Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
Minule som napísal svoj názor na konanie moslimov(nielen) ako reakciu pri "sekaní do živého" - vraj že "čo som pil" Včera pápež potvrdil moje tvrdenia (síce podľa môjho gusta dosť neskoro ale aspoň že) potvrdilo sa mi že som si zatiaľ zachoval rozumný úsudok, ktorý sa nebojím povedať aj napriek šialenému amoku niektorých mínuskovačov
prepac, ale papez je kto, ze ho potrebujes, aby Ti potvrdzoval Tvoje usudky? To ze Ti, ako pises, papez potvrdil Tvoje usudky, to im ma teda pridat na sile, ci ako? Ta poznamka s tim pitim, bola viacmenej sranda. Dovolim si verit, ze tu nikto nepise ozraty a ze teda co pise, tak pise s jasnou myslou. Ale podla toho, co ste s jednym clenom pisali, mi prislo divne, ze ste nevedeli pochopit elementarnu vec, ze je absurdne, aby niekto bol zabity za obrazok, ktory nakreslil. A to podla mna bez ohladu na okolnosti. Mozme vraviet, ze to bolo sekanim do zivho, ze to bolo neslusne, nekorektne, netolerantne a este neviem ake, ale smrt je prisilnym trestom,
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

ten, čo potvrdzuje jeho pravdu.....jeho......
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

neviete náhodou niekto , čo je v dnešnej dobe s mjr. VESELOVSKÝM ??? On volakedy robil Federálni kriminálni ustredna pátra a Maják, to bol pred 20 rokmi moj idol- velká televízna hviezda to bola...
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Taiko, ale pápeža Františka uznáva veľmi veľa ľudí, jeho názory sú akceptované aj ateistami, začal predovšetkým netradične, pokrokovo, ústretovo a získal si obľubu a vážnosť svojím pokorným správaním. Tiež ma zaujímal jeho názor, tiež som to včera čítala, tiež ma to potešilo, lebo ja to cítim rovnako. Rešpektujme právo na slobodný prejav, ale isté hranice musia byť, ktoré by sa nemali prekročiť.
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
Minule som napísal svoj názor na konanie moslimov(nielen) ako reakciu pri "sekaní do živého" - vraj že "čo som pil" Včera pápež potvrdil moje tvrdenia (síce podľa môjho gusta dosť neskoro ale aspoň že) potvrdilo sa mi že som si zatiaľ zachoval rozumný úsudok, ktorý sa nebojím povedať aj napriek šialenému amoku niektorých mínuskovačov
prepac, ale papez je kto, ze ho potrebujes, aby Ti potvrdzoval Tvoje usudky? To ze Ti, ako pises, papez potvrdil Tvoje usudky, to im ma teda pridat na sile, ci ako? Ta poznamka s tim pitim, bola viacmenej sranda. Dovolim si verit, ze tu nikto nepise ozraty a ze teda co pise, tak pise s jasnou myslou. Ale podla toho, co ste s jednym clenom pisali, mi prislo divne, ze ste nevedeli pochopit elementarnu vec, ze je absurdne, aby niekto bol zabity za obrazok, ktory nakreslil. A to podla mna bez ohladu na okolnosti. Mozme vraviet, ze to bolo sekanim do zivho, ze to bolo neslusne, nekorektne, netolerantne a este neviem ake, ale smrt je prisilnym trestom,
čítal si ten článok v pravde? A za druhé nie som katolík takže nie je mojim šéfom preto môžem vypočuť správne názory pápeža rabína či dalajlámu a môžem sa s nimi stotožniť.
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
pavol54
Minule som napísal svoj názor na konanie moslimov(nielen) ako reakciu pri "sekaní do živého" - vraj že "čo som pil" Včera pápež potvrdil moje tvrdenia (síce podľa môjho gusta dosť neskoro ale aspoň že) potvrdilo sa mi že som si zatiaľ zachoval rozumný úsudok, ktorý sa nebojím povedať aj napriek šialenému amoku niektorých mínuskovačov
prepac, ale papez je kto, ze ho potrebujes, aby Ti potvrdzoval Tvoje usudky? To ze Ti, ako pises, papez potvrdil Tvoje usudky, to im ma teda pridat na sile, ci ako? Ta poznamka s tim pitim, bola viacmenej sranda. Dovolim si verit, ze tu nikto nepise ozraty a ze teda co pise, tak pise s jasnou myslou. Ale podla toho, co ste s jednym clenom pisali, mi prislo divne, ze ste nevedeli pochopit elementarnu vec, ze je absurdne, aby niekto bol zabity za obrazok, ktory nakreslil. A to podla mna bez ohladu na okolnosti. Mozme vraviet, ze to bolo sekanim do zivho, ze to bolo neslusne, nekorektne, netolerantne a este neviem ake, ale smrt je prisilnym trestom,
Nesuhlasim s tebou, co sa tyka vyznaceneho textu. neviem, ako poznas arabsky svet, je to iny svet, ako pre nas "civilizovana" Europa , maju tam ine hodnoty, sposob zivota a uznavaju ine autority. Maju uplne inak postaveny system vzdelavania od narodenia, potom system sudnictva, nabozenstvo je postavene nad vsetky hodnoty pre kazdeho jedneho cloveka, tam nenajdes neveriaceho cloveka. . nabozenstvo to pre nich nedotknutelna vec.
Myslim, ze karikaturisti to dobre vedeli, preto ich takto provokovali a len oni vedia a vedeli, preco a na prikaz koho to robili a co s tym zamyslali a mozeme aj pochybovat o tom, ze boli niekym zneuzity.
Je to strasna tragedia, pre nas s nasim zmyslanim uplne nepochopitelna. Ale myslim, ze pre arabsky svet, aj ked sa vyslovili inak, zadostucinenie pohanenia ich Modameda.
Suhlasim s Frantiskom, ze aj sloboda prejavu ma svoje hranice, ako v novinach, tak na kazdom fore.
6 3
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Taiko, ale pápeža Františka uznáva veľmi veľa ľudí, jeho názory sú akceptované aj ateistami, začal predovšetkým netradične, pokrokovo, ústretovo a získal si obľubu a vážnosť svojím pokorným správaním. Tiež ma zaujímal jeho názor, tiež som to včera čítala, tiež ma to potešilo, lebo ja to cítim rovnako. Rešpektujme právo na slobodný prejav, ale isté hranice musia byť, ktoré by sa nemali prekročiť.
ved to ja mu neberiem. Asi som sa nie celkom presne. Ja som nemal na mysli, ze papez je zly, alebo nieco take. Viem ze je uznavany. Aj ked pre mna to ze je akurat papez neznamena nic. Aj ked dobry, rozhladeny, skromny, pokorny clovek, pre mna je vodcom mocenskej organizacie. A neviem ako presne sa vyjadril, takze papeza komentovat nejdem. O inom som vsak hovoril.
Skor mi prislo cudne, ze by som mal podporit svoj nazor nie argumentami, ale tym, "...ze aj papez povedal..."
Nuz a k Tvojmu nazoru, zase musim opakovat. Suhasim, ze s tym, ale za taketo prekrocenie hranice, si ludia nezasluzia umriet. Mozem od nich vymahat pokutu, ospravedlnenie, dokonca ich mozeme dat zavriet, ale zabit isto nie. Neviem si pomoct, ale v kontexte udalosti , utrpenia, zialu, smrti, vrazdy akekolvek reci o prekroceni hranice trosku podsuvaju myslienku, ze si to zasluzili a s tym sa ja nemozem stotoznit.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
malo by to platit aj obratene, nemyslis? Nestretla som sa este s tym, aby oni tlacili karikatury nasho Boha vo svojich periodikach.
2 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
pavol54
Minule som napísal svoj názor na konanie moslimov(nielen) ako reakciu pri "sekaní do živého" - vraj že "čo som pil" Včera pápež potvrdil moje tvrdenia (síce podľa môjho gusta dosť neskoro ale aspoň že) potvrdilo sa mi že som si zatiaľ zachoval rozumný úsudok, ktorý sa nebojím povedať aj napriek šialenému amoku niektorých mínuskovačov
prepac, ale papez je kto, ze ho potrebujes, aby Ti potvrdzoval Tvoje usudky? To ze Ti, ako pises, papez potvrdil Tvoje usudky, to im ma teda pridat na sile, ci ako? Ta poznamka s tim pitim, bola viacmenej sranda. Dovolim si verit, ze tu nikto nepise ozraty a ze teda co pise, tak pise s jasnou myslou. Ale podla toho, co ste s jednym clenom pisali, mi prislo divne, ze ste nevedeli pochopit elementarnu vec, ze je absurdne, aby niekto bol zabity za obrazok, ktory nakreslil. A to podla mna bez ohladu na okolnosti. Mozme vraviet, ze to bolo sekanim do zivho, ze to bolo neslusne, nekorektne, netolerantne a este neviem ake, ale smrt je prisilnym trestom,
Nesuhlasim s tebou, co sa tyka vyznaceneho textu. neviem, ako poznas arabsky svet, je to iny svet, ako pre nas "civilizovana" Europa , maju tam ine hodnoty, sposob zivota a uznavaju ine autority. Maju uplne inak postaveny system vzdelavania od narodenia, potom system sudnictva, nabozenstvo je postavene nad vsetky hodnoty pre kazdeho jedneho cloveka, tam nenajdes neveriaceho cloveka. . nabozenstvo to pre nich nedotknutelna vec.
Myslim, ze karikaturisti to dobre vedeli, preto ich takto provokovali a len oni vedia a vedeli, preco a na prikaz koho to robili a co s tym zamyslali a mozeme aj pochybovat o tom, ze boli niekym zneuzity.
Je to strasna tragedia, pre nas s nasim zmyslanim uplne nepochopitelna. Ale myslim, ze pre arabsky svet, aj ked sa vyslovili inak, zadostucinenie pohanenia ich Modameda.
Suhlasim s Frantiskom, ze aj sloboda prejavu ma svoje hranice, ako v novinach, tak na kazdom fore.
pravdu mas, len problem je ze sa vrazdilo v "nasom" svete.
Aj ja suhlasim, ze musia existovat nejake spolocensky akceptovatelne, mozno moralne hranice, ale za ich prekrocenie sa v "nasom" svete nevrazdi. To je cele. Som proste toho nazoru, ze kto chce zit v "nasom" svete so vsetkym co k tomu patri, mal by respektovat pravidla a zakony "nasho" sveta (tak ako to on vyzaduje vo svete svojom). Miesto toho su nam do "nasho" sveta prinasane obludne praktiky z "inych" svetov. Otazkou ale je ci to vsetko co sa deje s nami v ich svete a s nimi v nasom svete nemozno pomaly zacat chapat v sirsom kontexte ako vojnu svetov
Naposledy upravil taiko : 16.01.15 at 10:59
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
pravdu mas, len problem je ze sa vrazdilo v "nasom" svete.
Aj ja suhlasim, ze musia existovat nejake spolocensky akceptovatelne, mozno moralne hranice, ale za ich prekrocenie sa v "nasom" svete nevrazdi. To je cele.
Veď v "našom" svete ich aj odsúdia podľa "našich" zákonov.
To iba američania odvlečú "zločincov" na Guantanámo. Ale neodsúdia ich, len ich po rokoch presunú napríklad k nám.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ja myslím,že je úplne jedno,akým spôsobom raníš druhého človeka,ale nerobí sa to a zvlášť,keď sa vie,že sú na to citliví a myslím,že viera je veľmi citlivá téma a nielen u nich.Ak viem,že je niekto veriaci,nebudem otvárať túto tému.Bola som svedkom situácie,kedy sa rozprával vtip o mladíkovi,ktorý si prišiel kúpiť do zlatníctva kríž a pýtal sa,koľko stojí krížik s gymnastom...hlboko sa to dotklo veriacich a také niečo sa jednoducho nerobí.Už reakcia na Satanské verše mala byť pre túto spoločnosť výstrahou,ale nepoučili sme sa.My môžme chrániť našu kultúru,aby nám nezasahovali do nej,ale nemôžme vstupovať do ich sveta.Ani tzv. misie,ktoré naša cirkev prevádzkuje po svete pod rôznymi zámienkami pomoci a v skutočnosti ide o prerábanie danej viery na r-k cirkev,nie je v poriadku.Veď koľko ľudí už kvôli tomu zahynulo vo svete.A niekedy stačí aj malý podnet,treba vedieť o krajine všetko,aby si nespôsobil problém.Môj muž sa plavil po celom svete na americkej lodi a pred každou zastávkou dostali inštrukcie,ako sa majú chovať.Niekedy to boli maličkosti,ale mohli mať veľký dopad.Spomeniem si napr.,že v Japonsku hlboko urazíš rodičov,keď pohladkáš po hlave ich dieťa...
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
taiko
pavol54
Minule som napísal svoj názor na konanie moslimov(nielen) ako reakciu pri "sekaní do živého" - vraj že "čo som pil" Včera pápež potvrdil moje tvrdenia (síce podľa môjho gusta dosť neskoro ale aspoň že) potvrdilo sa mi že som si zatiaľ zachoval rozumný úsudok, ktorý sa nebojím povedať aj napriek šialenému amoku niektorých mínuskovačov
prepac, ale papez je kto, ze ho potrebujes, aby Ti potvrdzoval Tvoje usudky? To ze Ti, ako pises, papez potvrdil Tvoje usudky, to im ma teda pridat na sile, ci ako? Ta poznamka s tim pitim, bola viacmenej sranda. Dovolim si verit, ze tu nikto nepise ozraty a ze teda co pise, tak pise s jasnou myslou. Ale podla toho, co ste s jednym clenom pisali, mi prislo divne, ze ste nevedeli pochopit elementarnu vec, ze je absurdne, aby niekto bol zabity za obrazok, ktory nakreslil. A to podla mna bez ohladu na okolnosti. Mozme vraviet, ze to bolo sekanim do zivho, ze to bolo neslusne, nekorektne, netolerantne a este neviem ake, ale smrt je prisilnym trestom,
Nesuhlasim s tebou, co sa tyka vyznaceneho textu. neviem, ako poznas arabsky svet, je to iny svet, ako pre nas "civilizovana" Europa , maju tam ine hodnoty, sposob zivota a uznavaju ine autority. Maju uplne inak postaveny system vzdelavania od narodenia, potom system sudnictva, nabozenstvo je postavene nad vsetky hodnoty pre kazdeho jedneho cloveka, tam nenajdes neveriaceho cloveka. . nabozenstvo to pre nich nedotknutelna vec.
Myslim, ze karikaturisti to dobre vedeli, preto ich takto provokovali a len oni vedia a vedeli, preco a na prikaz koho to robili a co s tym zamyslali a mozeme aj pochybovat o tom, ze boli niekym zneuzity.
Je to strasna tragedia, pre nas s nasim zmyslanim uplne nepochopitelna. Ale myslim, ze pre arabsky svet, aj ked sa vyslovili inak, zadostucinenie pohanenia ich Modameda.
Suhlasim s Frantiskom, ze aj sloboda prejavu ma svoje hranice, ako v novinach, tak na kazdom fore.
pravdu mas, len problem je ze sa vrazdilo v "nasom" svete.
Aj ja suhlasim, ze musia existovat nejake spolocensky akceptovatelne, mozno moralne hranice, ale za ich prekrocenie sa v "nasom" svete nevrazdi. To je cele. Som proste toho nazoru, ze kto chce zit v "nasom" svete so vsetkym co k tomu patri, mal by respektovat pravidla a zakony "nasho" sveta (tak ako to on vyzaduje vo svete svojom). Miesto toho su nam do "nasho" sveta prinasane obludne praktiky z "inych" svetov. Otazkou ale je ci to vsetko co sa deje s nami v ich svete a s nimi v nasom svete nemozno pomaly zacat chapat v sirsom kontexte ako vojnu svetov
Problem je vsak v tom, ze nebola pospinena nasa moralna, ale ich modla, to je tazko pochopitelne pre Europana, ktory sa v ich svete nepohyboval. Pre mna je to tiez absurdnost a myslim, ze utok nevykonali ludia, ktori tu chcu zit, ale ludia, ktori tu prisli z ich sveta, aby vykonali to, co chceli a urobili. Treba pozerat aj na mentalitu tychto ludi, je absolutne odlisna o nasej mentality, aj ponimanie pomsty je odlisne. myslim, ze Chalie to vedeli, to si snad nikto nemysli ze nemali o tom ani sajnu, co moze prist.

Su to fanatici a kazdy, kto sa s nimi pusti do konfliktu moze uz vopred vediet, ake mozu byt nasledky.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

malo by to platit aj obratene, nemyslis? Nestretla som sa este s tym, aby oni tlacili karikatury nasho Boha vo svojich periodikach.[/QUOTE]
No karikatury netlačili ale v Holandsku cirkusovali kvôli ich čiernemu Petrovi,majú výhrady k Vianociam atd.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Peggynka
Ja myslím,že je úplne jedno,akým spôsobom raníš druhého človeka,ale nerobí sa to a zvlášť,keď sa vie,že sú na to citliví a myslím,že viera je veľmi citlivá téma a nielen u nich.Ak viem,že je niekto veriaci,nebudem otvárať túto tému.Bola som svedkom situácie,kedy sa rozprával vtip o mladíkovi,ktorý si prišiel kúpiť do zlatníctva kríž a pýtal sa,koľko stojí krížik s gymnastom...hlboko sa to dotklo veriacich a také niečo sa jednoducho nerobí.Už reakcia na Satanské verše mala byť pre túto spoločnosť výstrahou,ale nepoučili sme sa.My môžme chrániť našu kultúru,aby nám nezasahovali do nej,ale nemôžme vstupovať do ich sveta.Ani tzv. misie,ktoré naša cirkev prevádzkuje po svete pod rôznymi zámienkami pomoci a v skutočnosti ide o prerábanie danej viery na r-k cirkev,nie je v poriadku.Veď koľko ľudí už kvôli tomu zahynulo vo svete.A niekedy stačí aj malý podnet,treba vedieť o krajine všetko,aby si nespôsobil problém.Môj muž sa plavil po celom svete na americkej lodi a pred každou zastávkou dostali inštrukcie,ako sa majú chovať.Niekedy to boli maličkosti,ale mohli mať veľký dopad.Spomeniem si napr.,že v Japonsku hlboko urazíš rodičov,keď pohladkáš po hlave ich dieťa...
Peggy, mam zato, ze si pomiesala viacero veci dohromady.
1. bezosporu treba respektovat lokalne zvyky krajiny v ktorej sa nachadzas
2. karikovanie nabozenskych symbolov, podobenstiev podla mna nie je vstupovanie do sveta "niekoho". To by sa mozno dal nazvat zakaz nosenia nabozenskych symbolov, ale aj to je diskutabilne, lebo tento zakaz bol vydany v sekularnom state a plati pre vsetky vierovyznania
3. ziadne dotknutie sa veriacich nesmie mat za nasledok smrt, sme v 21 storoci, nie v 14-om.
4. "sloboda prejavu moze byt iba absolutna, inac to nebude sloboda" Salman Rushdie. "Nesuhlasim s tym, co hovori, ale budem svojim zivotom branit Tvoje pravo to povedat" Voltaire
Naposledy upravil taiko : 16.01.15 at 11:58
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko, rozmyslas, ako vyspely Europan, ale oni takto neuvazuju a neverim, ze my ich donutime ich zmyslanie zmenit.

Tak, ako si raz na Porade napisal, ze najlepsou odozvou na provokacie je ignoracia, myslim, ze aj tu by bola osoznejsia, ako neustale podpichovanie ich nedotknutelnosti.
No, ale ropa, je ropa.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

alaya1
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
malo by to platit aj obratene, nemyslis? Nestretla som sa este s tym, aby oni tlacili karikatury nasho Boha vo svojich periodikach.

oni ??
naozaj žartuješ ??

nie, nekreslia karikatúry....

oni zrovnávajú zo zemou katolícke kostoly a krestanov vraždia....a vo velkom a beztrestne....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bjuty smis
alaya1
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
malo by to platit aj obratene, nemyslis? Nestretla som sa este s tym, aby oni tlacili karikatury nasho Boha vo svojich periodikach.

oni ??
naozaj žartuješ ??

nie, nekreslia karikatúry....

oni zrovnávajú zo zemou katolícke kostoly a krestanov vraždia....a vo velkom a beztrestne....

nechapem, ty si snad myslim, ze ja s tym co urobili suhlasim???????????????????????????

len som napisala, ze to, co robili i v casopise ch provokovalo a odozva sa dala cakat!!.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
alaya1
malo by to platit aj obratene, nemyslis? Nestretla som sa este s tym, aby oni tlacili karikatury nasho Boha vo svojich periodikach.
No karikatury netlačili ale v Holandsku cirkusovali kvôli ich čiernemu Petrovi,majú výhrady k Vianociam atd.
to boli cernosi a problem bol s Mikulasom, nie s vianocami. Poznamenavali, ze zobrazovanie Mikulasovych ciernych pomocnikov je nejake ponizujuce, kolonialne spravanie bieleho Mikulasa ci co. Biely Mikulas vs cierni sluhovia. To su ale prkotiny oproti tomu co sa v realnom zivote deje. Nejdem ani rozpisovat.
Naposledy upravil taiko : 16.01.15 at 11:56
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko, rozmyslas, ako vyspely Europan, ale oni takto neuvazuju a neverim, ze my ich donutime ich zmyslanie zmenit.

Tak, ako si raz na Porade napisal, ze najlepsou odozvou na provokacie je ignoracia, myslim, ze aj tu by bola osoznejsia, ako neustale podpichovanie ich nedotknutelnosti.
No, ale ropa, je ropa.
pockaj pockaj, to si nejak prekrutila, ci co. V zmysle toho co si pokusila citovat, ak karikaturisti provokovali, moslimovia by tp mali ignorovat. Moslimovia v zapadnej europe neprovokuju, oni sa dozaduju, oni pretlacaju, ak sa im nieco nepaci, tak o rasizme a neznasanlivosti rozpravaju. Samozrejme treba dodat, ze nieci vsetci sme rovnaki, ani my, ani oni.
Nemam nic proti ziadnej viere, a ani ju nechcem nikomu upierat, ale v zmysle "tvoja sloboda konci tam, kde zacina moja" podla mna nie je ani spravne sa vsetkemu len servilne prizerat. A to uz zacinaju v zapadnej europe pomalicky chapat.
Naposledy upravil taiko : 16.01.15 at 11:53
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať