Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Už sa zase pri Paríži realizujú.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bjuty smis
alaya1
bjuty smis
alaya1
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
malo by to platit aj obratene, nemyslis? Nestretla som sa este s tym, aby oni tlacili karikatury nasho Boha vo svojich periodikach.

oni ??
naozaj žartuješ ??

nie, nekreslia karikatúry....

oni zrovnávajú zo zemou katolícke kostoly a krestanov vraždia....a vo velkom a beztrestne....

nechapem, ty si snad myslim, ze ja s tym co urobili suhlasim???????????????????????????

len som napisala, ze to, co robili i v casopise ch provokovalo a odozva sa dala cakat!!.

ked s tým nesúhlasíš, tak napíš že s tým nesúhlasíš...

ale ty si napísala 15 riadkové vysvetlenie ich zvykov a kultúry....


Kazdy normalny clovek pochopi, ze s tymto fanatizmom z kazdej strany sa suhlasit neda, ci to treba deklarovat?

Zila som dobrych par rokov v arabskom svete, takze netreba mi vysvetlovat, ako tam je.

Ja som len svojimi 15 riadkami chcela povedat, ze fanatici su vsade, aj u nich a aj inde.A ze to drazdenie tym casopisom bolo podla mna zbytocne, mohli vediet, ci pride. A my vsetci tu sa len mozeme domnievat, preco sa to deje, preco sa kresia karikatury, komu to sluzi k prospechu....
kym z tohoto niekto tazi, dovtedy to tu bude.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
taiko, rozmyslas, ako vyspely Europan, ale oni takto neuvazuju a neverim, ze my ich donutime ich zmyslanie zmenit.

Tak, ako si raz na Porade napisal, ze najlepsou odozvou na provokacie je ignoracia, myslim, ze aj tu by bola osoznejsia, ako neustale podpichovanie ich nedotknutelnosti.
No, ale ropa, je ropa.
pockaj pockaj, to si nejak prekrutila, ci co. V zmysle toho co si pokusila citovat, ak karikaturisti provokovali, moslimovia by tp mali ignorovat. Moslimovia v zapadnej europe neprovokuju, oni sa dozaduju, oni pretlacaju, ak sa im nieco nepaci, tak o rasizme a neznasanlivosti rozpravaju. Samozrejme treba dodat, ze nieci vsetci sme rovnaki, ani my, ani oni.
Nemam nic proti ziadnej viere, a ani ju nechcem nikomu upierat, ale v zmysle "tvoja sloboda konci tam, kde zacina moja" podla mna nie je ani spravne sa vsetkemu len servilne prizerat. A to uz zacinaju v zapadnej europe pomalicky chapat.


Reagovala som na tvoj prispevok a nic som neprekrucala. Tvdrdim, ze, provokacie by sa mali ignorovat, na kazdej strane- ale ako som uz inde napisala, kym z tohto bude mat niekto osoh,. co aj ma, tak tieto tlachanice na jednej www,.Porade su uplne o nicom.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
alaya1
taiko
pavol54
Minule som napísal svoj názor na konanie moslimov(nielen) ako reakciu pri "sekaní do živého" - vraj že "čo som pil" Včera pápež potvrdil moje tvrdenia (síce podľa môjho gusta dosť neskoro ale aspoň že) potvrdilo sa mi že som si zatiaľ zachoval rozumný úsudok, ktorý sa nebojím povedať aj napriek šialenému amoku niektorých mínuskovačov
prepac, ale papez je kto, ze ho potrebujes, aby Ti potvrdzoval Tvoje usudky? To ze Ti, ako pises, papez potvrdil Tvoje usudky, to im ma teda pridat na sile, ci ako? Ta poznamka s tim pitim, bola viacmenej sranda. Dovolim si verit, ze tu nikto nepise ozraty a ze teda co pise, tak pise s jasnou myslou. Ale podla toho, co ste s jednym clenom pisali, mi prislo divne, ze ste nevedeli pochopit elementarnu vec, ze je absurdne, aby niekto bol zabity za obrazok, ktory nakreslil. A to podla mna bez ohladu na okolnosti. Mozme vraviet, ze to bolo sekanim do zivho, ze to bolo neslusne, nekorektne, netolerantne a este neviem ake, ale smrt je prisilnym trestom,
Nesuhlasim s tebou, co sa tyka vyznaceneho textu. neviem, ako poznas arabsky svet, je to iny svet, ako pre nas "civilizovana" Europa , maju tam ine hodnoty, sposob zivota a uznavaju ine autority. Maju uplne inak postaveny system vzdelavania od narodenia, potom system sudnictva, nabozenstvo je postavene nad vsetky hodnoty pre kazdeho jedneho cloveka, tam nenajdes neveriaceho cloveka. . nabozenstvo to pre nich nedotknutelna vec.
Myslim, ze karikaturisti to dobre vedeli, preto ich takto provokovali a len oni vedia a vedeli, preco a na prikaz koho to robili a co s tym zamyslali a mozeme aj pochybovat o tom, ze boli niekym zneuzity.
Je to strasna tragedia, pre nas s nasim zmyslanim uplne nepochopitelna. Ale myslim, ze pre arabsky svet, aj ked sa vyslovili inak, zadostucinenie pohanenia ich Modameda.
Suhlasim s Frantiskom, ze aj sloboda prejavu ma svoje hranice, ako v novinach, tak na kazdom fore.
pravdu mas, len problem je ze sa vrazdilo v "nasom" svete.
Aj ja suhlasim, ze musia existovat nejake spolocensky akceptovatelne, mozno moralne hranice, ale za ich prekrocenie sa v "nasom" svete nevrazdi. To je cele. Som proste toho nazoru, ze kto chce zit v "nasom" svete so vsetkym co k tomu patri, mal by respektovat pravidla a zakony "nasho" sveta (tak ako to on vyzaduje vo svete svojom). Miesto toho su nam do "nasho" sveta prinasane obludne praktiky z "inych" svetov. Otazkou ale je ci to vsetko co sa deje s nami v ich svete a s nimi v nasom svete nemozno pomaly zacat chapat v sirsom kontexte ako vojnu svetov
Rieši sa následok nie príčina.
Oni to robili v našom svete Prečo sú v našom svete? Prečo si ty v inom(holandskom), svete? len kvôli slobode pohybu? - ťažko. v prvom rade ti ide o iný životný štandard, prečo? tam kde si je iný životný štandard? Neviem kam chodili moji profáci o spoločenských vied na rozumy, ale presne takto nejak to predpovedali najmä vzhľadom k pohybu kapitálu, zadlženosti krajín tretieho sveta, a pod a z toho vyvolaná migrácia, migranti okrem pracovnej sily ktorú predávajú si nesú zo sebou svoje zvyky a tradície., vieru. Záver keby nemigrovali za iným životným štandardom tak sa nič nedeje. Keby kapitál a MMF a korupcia v tých tretích štátoch nerobili svoje tak je kľud ale to nie debata na dvadsať riadkov a keby to bolo tak jednoduché chodím v lakovkách po Brodway v ruke mám cigáro a koňak a slnečník mi nosí Rotšild.
0 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
[QUOTE="alaya1"



Kazdy normalny clovek pochopi, ze s tymto fanatizmom z kazdej strany sa suhlasit neda, ci to treba deklarovat?

Zila som dobrych par rokov v arabskom svete, takze netreba mi vysvetlovat, ako tam je.

Ja som len svojimi 15 riadkami chcela povedat, ze fanatici su vsade, aj u nich a aj inde.A ze to drazdenie tym casopisom bolo podla mna zbytocne, mohli vediet, ci pride. A my vsetci tu sa len mozeme domnievat, preco sa to deje, preco sa kresia karikatury, komu to sluzi k prospechu....
kym z tohoto niekto tazi, dovtedy to tu bude.[/QUOTE]

Plný súhlas. Btw. ten časopis s nákladom 50.000 ks na milióna francúzov znamená 1 číslo na 1316 obyvateľov takže v Blave by to bolo 317 výtlačkov, takže asi ani by sa do všetkých stánkov nedostal 1 ks.
S tou slobodou je to problematické. Mám síce právo vyjadriť svoj názor, ale malo by to byť slušne, nie formou urážiek. My máme 21 storočie, ale oni len 14-te a chovajú sa podobne ako vtedy my - možno ešte lepšie. Druhá vec je počet radikálov. Koľkože muslimov je vo FR ? A týchto pár je aké percento ?
Inak ak niekde idem, tak musím spravidla rešpektovať krajinu a zvyky. Takže na oplátku by som aj ja od nich žiadal aby rešpektovali naše zvyky pokiaľ s nami chcú zdielať našu krajinu.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Naši pompári(teda MOL) nám láskavo znížia ceny PHL o 3 (TRI) CENTY,
Napr. spotrebná daň v Rakúsku je vyššia ako u nás DPH rovnaká - PHL nižšie a podobne je to aj s ostatnými štátmi
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
Možno mužatka

P.S. Sorry alaya - nedalo mi to.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Peggynka
taiko,nie som odborník na rétoriku,ale dúfam,že si pochopil,čo som tým chcela povedať.
Myslim, ze hej len to co si popisala musia nasledovat vsetci zucastneni, tohoto nebojim sa povedat konfliktu. Ak to vezme za svoje len jedna strana, nebude to fungovat. A v tom podla mna tkvie podstata. Islam je podla mna dnes tam, kde bolo krestanstvo pred 700 rokmi, dobyvat, ovladat, vnucovat, konvertovat atd atd so vsetkymi hrozami, co k tomu patria.
Keď sme pri tom, tak to pri tejto príležitosti využijem a spýtam sa ťa, vedel by si porovnať kde sa nachádza dnes hodnotovo hierarchicky šesť najrozšírenejších náboženstiev sveta?
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
To je tvoja odpoveď? Veď popisuje realitu. Čo to má spoločné so ženským pohľadom na situáciu? Pretože mám pocit, že som sa ocitla práve teraz v tom ich svete. My sme niekde inde už snáď, či nie? Nepríde tebe samému tvoja odpoveď min. scestná?
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
Možno mužatka

P.S. Sorry alaya - nedalo mi to.....
Len, aby som ti silou muzatky jednu nestruhla
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="korela"]
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
...a ja môžem ???
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1. kresťanstvo - cca 1,5mld populácie - Európa, Amerika (obe), Austrália - najviac rozšírené
2. islám - cca 1,3mld populácie - záp. Ázia, stredný východ, sev. a stred. Afrika
3. hinduizmus - cca 1mld populácie - India, časť tiež v Amerike, s UK.
4. budhizmus - cca 400-500 mil. populácie - ďaleký východ (Čína, Japonsko, Kórea), juhovýchodná Ázia.


Cca 1,2mld populácie sú ateisti.
Okrem toho sú ešte menšie náboženstvá - judaizmus, šintoizmus, taoizmus, konficionizmus, scientológia, džinizmus (odnož budhizmu)......
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
To je tvoja odpoveď? Veď popisuje realitu. Čo to má spoločné so ženským pohľadom na situáciu? Pretože mám pocit, že som sa ocitla práve teraz v tom ich svete. My sme niekde inde už snáď, či nie? Nepríde tebe samému tvoja odpoveď min. scestná?

čo to tu splietaš za nezmysli ??

alaya povedala svoj názor - nazval som ho ženský pohlad ...čo na tom nechápeš ??
aká moja odpoved sa ti zdá scestná ?? nie, mne nepríde žiadne ...

za to to, čo tu ty vystrájaš posledné dni určite áno....
2 3
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft

P.S. Sorry alaya - nedalo mi to.....
Len, aby som ti silou muzatky jednu nestruhla
Bojím, bojím, bojím............
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
To je tvoja odpoveď? Veď popisuje realitu. Čo to má spoločné so ženským pohľadom na situáciu? Pretože mám pocit, že som sa ocitla práve teraz v tom ich svete. My sme niekde inde už snáď, či nie? Nepríde tebe samému tvoja odpoveď min. scestná?

čo to tu splietaš za nezmysli ??

alaya povedala svoj názor - nazval som ho ženský pohlad ...čo na tom nechápeš ??
aká moja odpoved sa ti zdá scestná ?? nie, mne nepríde žiadne ...

za to to, čo tu ty vystrájaš posledné dni určite áno....
Mňa z toho láskavo vynechaj. Teraz sa bavíme o tvojom prípevku, nie o mojich. Tak ako je to s tým ženským pohľadom na realitu ?
Ak nemáš argumenty a nevieš svoj príspevok vysvetliť, neodvádzaj vysvetľujúce myšlienky na vedľajšiu koľaj. Okrem mňa sú tu aj iné ženy v tejto téme, neviem ako im, ale mne tvoj výrok padol zle. Aby si vedel.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
To je tvoja odpoveď? Veď popisuje realitu. Čo to má spoločné so ženským pohľadom na situáciu? Pretože mám pocit, že som sa ocitla práve teraz v tom ich svete. My sme niekde inde už snáď, či nie? Nepríde tebe samému tvoja odpoveď min. scestná?

čo to tu splietaš za nezmysli ??

alaya povedala svoj názor - nazval som ho ženský pohlad ...čo na tom nechápeš ??
aká moja odpoved sa ti zdá scestná ?? nie, mne nepríde žiadne ...

za to to, čo tu ty vystrájaš posledné dni určite áno....
Mňa z toho láskavo vynechaj. Teraz sa bavíme o tvojom prípevku, nie o mojich. Tak ako je to s tým ženským pohľadom na realitu ?
Ak nemáš argumenty a nevieš svoj príspevok vysvetliť, neodvádzaj vysvetľujúce myšlienky na vedľajšiu koľaj. Okrem mňa sú tu aj iné ženy v tejto téme, neviem ako im, ale mne tvoj výrok padol zle. Aby si vedel.
mám ti odpovedať na otázku, ale teba mám z toho vynechať...ok )
2x som ti odpovedal...skúsim 3.....skús si to pomaličky prečítať, lebo toto je už posledný krát..

alaya je žena, napísala svoj názor.....tak som to nazval ženský pohlad.....

ak je to moc zložité, tak sa ospravedlňujem, jednoduchšie to ale vysvetliť neviem...
čo to tu zas splietaš , že nemám argumenty??
2 x som ti odpovedal, teraz 3.- posledný
čo a kam odvádzam ??
ok, už viem, že ti padol môj výrok zle. vdaka za info.....

je piatok, práve mi padla a padám z roboty sadnuť si s priatelmi na vínko.....
skús to urobiť aj ty, možno budeš menej zádrapčivá a hašterivá, ked už nepozeráš ten tv
ako ostatná spodina....
Naposledy upravil bjuty smis : 16.01.15 at 16:50 Dôvod: oprava
1 3
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Niekde som čítala,že pri Piešťanoch stavajú moslimskú osadu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať