Zavrieť

Porady

Slovensko žije Gorilou, a Porada strká hlavu do piesku!!!

Gorila nám dýcha všetkým na krk, ale na Porade už je problém vyriešený! Slovensko je na nohách, a traja statoční poraďáci nám povedali, že nič sa nedeje? Ale deje. Tak nezatvárajte ústa tým, čo majú záujem o veci verejné, prosím!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

pavol54 Pozri príspevok
súhlasím s prvou vetou ale možno tá réžia presne funguje a nič sa nevymklo z rúk.
Aký je rozdiel ak zoberie majetok nás všetkých nejaký zahraničný energetický (štátny) alebo súkromný podnik a keď sa to dostane do rúk naších goríl jedno je yes yes a to druhé je nou nou. A vždy to okradnutie bolo s úplatkami aby ho dostal ten správny. Aby sme si rozumeli neobhajujem ani PENTU ani tých ktorí sa dostali k majetkom privatizáciou a potom ich nadnárodný kapitál odstavil tak sa ho museli zbaviť a v podstate to skončilo v cudzích rukách tak či tak len oškvarky ostali buď v rukách privatizérov, poradenských firiem ale tým ktorí sa skladali na tie investície ostalo tak či tak hovno s prepáčením.
Ty nazývaš to, čo ostalo v rukách privatizérov oškvarkami? Tak si si sem potom prišiel len
požartovať. A rada prijmem tie ICH oškvarky za národné jedlo.
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

Ak si niekto celé tie roky myslel, že je to celých 20 rokov od revolúcie inak ako je poukázané v kauze Gorila, bol veľmi naivný. Gorila je napriek tomu iba špička ľadovca. Ani demonštrácie naivných ludí toto nezmenia - boli naivný už raz, keď si mysleli, že štát sa nerozkráda dennodenne na najvyššej úrovni a sú naivný opäť, keď si myslia, že demonštráciami niečo vyriešia. Tento problém je zakorenený v samotnom jadre fungovania volebného systému formou voľby zástupcov. Ak aj odídu tí čo sú tam teraz, tak prídu noví, ktorí v tom budú pokračovať. Jediný rozdiel je v tom, že ak sa protesty a demonštrácie vymknú s pod kontroly, bude napáchaná veľká škoda, ktorú zaplatia všetci, nielen tí čo demonštrovali. A je úplne jedno koho zvolíte. Ak bude pri moci jedna veľká strana, tak bude kradnúť potichu, bez toho aby sa o tom niekto dozvedel a zakrývať to sociálnou politikou. Bude to fungovať roky, kým nedôjdu peniaze, tak ako v Grécku. Ak bude pri moci skupina malých strán, tak tí budú kradnúť pomenej, keďže sa budú navzájom strážiť, ale zároveň budú prijímať reformy, aby oddialili vyschnutie zdroja peňazí a mohli kradnúť dlhšie. Občan nevyhrá, občan už nemá na výber menšie zlo, je už iba na výber, či sa mať zle dnes alebo ešte horšie o rok!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
tartuf Pozri príspevok
" ak sa protesty a demonštrácie vymknú s pod kontroly, bude napáchaná "veľká škoda", ktorú zaplatia všetci, nielen tí čo demonštrovali "

v porovnaní s tým, čo sa rozkráda je to asi tak """malina"""
Na toto acilpirín nepomôže..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A možno ani horúci kúpeľ - jedine tak teplá smola a perie (ako na divokom západe).
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pikoška Pozri príspevok
Ty nazývaš to, čo ostalo v rukách privatizérov oškvarkami? Tak si si sem potom prišiel len
požartovať. A rada prijmem tie ICH oškvarky za národné jedlo.
no ja tie oškvarky nechcem ak by ich zobrali z môjho tak áno, ale na tie oškvarky a aj celé mastné hrnce pracovali moji predkovia, mali malé platy a dnes nemajú na lieky na lekárov na lôžka v nemocnici. treba všetko vrátiť tam kam patrí.
1 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

NIEKTO BY MAL ZHASNÚŤ ....
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

pavol54 Pozri príspevok
no ja tie oškvarky nechcem ak by ich zobrali z môjho tak áno, ale na tie oškvarky a aj celé mastné hrnce pracovali moji predkovia, mali malé platy a dnes nemajú na lieky na lekárov na lôžka v nemocnici. treba všetko vrátiť tam kam patrí.
No konečne sme našli spoločnú reč.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

jaros5 Pozri príspevok
NIEKTO BY MAL ZHASNÚŤ ....
Jaros5, Ty si už jeden vypínač stlačil. Ak bude vhodný čas, posledný zhasne. Vyčkaj času, jak hus klasu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tartuf Pozri príspevok
" ak sa protesty a demonštrácie vymknú s pod kontroly, bude napáchaná "veľká škoda", ktorú zaplatia všetci, nielen tí čo demonštrovali "

v porovnaní s tým, čo sa rozkráda je to asi tak """malina"""
Možno to bude len malina,
ale ak by to prerástlo do občianskych nepokojov, ktoré následne vedia prerásť do občianskej vojny, tak potom by ti ta malina nebola len malinou.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pikoška Pozri príspevok
No konečne sme našli spoločnú reč.
Ale ak si nájdeš moje príspevky tak aj to tvrdím stále a niektorí ma preto posielajú za pánmi v bielych plášťoch.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ale ak by to prerástlo do občianskych nepokojov, ktoré následne vedia prerásť do občianskej vojny, tak potom by ti ta malina nebola len malinou.
.... už by bola černicou
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

pavol54 Pozri príspevok
Ale ak si nájdeš moje príspevky tak aj to tvrdím stále a niektorí ma preto posielajú za pánmi v bielych plášťoch.
Ja nemám s tým problém priznať, že Tvoje príspevky boli pre mňa štýlovo obtiažne k správnemu pochopeniu. A s tými oškvarkami si ma nadobro zmagoril. Už som pri čítaní Tvojich príspevkov ostrieľanejšia.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

220870 Pozri príspevok
Mal by Dzurinda skončiť?

„Myslím, že kultivovaný politik by mal vedieť, kedy mu zazvonil zvonček. Kedy má odísť nie pre subjektívny pocit viny, ale preto, že je pre spoločnosť kontraproduktívny. Mikuláš Dzurinda by už mal odísť.“
Tým že ten chlpatý úd nazval Dzurindu kultivovaným politikom povedal úplne všetko nemusel nič len túto jednu vetu.Aby sme pochopili čo chcel povedať.
Neviem koľko tu má kto rokov či zažil komunistov revolúciu v 89.V tých rokoch to vrelo ľudia nadávali na vtedajší systém kade chodili.Ale nikto nikto neveril ,že príde zmena.Ja som v 89 na jeseň rukoval .Ak by mi niekto v auguste povedal ,že do pol roka pod tlakom revolúcie skolabuje celý komunistický systém tak by som mu ukázal prstom na čelo a zaťukal.A vidíte padli robili zle ľudia ich vyhnali.Zle robia aj týto a ľudia ich vyženú,či to bude do mesiaca ,alebo roka neviem .Opakuje sa tu presne ten istý scénar ,ako bol v 89 .Ľudia sa začali búriť už v 87 po návšteve Gorbačova (ktorý mal odvahu a ako prvý Ruský politik tu chodil po družstvách a fabrikách a podával ruky obyčajným robotníkom) boli prvé potýčky študentov v Prahe a Bratislave najskôr len pár ľudí .Ale malo to ohromný efekt postupne sa začali pridávať ostatný na jar v 89 prišlo k prvým ostrým stretom študentov a polície ,trochu to cez prázdniny ututlali ,ale zapálenú iskru už nedokázali uhasiť a znova sa vznietila príchodom študentov do školy.Celé to vyústilo do 17 novembra.
Z celej školy si najlepšie pamätám na čas krátko pred maturitami keď sme s triednou učiteľkou sedeli v triede a debatovali o zbytočnosti komunistov .Kto nezažil komančov nemôže pochopiť ,že vtedy to bola brutálna odvaha .Nezabudnem ,ako sa starší chlapi 21 augusta 89 skoro pobili ,majster radový komunista s robotníkmi skrz to jeden tvrdil ,že nás Rusi oslobodili druhý ,že napadli.Ja som vtedy nechápal o čom sa vôbec tak vášnivo rozprávajú.Na druhý deň doniesol ten robotník preto, aby dokázal svoju pravdu , noviny (smenu) z augusta 68.Vtedy som pvýkrát v živote prečítal celé noviny.Dodnes si pamätám nadpis titulného článku.Okupanti v Bratislave zastrelili 17-ročné dievča vyfotený tank niekde na Mierovom námestí v BA.U nás v rodine sa o takýchto veciach vôbec nedebatovalo.Pre mňa boli tie noviny ,ako facka z čistého neba doslova šok, ktorý ma prebral ,nedokážem to opísať bolo to veľmi emotívne ,ešte aj dnes.Tie noviny som prečítal celé možno trikrát.Prvý krát v živote som čítal slobodnú nescenzurovanú tlač.Vtedy vo mne vrela krv nikdy predtým som nič také nepoznal.Nedá sa to opísať.
To isté je teraz noviny sú tvrdo cenzurované novinári nemôžu písať čo chcú ,ako cítia.Televízie a tlač vlastnia novodobý oligarchovia ,ktorý si tento štátik ukradli pre seba.Ich nenažranosť nemá konca.Po rozkradnutí všetkého čo malo ,akú takú hodnotu a zadĺžení tohto štátu na desaťročia dopredu predania obyvateľstva do otroctva ,okradnutí celých generácií o cesty ,železnice, dôchodokové úspory , si chcú privlastniť aj posledné zbytky ešte štátneho majetku,nemocnice ,vzduch pôdu,zdravotné a sociálne odvody.Totálne zdegenerovali ľudské myslenie najspodnejších vrstiev národa ktorému nasilu pomocou rôznych demagógií vysielaných v televíziách v spravodajstve ,novinách ,pomocou rôznych bilboardov a mediálnych masáží vymývajú mozgy a posledné zbytky zdravého ľudského myslenia.
Dnes keď väčšina národa si myslí ,že volia slobodne a zvolia svojho idealizovaného vodcu a je im vnucovaná myšlieka ,že vodca môže predsa kradnúť koľko chce.Bohužiaľ dosiahli stav keď väčšina národa neverí v zmenu totálne zblbli národ.
V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89 keď súdruhovia ,už neboli schopný národu zabezpečiť ani toaletný papier,dnes nie sú schopný ani základnej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v dobe ,keď sme nútený kupovať našu vodu od zahraničnej firmy,keď platíme za našu elektrickú energiu, ktorú sme si dokázali vyrobiť sami pre seba najlacnejšie v celej európe sme ju nútený kupovať za najvyššiu cenu v celej EU,od cudzej firmi ,sa začala rodiť nová revolúcia.Netvrdím ,že ľudia ktorý momentálne stoja v čele sú ideálny ,ale sú to ľudia ,ktorý toho majú DOSŤ ,chcú s tým niečo robiť a pre mňa je česť byť medzi nimi.Verím ,že sme zapálil požiar v ktorom zhorí novodobá oligarchia ,možno sa ho podarí trochu dusiť ,ale verím ,že už ho neuhasia tak ,ako v 89 neuhasili komunisti.,
Celé ľudské dejiny sú posiate tisíckami revolúcií,vzbúr, demonštrácií ,rebelií.Vždy sa búrila chudoba ,ktorá toho mala DOSŤ.A ja osobne toho mám po krk .Nemusíte so mnou súhlasiť neviem ,ako sa robí revolúcia nevedia to ani tý čo sa postavili v tej zime na námestia ,ale ideme sa pokúsiť urobiť revolúciu pretože MÁME TOHO DOSŤ.
Ak niekto nevie čo je to priama demokracia a odsudzuje ju dopredu tak pre porovnanie je to ten systém čo s veľkým úspechom funguje vo Švajčiarsku.
Priama demokracia bola zavedená na Islande.Národ tam vyhnal svojich skorumpovaných politikov niektorý medzi nimi aj ich premiér skončili za mrežami.U nás v našich médiách je Island a jeho revolta tabu.
Toto by trebalo aj u nás ,keď len preto ,aby si každý politik ,ktorý príde po takto zvrhnutej vláde uvedomil čo sa mu môže stať.
Takto svojich oligarchov hnal jeden z najmierumilovnejších národov na svete.

http://www.youtube.com/watch?v=OFyOdJWt02Y&feature=g-hist&context=G2614376AHTy3UjwADAA


http://www.youtube.com/watch?feature...&v=22U4zjrcZHU






V dvoch veciach si Ťa dovolím doplniť či poopraviť 220870:
1. myslím, že Gál hovoril o odchode politikov vo všeobecnosti,
a Dzurindu uviedol ako príklad - ale to je momentálne irelevantné

2. "V tejto dobe ktorá sa ,ako vajce vajcu podobá s tou v 89..."
Oproti r. 1989 je tu jeden obrovský rozdiel: na našom území nie sú cudzie vojská, ktoré sem prišli na Biľakovo "pozvanie" a zostali nám tu na návšteve celých 22 rokov... A tie vojská mohli kedykoľvek zasiahnuť. Myslím, že naším šťastím bolo, že v Kremli už nesedel Stalin či Brežnev, ale - Gorbačov... Počas tých dlhých rokov sme mali nepriateľov dvoch: vonkajšieho - Rusov a vnútorného - komunistov, ktorí si bez nich nedokázali ani ... O to väčšiu občiansku statočnosť bolo treba vynaložiť, aby sa občan postavil na tribúnu alebo vyšiel do ulíc, lebo mu išlo doslova o život.

Súčasná situácia je o to tragickejšia - že nás ožobračujú naši vlastní - a nemajú sa ani na koho vyhovoriť.
Naším nepriateľom je ich egoizmus, arogancia, nadradenosť, nenažranosť, pýcha, povýšeneckosť, absolútna ignorancia, chýbajúca empatia... Dospeli sme to štádia - človek človeku vlkom. Na farbe straníckeho trička, či loga, spod ktorého tí vlci vycierajú na nás pred kamerami a pred voľbami zuby, pritom vôbec nezáleží...
O to väčšiu občiansku statočnosť treba vynaložiť dnes, lebo nás zradili a zrádzajú naši vlastní, ktorým sme verili a ktorých sme 22 rokov volili. Chceli sme žiť, nie živoriť...
Vnútorný nepriateľ je tak oveľa horší ako ten ruský, zelený, s tankami, ktorého bolo vidieť a počuť zďaleka. Tento sa infiltroval všade... Zasiahol politiku, verejný, spoločenský i súkromný život. Je ako rakovina s metastázami. Keď na chirurgické odstránenie primárneho nádoru je už neskoro a liek je v nedohľadne... Pretože novodobé zlaté teľa - PENIAZE A TÚŽBA PO MOCI oslepilo a zaslepilo zrak mnohým...
Naposledy upravil Oliwa : 06.02.12 at 10:30
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

marleau Pozri príspevok
Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
100 bodov, marleau! "Naše současnost za pětset"...
... teraz ide o to, čo urobí princezná...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oliwa
Pôvodca textu príspevku: marleau

Mne to pripadá,ako keď herec v bábkovom divadle hrá ľavou rukou odvážneho princa a pravou draka,čo uniesol princeznú.
100 bodov, marleau! "Naše současnost za pětset"...
... teraz ide o to, čo urobí princezná...
Otázka je - s čím hrá ten herec tú princeznú (najmä ak princ a drak budú o tú "princeznú" bojovať)
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Oliwa Pozri príspevok
100 bodov, marleau! "Naše současnost za pětset"...
... teraz ide o to, čo urobí princezná...
http://aktualne.atlas.sk/slovakom-v-...nsko/politika/
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Toto sa dnes ku mne dostalo a vzhľadom na to,že tam naozaj nie je z čoho vyberať mi to pride ako celkom dobrá myšlienka.Keď už nič iné aspoň nové tváre - hoci..........

....čítaj a vykonaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!

> Vážení spoluobčania!
>
> 10. marec sa blíži a my všetci máme šancu zmeniť náš parlament! Teda aspoň
> poslancov v parlamente keď už nie politické strany, s ktorými toho veľa
> nenarobíme. Ako? Veľmi jednoducho. Stačí sa dňa 10.3.2012 zúčastniť volieb,
> vybrať si tú svoju politickú stranu (to je jedno či Smer, SDKÚ, KDH, SaS,
> SNS, Most-Híd alebo inú) a teraz to najpodstatnejšie: Povinne všetci (!!!)
> zakrúžkovať práve 4 čísla od 100 do 150 a preferenčnými hlasmi vyhnať z
> parlamentu "osobnosti" ako Dzurinda, Fico, Mikloš, Sulík, Figeľ, Bugár,
> Paška, Kaník, Lipšic atď.! V žiadnom prípade nevhadzovať lístok bez
> zakrúžkovaných čísel alebo so zakrúžkovanými 1-3 číslami! Výnimkou môžu byť
> strany, ktoré neponúkajú 150 kandidátov ale menej. Tu treba krúžkovať čísla
> z poslednej tretiny kandidátov. stranu .Takto si treba prelustrovať tú svoju
> politickú stranu na stránke www.minv.sk/?nr10-kandidati1 . Ďalšou výnimkou
> je strana Smer-sociálna demokracia, ktorá má reálnu šancu na zisk 50-75
> kresiel v parlamente. Tu treba krúžkovať čísla od 75 do 150! Ak väčšina z
> nás dodrží tieto zásady, nebudeme po 10. marci vidieť aspoň tie isté už viac
> než 20 ročné ksichty. A tí čo sa dostanú do parlamentu budú mať nad sebou
> výkričník, že to isté sa môže stať i nim.
>
>Preposielajte túto správu mailami, na Facebooku, Twitteri, Skype apod. Keď
> sa Slováci vedeli zjednotiť v roku 1989 prečo by sa to nemohlo zopakovať v
> roku 2012!!!
>
> Len od disciplíny nás všetkých záleží! Šťastnú ruku!!!
>
> ANONYMOUS

PS : to čítaj a vykonaj bolo v pôvodnom texte
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

misoft Pozri príspevok
Otázka je - s čím hrá ten herec tú princeznú (najmä ak princ a drak budú o tú "princeznú" bojovať)
Realita je na Slovensku taká,že princa nehrá nikto,lebo režisér si takú postavu nepraje.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Oproti r. 1989 je tu jeden obrovský rozdiel: na našom území nie sú cudzie vojská, ktoré sem prišli na Biľakovo "pozvanie" a zostali nám tu na návšteve celých 22 rokov

Dovolím si doplniť, nie len na Biľakove, ale okrem jeho podpisu tam bol podpis aj jedného súdruha, čo ma učil na VŠ obranu a sám sa nám s tým priznal. A ešte sa čudoval, že mu to ľudia nevedeli zabudnúť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať