Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Niektorých nepoteší ...
http://www.topky.sk/cl/7/1307936/Pra...t-desiatky-eur
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

veronikasad Pozri príspevok
"Ak chce niekto pracovať a poberá už výsluhový dôchodok, musí pochopiť, že je aktívny a výsluhový dôchodok je súčasťou jeho príjmu. Bude teda musieť platiť dane zo všetkého, čo zarobí," povedal Kaliňák.

"co zarobi" mysli plat zo zamestnania? - ale ved ten sa zdanuje cely uz teraz - nie je narok na nezdanitelnu polozku

alebo tym mysli plat + dochodok a toto cele chce zdanit????
.... a ked clovek len berie dochodok tak ten nezdani? - diskriminacia ako vysita

a dalsi super napad:

Šéf policajných odborov Miroslav Litva však má iné riešenie. Pracujúcim by sa podľa jeho slov mal dôchodok znižovať tak, aby súčet ich platu a dôchodku nebol vyšší, ako príjem počas aktívnej služby. "Ak by to bolo viac, úmerne by sa krátil výsluhový dôchodok," vysvetlil Litva.

to uz je fakt chore!!!
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mozu praskliny v chladnicke vplyvat na jej spotrebu energie?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
trisestri Pozri príspevok
mozu praskliny v chladnicke vplyvat na jej spotrebu energie?
..no pravdaže..naberá teplo, potom musí vydať viac energie na vychladenie podľa nastavených stupňov..kúp novú..
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pepsikova Pozri príspevok
..no pravdaže..naberá teplo, potom musí vydať viac energie na vychladenie podľa nastavených stupňov..kúp novú..
dakujem za radu,rozhodujem sa,len neviem ci rocna strata na elektrike je taka velka aby sa oplatilo,kedze ta chladnicka ma 12 rokov,vraj zivotnost by mala byt 20 rokov,ale to asi platilo pre stare calexy,teraz to robia tak aby sa castejsie kupovali spotrebice
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
trisestri Pozri príspevok
dakujem za radu,rozhodujem sa,len neviem ci rocna strata na elektrike je taka velka aby sa oplatilo,kedze ta chladnicka ma 12 rokov,vraj zivotnost by mala byt 20 rokov,ale to asi platilo pre stare calexy,teraz to robia tak aby sa castejsie kupovali spotrebice
..

..pri frekvencii otvárania chladničky ako dverí na kine je 12 ročná už stará...a ak má ešte k tomu poškodenie, radšej kúp...a nemusíš sa zožierať myšlienkou, koľko ti zožerie, lebo to presne nevyčísliš..môj názor...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
"Ak chce niekto pracovať a poberá už výsluhový dôchodok, musí pochopiť, že je aktívny a výsluhový dôchodok je súčasťou jeho príjmu. Bude teda musieť platiť dane zo všetkého, čo zarobí," povedal Kaliňák.
Kaliňák by si mal preštudovať najprv a potom múdre reči viesť....
Zaujímavé ....či on alebo Lipshit sú odborníci na to , čomu nejak nerozumejú ...dojmy a la´ pojmy...
"co zarobi" mysli plat zo zamestnania? - ale ved ten sa zdanuje cely uz teraz - nie je narok na nezdanitelnu polozku
Nie je nárok a ešte aj ten zvyšok sa zdaňuje ....čiže sa jedná o solídne love , o ktoré jednotlivec prichádza...
Svojho času som robil u SBS . Kolega mal pri tom istom počte hodín o cca 5.000 Sk viac ako ja ...
alebo tym mysli plat + dochodok a toto cele chce zdanit????
.... a ked clovek len berie dochodok tak ten nezdani? - diskriminacia ako vysita

a dalsi super napad:

Šéf policajných odborov Miroslav Litva však má iné riešenie. Pracujúcim by sa podľa jeho slov mal dôchodok znižovať tak, aby súčet ich platu a dôchodku nebol vyšší, ako príjem počas aktívnej služby. "Ak by to bolo viac, úmerne by sa krátil výsluhový dôchodok," vysvetlil Litva.
...holt ....šéfom sa nič krátiť nebude ...dôchodky majú - budú mať vyššie ako plat väčšiny v aktívnej službe...
to uz je fakt chore!!!
....chorá je vláda .....................na čele s najvyšším .....

...a k čomu to bude smerovať ????
ZASA sa budú len zákony obchádzať ....vyslúžilci budú brať minimálnu mzdu na výplatnej páske a keš do vrecka ........šak ako aj ostatní ..........či .........?????


.....he .....a keby sa toto mňa týkalo , tak pre tých 100 - 150 € by som rozhodne nechodil , nakoľko tá vyššia čiastka by sa už zdaňovala ešte viac ....
Naposledy upravil buchač : 23.04.12 at 12:07
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
....chorá je vláda .....................na čele s najvyšším .....

...a k čomu to bude smerovať ????
ZASA sa budú len zákony obchádzať ....vyslúžilci budú brať minimálnu mzdu na výplatnej páske a keš do vrecka ........šak ako aj ostatní ..........či .........?????


.....he .....a keby sa toto mňa týkalo , tak pre tých 100 - 150 € by som rozhodne nechodil , nakoľko tá vyššia čiastka by sa už zdaňovala ešte viac ....
Myslíš toho? http://www.cas.sk/clanok/221993/fico...tisic-eur.htmlTen už musel toho teda zarobiť ale že riadne, možno aj na tri životy. ALe hlavne, že má socálne cítenie ako jeden nemenovaný ujo, ktorého sem i tam neposlúcha jazýček.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Tweety Pozri príspevok
Myslíš toho? http://www.cas.sk/clanok/221993/fico...tisic-eur.htmlTen už musel toho teda zarobiť ale že riadne, možno aj na tri životy. ALe hlavne, že má socálne cítenie ako jeden nemenovaný ujo, ktorého sem i tam neposlúcha jazýček.
...cena sa na internete pohybuje okolo 5 000 eur....
ku*va
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To musel teda makať, či? možno ani 24 hodín by nám ostatným nestačilo.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

je zaujimave ze obcan musi mat na kazdej blbosti overeny podpis u notara,ale ked firmy oblafuju obcanov,tak vtedy nemusi byt podpis na zmluve overeny
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Myslíš toho?
...
nemenovaný
...
...nikoho nemenujem ...

Že odborníci ....pche ......keď bola tá " akcia " v Devínskej ......nemenovaný Shit sa vyjadril pre médiá o zbraniach ...až tak vysoko " odborne " , že všetky zbraňové fóra fukali od smiechu ...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

nasrdilo ma, že ráno som zasadla k PC že idem dokončiť DPH, akurát v najlepšom - už mi stačilo nahodiť nejakých 5-6 dokladov, zrazu drb, elektrinu nám v obci vypli vypli, ževraj to minulý týždeň aj oznamovali obecným rozhlasom
moja vina, že to nesledujem, ale pri frekvencii obecného rozhlasovania 7krát denne už na to nemám náladu vybehovať von
a počúvať že čo prišiel súkromný podnikateľ predávať
no a uhádnite, či sa mi moja ranná práca uložila
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..potešil ma môj ortoped...buď teraz infúzie za 5€ jedna, asi tak 10 kusov a potom sa uvidí, alebo sa uvidí teraz- operácia...no, neuvidí sa, zatiaľ ani jedno...možno sa to samo...
..a dám aspoň popoludňajšiu kávu na stôl...ak zostal nejaký koláčik, tak šup sem s ním...a fajn čas vám prajem...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak pred 24 rokmi som sa o 17.00 vydávala. Ubehli tie roky ako voda.
Tak aj Vám pekný večer.
Maja
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...toto som si požičala z facebúku...a dosť sa mi to páči...

Kejdz Vam dakto povi že sce škaredi, ta nebucte nešťastni, ale bucte smutni a poľutujce ho, bo zrakovo poscihnuti nemaju ľehki život.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ivana Š Pozri príspevok
nasrdilo ma, že ráno som zasadla k PC že idem dokončiť DPH, akurát v najlepšom - už mi stačilo nahodiť nejakých 5-6 dokladov, zrazu drb, elektrinu nám v obci vypli vypli, ževraj to minulý týždeň aj oznamovali obecným rozhlasom
moja vina, že to nesledujem, ale pri frekvencii obecného rozhlasovania 7krát denne už na to nemám náladu vybehovať von
a počúvať že čo prišiel súkromný podnikateľ predávať
no a uhádnite, či sa mi moja ranná práca uložila
Mne takto raz vypli elektrinu tak som im naúčtoval prestoj, že vraj oznamujú len podnikateľom s ističom 70A a vyšším síce mi faktúru neuznali ospravedlnili sa ale odvtedy mi vypínanie oznamujú mailom. predstav si že taký zubár vŕta a zrazu má ručný pohon.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1Dara Pozri príspevok
"Ak chce niekto pracovať a poberá už výsluhový dôchodok, musí pochopiť, že je aktívny a výsluhový dôchodok je súčasťou jeho príjmu. Bude teda musieť platiť dane zo všetkého, čo zarobí," povedal Kaliňák.

"co zarobi" mysli plat zo zamestnania? - ale ved ten sa zdanuje cely uz teraz - nie je narok na nezdanitelnu polozku

alebo tym mysli plat + dochodok a toto cele chce zdanit????
.... a ked clovek len berie dochodok tak ten nezdani? - diskriminacia ako vysita

a dalsi super napad:

Šéf policajných odborov Miroslav Litva však má iné riešenie. Pracujúcim by sa podľa jeho slov mal dôchodok znižovať tak, aby súčet ich platu a dôchodku nebol vyšší, ako príjem počas aktívnej služby. "Ak by to bolo viac, úmerne by sa krátil výsluhový dôchodok," vysvetlil Litva.

to uz je fakt chore!!!
a prečo nie? ak sú opotrebovní lebo slúžili v silových zložkách, tak nech si užívajú výsluhový dôchodok a nech nezaberajú miesta v štátnej správe. vieš koľko by pribudlo voľných pracovných miest, keby toto zaviedli? buď nech robia ďalej bez výsluhového alebo nech odpočívajú na zaslúženom výsluhovom dôchodku.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

trisestri Pozri príspevok
dakujem za radu,rozhodujem sa,len neviem ci rocna strata na elektrike je taka velka aby sa oplatilo,kedze ta chladnicka ma 12 rokov,vraj zivotnost by mala byt 20 rokov,ale to asi platilo pre stare calexy,teraz to robia tak aby sa castejsie kupovali spotrebice
mala som kúpená cca. 90-91r ked som kupovala novú ešte fungovala/ asi 7r do zadu/, ale žrala toľko, že som si myslela, že sused mi žerie elektriku, ked mi prišlo prvé vyúčtovanie hned mi znížili zálohu o 100.-sk/mes.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

srska Pozri príspevok
a prečo nie? ak sú opotrebovní lebo slúžili v silových zložkách, tak nech si užívajú výsluhový dôchodok a nech nezaberajú miesta v štátnej správe. vieš koľko by pribudlo voľných pracovných miest, keby toto zaviedli? buď nech robia ďalej bez výsluhového alebo nech odpočívajú na zaslúženom výsluhovom dôchodku.
vieš ...každý na to držkuje, ale keby bol on vysluhový dôchodca robil to isté... a zaberal niekde niekomu miesto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať