Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lujza.j Pozri príspevok
vieš ...každý na to držkuje, ale keby bol on vysluhový dôchodca robil to isté... a zaberal niekde niekomu miesto.
jasné - je to legislatíve. vieš koľko colníkov s výsluhovým je pichnutých kade - tade?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

srska Pozri príspevok
jasné - je to legislatíve. vieš koľko colníkov s výsluhovým je pichnutých kade - tade?
no mne to hovor keby som mala kde aj ja už som....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tweety Pozri príspevok
Myslíš toho? http://www.cas.sk/clanok/221993/fico...tisic-eur.htmlTen už musel toho teda zarobiť ale že riadne, možno aj na tri životy. ALe hlavne, že má socálne cítenie ako jeden nemenovaný ujo, ktorého sem i tam neposlúcha jazýček.
kopretinka Pozri príspevok
...cena sa na internete pohybuje okolo 5 000 eur....
ku*va
Tweety Pozri príspevok
To musel teda makať, či? možno ani 24 hodín by nám ostatným nestačilo.
Zaujímavé postrehy. Najmä, ak každý deň pribúdajú správy, koľko predchádzajúca vláda rozdala odmien svojim úradným šimľom za to, že robili to, čo mali v pracovnej náplni. Že koľko? Len takú kvapôčku zo štátneho rozpočtu. Okolo 500mil. Sk, ktosi spočítal.

A len tak mimochodom. Fico dostal hodinky darom. No, asi mal ten dar vrátiť, aby urobil zadosť predstave "modrých" o sociálnom cítení. Alebo mal darcom vopred oznámiť: kto mi čokoľvek daruje, nech je to tovar z Miletičky.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

srska Pozri príspevok
a prečo nie? ak sú opotrebovní lebo slúžili v silových zložkách, tak nech si užívajú výsluhový dôchodok a nech nezaberajú miesta v štátnej správe. vieš koľko by pribudlo voľných pracovných miest, keby toto zaviedli? buď nech robia ďalej bez výsluhového alebo nech odpočívajú na zaslúženom výsluhovom dôchodku.
nemam nic proti obmedzeniu subehu dochodku a prace v statnych sluzbach (tak ako je to obmedzene pri znovuprijati do st. sluzby vojaka/policajta/...)

v tom pripade ale nech sa to vztahuje na vsetkych dochodcov, nie len vysluhovych - alebo starobny dochodca nie je na zasluzenom starobnom dochodku?

este vysluhovym dochodcom zakazat podnikat ... ved co, nech sedia doma
... alebo este lepsie - tych co preziju 2 roky na vysluhovom dochodku tak za odmenu odstrelit pred nastartovanou V3S ... ved co by chceli - darmozraci z VASICH dani
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1Dara
este vysluhovym dochodcom zakazat podnikat ... ved co, nech sedia doma
No niektorí sedia doma, niektorí v kukaniach, niektorí na stoličkách atď. Žiaľ, tí čo sedia doma, nemali možnosť predtým si urobiť "bokovku" s.r.o. - kua - zakázané bolo, za gule ťahané bolo. A teraz keď majú nejakú miniS.R.O. a k dôchodku privyrobí pár desiatok € navyše - bác - zoberme mu to.
BTW:
Priemerná výška dôchodku u policajtov je 619 eur, bývalí vojaci majú až do 2300 eur. Nárok na dôchodok vzniká po 15 rokoch v službe.

Je to taká volovina. 2300€ majú štvorhviezdičkoví a trojhviezdičkoví so záhradkou , priemer u normálnych (tých starších) je 450€.
Toto platí teraz (a u policajtov) - my skôr "vykopnutí" sme museli odmakať 25 rokov, aby sme mali nárok na výsluhový. Takže priemer odchodu bol 42-48 rokov fyzického veku. A kto už zoberie starca do nejakej roboty? Najmä teraz? Povedia - nestačíš, nevieš, nespĺňaš.

A pokiaľ by mi chceli čo len 1 cent stiahnuť - kua - žaloba na štát - retroaktivita je predsa neprípustná - je to môj príjem (jediný).


Len na okraj: keď som dostal prvý dôchodok - bolo to 5700 korún (necelých 200€). Dnes som sa (po 12 rokoch) dostal na hranicu 600€. Ale mnohí, čo šli po mne, po odmakaní (vraj) 15 rokov dostali na začiatok 350€ a ja som bol na hranici 300€ (a to som si dlhšie odkrútil).
Naposledy upravil misoft : 23.04.12 at 17:22
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

inac sranda ako stvu proti vojakom

Priemerná výška dôchodku u policajtov je 619 eur, bývalí vojaci majú až do 2300 eur. Nárok na dôchodok vzniká po 15 rokoch v službe.
u policajtov napisali priemerny dochodok a u vojakov maximalny dochodok jedneho generala ... preco nenapisali aj u policajtov maximalny dochodok ale priemer? - porovnavat hrusky s jablkami a stvat ludi proti sebe ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

posledných 15min. "bez servítky"
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Klamú štát! O boháčoch, ktorí berú dávky v hmotnej núdzi

http://zivot.azet.sk/clanok/11237/kl...nej-nudzi.html

Ako vypiekli so štátom


1. Podľa zákona o hmotnej núdzi môžete vlastniť auto do 3 500 eur. Adept na dávky si ako zázrakom kúpil ročný džíp za 2 300 eur. Znalecký posudok úrad nevyžaduje – stačí kúpna zmluva.
2. V decembri zdedil milión, v januári ho už na účte nemal. Úrad sa ho vo februári nemohol pýtať, kam sa podel, či ho minul, alebo previedol na iný účet. Pokojne si teda opäť hovie v hmotnej núdzi.
3. Pracoval na zmluvu o dielo, z ktorej sa neodvádzajú odvody. Úradníci to nemajú ako vidieť. Celý rok mohol byť v hmotnej núdzi a odhlásil sa dobrovoľne až v marci – pred podaním daňového priznania. O pár mesiacov – napríklad v máji – sa do hmotnej núdze môže vrátiť späť. Úradníkom „neprekáža“ jeho vysoké daňové priznanie – zo zákona ich nemôže zaujímať, kam dal svoje zarobené peniaze.
4. Úradníci stáli pred plotom a pozerali: Na pozemku stojí dom, v dome býva človek v hmotnej núdzi. Podľa žiadosti však stoja pred malou záhradkou, keď si pozrú výpis z katastra, dom neexistuje... Rozhodujúce na priznanie dávky sú listinné dôkazy, nie fotografie.
5. Byt s rozlohou 75 štvorcových metrov v komplexe Tri veže si prenajíma za 800 eur brat od sestry. Áno – príspevok na bývanie dostane.
6. „Viete, ja študujem a tú dávku potrebujem na lízing,“ povedalo dievča, čo býva v byte po babičke, ktorý jej platia rodičia, a diaľkovo študuje (to jej tiež platia rodičia). Keď úradníčka vysvetlí, že za dávku v hmotnej núdzi sa „lízovať“ auto nedá, príde o tri týždne. Už nemá auto na lízing. To na seba vzal otecko. Už nebýva v byte po babičke, ale vo švagrovom byte. Preukáže sa nájomnou zmluvou na 300 eur. Dávku v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie dostane.
7. Dvaja ľudia majú spolu tri deti, nie sú manželia a žijú v jednom byte. Ak majú dve nájomné zmluvy – dostanú dva samostatné príspevky na bývanie. Samozrejme, že ten, čo má deti zverené, môže požiadať o náhradné výživné z dôvodu, že druhý rodič je v hmotnej núdzi a nemá z čoho platiť.
......................................
hmmm čítajte, ak Vás to zaujíma
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pepsikova Pozri príspevok
..potešil ma môj ortoped...buď teraz infúzie za 5€ jedna, asi tak 10 kusov a potom sa uvidí, alebo sa uvidí teraz- operácia...no, neuvidí sa, zatiaľ ani jedno...možno sa to samo...
..a dám aspoň popoludňajšiu kávu na stôl...ak zostal nejaký koláčik, tak šup sem s ním...a fajn čas vám prajem...
vidis a mna si nahanala do lekara,nuz a to my mame ortopedov ze jeden taky stary ze nedovidi uz,druhy preferuje protekcnych alebo jednu mensinu potmavsu a keby som mal vyber infuzie alebo opracia no brr,tiez cakam a liecim sa podla poradni a skusenosti rod.prislusnikov a co je sranda napr condrosulf 60 tbl sa doplaca sumou 10 eur a alternavny liek vo volnom predaji 9,60 za 120 tbl,zlozenie je v dacom odlisne ale ucinost by mala byt obdobna-tak drzim palce nech sa to samo a nech ti netreba ani infuzie ani nedajboze operaciu.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

1Dara Pozri príspevok
inac sranda ako stvu proti vojakom



u policajtov napisali priemerny dochodok a u vojakov maximalny dochodok jedneho generala ... preco nenapisali aj u policajtov maximalny dochodok ale priemer? - porovnavat hrusky s jablkami a stvat ludi proti sebe ...
Tak proti niekomu musia.Doktori sú už okukaní,poohováraní,opľutí,treba vybrať inú skupinu obyvateľstva.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Zaujímavé postrehy. Najmä, ak každý deň pribúdajú správy, koľko predchádzajúca vláda rozdala odmien svojim úradným šimľom za to, že robili to, čo mali v pracovnej náplni. Že koľko? Len takú kvapôčku zo štátneho rozpočtu. Okolo 500mil. Sk, ktosi spočítal.

A len tak mimochodom. Fico dostal hodinky darom. No, asi mal ten dar vrátiť, aby urobil zadosť predstave "modrých" o sociálnom cítení. Alebo mal darcom vopred oznámiť: kto mi čokoľvek daruje, nech je to tovar z Miletičky.
Súhlasím s týmto názorom a ja len dodám- nechcem si Roberta Fica nejako obhajovať, ale predsa len má 3 vysoké školy, docentúru, pracuje už vyše 25 rokov, alebo kolko, je úspešným právnikom a vzhladom na svoje vzdelanie má zaslúžený vyšší plat, tak prečo by nemohol mať hodinky za 5.000 eur? , tak nerozumiem tejto debate...-však to je pol mesačná výplata úspešného právnika...
P.S. Ja osobne si myslím, že aj tak je Robert Fico oproti Ivanovi Miklošovi čo sa majetku týka úplný žobráčik- viete si predstaviť aká musela byť provízka za SPP? Tolko fico nezarobí ani za 2 životy, ja osobne si myslím, že Mikloš má viac peňazí ako všetci spolumajitelia Penty dokopy...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 23.04.12 at 19:06
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A ešte jeden dovetok- neviem prečo všade rezonuje názor že bohatý človek nemože byť sociálny?- prečo si všetci myslia že sociálny može byť len chudobný človiečik? Keď už ide o to- Bill Gates , jeden z najbohatších ludí sveta je aj jeden z najsociálnejších ludí- viete kolko on už rozdal chudobným a chorým?
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja si myslím, že závidíme..každému a všetko..závidíme auto, kuchynskú linku, dom, blond vlasy, hodinky- skrátka všetko, čo nemáme , ale má to niekto, koho poznáme...a Fica pozná každý...a každý z nás je politikom na svojom piesočku, čo teda rozlohou nijakovsky nie je rovný Slovensku..a kto z nás má na svojom piesku háveď tmavej kože, kto má dôchodcov, ktorí majú málo a nemajú už na lieky, kto má doma lekára-čo dá lieky zadara?..čo mu závidíte?..tie hodinky na ruke?..nedajú mu dlhší deň, iba potešenie, že ich má...a tiež ukazujú len taký čas, ako tie naše, ktoré roky trčia v skrini, však máme mobily...a ani také hodinky ho nezachránia pred tým, aby mu slovač nezávidela ...achjaj...keby ma nič iné ne*ralo, len jeho hodinky!...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
...ja si myslím, že závidíme..každému a všetko..závidíme auto, kuchynskú linku, dom, blond vlasy, hodinky- skrátka všetko, čo nemáme , ale má to niekto, koho poznáme...a Fica pozná každý...a každý z nás je politikom na svojom piesočku, čo teda rozlohou nijakovsky nie je rovný Slovensku..a kto z nás má na svojom piesku háveď tmavej kože, kto má dôchodcov, ktorí majú málo a nemajú už na lieky, kto má doma lekára-čo dá lieky zadara?..čo mu závidíte?..tie hodinky na ruke?..nedajú mu dlhší deň, iba potešenie, že ich má...a tiež ukazujú len taký čas, ako tie naše, ktoré roky trčia v skrini, však máme mobily...a ani také hodinky ho nezachránia pred tým, aby mu slovač nezávidela ...achjaj...keby ma nič iné ne*ralo, len jeho hodinky!...
Ja napríklad poznám účtovníka, ktorý zarába 10 000 eur mesačne a pritom je to obyčajný účtovníček...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja napríklad poznám účtovníka, ktorý zarába 10 000 eur mesačne a pritom je to obyčajný účtovníček...
a ja mu ich z celého srdca bez štipky závisti prajem , nech si ich užíva k spokojnosti...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A ešte jeden dovetok- neviem prečo všade rezonuje názor že bohatý človek nemože byť sociálny?- prečo si všetci myslia že sociálny može byť len chudobný človiečik? Keď už ide o to- Bill Gates , jeden z najbohatších ludí sveta je aj jeden z najsociálnejších ludí- viete kolko on už rozdal chudobným a chorým?
a koľko rozdal Fico? ale nie kamarátom,ale chudobným....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pepsikova Pozri príspevok
...ja si myslím, že závidíme..každému a všetko..závidíme auto, kuchynskú linku, dom, blond vlasy, hodinky- skrátka všetko, čo nemáme , ale má to niekto, koho poznáme...a Fica pozná každý...a každý z nás je politikom na svojom piesočku, čo teda rozlohou nijakovsky nie je rovný Slovensku..a kto z nás má na svojom piesku háveď tmavej kože, kto má dôchodcov, ktorí majú málo a nemajú už na lieky, kto má doma lekára-čo dá lieky zadara?..čo mu závidíte?..tie hodinky na ruke?..nedajú mu dlhší deň, iba potešenie, že ich má...a tiež ukazujú len taký čas, ako tie naše, ktoré roky trčia v skrini, však máme mobily...a ani také hodinky ho nezachránia pred tým, aby mu slovač nezávidela ...achjaj...keby ma nič iné ne*ralo, len jeho hodinky!...
ja nikomu nič nezávidím....a ak aj hej,tak je to vec,ktorá sa kúpiť nedá....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
ŠK SLOVAN- Belasá bratislava- kto neskáče,ten je košičan, hej hej hej...
trisestri 1 Day Ago #7340
ja neskacem,skoda ze to nejak pustili Slovanu-tomu fandim iba ak nehraje proti slovenskemu muzstvu,tam nech su majstri v khl
...tu je ten pes zakopaný ......to KHL .......to pustenie práve toho titulu pre Slovan ...nie nejako , ale poriadne účelovo - účelne ...

Pokiaľ som dobre tie nejaké šumy počúval , tak polovička košičanov bude v novej sezóne na súpiske Slovana , nakoľko si chlapci z Košíc v tej KHL chce zahrať .....a zarobiť samozrejme ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

http://zivot.azet.sk/clanok/11237/kl...nej-nudzi.html
Tak toto ma teda poriadne šokovalo, to sú poniektorí až takí hajzlíci?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať