Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
Juraj (buchač), nie dobré správy od novej vlády


  1. Silové zložky - zdanenie výsluhových dôchodkov vyplácaných pred dovŕšením dôchodkového veku (účinnosť: 1.1.2013)

Výsluhové dôchodky sú relatívne vysoké (v porovnaní s univerzálnym systémom) a priznávané v produktívnom veku (35-40 rokov), pričom po odchode zo silových zložiek jednotlivci naďalej pracujú ako klasickí zamestnanci v súkromnom alebo verejnom sektore. Cieľom je znížiť štedrosť výsluhových dávok vzhľadom na existenciu súbehu poberania dávok a inej zárobkovej činnosti.
preriedia sa niektoré úrady a ministerstvá?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

kačenka Pozri príspevok
No tak teraz ma rozčúlil Ficov ozdravný balíček pre našu ekonomiku. Tak toto už fakt nemá úroveň. Už stačí len zdvihnúť packu v parlamente a zahlasovať za a všetci sa už asi potom pôjdeme pásť.
nevidim tam ziadny boj prodi danovym unikom,ziadne opatrenia na setrenie vydavkov v statnej sprave a pri verejnom obstaravani,ziadne obmedzenie vydavkov na byrokraciu a prebujnenu statnu a verejnu spravu,skrty v nehospodarnom nakladani z verejnymi zdrojmi,systemove opatrenia a bez toho kazde utahovanie opaskov sa mina ucinkom a to bolo kecov o reforme statnej sprave a boji proti unikom na daniach a podvodoch z dph.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

kačenka Pozri príspevok
No tak teraz ma rozčúlil Ficov ozdravný balíček pre našu ekonomiku. Tak toto už fakt nemá úroveň. Už stačí len zdvihnúť packu v parlamente a zahlasovať za a všetci sa už asi potom pôjdeme pásť.
To ho mal ísť dať pripraviť Miklošovi a Dzurindovi, aby mal vyššiu úroveň, či sa ti viac pozdával?
3 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Podaril sa mi husársky kusok, miesto taxi služby som zavolala známemu a objednala taxik kde má prísť a v tom počujem milý hlások: ozaj chceš taxik a kde, veď nie je 1.apríl.Až potom sa mi pamäť osvietila, že komu som volala.Aspoň bola sranda a sme aj trošku pokecali. Ten môj znamy nemá ani vodičák. No, čo horúčava narobí,......
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
To ho mal ísť dať pripraviť Miklošovi a Dzurindovi, aby mal vyššiu úroveň, či sa ti viac pozdával?
V tomto súhlasím s Petrou- takto ja som tiež szčo a tiež ma nepotešilo zvyšovanie odvodov a pod., ale na druhej strane- je jasné že treba z verejnými financiami niečo robiť- ale ked porovnám tieto "Ficové" zmeny a to čo zamýšlali Radičovej ovečky,tak jednoznačne súhlasím s touto garnitúrou- a je vidieť, že aspoň majú snahu rokovať a pod- zatial čo ten Mikloš sa ani neunúval ľuďom vysvetlit čo a ako- proste Ficovo a Miklošovo zvyšovanie sa nedá porovnávať...Mikloš bol obyčajny lump a vagbund...
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Akosi len nechápem tým snahám o rokovanie s opozíciou. Veď sú vo vláde, tak nech ukážu čo je v nich. Alebo sa boja, že budú musieť znášať dôsledky vládnutia sami? Veď dostali mandát, tak nech pracujú, či?
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

11.Brigádnici budú platiť odvody
Dnes ľudia, ktorí pracujú na základe dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti a dohodu o brigádnickej práci študentov) neplatia odvody na sociálne ­poistenie.
Platia len úrazové poistenie vo výške 0,8 percenta a garančné ­poistenie vo výške 0,25 percenta. Vláda chce zrušiť tieto dohody.
Ostať majú len dohody o brigádnickej činnosti študentov do 26 rokov. Študenti budú platiť nielen úrazové a garančné ­poistenie, ale aj zdravotné poistenie vo výške 14 percent a dôchodkové poistenie v celkovej sadzbe 28,75 percenta.
--------------------------------------------------

Takže žiadne dohody - pracujúci dôchodca na dohodu - sa rušia.Len brig.činnosť študentov do 26 rokov ostáva. A čo my "mladší" študenti nad 26rokov?......
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
Akosi len nechápem tým snahám o rokovanie s opozíciou. Veď sú vo vláde, tak nech ukážu čo je v nich. Alebo sa boja, že budú musieť znášať dôsledky vládnutia sami? Veď dostali mandát, tak nech pracujú, či?
ááále nie- oni si urobia aj sami, ale tak zo slušnosti musia osloviť aj opozíciu,aby sa nepovedalo- je to velmi dobrý taktický ťah a je vidiet že sa Fico poučil - to je tak proforma...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Stanislav 1975 Pozri príspevok
V tomto súhlasím s Petrou- takto ja som tiež szčo a tiež ma nepotešilo zvyšovanie odvodov a pod., ale na druhej strane- je jasné že treba z verejnými financiami niečo robiť- ale ked porovnám tieto "Ficové" zmeny a to čo zamýšlali Radičovej ovečky,tak jednoznačne súhlasím s touto garnitúrou- a je vidieť, že aspoň majú snahu rokovať a pod- zatial čo ten Mikloš sa ani neunúval ľuďom vysvetlit čo a ako- proste Ficovo a Miklošovo zvyšovanie sa nedá porovnávať...Mikloš bol obyčajny lump a vagbund...
Ja s tým Stanko súhlasím, len je v tom jedna chybička krásy ....predvolebné sľuby.....a skutočnosť.....no je mi tiež jasné, že treba niečo robiť.....nepáči sa mi len to, ako sa správali pred voľbami a ako teraz.....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ako to ešte tí naši predkovia hovorili - "keď vtáčka lapajú.... "
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ja s tým Stanko súhlasím, len je v tom jedna chybička krásy ....predvolebné sľuby.....a skutočnosť.....no je mi tiež jasné, že treba niečo robiť.....nepáči sa mi len to, ako sa správali pred voľbami a ako teraz.....
Veď predsa všetci sme si už za tie roky mohli zvyknúť na to, že keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Len sa čudujem, že furt tí vtáčkovia sadnú na lep. Žiadne poučenie z krízového vývoja.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Akosi len nechápem tým snahám o rokovanie s opozíciou. Veď sú vo vláde, tak nech ukážu čo je v nich. Alebo sa boja, že budú musieť znášať dôsledky vládnutia sami? Veď dostali mandát, tak nech pracujú, či?
tiež som toho názoru
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
tiež som toho názoru
A nebudú sa môcť na nikoho vyhovárať, to my nič, my muzikanti.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ja s tým Stanko súhlasím, len je v tom jedna chybička krásy ....predvolebné sľuby.....a skutočnosť.....no je mi tiež jasné, že treba niečo robiť.....nepáči sa mi len to, ako sa správali pred voľbami a ako teraz.....
Vieruš ale nesúhlasím s tebou- bolo jasné aj pred volbami, že s peniazmi treba niečo robiť- bolo naivné sa domnievať,že nič sa nebude zvyšovať- nejsú love-treba to riešiť-išlo len o to ako- či ficovým modelom alebo miklošovými výpalníckými ,úžerníckymi metodami...-ja som s ficom až na malé veci ktoré sa mi nepáčia, celkom spokojný...ak nič nepokazí tak ho budem voliť aj nabudúce...
I ked fico je taký troška mierny- ja som skor troška priaznivec Huga Chaveza- ten je lepší...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 19.06.12 at 13:00
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Veď predsa všetci sme si už za tie roky mohli zvyknúť na to, že keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Len sa čudujem, že furt tí vtáčkovia sadnú na lep. Žiadne poučenie z krízového vývoja.
v strane a spoločnosti po XII. zjazde?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To bolo ich až toľko? Akosi som to nikdy nesledovala. Strana a vláda, to nebolo pre mňa.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Vieruš ale nesúhlasím s tebou- bolo jasné aj pred volbami, že s peniazmi treba niečo robiť- bolo naivné sa domnievať,že nič sa nebude zvyšovať- nejsú love-treba to riešiť-išlo len o to ako- či ficovým modelom alebo miklošovými výpalníckými ,úžerníckymi metodami...-ja som s ficom až na malé veci ktoré sa mi nepáčia, celkom spokojný...ak nič nepokazí tak ho budem voliť aj nabudúce...
stanko, netreba ich premr..., love je dosť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
stanko, netreba ich premr..., love je dosť
Aj po tom, čo terazky priemer s vládou už bol predtým premrhal.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Aj po tom, čo terazky priemer s vládou už bol predtým premrhal.
vždy ich bolo dosť
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Vieruš ale nesúhlasím s tebou- bolo jasné aj pred volbami, že s peniazmi treba niečo robiť- bolo naivné sa domnievať,že nič sa nebude zvyšovať- nejsú love-treba to riešiť-išlo len o to ako- či ficovým modelom alebo miklošovými výpalníckými ,úžerníckymi metodami...-ja som s ficom až na malé veci ktoré sa mi nepáčia, celkom spokojný...ak nič nepokazí tak ho budem voliť aj nabudúce...

Stanko ....nechápeme sa....viem, že treba robiť s financiami niečo, ale ten dopad na spodnú a strednú vrstvu......ja proti Ficovi osobne nič nemám, len.....vždy na to doplatia tí najchudobnejší....viem, že SZČO - VZ-.....ako sa zákonom nestanový vyšší tak budú nízke dôchodky.....mňa skôr štve....ale kašlať na to aj tak mi to nevyriešime, len si môžeme postonať a ísť ďalej.....idem sa hodiť pod sprchu....nedá sa dýchať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať