Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja si spominam ked sa este len kauza okolo farara rozbiehala...nik z dediny neveril...ze fararko by nieco take...vcera som to nevidela...o nic som neprisla....
Dnes este cakam nejaky hyenisticky šot od novinarov...k tym zastrelenym manzelom co cez vikend bolo....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

korela
Takže spodina, neurazte sa tu poniektorí, keďže nemá peniaze a žije zo dňa na deň, tak tie TV budú sledovať. Že sú manipulovaní, to im nepríde. Ja im doprajem TV program, ale nie je z čoho vyberať. Žiaľ.
Korela, budem polemizovať s časťou tvojho príspevku. Dúfam, že ti nebude prekážať, že zvyšok som necitovala, pretože som nepriateľom siahodlhých opakovačiek. Pozerám TV spravodajstvo, aj iné programy, ktoré ma zaujímajú. Aj kontroverzné. Ale nemám pocit, žeby ma nejako negatívne manipuloval Novoročný koncert Viedenských filharmonikov alebo prenosy z BBC Proms, alebo dokumentárne a prírodopisné seriály. Najnovšie ma zaujal seriál na Prima ZOOM-Odhalení: Mimozemské spisy. Áno, uznávam, že tento seriál je vysoko špekulatívny a manipulatívny. Ale nie všetko v ňom. A to je pre mňa zaujímavé. Tak ako nie každý môže byť štátnikom, vedcom, novinárom, a teda pre rôznych jedincov je iné podstatné, nedá sa zovšeobecniť záver, že TV len kazia, dezinformujú, ovplyvňujú vkus a zdravý rozum všetkých.
Naposledy upravil Petra Nová : 14.01.15 at 14:49
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975
Petra Nová
Stanko, čo povieš, bude tu raz niekto nariekať za nás nad našimi mínuskami?
heh Peti, mne sa páči ako poniektorých to hnevá, ale na nás nikdy nebudú mať- ty si královná a ja korunný princ za tebou..., my dvaja máme tolko mínusiek, čo iní dokopy- komplet celá Porada...., už som inak na ne aj hrdý, ja ich už berem ako užitočné :-)
Stanko, signalizuje to jedno, a to absolútne. Neutíchajúci záujem o to, čo sme písali, píšeme a písať budeme. A to je jedno veľké vyznamenanie. A ešte jedno. Múdry vie o čom hovoríme, druhí mínuskujú, lebo nevieme písať o tom, o čom by chceli oni..
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Korela..trendy bolo ironicky...lebo dnes sa chlapi akokeby predhanali s milenkami a ten kto nema je iny- divny....
No čo asi je: a,teplý, b, má zlomený kolík, c,skrátka mamľas
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tu ani nejde o farara,ale ludia su hajzli a nie veriaci-veriacim ma ist o pravdu a moralku a nie o dakeho farizejskeho fararka,nadržaneho sexichtivka /sebe mal šlapku zaplatit -ale hold je na dievčatka/-taký chodiaci do kostola su len falošnici,tupý a agresivný-lebo kašlú aj na vieru aj na pravdu-myslia že sebe kupia aj boha a že spoved bez polepšenia všetko urovna,ale v ich konani je hlupost,agresivita,nenavist,pokrytectvo,zakernost, ohovaranie-ak maju dcerky a im to nevadi,tak ich mali doviest fararkovi,nech si ulahodi
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pokrikovat po dievčati je primitivizmus,špinavost,agresia,zbesilost satanska,to nema nič z vierou spoločne čo predvadzaju /a vraj ucta k staršim,často to rozduchaju stare babizne/ a teraz čo pan fararko-pominula ,,otcovska laska,,?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tak mal sa oženiť, však by ho manželka zrovnala, keď to chýba, tak ani manželstvo s cirkvou nepomáha, cirkev mu nenatlčie ani nevyžmýka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Akurát sa domov "dovalila" moja 3/4. Nabrúsená jak kosa, napálená jak žehlička.
Požiadala riaditeľku o uplatnenie odvodových úľav (nová novela).
Reakcia direchtorky: Veď si podajte.
Tá osoba totiž ani nevie, že je to už skoro týždeň na nete. Nevie, že zamestnanec má povinnosť LEN oznámiť a požiadať - nie podať žiadosť.
A perlička -"Neviem, ale asi vám to nijako nevyjde... "
Tá osoba ani nevie, že to platí pre zamestnancov, ktorí v hrubom zarobia menej ako 570€ (a moja má v hrubom 429€).
Tak volali zriaďovateľovi škôlky - predstavte si - ani na mestskom úrade nemali o tom ani šajnu. Vraj nič o tom nepočuli. A to platí už 14 dní!
3 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Petra Nová
korela
Takže spodina, neurazte sa tu poniektorí, keďže nemá peniaze a žije zo dňa na deň, tak tie TV budú sledovať. Že sú manipulovaní, to im nepríde. Ja im doprajem TV program, ale nie je z čoho vyberať. Žiaľ.
Korela, budem polemizovať s časťou tvojho príspevku. Dúfam, že ti nebude prekážať, že zvyšok som necitovala, pretože som nepriateľom siahodlhých opakovačiek. Pozerám TV spravodajstvo, aj iné programy, ktoré ma zaujímajú. Aj kontroverzné. Ale nemám pocit, žeby ma nejako negatívne manipuloval Novoročný koncert Viedenských filharmonikov alebo prenosy z BBC Proms, alebo dokumentárne a prírodopisné seriály. Najnovšie ma zaujal seriál na Prima ZOOM-Odhalení: Mimozemské spisy. Áno, uznávam, že tento seriál je vysoko špekulatívny a manipulatívny. Ale nie všetko v ňom. A to je pre mňa zaujímavé. Tak ako nie každý môže byť štátnikom, vedcom, novinárom, a teda pre rôznych jedincov je iné podstatné, nedá sa zovšeobecniť záver, že TV len kazia, dezinformujú, ovplyvňujú vkus a zdravý rozum všetkých.
Že si takto zareagovala práve ty, sa veľmi čudujem. Myslela som si, že to tu každý pochopí.
Nemá každý v dnešnej dobe na pokrytie iných vecí ako základných. Ani na dovolenky. Je veľa ľudí aj v mojom okolí, o ktorých viem, že na dovolenke neboli desiatky rokov. Ak túžia po nejakej zábave a odreaovaní a vnorení sa do snového iluzívneho sveta, tak to bude určite skôr televízia ako Slovenský rozhlas. A nebude počúvať pravdepodobne Devín. Na chatrčiach so satelitmi je to najobľúbenešia celodenná a večerná aktivita okrem inej, ktorá je ešte obľúbenejšia. Nemá každý doma 150 programov, aby si mohol programy vyberať. A základné mu ponúkajú buď nič do nedávnej doby, alebo najhrubšie násilie. Sú odkázaní na úplne slaboduché programy. Čudujem sa hercom, že sa dokážu v dnešnej dobe až tak ponižovať a ulakomia sa na súčasné ponuky. Už iba z toho hľadiska, že sú si vedomí, že ich bude niekto sledovať, a to nie málo divákov, ktorí ich budú mať za vzor. Títo ľudia si určite neprepnú na program s vážnou hudbou a inými tebou spomínanými.
Násilie sa prenáša do ulíc, berie sa ako samozrejmosť. Ako včera v Prešove, predtým pred niekoľkými rokmi v BA dopichal cigáň bieleho za bieleho dňa v autobuse MHD. Mladého chlapca. Pred svedkami. Ja čierne kroniky nečítam. Tieto akcie prinášajú reakcie, ľudia sa cítia ohrození na verejnosti. Ja neviem, ale ku kľudu a pokoji v duši táto situácia neprospieva nikomu. Asi ťa ešte nikto na ulici neprepadol počas dňa cestou z práce, nezhodil na zem a neokradol ťa, ako moju známu. Ľudia vzdialení od nej boli 50 m. Nedostatok peňazí, zvyšujúca sa kriminalita, nič moc. Tohto si musia byť vedomí pracovníci našich priblblých televízií. Zapredanci.
Stačí si spomenúť na Ruska, ako púšťal Akty X o 14.00, keď deti prichádzali zo škôl domov. A takýto človek sa dostal ešte aj do parlamentu. Mohla by som vyratúvať ďalej, ale načo.
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
Akurát sa domov "dovalila" moja 3/4. Nabrúsená jak kosa, napálená jak žehlička.
Požiadala riaditeľku o uplatnenie odvodových úľav (nová novela).
Reakcia direchtorky: Veď si podajte.
Tá osoba totiž ani nevie, že je to už skoro týždeň na nete. Nevie, že zamestnanec má povinnosť LEN oznámiť a požiadať - nie podať žiadosť.
A perlička -"Neviem, ale asi vám to nijako nevyjde... "
Tá osoba ani nevie, že to platí pre zamestnancov, ktorí v hrubom zarobia menej ako 570€ (a moja má v hrubom 429€).
Tak volali zriaďovateľovi škôlky - predstavte si - ani na mestskom úrade nemali o tom ani šajnu. Vraj nič o tom nepočuli. A to platí už 14 dní!
Kompetentní štátni úradníci ešte aby si im dával zadarmo rozumy - za čo sú oni platení.Sa nečudujem,že prišla napálená .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď ani ja. A trvalo mi "až" 5 minút, aby som ten dokument našiel (a to ešte sledujem telku on-line).
Ja mám už dojem, že tí úradníci sú fakt takí dutí a že si stále myslia, že sú v socializme, kedy občan im bol podriadený, bol príťažou a bol len pre nich (nie oni pre občana). A čo je horšie - že to nevie ako zamestnávateľ (zriaďovateľ škôlky je zamestnávateľom - škôlka nie je právny subjekt - všetko cez mesto ide).
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Akurát sa domov "dovalila" moja 3/4. Nabrúsená jak kosa, napálená jak žehlička.
Požiadala riaditeľku o uplatnenie odvodových úľav (nová novela).
Reakcia direchtorky: Veď si podajte.
Tá osoba totiž ani nevie, že je to už skoro týždeň na nete. Nevie, že zamestnanec má povinnosť LEN oznámiť a požiadať - nie podať žiadosť.
A perlička -"Neviem, ale asi vám to nijako nevyjde... "
Tá osoba ani nevie, že to platí pre zamestnancov, ktorí v hrubom zarobia menej ako 570€ (a moja má v hrubom 429€).
Tak volali zriaďovateľovi škôlky - predstavte si - ani na mestskom úrade nemali o tom ani šajnu. Vraj nič o tom nepočuli. A to platí už 14 dní!
Tak volali zriaďovateľovi škôlky - predstavte si - ani na mestskom úrade nemali o tom ani šajnu. Vraj nič o tom nepočuli. A to platí už 14 dní![/QUOTE]


Mohol by tu už niekto na Porade niečo spraviť s tým bodovaním? Človek aby sa nechytil ani myši pomaly.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
korela
Mohol by tu už niekto na Porade niečo spraviť s tým bodovaním? Človek aby sa nechytil ani myši pomaly.
A klikáš na šípku alebo na číslicu?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jej naskočí +1 a tiež -1 - spolu....
- tak chyť myšiaka.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na trojuholník.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Peggynka
Kompetentní štátni úradníci ešte aby si im dával zadarmo rozumy - za čo sú oni platení.Sa nečudujem,že prišla napálená .
.... mi vrav...... Keď som dávnejšie riešil synátora na ÚPSVaR - tak si na mňa zavolali troch právnikov a stále tvrdili, že oni pravdu majú a nie ja (resp. syn).
Až keď sa to prevalilo hore, tak sa zistilo, že oni vôbec ani zákony a novely zákonov nečítali.... A ani sa neospravedlnili - svyne jedny....
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Na trojuholník.
Číselko - trojuholník - obe sú rovnocenné - obe reagujú....
P.S. nelám si nad tým hlavu - nedala si úmyselne.... - to všetko tie šváby v počítači
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Na trojuholník.
Číselko - trojuholník - obe sú rovnocenné - obe reagujú....
P.S. nelám si nad tým hlavu - nedala si úmyselne.... - to všetko tie šváby v počítači
V mojom? Nikomu z vás to nerobí?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Doobeda ukazovali, ako deťúrence sledovali tie on-line kamery - tie očiská, jak to sledovali....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať