Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,

Pepsi ďakujem za čajík, a teraz nedá mi nereagovať na naše zdravotníctvo, skúsim v skratke:

nemocnica XY má pacienta "A" s melanómom kože IV. št., 2 roky si ho príslušná nemocnica pohadzuje asi takto: vyoperovanie znamienok, a nasleduje ping-pong 2 dermatologičky - 2 onkologičky, ani jedna nenasadí liečbu, ani jedna neoboznámi pacienta s vážnosťou zdravotného stavu, za 2 roky 1 vyšetrenie PET/CT, po 2 rokoch na niekoľko násobné prosenie pacienta nasadí onkológ chemo, kontrola krvi len pred prvou dávkou a poslednou, nenasleduje žiadne vyšetrenie či liečba zabrala, stav pacienta sa prudko zhorší, ide niekoľkokrát na pohotovosť - odmietnutý po každé - nie je príčina prijať, napriek tomu, že pacient neprijíma potravu ani tekutiny, žiadne vyšetrenie nič, len podanie jednej infúzie - cez neviem akú známosť si pacient vybaví CT mozgu, samozrejme choroba pokročila do mozgu, napriek tomu žiadna hospitalizácia......a teraz mi niečo ku tomu povedzte, kde je hypokratová prísaha.......viem, že nie sú peniaze v zdravotníctve, ale toto nie je o peniazoch, ale o prístupe ku pacientovi, samozrejme česť výnimkám, keby som osobne nemala v rukách celú dokumentáciu neuverím.....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...tak ma napadlo, po prečítaní Vierkinho príspevku, nemohli by sme tu urobiť tému a do nej písať menovite o lekároch, ktorým záleží viac na peniazoch, sú laxní k pacientovi, nezaujíma ho ich stav, nereagujú na to, čo pacient povie o svojom stave?..no lebo keď si prečítam, že lekár kašle na pacienta a pohadzujú si ho ako pingovú loptičku, triafa ma šlak,naozaj,že kam idú peniaze ,ak nie je na liečbu?..čo z nich platia poisťovne?..však to je už hanba a hnus, čo sa robí v tomto štáte s ľuďmi...joj, som jedovatá, sorry..
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pepsikova Pozri príspevok
...tak ma napadlo, po prečítaní Vierkinho príspevku, nemohli by sme tu urobiť tému a do nej písať menovite o lekároch, ktorým záleží viac na peniazoch, sú laxní k pacientovi, nezaujíma ho ich stav, nereagujú na to, čo pacient povie o svojom stave?..no lebo keď si prečítam, že lekár kašle na pacienta a pohadzujú si ho ako pingovú loptičku, triafa ma šlak,naozaj,že kam idú peniaze ,ak nie je na liečbu?..čo z nich platia poisťovne?..však to je už hanba a hnus, čo sa robí v tomto štáte s ľuďmi...joj, som jedovatá, sorry..
Pepsinka, ani v zdravotníctve nie je všetko len o peniazoch, niekde aj sú, všetko prvom rade záleží na Človeku, ak toho tam niet, škoda aj peňazí.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Tweety Pozri príspevok
Pepsinka, ani v zdravotníctve nie je všetko len o peniazoch, niekde aj sú, všetko prvom rade záleží na Človeku, ak toho tam niet, škoda aj peňazí.
..

..ja viem, kuriatko...len sa nám nejako "Človekovia" strácajú...
3 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Pepsi, Ty si taký ranný náš života budič. Dík za čajíček.
Pekný slniečkový deň, u nás svieti ,ale pofukuje vetríček.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
- rozmýšľam, či niečo zelené (čo by mi aj bolo dobré) vôbec teraz mám.
No ništ, přikoupíme!
sagan 20-7.jpg  
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

[QUOTE=AlaNR;2107487]Bré ránečko!

Dnešná ranná návšteva lekárne ma vyšla 20,- eur za hadičky a vodu do infúzií...
Čumela som jak puk...[/QUOTE]

..tiez som mala nachystanych vyse 20,- eur za lieky na osteoporozu a magistra pytala len 17 centov..zevraj nevedia z akeho dovodu sa nedoplaca viac..to plati len tento mesiac a od augusta bude novy cennik..keby som to vedela, dam si predpisat viac kusov..
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tá genetika - to je úžasná vec

mám dve deti - každé iné povahovo aj výzorom

sedemnástka - to je výzorom celý tatino, tú by neodškriepil ani keby čo robil
ale povahu má po mne, klídek, piánko a radšej dlhšie do noci potiahne, ako by si mala privstať, aj ja som sa v noci najlepšie naučila - sova ako vyšitá, ešte aj spôsoby má ako ja pri jedení, nakrájame si jedlo na malé kúsky, nožík ide het, vidlička šup do pravej ruky a papáme, neraz nás muž hreší, že jeme ako malé decká (a toto isté robí aj moja sestra)

synáčik - ten sa podal na môjho ocka, ale povahu má tatinovu, stále v pohybe, skoré ranné vstávanie - je hore už o 6:30 (to sa sedemnástka ešte len prevracia na druhý bok) - proste škovránok - riadi sa heslom - ranní ptáče dál doskáče - ale zas ide skôr spať, koľkokrát zalomí ešte pred 22:00

zaujímavé, ako sa tie gény pomiešali
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
AlaNR Pozri príspevok
- rozmýšľam, či niečo zelené (čo by mi aj bolo dobré) vôbec teraz mám.
No ništ, přikoupíme!
...

...ráno ti pošlem gépéeskou s kaficou...mám s krátkym aj s dlhým, zelené...a ja zelenú nyjé...ale kvoli sagánovi dám...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lekári z Vierkinho príspevku boli lekári zamestnanci,ktorí nemaju čo riešiť financie a ak je to pravda,tak si to zasluhuje Urad pre dohľad.Ale čo je to ľudskosť u lekára ambulantného,sukromného,ktorý potrebuje,aby tie infuzky niekto platil?Má ich tým ľudom bez komentára zaplatiť,každému dvacku aby bol akože ľudský?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja dneska len zírám, práve som sa doťahovala s jedným zákazníkom so zaťatou sekerou asi od začiatku roka, ten ma zd.bol, že oni platia iba v hotovosti a že nemieni ísť kvôli našej faktúre do banky.... ( akože EEEEEEEE )
No a na to mi volá náš dealer, že čo riešim, že šak rieši to on...
No neviem, keď niekto od marca nepošle prachy... či sa niečo rieši...

Som si zasa raz dovolila robiť svoju robotu, poslala som upomienky a včul som zlá...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BXLmiami Pozri príspevok
Lekári z Vierkinho príspevku boli lekári zamestnanci,ktorí nemaju čo riešiť financie a ak je to pravda,tak si to zasluhuje Urad pre dohľad.Ale čo je to ľudskosť u lekára ambulantného,sukromného,ktorý potrebuje,aby tie infuzky niekto platil?Má ich tým ľudom bez komentára zaplatiť,každému dvacku aby bol akože ľudský?
..

..no, spájať ľudskosť a peniaze- tak ti nevim, karle...ja som písala o ľudskosti, prístupe, chovaní k pacientovi..toto je ľudskosť, keď sa lekár snaží, aby pacient netrpel, aby ho poslal tam, kde mu pomôžu odborníci, a aby odborníci mali nejaký odborný prístup,aby mali záujem o to, čo ten chudák hovorí!!!...načo sa lekár pýta, keď pacient vojde do ambulancie, to obligátne ""čo vás trápi"?-keď ho to nezaujíma?..
..a peniaze?..no, pomaly budeme zdravotným poisťovniam platiť za to, že vôbec žijeme,však to je strašné, čo všetko tí chorí chcú a potrebujú a ešte frflú...:-(

...a ak to lekári spájajú tak, ako ty, tak zbohom, tento štát!...
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
AlaNR Pozri príspevok
Bré ránečko!

Dnešná ranná návšteva lekárne ma vyšla 20,- eur za hadičky a vodu do infúzií...
Zvláštne, že hadičky a roztok, si človek musí kúpiť a liečivo samotné poisťovňa preplatí. Nuž ale to by poisťovne nemali za čo opravovať fasády...
Čumela som jak puk...
Dopĺňam svoj príspevok, aby bolo jasné, čo ma rozhodilo...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

AlaNR Pozri príspevok
Ja dneska len zírám, práve som sa doťahovala s jedným zákazníkom so zaťatou sekerou asi od začiatku roka, ten ma zd.bol, že oni platia iba v hotovosti a že nemieni ísť kvôli našej faktúre do banky.... ( akože EEEEEEEE )
No a na to mi volá náš dealer, že čo riešim, že šak rieši to on...
No neviem, keď niekto od marca nepošle prachy... či sa niečo rieši...

Som si zasa raz dovolila robiť svoju robotu, poslala som upomienky a včul som zlá...

-to máš tak: nepošleš upomienku - zle je! Pošleš upomienku - zase je zle!
To poznáme!?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pepsikova Pozri príspevok
..

..no, spájať ľudskosť a peniaze- tak ti nevim, karle...ja som písala o ľudskosti, prístupe, chovaní k pacientovi..toto je ľudskosť, keď sa lekár snaží, aby pacient netrpel, aby ho poslal tam, kde mu pomôžu odborníci, a aby odborníci mali nejaký odborný prístup,aby mali záujem o to, čo ten chudák hovorí!!!...načo sa lekár pýta, keď pacient vojde do ambulancie, to obligátne ""čo vás trápi"?-keď ho to nezaujíma?..
..a peniaze?..no, pomaly budeme zdravotným poisťovniam platiť za to, že vôbec žijeme,však to je strašné, čo všetko tí chorí chcú a potrebujú a ešte frflú...:-(

...a ak to lekári spájajú tak, ako ty, tak zbohom, tento štát!...
Ty si neuveriteľná,ak to vraj lekári spájaju ako ja....no a čo akože majú urobiť,ked sú podnikatelia z vôle štátu a jednoducho treba nájsť peniaze na najom,odvody,sestričku telefony vykurovanie,elektrinu,prístroje,zdravotný materiál,upratovačku,učtovníčku,vzdelanie.... ako čo s tým chceš robiť?Tváriť sa,že to neexistuje ked to funguje od roku 97?
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

-povedala by som, že najlepšie je byť bohatý a zdravý!!!
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

niektory lekari by nemali aspon klamat a robit z pacienta vola-poviem rovno ,ten a ten vykon my poistovna nezaplati a je to/odborny lekar vravi ze vysetrenie pri podozreni na stafyloka nerobi,ze to moze urobit iba kozny lekar/
len po tom co som zazil tazko potom vsetkemu verit,co sa tyka uhrad zdravotnych vykonov,ked ortoped my do spravy zapisal vykon ktory nerobil,tak na jednej strane poistovne maju limity a na druhej si niekto napise daco navyse,este k tomu fararko co rad moralizuje./ale aj napriek tomu vseobecne viac verim lekarom ako poistovni,invidualne sa najdu vsade cierne ovce a kazdy chce nejak prezit/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

AlaNR Pozri príspevok
Bré ránečko!

Dnešná ranná návšteva lekárne ma vyšla 20,- eur za hadičky a vodu do infúzií...
Čumela som jak puk...
však si mala doniesť konvičku a nech ti do nej načapujú
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lenže to sú šibnuté fakty.Ja som raz zaskočila za kolegu chirurga ešte v začiatkoch,chcel na dovolenku a bolo treba povyberať ľudom stehy,to naozaj nie je veda,vie to každý.A hádajte čo.Poisťovna nezaplatila ani jeden tento výkon,pretože som nemala chirurgickú atestáciu.Takže čistá strata-čas,nástroje,dezinfekcia,leukoplasty a čistý zisk pre poisťovnu.A z takýchto hlupostí a maličkostí je to zložené.Takže potom kolega,ktorému to bolo trápne,další rok poslal pacientov pri zástupe na druhý koniec mesta k chirurgovi,aj ked by vlastne nebol problém zo strany lekára kľudne tých ľudí ošetriť.No ale pre poistovnu to nejde.A to isté je deti,dospelí.Jednoducho lekár pre dospelého nemôže ošetriť dieťa aj ked to dieťa má napr 17.Ak to spraví tak len na svoje riziko.Atd ,atd....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

AlaNR Pozri príspevok
Bré ránečko!

Dnešná ranná návšteva lekárne ma vyšla 20,- eur za hadičky a vodu do infúzií...
Čumela som jak puk...
Keby som to mala trochu odľahčiť, tak by som Ti poradila, čo robiť v prípade dôchodcu /ale čo keď Ty máš dôchodkyňu/... :
Namiesto hadičiek jednu takú pevnú, gumovú, čo sa používa pri stáčaní vína...
Namiesto stojana na infúzie prikotúlať k posteli súdok...
A namiesto infúzie vínečko: bílééé alebo červené, podľa chuti pacienta...
Keby to nebolo celé smutné, tak by to byuo aj veseué... Nakoniec skončíme ako naše staré matere, že si na vylepšenie krvného obrazu fakt budeme dávať deci červeného, lebo na špitál nebude, teda už teraz neny...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať