Zavrieť

Porady

Zateplenie domu

Dobry den,
chcem sa Vas spytat ohladom veci na podporu zateplenia nasho bytoveho domu.
Jedna sa o 5 rokov stary tehlovy bytovy dom, na ktory by sme si chceli zobrat uver ako spolocenstvo vlastnikov bytov.
ZAujimalo by ma ci je na takuto stavbu mozno si zobrat takyto uver, co treba splnit. Treba mat nejake vlatne prostriedky? Na aku dobu si je mozne zobrat uver a s akym urokom?
Treba mat 100 percentny suhlas od vsetkych vlastnikov bytov, a co ak niektori nebudu suhlasit so zateplenim?
Dakujem Vam za odpovede.
S pozdravom

Laurin
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

kombyt Pozri príspevok
ale aj 6 milionov, je 6 milionov , a berie sa aj viac. aj 10 milionov, a neostane ti ani na slanu vodu.a tých 20 rokov? bože, povraz na krk.
Myslím, že toto si "prestrelil", nie? Zo 6 milionov máš za 20 rokov úrok 60000,-. Za 20 rokov...
0 0
kombyt kombyt

kombyt je offline (nepripojený) kombyt

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Myslím, že toto si "prestrelil", nie? Zo 6 milionov máš za 20 rokov úrok 60000,-. Za 20 rokov...
samozrejme , dobre 6 060 000,- sk , to su nehorazne peniaze za 20ročné žitie par desiatok rodín v paneláku. viem veľmi dobre o čom hovorím. v tom članku je to jasne napísane.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Aj tak neviem čo sleduješ,... nerozumiem. Ak nesúhlasíš so zateplením, nezatepľuj. Máš nick ako názov bytového družstva. Tým nič nesledujem, len konštatujem. My sme tiež mali správcu. Jednu s.r.o. Tvorba FPOaU bola Sk 200,- mesačne ešte v roku 2005. Tak mi skús urobiť ponuku čo sa dá z takej tvorby v dome (48 bytov) opraviť, zmodernizovať, vylepšiť. Všetky bytové domy naokolo majú iného správcu. Tie sa zateplili, obnovili, vyregulovali, namontovali termostatické ventily, PRVN... a neviem čo všetko. CDT urobil štatistiku nákladov na kúrenie podľa m2 obytnej plochy. Mal by si veľmi ľahkú hádanku keby som sa opýtala kto mal tie náklady najvyššie. My sme nemali ani len vyregulovanú sústavu, termostatické ventily.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

kombyt Pozri príspevok
samozrejme , dobre 6 060 000,- sk , to su nehorazne peniaze za 20ročné žitie par desiatok rodín v paneláku. viem veľmi dobre o čom hovorím. v tom članku je to jasne napísane.
Ja tiež, ... ale v článku sa veľmi pekne poukazuje aj na podliehanie opotrebovanosti panelov, to si mnohí neuvedomujú. Poveternostným vplyvom sa žiadny materiál neubráni. Nehovoriac o strechách a aj ostatných aspektoch veku obytných domov.
0 0
kombyt kombyt

kombyt je offline (nepripojený) kombyt

ale čo tak urputne presadzuješ svoje, však ja som len napisal že súhlasím s tým člankom a čo to všetko prináša. asi maš zateplené a obhajuješ si svoje, ja nepotrebujem len tvoj nazor. ten si už napisala. tak stači. dakujem.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

kombyt Pozri príspevok
ale čo tak urputne presadzuješ svoje, však ja som len napisal že súhlasím s tým člankom a čo to všetko prináša. asi maš zateplené a obhajuješ si svoje, ja nepotrebujem len tvoj nazor. ten si už napisala. tak stači. dakujem.
Ak si si nevšimol, si na porade, a tu sa vyjadrujú názory slobodne, či sa Ti to páči alebo nie.
Každý má svoj názor na jednu vec, tak to prosím rešpektuj a aknepotrebuješ názor druhých, tak neviem o čo Ti ide.
0 0
kombyt kombyt

kombyt je offline (nepripojený) kombyt

však o to že potrebujem nazor druhých. dievčence Vaš už poznám. tak som slušne podakoval. vy nie ste predsa vzorka porady.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ale radi by sme boli - neviem prečo nám kazíš rezumé?!
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

kombyt Pozri príspevok
to fakt asi nikto iný nečita
Skús názory vlastníkov,ktorí majú zateplené v tvojom okolí .
0 0
kombyt kombyt

kombyt je offline (nepripojený) kombyt

už som skusil, su z toho nešťastní a polovica z nich nezvlada splacat. osobne poznám pár rodín.prehlasovali ich ludia čo si myslia, že budú 20 rokov v sile a nič sa im nemože stat. tak. Lubka dakujeeeem už stačííí.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

kombyt Pozri príspevok
už som skusil, su z toho nešťastní a polovica z nich nezvlada splacat. osobne poznám pár rodín.prehlasovali ich ludia čo si myslia, že budú 20 rokov v sile a nič sa im nemože stat. tak.
Áno tieto názory poznám,ale asi si neuvedomujú, v ako stave bol ich dom pred realizáciu zateplenia a opráv s tým súvisiacich,o koľko vlastne predĺžili životnosť toho domu, koľko usporili na dodávke tepla a na drobných opravách pri rôznych poruchách - zatekaní a pod. S týmto sa nikto chváliť nebude, radšej vyjadrovať nespokojnosť.
Čo sa týka prehlasovania, tam sa nedá nič robiť - mali slabé argumenty.
Maj sa krásne a želám Ti správne rozhodnutie.
Dobrú nôcku.
0 0
kombyt kombyt

kombyt je offline (nepripojený) kombyt

lubica_02 Pozri príspevok
Áno tieto názory poznám,ale asi si neuvedomujú, v ako stave bol ich dom pred realizáciu zateplenia a opráv s tým súvisiacich,o koľko vlastne predĺžili životnosť toho domu, koľko usporili na dodávke tepla a na drobných opravách pri rôznych poruchách - zatekaní a pod. S týmto sa nikto chváliť nebude, radšej vyjadrovať nespokojnosť.
Čo sa týka prehlasovania, tam sa nedá nič robiť - mali slabé argumenty.
Maj sa krásne a želám Ti správne rozhodnutie.
Dobrú nôcku.
slabe argumenty? ked ti to tlčú do hlavy 24 hodin denne v mediach, aby firmy profitovali? Však obnova sa dá robit aj bez zateplenia, treba vyregulovat,vymenit okna, dvere, schodištové okná, to je 90 % uspory.ten krasny pohlad zvonku je len na oko.to sa dá nastriekat kedykoľvek. vo vnutri treba aby panelák dychal a bol vyhriaty.ludia v zateplených šetria ako blazni aby mohli splacat uver, nemaju na obnovu dalších veci čo treba rekonštruovat. v takom panelaku "zateplenom" mám švagrinú a je s nervami v koncoch.viem o čom to všetko je.
Naposledy upravil kombyt : 02.11.07 at 21:54
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://teplo.noryl.sk/sk/usetrite/ Prikladám komplexnejší pohľad na bývanie a hlavne kvalitu bývania v obytných domoch. Aj keď to nie je už najaktuálnejšie, stále sa dá z toho veľa čerpať. Je to skutočne kompexnejší pohľad na problematiku používania ako termostatických ventilov, tak aj celkovej obnovy domu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

kombyt Pozri príspevok
už som skusil, su z toho nešťastní a polovica z nich nezvlada splacat. osobne poznám pár rodín.prehlasovali ich ludia čo si myslia, že budú 20 rokov v sile a nič sa im nemože stat. tak. Lubka dakujeeeem už stačííí.
U nás to vychodí slušne. Za energie zatiaľ šetríme toľko, že stíhame aj splácať úver. Uvidím ako to ukáže celý rok čo sme zateplení. Ale aj možná platobná neschopnosť sa dá riešiť v zmluve, resp. v dodatku. Schôdzovali sme len 2 hodiny nad tým, ako to schválime. Každý sa bojí platobnej neschopnosti. Ak už nestane, treba sa vedieť dohodnúť a riešiť tak, aby bol aj vlk sýty aj ovca celá. Aj to sa dá.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

kombyt Pozri príspevok
O zateplovani su aj takéto nazory a je v tom vela pravdy!
.... nebudem sa vyjadrovat k tomu, lebo mám podobný názor a poznám ten blog. napíšem len toľko - čas ukáže...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
My mame iny problem. Zhodli sme sa na zateplovani, mame projekt a teraz co sme dostali cenove ponuky (firma, ktoru mi doporucil jeden poradak neposlala ponuku - robi technologiu BASF), sme velmi prekvapeni. Zohnal som cennik zateplovacieho polystyrenu 120 mm, ktory stoji s DPH 270,-Sk, pricom cena za zateplenie 1 m2 vychadza od ponuk cca na 2100-2200 Sk/m2. A to nie je vsetko. Do celkovej ceny idu rozne tesnenia, parapety, odvoz a likvidacia stavebnej sute, prenajom lešenia. Mame v stredu sedenie s projektantkou u spravcu bytovky, vidime to na vyjednavanie s firmami na znizenie ceny za celkove dielo.
Ak by ste mali typy, resp. je tu niekto kto moze sprostredkovat ponuku na zeteplenie, nech sa ozve cez SS.
Bytovka sa nachadza v Rači, sidlisko Krasňany, konečná bus 75:
http://picasaweb.google.com/duves1/ZATEPLOVANIEDOMU
0 0
kubo78 kubo78

kubo78 je offline (nepripojený) kubo78

Ahojte, tiez uvazujeme o obnove fasady domu, prip. zatepleni.
Byvam v 13 poschodovom bytovom dome v NR postavenom v roku 1979.
Je tu 78 bytov, podlahova plocha (aspon podla vyuctovania tepla je 3667 m2). Specifikom domu su velke balkony - spolu 11 balkonov na jednom poschodi. Mozno 1/3 vlastnikov ma balkony zateplene svojpomocne.
Co sa tyka porovnani, spotreba u nas je 0,379GJ/m2 v roku 2005 a 0,337 v roku 2006.
V nasich uvahach o obnove sme uplne na zaciatku. Aky postup odporucate - poslal som ziadost o cenovu ponuku na termoviziu, prip. rozmyslam nad energetickym auditom, ... poradte ako zacat? Prip. viete o nejakej statistike spotrieb tepla prip. s indikaciou vyhodnosti zateplenia?
0 0
Marta121 Marta121

Marta121 je offline (nepripojený) Marta121

Zatepliť áno- ale ako polystyrén namontovať? Manžel so švagrom sa chystá sám zateplovať náš rekonštruovaný poschodový rodinný dom. Prízemie je z tehly(r. 1946) a nová nadstavba z Porfixu. Má byť medzi polystyrénom a murivom vzduchová medzera? Čiže má sa každá platňa upevniť len na štyroch rohoch a v strede, alebo sa má lepiaca malta nanášať po celom obvode platne,aby vzduch neprúdil. Ďakujem za každú radu. Radostný deň. Marta
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Určite sú stanovené normy a postupy ako sa má vykonať zateplenie s tým ktorým materiálom.

Skús pogúglovať.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Problematiku detailne nepoznám. Napíšem aspoň niečo. Sú systémy kontaktné a tie druhé .
Kontaktný - bez medzery.
Bezkontaktné - medzera sa využíva na vetranie. To by som určite použil ak je murivo vlhké.
Niektorí projektanti sa polystyrénu vyhýbajú kvôli vlhkosti. A majú ho radi myši.
Minerálna vata je drahšia, ale vlhkosť pustí von a určite nedegraduje tak ako polystyrén.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať