Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

to cesto pracuje hneď, som ho pozorovala...ale mne sa zdá, že polka kvasníc je veľa..no uvidíme, srska nám napíše, verím
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

napíšem. cesto spľaslo na polovicu ale duje ho zase.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska musí sa chlebík vydariť, aby nebol rodinný problém...celú noc sa modli, aj keď sa nevieš
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Včera večer som tiež zarábala cesto, dala som viac ako 1/4 čaj.lyžičky sušeného droždia (asi 1/3 lyžičky), cesto prvé 4-5 hodiny veľmi kyslo - už som myslela, že mi ujde z misy. Potom sa to ustálilo.
Na to, že s pečením chleba nemám žiadne skúsenosti, chlebík bol "jedlý" a celkom sa mi vydaril aj tvar. Chcelo by to piecť v inej nádobe (trochu menšej)- piekla som v dvojitom pekáči.
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

veronikasad Pozri príspevok
Včera večer som tiež zarábala cesto, dala som viac ako 1/4 čaj.lyžičky sušeného droždia (asi 1/3 lyžičky), cesto prvé 4-5 hodiny veľmi kyslo - už som myslela, že mi ujde z misy. Potom sa to ustálilo.
Na to, že s pečením chleba nemám žiadne skúsenosti, chlebík bol "jedlý" a celkom sa mi vydaril aj tvar. Chcelo by to piecť v inej nádobe (trochu menšej)- piekla som v dvojitom pekáči.
..veronika vdaka za informaciu..kvoli tym kvasniciam som bola zvedava..aj to kysnutie ako prebieha..takze srske by sa mal podarit..lebo som mu poradila pol kocky, tak aj dal..takze aby som nemala vycitky..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adi11 Pozri príspevok
..veronika vdaka za informaciu..kvoli tym kvasniciam som bola zvedava..aj to kysnutie ako prebieha..takze srske by sa mal podarit..lebo som mu poradila pol kocky, tak aj dal..takze aby som nemala vycitky..
pol kocky je asi veľa ...Ako tu už kočky písali, cesto je riedke. Neviem, či treba dať menej vody, alebo pridať múku. Robí sa s ním horšie a ak nie je správna nádoba na pečenie, roztečie sa. Môj chlebík mal po upečení tvar Delikatesu, čo predávajú v Kauflande.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

veronikasad Pozri príspevok
pol kocky je asi veľa ...
..no co uz..uvidime zajtra co to spravi...skoda, ze nik nerobil s pekar.drozdim
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

veronikasad Pozri príspevok
pol kocky je asi veľa ...Ako tu už kočky písali, cesto je riedke. Neviem, či treba dať menej vody, alebo pridať múku. Robí sa s ním horšie a ak nie je správna nádoba na pečenie, roztečie sa. Môj chlebík mal po upečení tvar Delikatesu, čo predávajú v Kauflande.
..cesto nemoze byt riedke, urcite treba dat menej vody, ma byt hustejsie
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

a nadoba by mala byt potom mensia, aby bol vyssi
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adi11 Pozri príspevok
..cesto nemoze byt riedke, urcite treba dat menej vody, ma byt hustejsie
ale ono nebolo riedke, keď som ho zamiesila. Zredlo po vykysnutí ...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

veronikasad Pozri príspevok
ale ono nebolo riedke, keď som ho zamiesila. Zredlo po vykysnutí ...
..jedanko, tak potom to moze byt v tom mnozstve kvasnic ..malo byt presne 1\4 kav lyz. susenych
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Robil som ho už druhýkrát z dvojitej dávky.
Obidva krát sa mi vydaril. Včera mi kvasil 19 hodín /nemal som čas/ a potom ešte 2 hodiny na utierke. Piekol som ho trošku dlhšie podľa svojej chuti, aby bol dobre prepečený. Pridal som do neho pred zamiešaním surovín ešte kmín a fenikel.
Mimochodom to cesto je po vykvasení vždy pomerne riedke, ale treba pomúčiť dosku a žena ho párkrát poprekladá a vytvaruje bochník, tak cesto zhustne a na utierke ešte vykysne, potom ho ešte preloží a hodí do toho oválneho plechového hrnca rozohriateho.
Toto je on.
8 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Toľko čítam, čítam, že dneska zarobím na ďaľší. To by v tom bol čert schovaný, aby sa nepodaril !
Ako bola tá superstárovská hymna? NEVZDÁVÁM!!!!!!!!!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
ale ono nebolo riedke, keď som ho zamiesila. Zredlo po vykysnutí ...
aj mne. asi polka toho droždia je veľa
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
aj mne. asi polka toho droždia je veľa
Ja idem dnes tiež zarobiť, ako som už písala. Trochu som na nete hľadala, a tak som dospela k záveru, že pol kocky čerstvého je naozaj veľa. Našla som v debate o domácich pekárničkách dva zaujímavé príspevky, citujem:
1. sušené kvasnice jsou buď na půl kila mouky, nebo na kilo – informaci najdeš na sáčku. Případně tam napíšou, že odpovídá kostce (42 – 50 gramů) čerstvého droždí, v tom případě je na kilo. Takže v Tvém případě bych na 600 gramů mouky použila zhruba půl sáčku droždí určeného na kilo mouky.

2.Na sáčcích bývá napsáno, jaké je dávkování do trouby a jaké pro domácí pekárnu. V pekárně se používá na půl kila mouky nebo směsi cca 1 a 1/2 max. 2 lžičky sušeného droždí. Jestli chceš dát čerstvé, pak na stejné množství stačí 12–14g. Víc nemá cenu, těsto sice krásně nakyne, ale ve finále spadne, protže je překynuté a neudrží se. Pak máš „ušatý“ chleba.

Ak vychádzam z receptu tu na porade, kde sa chlieb pečie v trúbe, píšete o 1/4 lyžičke sušeného, takže z tej kocky živého droždia asi treba podstatne menej, asi menej ako 1/4 kocky.
Droždie nepoužívam, keďže kysnuté nemusím. Iba raz v živote som robila nejaký koláč. Podaril sa, ale ja mám radšej rýchle recepty.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No tak som neodolala a už máme na stole aj my. Akurat som si neprecitala poriadne recept a dala tam viac suseneho drozdia - ale ked som zistila, ze malo pouzitelnost tusim do roku 2008, tak som zjavne urobila dobre, bolo to akurat
vodu som pridavala postupne, bolo to tak 1 a 1/4 hrnceka vody. Soli by stacila asi aj 1 lyžička.

Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...

Teraz este porozmyslat nacasovanie, tak aby sme mali chleba, ked ho potrebujeme, t.j. na ranajky. To by bolo asi najideálnejšie hned rano zamiesit a vecer piect
chlieb1.jpg  
chlieb2.jpg  
chlieb3.jpg  
1/1
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

A ešte tu niekde písal viktorviktor o preosiatí múky, až dvakrát, je to pravda, múka sa dobre prevzdušní a ľahšie vykysne aj s menším množstvom droždia.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dáša_ Pozri príspevok
No tak som neodolala a už máme na stole aj my. Akurat som si neprecitala poriadne recept a dala tam viac suseneho drozdia - ale ked som zistila, ze malo pouzitelnost tusim do roku 2008, tak som zjavne urobila dobre, bolo to akurat
vodu som pridavala postupne, bolo to tak 1 a 1/4 hrnceka vody. Soli by stacila asi aj 1 lyžička.

Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...

Teraz este porozmyslat nacasovanie, tak aby sme mali chleba, ked ho potrebujeme, t.j. na ranajky. To by bolo asi najideálnejšie hned rano zamiesit a vecer piect
Dáška, to si robila z jednej dávky?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dáša_ Pozri príspevok

Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...
Jenské misy mám, ale mne by určite praskla, kebyže do horúcej šupnem studený chlieb.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aj ja sa obávam prasknutia jenskej misy, ale zajtra vyskúšam. Večer zarobím cesto, ale skúsim dať 1/2 iný druh múky/špaldu alebo otruby/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať