Zavrieť

Porady

Zateplenie domu

Dobry den,
chcem sa Vas spytat ohladom veci na podporu zateplenia nasho bytoveho domu.
Jedna sa o 5 rokov stary tehlovy bytovy dom, na ktory by sme si chceli zobrat uver ako spolocenstvo vlastnikov bytov.
ZAujimalo by ma ci je na takuto stavbu mozno si zobrat takyto uver, co treba splnit. Treba mat nejake vlatne prostriedky? Na aku dobu si je mozne zobrat uver a s akym urokom?
Treba mat 100 percentny suhlas od vsetkych vlastnikov bytov, a co ak niektori nebudu suhlasit so zateplenim?
Dakujem Vam za odpovede.
S pozdravom

Laurin
Usporiadat
spak spak

spak je offline (nepripojený) spak

Som v situacii, ked zivim sam 4 clennu rodinu, a nechce sa mi platit mesacne dalsiu pozicku a ochudobnit v niecom svoje deti. Nebudem jednoducho platit, ale neviem ake by to mohlo mat dosledky.

...skuste sa radsej sustredit na to, ze deti okradate o zdravie...ten cierny bordel v castiach kde mate tepelny most je pre nich horsi ako to , ze im odopriete nejakych 100 SKK na hlavu mesacne, naozaj....a asi ste nemali tych 5 rokov plakat do vankusa ale poriadne vsetko papierovo reklamovat a dokladovt ak to bolo v zaruke. Prepacte mi za tu drzost, ale riesim tieto neprirodzene postoje skoro kazdy den u majitelov, ci najomnikov s doślova plesnivymi bytmi, ktori ale maju denne 80 SKK na cigarety ale najst 20 SKK denne na zateplenie a ozdravenie mikroklimy pre seba, deti a partnerov si nenajdu.
0 0
spak spak

spak je offline (nepripojený) spak

a jezko nosi na chrbate jablka, vsak?!


len reagujem na to, ze mysi maju rady polystyren a ze polystyren "degraduje".

na vyrobu mineralnej vlny pouzijeme tolko energie, ze nam a hlavne prirode ta skvela ekologicka vec uz to mnozstvo nikdy nevrati, pretoze ziaden system nema taku zivotnost....
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Staroba choroba - nespím , tak aspoň niečo (možno užitočné).
Listoval som si toto asi od strany 14 ; takže kým si pamätám :
OBECNE
1,Chválim Navrátilovú-je vecná a s praxou.
2,Článok aj "takto o zateplení" : myslím,že percentá úspor by si nemal spočítavať (ale po každej úspore znížiť základ na nový).
3,Výmenu okien pocítiš asi najviac (tepelná pohoda).
4,Výmenou okien , zateplením NEPRIDÁŠ žiadnu vlhkosť-vodu.
Iba tá NADBYTOČNÁ (ktorú staré okná stihli odvetrať ) sa ukáže.
5,K debatujúcim-kto vie kúpiť chlieb,NEMUSÍ vedieť kúpiť pekáreň
6,ŠFRB som čítal-ak nemáte dosť energie a viery ani nečítajte.
7,Ponuky a p.-pýtajte sa kamarátov a "úprimných" dodavateľov.
8,Vy čo najpresnejšie stanovte podmienky súťaže-potom môžete porovnať ponuky a uvidíte kto je "úprimný"=dáva si slušný zisk.
9,Ponuky si pýtajte "na kľúč",po stavbároch má zostať čisto.
10,Naznačte ,VAŠE peniaze=pri dobrom obchode sa smejú dvaja.
11, Pri úvere nezabudni na MALÚ násobilku=všetko čo zaplatíš deleno čo ti požičali je tzv. navýšenie a to POROVNAJ.
Ahojte
KA Mil
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, neviem či to tu už niekde je spomenuté, ak áno tak poprosím link, ale chcem sa spýtať či nepoznáte firmy, ktoré zatepľujú vežiaky nie z lešenia ale z lávky? Je pravda, že 9poschodový sa týmto systémom nedá?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuhl Pozri príspevok
Ahojte, neviem či to tu už niekde je spomenuté, ak áno tak poprosím link, ale chcem sa spýtať či nepoznáte firmy, ktoré zatepľujú vežiaky nie z lešenia ale z lávky? Je pravda, že 9poschodový sa týmto systémom nedá?
To, či sa dá alebo nedá, nezávisí od výšky budovy, ale od prístupnosti steny (či sú na nej výstupky). AK je napr. vystúpený balkón, tak s lávkou sa pod neho nedostanú, aby to tam zateplili. Nemajú sa ako "pritiahnuť k stene". To sa dá len z lešenia.
0 0
nameless6 nameless6

nameless6 je offline (nepripojený) nameless6

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, koľko približne stojí výmena vchodových dverí spolu aj so schránkami s otvormi von.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

nameless6 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, koľko približne stojí výmena vchodových dverí spolu aj so schránkami s otvormi von.
Prepáč, ale trošku som sa zasmiala. To ako by si chcel chlieb. Aký? malý , veľký, tmavý? so sezamom? Ale nie... tak orientačne to čo vidíš u mna vo fotogalerii sú hliníkové, cca 50 tis. dvere, 16 tis schranky, praca, dohromady cca 80 tis. jedny. Presne nebudem písať, to je hrubý odhad...Každá firma ti rada urobí kalkuláciu, každa inu a každá podľa tvojich požiadavok - veľkosť, hlinik, či plast, schranky počet, aké? sklo aké, atď...
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Chcela by som sa spýtať ohľadom zateplenia ako udržať postupnosť krokov
1. vymena okien a dverí
2. zateplenie strechy, štítov, hromozvody a strešné prepadove odtokové rury.
4. zateplenie obvodových múrov

1. Môže byť takáto postupnosť?
2. Čo s vlastníkmi, ktorý nechcú výmenu okien realizovať ( nemajú financie a ani ich nechcú)
3. Keď bude hotova strecha, nemôže sa porušiť keď sa obvodové múry budú robiť cca o 2 roky?
A podotázka je možné po čiastočnej realizácii zateplenia pýtať neskôr na obvodové múry úver a dotáciu zo ŠFRB?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//A podotázka je možné po čiastočnej realizácii zateplenia pýtať neskôr na obvodové múry úver a dotáciu zo ŠFRB?
NIE!!!
Postup záleží skôr na projekte a dohode s dodávateľom. Ale v podstate je postupnosť v poriadku.
//Čo s vlastníkmi, ktorý nechcú výmenu okien realizovať ( nemajú financie a ani ich nechcú)
Ak by ste chceli dotáciu zo ŠFRB, tak by vám to neprešlo. Celé zateplenie by bolo silne narušené. Mám pocit, že ani nedostanete "tepelný audit" (či ako sa to volá) na stavbu.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

sthruska Pozri príspevok
//
//Čo s vlastníkmi, ktorý nechcú výmenu okien realizovať ( nemajú financie a ani ich nechcú)
Ak by ste chceli dotáciu zo ŠFRB, tak by vám to neprešlo. Celé zateplenie by bolo silne narušené. Mám pocit, že ani nedostanete "tepelný audit" (či ako sa to volá) na stavbu.
S týmto ste ma nepotešili.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
My už ideme do projektu zateplovania. Uver je schvaleny. Mame dotaciu na opravu balkonov - 50% nakladov na opravu balkonov. Nepodarilo sa nam zohnat zdroje ŠFRB, takze preto bude stavebny uver. Koncom mesiaca, najneskor zaciatkom maja sa bude stavat lesenie.
Naposledy upravil duves : 17.04.08 at 15:06
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

dadina
Riešilo sa to presviedčaním a poskytnutím bezúročnej pôžičky až na dva roky. Na moje veľké prekvapenie to využilo málo ľudí.
Zhruba 1/3 už mala vymenené okná. 1/3 si to urobila vo vlastnej réžii. Asi 1/3 využila úver, ale na dva roky možno tak 5 zo 104 (všetky byty v dome).
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Dadina.
Ak chceš , aby ti niekto poradil , skús to napísať ešte raz a bez emócií (len si sama sebe zvyšuješ krvný tlak). Napr. tú históriu :
- ak aspoň 2/3 chcú niečo riešiť
- nájdu spoločné riešenie (že aspoň z nich nie je nikto nespokojný)
- podľa tohoto je naformulovaná (aj overená) zápisnica
- títo všetci ju podpíšu (aspoň)
= máš platnú zápisnicu a rámec riešenia.
Pretože ak som dobre rozumel :
- bolo viac schôdzí

- niektoré sú neplatné
- možno sú niektoré platné
- objasni "nelegálna schôdza "
- asi ste mali stavebné sporenia a riešite ako ďalej
- neviete sa zhodnúť na riešení ; AK = zatiaľ nerobte ďalšie kroky.
Zatepľovanie je logicky po stupňoch :
1 -okná
2 -fasáda
3 -strecha
rozsah zateplenia podľa diponibilných prostriedkov (FO ; úver).
Dá sa 1 a 2 riešiť tak , že napr. sa všetko zaplatí z úveru a tí čo nemali vymenené okná majú (počas splácania úveru) vyššie príspevky do FO (tak aby splatili výmenu svojich okien aj s prislúchajúcimi úrokmi).

Ahoj
Ka Mil
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Dadina.

Vyzeré to u vás veselo ( život to sú aj perličky). Ale :
1, "na aprílove schôdzi vedenej SBD som bola overovateľkou zápisnice, ktorá mi prišla celá prefotená, ako doklad o zápisnici, je tam všetko čo má byť a bolo rokované" = máte platnú aprílovú zápisnicu
2, " Zástupca si uviedol miesto odkladu zateplenia, celkové zateplenie.
Miesto dať po 16000 na SS - Dal návrh zrušiť vinkulácie a previesť zmluvy na fyzické" - ak toto nie je v platnej zápisnici=je to neplatné.Ale ?je to zle??
3, "že požičať peniaze z FO vlastníkom na zakúpenie okien" - ak sa potom
zateplí fasáda (a všetci usporia za kúrenie) nemusí to byť nevýhodné.
4, "povedal že som ho pripravila o 800 sk" = blbo sa prekecol.
5, "schválo sa výberové konanie na zateplenie bytovky ?" - ak je to v platnej zápisnici , tak áno.Ale ak ste si až teraz prepočítali,že treba úver
a nenájdu sa 2/3 čo ho podpíšu = nemusíte výberové konanie robiť.
6, "
okná na schodišti a vchodové dvere nie sú zahrnuté v zateplení" - ešte aj lastovičky to lepia v správnom poradí = fasádu zatepľovať až po výmene všetkých fasádnych výplní (okná, dvere a pod.).
Ahoj
Ka Mil
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Dadina.

1, "Takže keď by fyzická osoba, teraz chcela peniaze od tade vybrať nemôže to urobiť, lebo potrebuje aj súhlas SBD, kde sa peniaze uložia v prospech FO."
Takto sme to mali aj my. Teraz sme ich (zmluvy SS) zrušili a založili novú SS. Na ňu zoberieme úver (2/3 podpisov príde so zľavou overovať pani od notára).
2, Neveriacim povedz, nech sa opýtajú normálneho fasádnika (pri dodatočnej výmene okna nemusí byť oknár poctivec /lebo nie on dáva záruku na fasádu/ a neopraví poriadne plášť fasády,ktorý porušil pri výmene.
3, www.zpzb.sk - pozrieť.
4, " Nemyslím si že by malo mať 8 ľudí čo má SS na bytovke právo len tak bez súhlasu vyberať peniaze ako to navrhoval zástupca domu" - pre podobné nápady platí - tak ako sa zástupca volí , podobne sa aj odvoláva.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zhotoviteľ fasády vonkajšieho plášťa môže zrušiť záruku... sú to zbytočné problémy, lebo je len otázkou času a každý si bude chcieť dať vymeniť okná keď uvidí ako to "funguje" u susedov. A potom bude problém zjednotiť obvodový plášť. A samozrejme dôjde k poškodeniu, úniku tepla, ... najlepšie je 1. vymeniť okná
2. zatepliť obvodový plášť.
Ak sa k tomu dohodnete na výmene vchodových dverí, chodbových okien a zateplenia strechy... Myslím si budete na najlepšej ceste za úsporou na energiach. Predpokladám, že vyregulovanie vykurovacej sústavy už máte.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

dadina Pozri príspevok
Nemáme, pretože až po cca 4 rokoch sa jeden priznal že načo mu bude termohlavica, že on kúri celý deň, okno má otvorené a však to zaplatíme všetci! Termohlavice boli objednané a montované a tento jeden "nájomca", vyučení vodár- kúrenár, nepustil do bytu montérov takže mu neboli termo namontované. Kúrime podľa teplotnej krivky čo je absolútne na figu.
Práve pre takéto prípady sú najlepším riešením merače. Neviem čo to máte za správcu. Jednoducho mal byt sprístupniť za účelom montáže termoventilov. Veď termoregulácia je základ úspor.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

A hlavne , čo je to za zástupcu?
Ka Mil
0 0
mrvan mrvan

mrvan je offline (nepripojený) mrvan

Skús Thermoinvest
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať