou teplotou?
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

pri iných receptoch sa bežne cesto na chlieb potiera slanou vodou alebo akou chceš
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alla dodržala som 230°C
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alla prosím ťa, nevieš mi zistiť, či sa zepter misky dajú použiť do el. rúry, aby som v nej mohla upiecť chlieb.....ja som to nenašla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať