Zavrieť

Porady

Slovensko žije Gorilou, a Porada strká hlavu do piesku!!!

Gorila nám dýcha všetkým na krk, ale na Porade už je problém vyriešený! Slovensko je na nohách, a traja statoční poraďáci nám povedali, že nič sa nedeje? Ale deje. Tak nezatvárajte ústa tým, čo majú záujem o veci verejné, prosím!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ten nech drží papuľu a čuší!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

day Pozri príspevok
ja si myslim, ze nie sme ako narod natolko uvedomeli, ze do marca zmenime nas postoj k politickym stranam.

p.s.: posunutie terminu nespominal gal, moj navrh
No ja si myslim, ze ak niekto nie je schopny zorientovat sa do marca, nema sanci ani do vianoc. Ja s tym nemam problem, ze ak som kedysi sympatizoval s SDKU a teraz sa ukazali nie len ako neschpni ale aj gauneri a zlodeji aby isli do basy namiesto do parlamentu.

Ale je pravda, ze niektori volici sa nevedia zmierit s tym, ze realita sa zmenila. Maju pocit, ze priznanie si, ze clovek, ktoreho volili parti do basy je akesi ich osobne zlyhanie (myslim zlyhanie alebo omyl volic,a co samozrejme nie je pravda). Preto napriklad generacia "babiek demokratiek" musela fyzicky vymriet, tebla sanca, ze Meciarovi by nejaka kauza uskodila v preferenciach.

Ale par mesiacov nehra rolu. Stale si myslim ze cim skor, tym lepsie. Ja mozem volit aj dnes.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

misomiso Pozri príspevok
No ja si myslim, ze ak niekto nie je schopny zorientovat sa do marca, nema sanci ani do vianoc. Ja s tym nemam problem, ze ak som kedysi sympatizoval s SDKU a teraz sa ukazali nie len ako neschpni ale aj gauneri a zlodeji aby isli do basy namiesto do parlamentu.

Ale je pravda, ze niektori volici sa nevedia zmierit s tym, ze realita sa zmenila. Maju pocit, ze priznanie si, ze clovek, ktoreho volili parti do basy je akesi ich osobne zlyhanie (myslim zlyhanie alebo omyl volic,a co samozrejme nie je pravda). Preto napriklad generacia "babiek demokratiek" musela fyzicky vymriet, tebla sanca, ze Meciarovi by nejaka kauza uskodila v preferenciach.

Ale par mesiacov nehra rolu. Stale si myslim ze cim skor, tym lepsie. Ja mozem volit aj dnes.
Miso, možno si bol v Indii, možno si bol v Číne aj v Antarktíde. Ale nebol si medzi babkami, možno aj demokatkami a inými, čo sa už spamätali v protestnom sprievode. Ťažko môžeš posudzovať, kto sa spamätal, či nespamätal. Možno si výborný podnikateľ, ale nechci byť aj jasnovidec a prognostik výsledku týchto protestov, ktorým zjavne nefandíš. Miso, a odpoviem Ti aj, či budú veľké ryby na odstrel. Pokiaľ neskartovali, budú. Pokiaľ skartovali, možno budú. Také ľahké nevieš?
P.S. Galantnosť voči dámam v témach Gorila Ti zjavne zostala na zahraničných pracovných cestách.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Pani a damy, musim vas trocha schladit.

Uz som to daval do vedlajsej temy, ale dam to aj tu.

http://www.sme.sk/c/6245401/fedor-ga...ute-vizie.html

Gala neozaj "nemusim", ale do tohto naozaj vidi uplne ne 100%.

Problem je v tom ze nemate ziadnu, opakujem ziadnu alternativu, ziadne riesenie (hoci o tom, ake je Gorila obludne svinstvo nediskutujme, ano, je).

Aj tu odcitujem z clanku:

„Vo svojich 67 rokoch a so svojimi životnými skúsenosťami neverím na také kategórie, ako je ľud, národ, masa a dav. Za týmito všeobjímajúcimi kategóriami sa skrývajú individuálne, skupinové záujmy ľudí vrátane rozličných hajzlov, ktorí tieto slová používajú iba ako výťah k moci a profitu. Obávam sa, že vzopätie sa emócií bude zneužité. Mám obavy aj z toho, že voľný priestor dostanú hlasy, s ktorými nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť. Sú to hlasy, ktoré zaznievajú s resentimentmi na socializmus, nejakú beztriednu spoločnosť..."


Ano, som si viac ako isty tym, ze este vacsi hajzli a vacsie Gorily uz su teraz nanominovani medzi organizatormi, pretoze ti vzdy prvi vytusia prilezitost. Podobne ako STBaci pocas neznej. Mecier este stihol nechat skartovat cely spis, ktory zacinal M a nasledne mal najviac kecov v prospech demokracia a obcana, takze razom bol v cele VPN...

Gál v tom článku povedal veľkú pravdu:
„Bojím sa o budúcnosť krajiny, kde šibnuté, naivné a amatérske vízie budú realizované. Všetky utópie, ktoré mali byť realizované, sa premenili na nefungujúce spoločnosti. Kedysi aj komunizmus bola utópia, z ktorej sa vykľulo zlo. Je absolútna katastrofa, keď si niekto predstavuje budúcnosť tak, že vygumuje všetko, čo bolo a načrtne nejaký iluzívny obraz toho, čo má byť. Desím sa toho. Vízie o beztriednej a spravodlivej spoločnosti sú kraviny, pokiaľ nie sú zakotvené do reálnych podmienok každodenného života.

Kto si na Slovensku spomenie, že skorumpovaná politika je produktom mečiarizmu a že našiel vo Ficovi učenlivého žiaka? Kto si spomenie na to, že Fico potichu premenil Slovensko na štát, ktorý napríklad ignoroval práva Hedvigy Malinovej, jezuitských farárov a ďalších.

0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

To už sa nemáte s kým stotožniť, iba s Gálom???
A čítali ste aj reakcie ?
http://www.sme.sk/diskusie/1956146/1...ute-vizie.html
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mal by Dzurinda skončiť?

„Myslím, že kultivovaný politik by mal vedieť, kedy mu zazvonil zvonček. Kedy má odísť nie pre subjektívny pocit viny, ale preto, že je pre spoločnosť kontraproduktívny. Mikuláš Dzurinda by už mal odísť.“
Tým že ten chlpatý úd nazval Dzurindu kultivovaným politikom povedal úplne všetko nemusel nič len túto jednu vetu.Aby sme pochopili čo chcel povedať.
Neviem koľko tu má kto rokov či zažil komunistov revolúciu v 89.V tých rokoch to vrelo ľudia nadávali na vtedajší systém kade chodili.Ale nikto nikto neveril ,že príde zmena.Ja som v 89 na jeseň rukoval .Ak by mi niekto v auguste povedal ,že do pol roka pod tlakom revolúcie skolabuje celý komunistický systém tak by som mu ukázal prstom na čelo a zaťukal.A vidíte padli robili zle ľudia ich vyhnali.Zle robia aj týto a ľudia ich vyženú,či to bude do mesiaca ,alebo roka neviem .Opakuje sa tu presne ten istý scénar ,ako bol v 89 .Ľudia sa začali búriť už v 87 po návšteve Gorbačova (ktorý mal odvahu a ako prvý Ruský politik tu chodil po družstvách a fabrikách a podával ruky obyčajným robotníkom) boli prvé potýčky študentov v Prahe a Bratislave najskôr len pár ľudí .Ale malo to ohromný efekt postupne sa začali pridávať ostatný na jar v 89 prišlo k prvým ostrým stretom študentov a polície ,trochu to cez prázdniny ututlali ,ale zapálenú iskru už nedokázali uhasiť a znova sa vznietila príchodom študentov do školy.Celé to vyústilo do 17 novembra.
Z celej školy si najlepšie pamätám na čas krátko pred maturitami keď sme s triednou učiteľkou sedeli v triede a debatovali o zbytočnosti komunistov .Kto nezažil komančov nemôže pochopiť ,že vtedy to bola brutálna odvaha .Nezabudnem ,ako sa starší chlapi 21 augusta 89 skoro pobili ,majster radový komunista s robotníkmi skrz to jeden tvrdil ,že nás Rusi oslobodili druhý ,že napadli.Ja som vtedy nechápal o čom sa vôbec tak vášnivo rozprávajú.Na druhý deň doniesol ten robotník preto, aby dokázal svoju pravdu , noviny (smenu) z augusta 68.Vtedy som pvýkrát v živote prečítal celé noviny.Dodnes si pamätám nadpis titulného článku.Okupanti v Bratislave zastrelili 17-ročné dievča vyfotený tank niekde na Mierovom námestí v BA.U nás v rodine sa o takýchto veciach vôbec nedebatovalo.Pre mňa boli tie noviny ,ako facka z čistého neba doslova šok, ktorý ma prebral ,nedokážem to opísať bolo to veľmi emotívne ,ešte aj dnes.Tie noviny som prečítal celé možno trikrát.Prvý krát v živote som čítal slobodnú nescenzurovanú tlač.Vtedy vo mne vrela krv nikdy predtým som nič také nepoznal.Nedá sa to opísať.
To isté je teraz noviny sú tvrdo cenzurované novinári nemôžu písať čo chcú ,ako cítia.Televízie a tlač vlastnia novodobý oligarchovia ,ktorý si tento štátik ukradli pre seba.Ich nenažranosť nemá konca.Po rozkradnutí všetkého čo malo ,akú takú hodnotu a zadĺžení tohto štátu na desaťročia dopredu predania obyvateľstva do otroctva ,okradnutí celých generácií o cesty ,železnice, dôchodokové úspory , si chcú privlastniť aj posledné zbytky ešte štátneho majetku,nemocnice ,vzduch pôdu,zdravotné a sociálne odvody.Totálne zdegenerovali ľudské myslenie najspodnejších vrstiev národa ktorému nasilu pomocou rôznych demagógií vysielaných v televíziách v spravodajstve ,novinách ,pomocou rôznych bilboardov a mediálnych masáží vymývajú mozgy a posledné zbytky zdravého ľudského myslenia.
Dnes keď väčšina národa si myslí ,že volia slobodne a zvolia svojho idealizovaného vodcu a je im vnucovaná myšlieka ,že vodca môže predsa kradnúť koľko chce.Bohužiaľ dosiahli stav keď väčšina národa neverí v zmenu totálne zblbli národ.
V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89 keď súdruhovia ,už neboli schopný národu zabezpečiť ani toaletný papier,dnes nie sú schopný ani základnej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v dobe ,keď sme nútený kupovať našu vodu od zahraničnej firmy,keď platíme za našu elektrickú energiu, ktorú sme si dokázali vyrobiť sami pre seba najlacnejšie v celej európe sme ju nútený kupovať za najvyššiu cenu v celej EU,od cudzej firmi ,sa začala rodiť nová revolúcia.Netvrdím ,že ľudia ktorý momentálne stoja v čele sú ideálny ,ale sú to ľudia ,ktorý toho majú DOSŤ ,chcú s tým niečo robiť a pre mňa je česť byť medzi nimi.Verím ,že sme zapálil požiar v ktorom zhorí novodobá oligarchia ,možno sa ho podarí trochu dusiť ,ale verím ,že už ho neuhasia tak ,ako v 89 neuhasili komunisti.,
Celé ľudské dejiny sú posiate tisíckami revolúcií,vzbúr, demonštrácií ,rebelií.Vždy sa búrila chudoba ,ktorá toho mala DOSŤ.A ja osobne toho mám po krk .Nemusíte so mnou súhlasiť neviem ,ako sa robí revolúcia nevedia to ani tý čo sa postavili v tej zime na námestia ,ale ideme sa pokúsiť urobiť revolúciu pretože MÁME TOHO DOSŤ.
Ak niekto nevie čo je to priama demokracia a odsudzuje ju dopredu tak pre porovnanie je to ten systém čo s veľkým úspechom funguje vo Švajčiarsku.
Priama demokracia bola zavedená na Islande.Národ tam vyhnal svojich skorumpovaných politikov niektorý medzi nimi aj ich premiér skončili za mrežami.U nás v našich médiách je Island a jeho revolta tabu.
Toto by trebalo aj u nás ,keď len preto ,aby si každý politik ,ktorý príde po takto zvrhnutej vláde uvedomil čo sa mu môže stať.
Takto svojich oligarchov hnal jeden z najmierumilovnejších národov na svete.

http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA


http://www.youtube.com/watch?feature...&v=22U4zjrcZHU


Naposledy upravil 220870 : 05.02.12 at 01:59
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Výborné čítanie.Ak toto dočítate tak nebudete veriť ani tomu že ešte máte nos medzi očami.
http://moje.hnonline.sk/node/2289
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870 Pozri príspevok
Výborné čítanie.Ak toto dočítate tak nebudete veriť ani tomu že ešte máte nos medzi očami.
http://moje.hnonline.sk/node/2289
čo si prebehol na druhú stranu brehu?
No vidíš a keby ti to niekto pred 89 povedal tak by si povedal že je to komunistická propaganda.
Myslím si že vždy je treba vidieť spoločenský pohyb a spoločenské bytie v širšom kontexte, lebo za komunistov sme síce nemali dosť spotrebných tovarov ale ako stavbár musíš uznať že maximum prostriedkov bolo venovaných na tzv megalomanské stavby ktoré si veľké korporácie riadené(ideologicky) z Bruselu privlastnili od našich politických bábok za pár drobných, a by ich uspokojili tak aj im hodili niečo.
Raz povedal údajne ten pán Adenauer,: "Čo sa nám nepodarilo dosiahnuť puškami, dosiahneme prácou a utiahnutými opaskami".
Aj o týchto protestoch by sa dalo hovoriť ale dopadnú tak ako každá iná revolúcia -zožerie svoje vlastné dieťa. Možno PENTA a iné už dávno zmenila obsah, je len prázdnou škrupinkou a jej obsah sa stratil v nedohľadne.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

pavol54 Pozri príspevok
čo si prebehol na druhú stranu brehu?
No vidíš a keby ti to niekto pred 89 povedal tak by si povedal že je to komunistická propaganda.
Myslím si že vždy je treba vidieť spoločenský pohyb a spoločenské bytie v širšom kontexte, lebo za komunistov sme síce nemali dosť spotrebných tovarov ale ako stavbár musíš uznať že maximum prostriedkov bolo venovaných na tzv megalomanské stavby ktoré si veľké korporácie riadené(ideologicky) z Bruselu privlastnili od našich politických bábok za pár drobných, a by ich uspokojili tak aj im hodili niečo.
Raz povedal údajne ten pán Adenauer,: "Čo sa nám nepodarilo dosiahnuť puškami, dosiahneme prácou a utiahnutými opaskami".
Aj o týchto protestoch by sa dalo hovoriť ale dopadnú tak ako každá iná revolúcia -zožerie svoje vlastné dieťa. Možno PENTA a iné už dávno zmenila obsah, je len prázdnou škrupinkou a jej obsah sa stratil v nedohľadne.
A vysvetlíš mi, ako vieš, že je obsah už v nedohľadne? Čo si tým chcel povedať. Revolúcia sa nerovná revoľte. Penta rozhoduje o celom štáte. Ešte aj svojho predstaviteľa má v Únii zamestnávateľov. Teda sú všade. Jedno heslo na transparente za všetky, ktoré jasne vyjadrujú súčasný stav:

" KÝM GORILÁK STAVIA VILU, TAK TY ROBÍŠ NA GORILU " !!!
P.S. Patrí pre všetkých negorilákov. A otočili sme od svojich volených viacerí. Skôr, či neskôr. Podľa toho, akú rafinovanú škrabošku si nasadili.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Skladám si informácie z médií-organizátor Pčolinský,Nicholson,teraz včera hovorila organizátorka protestu Krempaská....náhoda?
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

BXLmiami Pozri príspevok
Skladám si informácie z médií-organizátor Pčolinský,Nicholson,teraz včera hovorila organizátorka protestu Krempaská....náhoda?
Nič v živote nie je náhoda. Len podaktorí sa prebúdzajú z mentálneho spánku.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Myslíš,že KDH doteraz spalo?No neviem....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja si myslim, ze Gorila a vsetky ine zvery su len kauzy na odputanie nasej pozornosti. Mozno sa trosku s Gorilou prepocitali a vymklo sa to z ruk, ale dopadne to ako vzdy, zahrabu to pod koberec. Uz niekolko obdobi si pred volbami vzdy hovorim, ze nepojdem volit, ale nakoniec mi to neda, a volim podla mna to mensie zlo,no aj tak to je cim dalej tym horsie. Neviem co je mensie zlo teraz. V mediach je len to co chcu aby sme vedeli a hoci my vsetci obycajni obcania vieme, ze tato vlada je prehnita z prava, z lava, z hora i dola, nevieme co s tym urobit. Koho volit? Aj z tej novej strany ktora vyzera byt neposkvrnena a s dobrymi nazormi sa vykluje len had, ktory zmenil kabat a vie presne na aku strunu zahrat. Niekto tu pisal, ze vsetci by brali keby im niekto ponukal miliony. No ja neviem, osobne by som nedokazala asi spavat a pozerat sa ludom okolo seba do oci...ale hovori sa, ze to sa clovek nauci tak zit. Je normalne, ze ked ma clovek moznost aj v podnikani, pomoct rodine, ze dohodit nejaku pracu, tak to spravi, ale ani ja si nedam urobit kupelnu bratrancovi, ked mi to chce spravit o 200% drahsie a este aj nekvalitne, ked je na trhu niekto cudzi a spravi to lepsie a lacnejsie. Lenze ti hore neberu majetok statu, ze je to majetok nas vsetkych, beru to len ako moznost na ukor nas ostatnych zbohatnut...Ale to je len moj nazor obycajneho jednoducheho cloveka...
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pikoška Pozri príspevok
A vysvetlíš mi, ako vieš, že je obsah už v nedohľadne? Čo si tým chcel povedať. Revolúcia sa nerovná revoľte. Penta rozhoduje o celom štáte. Ešte aj svojho predstaviteľa má v Únii zamestnávateľov. Teda sú všade. Jedno heslo na transparente za všetky, ktoré jasne vyjadrujú súčasný stav:

" KÝM GORILÁK STAVIA VILU, TAK TY ROBÍŠ NA GORILU " !!!
P.S. Patrí pre všetkých negorilákov. A otočili sme od svojich volených viacerí. Skôr, či neskôr. Podľa toho, akú rafinovanú škrabošku si nasadili.
rozdiel je medzi pojmami možno a viem
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

marleau Pozri príspevok
Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
situacia na SK sa lepsie vystihnut neda
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

nika.sum Pozri príspevok
Ja si myslim, ze Gorila a vsetky ine zvery su len kauzy na odputanie nasej pozornosti. Mozno sa trosku s Gorilou prepocitali a vymklo sa to z ruk, ale dopadne to ako vzdy, zahrabu to pod koberec. Uz niekolko obdobi si pred volbami vzdy hovorim, ze nepojdem volit, ale nakoniec mi to neda, a volim podla mna to mensie zlo,no aj tak to je cim dalej tym horsie. Neviem co je mensie zlo teraz. V mediach je len to co chcu aby sme vedeli a hoci my vsetci obycajni obcania vieme, ze tato vlada je prehnita z prava, z lava, z hora i dola, nevieme co s tym urobit. Koho volit? Aj z tej novej strany ktora vyzera byt neposkvrnena a s dobrymi nazormi sa vykluje len had, ktory zmenil kabat a vie presne na aku strunu zahrat. Niekto tu pisal, ze vsetci by brali keby im niekto ponukal miliony. No ja neviem, osobne by som nedokazala asi spavat a pozerat sa ludom okolo seba do oci...ale hovori sa, ze to sa clovek nauci tak zit. Je normalne, ze ked ma clovek moznost aj v podnikani, pomoct rodine, ze dohodit nejaku pracu, tak to spravi, ale ani ja si nedam urobit kupelnu bratrancovi, ked mi to chce spravit o 200% drahsie a este aj nekvalitne, ked je na trhu niekto cudzi a spravi to lepsie a lacnejsie. Lenze ti hore neberu majetok statu, ze je to majetok nas vsetkych, beru to len ako moznost na ukor nas ostatnych zbohatnut...Ale to je len moj nazor obycajneho jednoducheho cloveka...
súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

BXLmiami Pozri príspevok
Myslíš,že KDH doteraz spalo?No neviem....
KDH čuší, ako všetci, len Lipšic koná. A driemala aj slovač. O tej ja hovorím, ak hovorím o niekom, že sa prebral.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pavol54 Pozri príspevok
súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.
Ono nám ostane aj bez prepáčenia,ak sa ľudia nespamätajú.Ak budú voliť stále tých istých.Ja tam vidím priestor len pre jednu stranu,tie ostatné malé nepoznám.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

day Pozri príspevok
situacia na SK sa lepsie vystihnut neda
Inak ja som pochopil len jednu vec poďme do ulíc ale nechápem prečo čo sa má dosiahnuť, NEJAKÝ SUBJEKT rozanalyzoval nespokojnosť más, v kontexte s celosvetovým virvarom, hodí do médií niečo čo scelí dav v jeden mechanizmus ale čo ďalej. Nech niekto povie čo chce alebo to nepovie len to navedie a výsledok dosiahne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať