Zavrieť

Porady

Slovensko žije Gorilou, a Porada strká hlavu do piesku!!!

Gorila nám dýcha všetkým na krk, ale na Porade už je problém vyriešený! Slovensko je na nohách, a traja statoční poraďáci nám povedali, že nič sa nedeje? Ale deje. Tak nezatvárajte ústa tým, čo majú záujem o veci verejné, prosím!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
ja si nemyslim ze je nieco zbytocne...ved ked niekto nieco ukradne tak by to mal vratit a niest zodpovednost...no skusme my nieco ukradnut hoci len kukuricu..???a oni rozkradli miliardy a ostanu nepotrestany???neverim ludia uz maju otvorene oci a nenechaju to tak,alebo by to aspon nemali tak nechat...mam doma syna bude mat 19nast a nechapal pytal sa ma co je ta gorila tak som mu to vysvetlila precital si o gorile aj na nete a otvaral na mna oci tak kradli??? uz chape preco sa ide do ulic...aby sa nekradlo a bol kazdy potrestany...
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

som ona ,, a ,, chýba.Robím dve veci naraz aj základam papiere a aj píšem.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

gilda Pozri príspevok
Tvoj skepticizmus je opodstatnený. Stačí sa poprehrabávať na nete. Mená napr. rečníkov - dať do vyhľadávača - vyhodí to veľa zaujímavého. Organizovaný v..., členom združenia, ...aktívny v hnutí..., bloger denníka...., po voľbách uvidíš.... Ako komparz budeme opäť šikovne použití a .... zneužití.
Ani tá dievčinka - živnostníčka na tlačovkách, ani ten mladík vedľa nej sediaci nie sú podľa mojho názoru žiadni harcovníci ostrieľaní v protestoch občanov, lebo žiadne tu neboli. Je nepochybné, že zviditeľnenie im prospeje. Prečo nie? Pre mňa je prvoradá tá skutočnosť, že nás konečne vytiahli do ulíc. Nestonali sme aj tu dlhodobo, išli by sme, keby to niekto začal? No a začali. A ak by náhodou, teda celkom náhodou skĺzli mimo, tak im na tribúne zoberieme mikrofón a povieme to zreteľnejšie, presnejšie.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Štvrtok 2.2.2012 22:00Diskusná relácia Večer pod lampou s pozmeneným názvom, ale tým istým moderátorom Štefanom Hríbom.
Do debaty sa môžete zapojiť aj vy, ak nám na adresu podlampou@stv.sk pošlete svoje názory a pripomienky.

Prvá téma:
Čo sa dialo v Davose?
Hostia:
Ján Oravec, predseda Združenia podnikateľov SR
Martin Filko, ekonóm
Diskusia bude na témy:
- Prečo je v titulkoch koniec kapitalizmu?
- Je Davos odrazom reality alebo jej pokrivením?
- Čo dnes ohrozuje ekonomiku, šetrenie či dlhy?

Druhá téma:
Protesty na uliciach, priama demokracia?
Hostia:
Peter Hunčík, psychiater a mediátor
Peter Klinec, študent, organizátor pochodu
Ján Štrasser, básnik, svedok pohybov v roku 1968 a 1989
Lucia Gallova, študentka
Diskusia bude na témy:
- protesty v uliciach – plusy a mínusy
- tradícia podobných demonštrácií – kam v histórii vedú?
- Transparenty „nepôjdem voliť“. Čo to znamená?
- Sú pochody prejavom záujmu o veci verejné, alebo len happeningom?
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
si ma o 5 min predbehla.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Pikoška Pozri príspevok
Ani tá dievčinka - živnostníčka na tlačovkách, ani ten mladík vedľa nej sediaci nie sú podľa mojho názoru žiadni harcovníci ostrieľaní v protestoch občanov, lebo žiadne tu neboli. Je nepochybné, že zviditeľnenie im prospeje. Prečo nie? Pre mňa je prvoradá tá skutočnosť, že nás konečne vytiahli do ulíc. Nestonali sme aj tu dlhodobo, išli by sme, keby to niekto začal? No a začali. A ak by náhodou, teda celkom náhodou skĺzli mimo, tak im na tribúne zoberieme mikrofón a povieme to zreteľnejšie, presnejšie.
pravé pozerám diskusnú reláciu na STV neviem či sa to vola ,,vecer pod ľampou,, a presne musím súhlasiť s tebou že dievčinka aj s mladíkom nie sú žiadni harcovníci a dávajú im také otázky na ktoré troška ,,neohrabane ,, odpovedajú ,,./ ale oni sa to časom naučia /
Potom ako to počúvam podľa môjho názoru by sa voľby mali odložiť pretože znova sa tam dostanú len Tí ,ktorí su skorumpovaní a namočení v kauze GORILA aj v iných kauzách a kauzičkách a využiť ten čas medzi ,,odkladom ,, volieb na vyšetrenie a ,,očistenie,, od takýchto politikov . Jasne si stanoviť zákonom čo ten politik si ,,môže dovoliť,, čo sa stane keď to poruší a aky bude za to postih a hlavne aby sa odbúrala stranícka príslušnosť členov parlamentu nie aby zastupovali záujmy v prvom rade strany ala tých, ktorí im na to dali mandát na zastupovanie.
Teraz je podstatné vytvorIť taký tlak z ,,ulice,, aby sa toto všetko, alebo aspoň takéto mohlo presadiť, len dufam, že som neni sama čo si toto myslím.Lebo keď tam zostanú tí ktorí sú tam teraz tak je to všetko zbytočné.

IVETA N
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

díky alabut presne toto teraz,,dopozerávam,,
Naposledy upravil IVETA N : 02.02.12 at 23:16
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ozvem sa cez den, nechce sa mi teraz trepat do klaves. :-)
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Reagujem na príspevok č.468 a jemu podobné,
Nikdy som nebola v žiadnej strane, ale myslíš že tí čo to po r. 1989 chytili akože do svojich rúk, neboli komunisti a ich ich potomkovia???, veď si pozri životopis každého. To len národ bol oblbovaný, že sa zvrhli komunisti ale opraty do rúk dostali práve tí, čo zneužívali komunizmus a priživovali sa už vtedy na ňom, inak by nemali prehľad čo , kde a ako. Alebo mi chcete tvrdiť že privatizácie viedli poctiví komunisti, hoci aj robotníci??? Boli to ľudia z vyšších postov. No a to čo píšeš, že keby vyšli dôchodci do ulíc???, tak sa nič nestane, lebo dôchodci sú odstavení od všetkého a ich protest neovplyvní ani dopravu, ani zdravotníctvo ani nič, kvôli nim sa nezastaví život v žiadnej profesii. A tí do ulíc nevyjdu, lebo tu má ešte stále veľké slovo cirkev, veď vidíte, že tam chodia hlavne starí ľudia a v RKC sú nenápadne ovplyvňovaní každý deň, lebo omše sú každý deň, nechcem tým tvrdiť, že ich kňazi odhovárajú, ale už len predstava " raja po smrti a pomoc božia " im stačí na to aby sa nevzpierali a tak sú kázňami umierňovaní a hlavne doma to nepociťujú tak ako tí čo pracujú a hlavne mnohí už boli v dôchodku ešte pred tzv. nežnou a im tento kapital. systém nič nehovorí, to čo iba počujú nie je to čo človek zažije na vlastnej koži a keďže slovač je od nepamäti skromná tak hlavne v nich tá skromnosť zostala a vedia vyžiť aj z tej almužnej čo mnohí dostávajú..
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
ela77...musím súhlasiť, ja som svojim rodičom- dôchdcom /bože však nemajú ani 70-desiat!!!/pár dní dozadu celá oduševnená rozprávala, čo sa tu deje, že budú demonštrácie
v piatok /dnes/ a oni na mňa kukajú jak na debila...ani vo sne by ich nenapadlo ísť do ulíc...tak fakt neviem....a to ani nechodia do kostola....ešte ma priklincujú, ak sa po volbách dozviem, že volili Mikiho a jemu podobných...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Napadlo niekoho spýtať sa starú známu otázku-kto má z tohoto prospech?A nepovedzte mi,že ľud.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

to ela 77, tú cirkev by som až tak nedémonizovala. To máš s veriacimi, ako kedysi s komunistami. Tí išli po straníckej schodzi do kostola o 100 km ďalej. Veriaci vo svojej firme skráti dane, urobí tunel, zahreší, zahne a potom uteká na spoveď. Dostane rozhrešenie a ide sa ďalej. Myslím, že silu dochodcov si podcenila rovnako. V slušnej dobe by to boli práve oni, ktorí by svojou praxou a skúsenosťami ešte pracovali. V tejto gorilej dobe sú nadbytoční, lebo vedomosti sú až treťoradé. Aj keď prázdna, ale nakulmovaná hlava, 90-60-90, čierny kukuč a penťák po ruke, je z Teba riaditeľka. A tak sme to tu aj doriaditeľovali. Ja nemám pocit, že všetci dochodcovia v uliciach by nič nezmohli. Veď ich potrebujú všade tam, kde treba pracovať za nízku mzdu a odborne. Len sa o tom nehovorí.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

BXLmiami Pozri príspevok
Napadlo niekoho spýtať sa starú známu otázku-kto má z tohoto prospech?A nepovedzte mi,že ľud.
A prečo nám to neprezradíš? Veď Ty si vždy dopredu všetko vedela. Nepovieme Ti nič. Lebo ešte nevieme. Ale v uliciach je ľud. Ak prídeš, všeličo sa dozvieš. V ambulancii Ti to nepovedia.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Neviem.Vyznám sa v zdravotníctve a tam viem kde to smeruje a čo sa deje,to je môj odbor.Teraz neviem a preto sa nevyjadrujem.Respektíve pýtam.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V tom je chyba.Dôchodcovia sú tý ktorých učili 40 rokov držať hubu a krok.Preto teraz dopadli ,ako dopadli.Preto tam idem ,aby som nedopadol ,ako oni.V dave pri prvom proteste bolo vidieť veľa starších ľudí .
2 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Tú cirkev som spomenula preto, lebo ešte mnohí veria, že existuje vyššia moc, ktorá to zariadi aby bolo dobre, ale ako vidieť zlé dopady postihnú iba poctivcov a chudákov. Čo sa týka vedomostí, rád a skúseností od starších,ako sa môžu zamestnať na takých miestach, keď sú všade kritizovaní, že zaberajú miesta mladým a mnohokrát ide o miesta pre mladých ľudí nezaujímavé. Som tiež za to aby neboli zamestnaní na teplých miestečkách, kde sa nič nerieši a sú tam ba po známosti, teda umelá zamestnanosť. Minulý piatok som bola na proteste v Bratislave, ale dnes je ozaj zima a zdravotné problémy mi to asi nedovolia, ešte uvidím. Ale keď už sa aj dôchodci nezapájajú tak ako by sa mali, svoje rady a životné skúsenosti by mohli všetci dať aspoň svojim ratolestiam, a už sa mnohým mohli otvoriť oči skôr, než sa nevydrancovalo celé Slovensko. A mnohí ešte veria, že kde je niečo spoločné s kresťanstvom aj keď iba v názve, tak to je dobré a to bude platiť aj pri voľbách, hoci na druhej strane sú s týmito ľuďmi nespokojní. Ja tomu už nerozumiem. Som tiež dôchodca.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
ela77...musím súhlasiť, ja som svojim rodičom- dôchdcom /bože však nemajú ani 70-desiat!!!/pár dní dozadu celá oduševnená rozprávala, čo sa tu deje, že budú demonštrácie
v piatok /dnes/ a oni na mňa kukajú jak na debila...ani vo sne by ich nenapadlo ísť do ulíc...tak fakt neviem....a to ani nechodia do kostola....ešte ma priklincujú, ak sa po volbách dozviem, že volili Mikiho a jemu podobných...
najskôr boli nainfikovaní ,,MEČIAROM,, teraz ,,FICOM,,
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

IVETA N Pozri príspevok
najskôr boli nainfikovaní ,,MEČIAROM,, teraz ,,FICOM,,
každý je niekým nainfikovaný, a toho iného by utopil prečo? "lebo chlieb a hry"
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
BXLmiami Pozri príspevok
Napadlo niekoho spýtať sa starú známu otázku-kto má z tohoto prospech?A nepovedzte mi,že ľud.
Ja odpoviem otázkou:Myslíte si ,že keď pôjdem(e) za Dzurindom,Miklošom,Ficom Slotom atd kľaknem(e) si pred nimi na kolená a poprosím(e) ich aby nekradli tak okamžite prestanú kradnúť a vrátia všetko čo nakradli?
Absolútna väčšina štrajkov a protestov , ktoré boli opodstatnené v celých novodobých dejinách sa skončili výťaztvom ulice.
Písal som o tom.Náš štát je ,ako náš dom.Plný dobrôt a zásob do ktorého sa snžia nasťahovať potkany a ukradnúť zo zásob.Pokiaľ tie potkany necháte,nebudete si ich všímať tak sa namnožia a nakoniec zožerú aj vás.Ale ak budete s tými potkanmi bojovať kynožiť,troviť,klásť im pasce tak sa ich síce nikdy nezbavíte ,ale potkany vedomé si vašej prevahy sa budú skrývať v kanáloch a kedakých dierach a budú sa snažiť urobiť si novú cestičku ,sem tam niečo ukradnúť.Preto je nutné štrajkovať bojovať strážiť si svoj domov pred potkanmi neustále.Nie len jeden protest do ulíc treba vždy keď tá zgerba niečo uchmatne.
Dobre si všimnite kde je teraz zalezený Fico a Dzurinda.Ako malé deti urobili zle treaz sa schovávajú zalezené niekde pod postelou pred trestom.Fico si dobre pamätá štrajk kamionistov pred mynulými voľbami zo 100% istotou ho stál volebné výťazstvo.Oni politici sa demonštrácií boja ,ako čerti kríža.Preto tam treba ísť.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ale dneska aspoň dvoje spoďáre , kua v KE ešte teraz -16 brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať