Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Akurát sa domov "dovalila" moja 3/4. Nabrúsená jak kosa, napálená jak žehlička.
Požiadala riaditeľku o uplatnenie odvodových úľav (nová novela).
Reakcia direchtorky: Veď si podajte.
Tá osoba totiž ani nevie, že je to už skoro týždeň na nete. Nevie, že zamestnanec má povinnosť LEN oznámiť a požiadať - nie podať žiadosť.
A perlička -"Neviem, ale asi vám to nijako nevyjde... "
Tá osoba ani nevie, že to platí pre zamestnancov, ktorí v hrubom zarobia menej ako 570€ (a moja má v hrubom 429€).
Tak volali zriaďovateľovi škôlky - predstavte si - ani na mestskom úrade nemali o tom ani šajnu. Vraj nič o tom nepočuli. A to platí už 14 dní!
chceš to tlačivo? otvor si napríklad stránku všzp tam presne píšu že "Oznámenie podáva zamestnenec na tlačive..." však nech podá a fertig Ono ten zamestnávateľ nemôže vedieť či nemá viac pracovných pomerov, druhá otázka je ako vie zamestnávateľ s tým oznámením naložiť( teda vyrátať nároky). Vieš aj tí zamestnanci musia ovládať svoje . Prijímal som zamestnanca pýtam sa máte dieťa školou povinné? máte voči mne ako zamestnávateľovi požiadavky? Odpoveď písomne "Nie nemám rieši to manželka" a další rok(už po termíne) pricválal že požaduje bonus a čo ja viem čo ešte, tak som mu vydal patričný papier ohľadne zárobku a potvrdenie že nemá nárok na zamestnaneckú prémiu a musel si nájsť účtovníčku čo mu spravila daňové priznanie.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
misoft
korela
Na trojuholník.
Číselko - trojuholník - obe sú rovnocenné - obe reagujú....
P.S. nelám si nad tým hlavu - nedala si úmyselne.... - to všetko tie šváby v počítači
V mojom? Nikomu z vás to nerobí?
mne občas....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hele:
Karle Varle:
http://www.karlovy-vary.cz/cz/webkamery-karlovy-vary
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

korela
Na trojuholník.
ak ti súčasne s + naskočí aj -, skús znovu kliknúť na -, odíď z témy, choď nazad, a ak ešte bude -, tak to isté urob znovu.. malo by sa to opraviť..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
chceš to tlačivo? ........................
To nie je problém.... je na stránke ministerstva zdravotníctva. Ide o princíp - nevedia úradníci, alebo povedia, že nemá nárok, alebo, že to nevyjde....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
korela
Na trojuholník.
Skús na čísielko,je to ďalej,niekedy mi tak kmitá,keď priložím kurzor,že mi to spravilo.Odvtedy klikám na číslo (BTW robí to aj iným,už sa to tu preberalo)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
chceš to tlačivo? ........................
To nie je problém.... je na stránke ministerstva zdravotníctva. Ide o princíp - nevedia úradníci, alebo povedia, že nemá nárok, alebo, že to nevyjde....
však píšem že "je vecou zamestnávateľa ako vie stým naložiť" veď on to ani nevyratúva len nahodí pri mesačnom výkaze a samo sa to vyráta len môže byť zamestnanec a súčasne popri tom aj živnostník a už mu to nevyjde aj keby mal 380. no a vo februári sa mu to objaví na výplatnej páske.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No dúfajme.....
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
evuš
Anika61
Drzte palce idem o14tej k zubarke drapsnut dva zuby.....mam z toho ''boooobkyyyy...
Anka, držím - silno... ja sa tiež zubárky bojím viac ako čerta
Evuska a to som netusila,ze mi drapne hned 3zuby-myslim,ze ''hubu''dva dni neotvorim...umrtvila mi to festovne:-)
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hubu otvárať nemusíš - veď máš klábosnicu a paľčoky
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Anika61
evuš
Anika61
Drzte palce idem o14tej k zubarke drapsnut dva zuby.....mam z toho ''boooobkyyyy...
Anka, držím - silno... ja sa tiež zubárky bojím viac ako čerta
Evuska a to som netusila,ze mi drapne hned 3zuby-myslim,ze ''hubu''dva dni neotvorim...umrtvila mi to festovne:-)
aspoň si to mala lacnejšie s jednou injekciou, mne to tiež takto vysvetlil zubár
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
No dúfajme.....
lenže ešte niečo, to čo jej nestrhnú na zdravotné odvody je zdanené 19%
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To je jedno - príde RZD a má preplatok - pretože má takú nízku mzdu. Doteraz jej to vždy tak vychádzalo - vždy po RZD jej nejaké lóve vrátili. Kým bola fazuľka študentka, tak až do 30-50€ niekedy vyšlo...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Anika61
evuš
Anika61
Drzte palce idem o14tej k zubarke drapsnut dva zuby.....mam z toho ''boooobkyyyy...
Anka, držím - silno... ja sa tiež zubárky bojím viac ako čerta
Evuska a to som netusila,ze mi drapne hned 3zuby-myslim,ze ''hubu''dva dni neotvorim...umrtvila mi to festovne:-)
Jeminenku,to čo za zubárku,že trhá Narastú ti nové? Moja nevytrhne,ani keby som chcela,tsss...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Žabinka
korela
Na trojuholník.
ak ti súčasne s + naskočí aj -, skús znovu kliknúť na -, odíď z témy, choď nazad, a ak ešte bude -, tak to isté urob znovu.. malo by sa to opraviť..
Žabinka
korela
Na trojuholník.
ak ti súčasne s + naskočí aj -, skús znovu kliknúť na -, odíď z témy, choď nazad, a ak ešte bude -, tak to isté urob znovu.. malo by sa to opraviť..
Ďakujem, už som skúšala, niekedy mi to vyjde, niekedy nie. Vďaka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Peggynka
Jeminenku,to čo za zubárku,že trhá Narastú ti nové? Moja nevytrhne,ani keby som chcela,tsss...

Zubárka si asi myslí, že je žralok - že narastú nové .....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Navštíviť ich, je moja celoživotná túžba. A ešte jedmo EU mesto.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keď nemôžeš reál do Karle Varle - tak sa kukaj aspoň na promenádu (Vrchni, prchni!)
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
misoft
Peggynka
Jeminenku,to čo za zubárku,že trhá Narastú ti nové? Moja nevytrhne,ani keby som chcela,tsss...

Zubárka si asi myslí, že je žralok - že narastú nové .....
Veruze narastua budu na mna cumiet z pohara...nedalo sa inak parodentoza je svyna....esce mam az3....vyzeram ako jezibaba s Mrazika
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft



Tak sa pozri na toto
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať