Zavrieť

Porady

Zateplenie domu

Dobry den,
chcem sa Vas spytat ohladom veci na podporu zateplenia nasho bytoveho domu.
Jedna sa o 5 rokov stary tehlovy bytovy dom, na ktory by sme si chceli zobrat uver ako spolocenstvo vlastnikov bytov.
ZAujimalo by ma ci je na takuto stavbu mozno si zobrat takyto uver, co treba splnit. Treba mat nejake vlatne prostriedky? Na aku dobu si je mozne zobrat uver a s akym urokom?
Treba mat 100 percentny suhlas od vsetkych vlastnikov bytov, a co ak niektori nebudu suhlasit so zateplenim?
Dakujem Vam za odpovede.
S pozdravom

Laurin
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

dadina Pozri príspevok
Nemáme, pretože až po cca 4 rokoch sa jeden priznal že načo mu bude termohlavica, že on kúri celý deň, okno má otvorené a však to zaplatíme všetci! Termohlavice boli objednané a montované a tento jeden "nájomca", vyučení vodár- kúrenár, nepustil do bytu montérov takže mu neboli termo namontované. Kúrime podľa teplotnej krivky čo je absolútne na figu.
Regulácia nie je termohlavica (to je termostatizácia). Regulácia (hydraulická) je vyregulovanie zvislých a vodorovných rozvodov tak aby všade mohlo ísť toľko tepla koľko sa tam musí dostať, aby niekto nebol krátený na úkor druhého.
Bez regulácie zhruba povedané ak si niekto pri vstupe tepla do domu otvorí na plno radiátory na tých na konci sa nedostávalo mali zimu tí vpredu zase teplo ktoré obvykle púšťali von oknom. Riešilo sa to zvýšenými dodávkami tepla, šlo to viac do peňazí.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Sama ho nedostaneš z pozície. Musíš presvedčiť ľúdí, že neplní tie povinnosti ktoré má plniť no a zvoľte si nového.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

laurin Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa Vas spytat ohladom veci na podporu zateplenia nasho bytoveho domu. Laurin
1. Aký názor máte na zateplenie bytového domu, ktorý je po stránke tepelnej izolácie celkom v pohode (väčšina vlastníkov potvrdilo, že má počas celej zimy v niektorých izbách úplne zatvorené ventily na radiátoroch), ale nakoľko silno praská obvodový plášť budovy je nutné ho zakryť proti pôsobeniu poveternostných vplyvov.
Musím poznamenať, že sa na jeho stavebnú konštrukciu vzťahujú systémové poruchy.
A aby som bola objektívna, tak v niektorých miestach si na chlad sťažujú. Týka sa to asi iba prízemia (takže asi bude dôležité zateplenie zo spodku).

2. Škoda, že v Porade nie sú pre staršie typy bytových domov zhrnuté rôznorodé skúsenosti (chyby, poruchy, problémy pri ich riešení, spôsoby rekonštrukcií a podobne)- podľa ich konkrétnej stavebnej sústavy . Pritom od jedného typu domu bolo postavených spustu „kusov“. Asi je to tak, že vlastníci starých bytových domov nie sú tak aktívni a všetko po starom nechávajú na správcoch (družstvách a pod.) a nemal by sa asi so mnou kto radiť.
Ja by som si rada vymieňala skúsenosti s niekým, kto rieši stavebnú sústavu PS82 TT.
Sama si zatiaľ netrúfam otvoriť takúto tému:
„PANELÁK“ Stavebná sústava PS82 TT - chyby, poruchy a problémy pri ich riešení, spôsoby rekonštrukcií, skúsenosti a podobne.
A kam túto tému zaradiť do Stavba alebo do SVB – bytovky?
Pretože by sa tam nejednalo iba o stavebných záležitostiach, ale i o veciach súvisiacich so zákonom 182/1993 o vlastníctve bytov..., nemala by byť podľa mňa zaradená do porady Stavba.
Ale téma SVB – bytovky sa viacej – menej týka SVB a staré bytové domy sú väčšinou v správcovstve Stavebných bytových družstiev alebo Mestských bytových podnikov a SVB nemajú založené.

Ďakujem

0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dnes montovali lešenie:
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

duves
Dúfam že po skončení prác prihodíte aj novú fotku s komentárom.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ofélia Pozri príspevok
duves
Dúfam že po skončení prác prihodíte aj novú fotku s komentárom.
Jasnačka, priebežne však budem naplnat databazu fotografii, tak ako budu prace postupovať tu:
http://picasaweb.google.com/duves1/ZATEPLOVANIEDOMU
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No u nas je problemik. Niektori napadli, ze to nebolo treba zateplovat 120 mm polystyrenom. Co na to stavari? Je to dobre riešenie? Alebo stacilo 60 ci 80 mm vrstva. Stavebna sustava je T16.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Duves.

Podľa e-Filipa vraj v Košiciach dosiahli 70 mm EPS úsporu na kúrení nad 20% a výpočtovo sa znížila tepelná vodivosť z 1,55 na 0,45 W/m2K a tepelný odpor sa zvýšil z 0,48 na 2,04 m2K/W . Z toho mi vychádza , že asi od 80 mm sa ťažšie dosahujú efektívne úspory (aj keď zvýšenie ceny z hrúky 50 na 100 mm je iba o 50 % - styrcon 305 a 455 Sk).
(A toto je len veľmi hrubý odhad :
že návratnosť pri 50-80 mm hrúbke zateplenia je asi do 10 rokov
a z nadbytočnej hrúbky (80-120 mm) je asi nad 15 rokov.)

Ahoj
Ka Mil
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No dik Milan.
Trosku ma to mätie, lebo som si predstavoval, že to je vyhodne s tou 12 cm hrubkou polystyrenu. Aspon co som uvazoval v rovine pasivnych domoch, kde zateplenie musi byt este dokladnejsie. Zrejme projekt (nemam k dispozicii) bol stanoveny na 12 cm zateplenie lebo aj ponuky sa od toho odvijali.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Duves.

Nie som odborník na zateplenie.Len vychádzam z toho , že pri dostatočnom
prísunu vždy nastane saturovaný stav = ďalší prísun už nemení kvalitu.
Medzi najefektívneším a saturovaným stavom je pásmo v ktorom sa pohybuješ ty (aj tie pasívne domy). Tam záleží rozhodovanie na finančných možnostiach
a pomere cena/zvýšenie kvality.

Ahoj
Ka Mil
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Aktualny stav:


už sa vyfarbujeme


farebna kombinacia na dome bude:
0 0
Karas Milan1 Karas Milan1

Karas Milan1 je offline (nepripojený) Karas Milan1

VlkS
Ahoj administrátor.

Správa pre tých , čo idú stavať alebo opravujú.Ak náhodou toto čítate , tak som krásne modrou a červenou farbou prešiel cez ochranu porady. Musel
som ale kruto (rozmýšľať). Potom realizácia = malina.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Karas Milan1 Karas Milan1

Karas Milan1 je offline (nepripojený) Karas Milan1

VlkS
Ahoj .

Teda modrou a červenou farbou je dobrá adresa ( v predošlom príspevku) na stavebný materiál.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Karas Milan1 Pozri príspevok
Ahoj administrátor.

Správa pre tých , čo idú stavať alebo opravujú.Ak náhodou toto čítate , tak som krásne modrou a červenou farbou prešiel cez ochranu porady. Musel
som ale kruto (rozmýšľať). Potom realizácia = malina.

Ahoj
Ka Mil
Niekedy mám problém pochopiť tvoje príspevky, ale priznám sa, že tomuto teda nerozumiem vôbec.

Čo si tým chcel povedať??
0 0
Karas Milan1 Karas Milan1

Karas Milan1 je offline (nepripojený) Karas Milan1

VlkS
Ahoj Chobot.

Iba som chcel povedať , že prihlásený ako "Karas Milan1" (z iného počítača ako "Karas Milan") , som nemal nárok (pod 15 príspevkov) uverejniť internetovú adresu.
Modrou a červenou farbou som ju napísal a ostatnými farbami som iba oblboval strážcu (Q Firevale) , aby mi to pustil.
Inak to bolo skutočne.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Karas Milan1 Pozri príspevok
Ahoj Chobot.

Iba som chcel povedať , že prihlásený ako "Karas Milan1" (z iného počítača ako "Karas Milan") , som nemal nárok (pod 15 príspevkov) uverejniť internetovú adresu.
Modrou a červenou farbou som ju napísal a ostatnými farbami som iba oblboval strážcu (Q Firevale) , aby mi to pustil.
Inak to bolo skutočne.

Ahoj
Ka Mil
A prečo máš dva nicky? To tiež nechápem. Veď sa môžeš aj z 2 PC prihlasovať pod jedným menom.
0 0
Karas Milan1 Karas Milan1

Karas Milan1 je offline (nepripojený) Karas Milan1

VlkS
Ahoj Chobot.

Niekde inde som písal , že preto lebo som bol lenivý rozmýšľať.
Ale si tretí , čo sa pýta a inde som napísal , že ak sa ešte jeden opýta = zruším svoju dvojjedinosť a týmto ruším " Karas Milan1 " .
Keby ma ešte niekto dodatočne našiel ako (Karas Milan1 ) , prepáčte nebudem už odpovedať.

Ahojte
Ka Mil


0 0
kolariko kolariko

kolariko je offline (nepripojený) kolariko

Chcela som Vás poraďáci požiadať o radu ohľadom rozpočítavania predpokladaných finančných nákladov na rekonštrukciu a zateplenie bytového objektu.
Je možné aby sa zálohový prepis v položke tvorba fondu opráv navýšil nie o paušál na m2 ale aby sa rozpočítali predpokladané náklady súvisiace s rekonštrukciou na počet bytov v objekte? Podotýkam, že v bytovom dome sú 1,2,3 -izb. byty, každý s inou plochou a pri ekonomickom rozbore sa vychádzalo zo stanovenia nákladov na byt vo výške, ktorá zodpovedá podielu plochy jednotlivého bytu na plochu všetkých bytov v dome.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Celú výšku tvorby FO majú v rukách vlastníci byto a NP v dome. Treba si dať návrh zmeny platby odsúhlasiť na schôdzi vlastníkov bytov v zmysle zákona.
0 0
kolariko kolariko

kolariko je offline (nepripojený) kolariko

lubica_02 Pozri príspevok
Celú výšku tvorby FO majú v rukách vlastníci byto a NP v dome. Treba si dať návrh zmeny platby odsúhlasiť na schôdzi vlastníkov bytov v zmysle zákona.
Ďakujem lubica_02 za odpoveď.
Žiaľ, na schôdzi nebolo zatiaľ nič odsúhlasené, na schôdzach sa vždy hovorilo iba o rozpočítavaní nákladov na m2 a zrazu v návrhu na schválenie sa už objavuje rozpočítavanie nákladov na byty.

Viem, že je to nevýhodné iba pre rozlohou malé byty, pre veľké byty naopak veľká výhoda. Vždy som si myslela, že zo zákona sa musia náklady rozpočítavať na m2.

Ako je to však s hlasovaním? Keďže veľkých bytov je v byt.objekte viac ako 2/3 vedia prehlasovať rozlohou malé byty. Stačia v tomto prípade 2/3 alebo potrebujú na odsúhlasenie 100% hlasov?

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať