Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lujza.j
Oliw...hej strasne.......neviem ci si niekedy vsimla ako napr.kurieri jazdia....presne takto...natlaceny kazdemu v zadku....a nie len oni....kazdy sa len a len ponahla....
Minule som to spomínala... kdesi som čítala vetu: Radšej byť o hodinu neskôr na mieste, ako o hodinu skôr v márnici...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa
lujza.j
Oliw...hej strasne.......neviem ci si niekedy vsimla ako napr.kurieri jazdia....presne takto...natlaceny kazdemu v zadku....a nie len oni....kazdy sa len a len ponahla....
Minule som to spomínala... kdesi som čítala vetu: Radšej byť o hodinu neskôr na mieste, ako o hodinu skôr v márnici...
heh, nieje to celkom pravda- teda je, ale za predpokladu, že to vie aj vodič, ktorý v protismere obieha a neuvidí ťa :-), darmo možeš jazdit opatrne keď ta zlikviduje niekto druhý...
3 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Do aj z roboty si zvyknem poprdakat v pravom jazdnom pruhu....rano trosku sviznejsie...poobede uz fakt lezerne ale nikoho nebrzdim....pomalou jazdou...rozostup musim mat...kukam daleko do predu....nie iba po moju kapotu...lebo niekto iba tak....sledujem ako ludia psychopaticky- nelogicky jazdia...je to ich štyl/ tak mi taki chaloši raz vysvetlili/....ano stale poviem vsetko je o ludoch....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ale aj tá rýchlosť je hypotetický pojem, ja na mojej Octavii nikdy nejazdím viac ako 140, lebo už to je pri 140 nestabilné , vrčí to, hrčí, a bojím sa ísť viac a teraz ako sme išli na letisko do Pešti, na kmotrovej BMW X6 ,a kedže kmotor od rána chlastal, tak som musel šoférovať -tak som nesledoval tachometer a kmotor, inak priaznivec rýchlej jazdy, mi vraví, uber trocha ideš 220 a pritom sa mi to ani nezdalo...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stando, môžeš si smelo povedať, že letíš rýchlo. Mal by si ubrať nohu z plynu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stando...aj ked nema az take stare auto,ale dizel slaby motor/mne to tu po dedine staci/....ked mi ho rozbil ...ten onyý a mali sme ist za chlapom do De...kamoska mi pujčila yarisku benzinovu....som svištala jak vítr....tiez 160tka ani som si nevsilma.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975
Ale aj tá rýchlosť je hypotetický pojem, ja na mojej Octavii nikdy nejazdím viac ako 140, lebo už to je pri 140 nestabilné , vrčí to, hrčí, a bojím sa ísť viac a teraz ako sme išli na letisko do Pešti, na kmotrovej BMW X6 ,a kedže kmotor od rána chlastal, tak som musel šoférovať -tak som nesledoval tachometer a kmotor, inak priaznivec rýchlej jazdy, mi vraví, uber trocha ideš 220 a pritom sa mi to ani nezdalo...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

presne takto sa mi v 89 -tom pod tank zo zadu napasovala škoda 105 s piatimi mládežníkmi len motor spod neho trčal všeličo som videl, ale čo bolo veľa to bolo príliš.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety
Stando, môžeš si smelo povedať, že letíš rýchlo. Mal by si ubrať nohu z plynu
tomu sa hovorí "jazdíš rýchlo lietaš pomaly"
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ta pobehlica,dcerenka udavacov,matrac oligarchov,manzelka zlodeja a moralna zumpa Flandrova Benova sa bude navazat do referenda,ved ona nema ani sajnu o ludskych pravach,len za prachy vylize kazdu rit eurolobistov
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

evuš
bettylou
evuš
pmajap
už nemám komplex, že som vychudnutá, sú aj horšie veci
http://www.cas.sk/galeria/437773/zor...avistou?foto=1
..zblednúť závisťou ??? Ja teda skôr zdesením !
mne sa páči, vymakaná, je za tým kopa tvrdej roboty nie len nejaké šminky, silikóny či fotošopy. Len nemá každý na to predpoklady a ani disciplínu.
..každému sa páči niečo iné ..mne na ženách kopa nechutných svalov vadí...
Evuš, keď je oblečená a nemá napnuté svaly, mne príde normálna, ani kulturisti sa v bežnom živote nepredvádzajú s napnutými svalmi ako na pódiu.
Ale ja k tomu, ako ju niekto posudzuje poviem iba toľko, že by som rada videla jej cievny a žilový systém keď jej pribudne ešte pár rokov. Nepredpokladám, že nebude trpieť na vysoký tlak a nebude mať upchaté potrubie cholesterolom ako väčšina národa.
Naposledy upravil korela : 15.01.15 at 13:52
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
taiko
misoft
Hmmmm.... Ples v opere...... otváral Rick Astley - i zaspieval. Otázka je - koľko zobral?
Predpokladám 6-miestne číslo....
vidis, mal si sa lepsie ucit, aj Ty by si bol spevak
Toto dievčatko sa stalo hviezdou na začiatku školskej dochádzky. V Nórsku.
Vždy ju nastajlujú do bielych jednoduchých šiat, spieva bosá, narodená 10.1.2006
Angelina Jordan

Má chlieb v rukách už dnes.
to už je len detstvo
Za také detstvo, ako prežíva ona (prezrela som si jej celú chronológiu aj matku, aj maličkú sestru, jej izbičku, ako trávi čas s matkou v prírode a pod.), chodí na klavír, však to k tomu patrí. Jej hlas je dar z nebies. Má krásne nezvyčajné zafarbenie. Evidentne ju to baví a začala spievať možno ako trojročná. Robili rodičia domáce zábery ako leží v posteli a spieva si. Nie je to v tomto prípade drill. Ona si spieva evidentne s ľahkosťou pre radosť, ako väčšina našich detí Prší, prší len sa leje.
Stačí sa pozrieť koho repertoár spieva, náročné piesne. Špičku.
Že ste ešte nepoľutovali Mozarta a Beethovena, ktorého otec uväzoval za nohu ku klavíru a bral mu nočný spánok. To by sa už približovalo k týraniu, hodnotiť to nebudem. Ich rozpoznané nadanie bude vždy ľudstvo iba obšťastňovať.
Ja sa týmto súťažiam zvlášť nevenujem, deti tam krásne spievajú, ale toto dievča sa vymyká priemeru súťažiacich, je to síce dieťa, ale určite viac preciťuje text ako ktorékoľvek dieťa, ktoré som doteraz počula a videla. Táto nie je iba bábka. Je v nej kus vyspelosti. Neviete po kom zdedila gény.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mňa potešilo, ak je to pravda, že EÚ plánuje postupné zrušenie sankcií voči Rusku.
Nemecký obchodný denník Deutsche Wirtschafts Nachrichten s odvolaním sa na americký The Wall Street Journal informuje, že v koridoroch moci Bruselu pripravili nejaký pracovný diskusný dokument obsahujúci návrhy oslabenia ekonomického nátlaku na Rusko.
To je dobrá správa. Čo ma v tomto článku naštvalo, to bolo jajkanie bývalého šéfa EK Romana Prodiho o tom, že Taliansko na sebe pocítilo katastrofické následky protiruských sankcií. Taliansky export do Ruska klesol o polovicu a naopak, americký export sa zvýšil. Amíci vedia, čo robia, preto tlačili ako diví na EÚ, aby postupne pritvrdzovali sankcie proti Rusku. A tak Európa postupne vytesňuje z rétoriky to povestné: že demokracia niečo stojí. Feri Šebej, Mesežnikov a Bútora musia roniť krokodílie slzy nad takou devalváciou demokracie v Európe.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Fakt neviem, či ma táto správa skôr potešila, alebo nepotešila: Vraj viaceré televízie odmietli poskytnúť svoj vysielací priestor pre reklamnú kampaň k pripravovanému referendu, ktorú si platí Aliancia za rodinu. A prečo nepotešilo? Lebo mi vŕta v hlave odkiaľ Aliancia získala toľko peňazí, aby si mohla dovoliť zaplatiť masívnu TV kampaň pred referendom.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Oliwa
korela
taiko
misoft
Hmmmm.... Ples v opere...... otváral Rick Astley - i zaspieval. Otázka je - koľko zobral?
Predpokladám 6-miestne číslo....
vidis, mal si sa lepsie ucit, aj Ty by si bol spevak
Toto dievčatko sa stalo hviezdou na začiatku školskej dochádzky. V Nórsku.
Vždy ju nastajlujú do bielych jednoduchých šiat, spieva bosá, narodená 10.1.2006
Angelina Jordan

a mnoho ďalších
Má chlieb v rukách už dnes.
Len aby ho mala, aj keď bude dospelá...
Prežiť detstvo na pódiách nie je príprava na reálny život - to je príprava na šoubiznis. A šoubiznis nie je reálny svet, resp. nie každý to zvládne...
Je to na jej rodičoch, ako s jej talentom a detstvom naložia, aby zvládla život, keď bude dospelá...
Keď to video pozerám ako matka, tak vidím, ako sú všetci naobliekaní, vetrovky, kabáty, čiapky, šály /Malalu Júsufzaj nevynímajúc/, a ona prostovlasá v bielych šatočkách. Dúfam, že boli aspoň nejaké termo a že nespievala bosá... Lebo keď som zbadala tie zakotvené lode, tak pár metrov od mora - to musel byť riadny chlad... Žeby začali jej rodičia s otužovaním?
Chápem, že držiteľov Nobelovej ceny si chceli Nóri uctiť, ale prečo to muselo byť v takej zime práve v prístave a prečo by na to malo doplatiť 9 ročné dievčatko minimálne prechladnutím...
Zaujala si veľmi zvláštny postoj, ako vždy, keď spomeniem vo svojom príspevku nejaké dieťa. Jedno či obyčajné alebo niečím výnimočné a žiaľ, ani nepoznáš jeho pozadie a rodinné pomery, ale vždy musíš k tomu niečo dodať. Asi máš nejakú príčinu, je to ako červené súkno pre teba, neuralgický bod.
Poďme k veci. Ako si ju dovoľuješ ľutovať? Vieš aký je v Nórsku sociálny systém? Tam sa inak odoberajú deti ako u nás. Ty si myslíš, že by si to tam niekto vzal na svoje triko a riskoval svoju kariéru? Zo štábu? Veď to museli byťv prvom rade už nejaké prípravy. A či má dievča na sebe termo bielizeň, to prepáč, fakt nie je už tvoja starosť. Na to má predovšetkým svoju matku a nečaká na posudzovanie nejakej matky zo Slovenska. 3 min na pódiu vydrží. Neprišla z trópov, vystupovala vo svojej krajine.
A čo ideš poučovať jej rodičov či zvládne svet šoubiznisu? Je to ich dieťa, nie tvoje.
Keby mala prechladnúť a stratiť hlas, to by asi nikto z jej okolia neriskoval. V tomto prípade si dovolím povedať, prepáč, že máš úplne zbytočné lokálne starosti. Trochu sa povznes nad niektoré veci, pretože si mi niekoľkokrát odpovedala total materinským jazykom k veciam o ktorých si nemala ani šajnu. Ani som nereagovala, nebudem ti vysvetľovať pozadia rodín, ktoré nepoznáš. Pre teba by to boli i tak zbytočné informácie. Každý máme svoje deti a tam treba smerovať rodičovskú pozornosť a nepoučovať tu zbytočne.
1 1
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lujza.j
Oliw...hej strasne.......neviem ci si niekedy vsimla ako napr.kurieri jazdia....presne takto...natlaceny kazdemu v zadku....a nie len oni....kazdy sa len a len ponahla....
Keď vidím v závese vozidlo kuriérskej služby, alebo akúkoľvek dodávku okamžite sa ťahám čo najviac vpravo - jazdia ako šialenci - len stihnúť čo najviac. Možno za to nemôžu - čas a zamestnávateľ - vlastne čo kecám - veď oni sú živnostníci - tlačí.Za volantom sú prevažne mladí frkani, ktorí si myslia, že ojebabrú smrť a nie vždy im to vyjde a potom berú zo sebou aj nevinných.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Petra Nová
Mňa potešilo, ak je to pravda, že EÚ plánuje postupné zrušenie sankcií voči Rusku.
Nemecký obchodný denník Deutsche Wirtschafts Nachrichten s odvolaním sa na americký The Wall Street Journal informuje, že v koridoroch moci Bruselu pripravili nejaký pracovný diskusný dokument obsahujúci návrhy oslabenia ekonomického nátlaku na Rusko.
To je dobrá správa. Čo ma v tomto článku naštvalo, to bolo jajkanie bývalého šéfa EK Romana Prodiho o tom, že Taliansko na sebe pocítilo katastrofické následky protiruských sankcií. Taliansky export do Ruska klesol o polovicu a naopak, americký export sa zvýšil. Amíci vedia, čo robia, preto tlačili ako diví na EÚ, aby postupne pritvrdzovali sankcie proti Rusku. A tak Európa postupne vytesňuje z rétoriky to povestné: že demokracia niečo stojí. Feri Šebej, Mesežnikov a Bútora musia roniť krokodílie slzy nad takou devalváciou demokracie v Európe.
tí poslední traja sú za vodou a určite nie sú v domácnosti závislí na ruskom plyne tak môžu bľabotať
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
willma
lujza.j
Oliw...hej strasne.......neviem ci si niekedy vsimla ako napr.kurieri jazdia....presne takto...natlaceny kazdemu v zadku....a nie len oni....kazdy sa len a len ponahla....
Keď vidím v závese vozidlo kuriérskej služby, alebo akúkoľvek dodávku okamžite sa ťahám čo najviac vpravo - jazdia ako šialenci - len stihnúť čo najviac. Možno za to nemôžu - čas a zamestnávateľ - vlastne čo kecám - veď oni sú živnostníci - tlačí.Za volantom sú prevažne mladí frkani, ktorí si myslia, že ojebabrú smrť a nie vždy im to vyjde a potom berú zo sebou aj nevinných.
wilmuš

Na takýchto mám v aute vždy pripravený http://www.branse.sk/obusky-kalene
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975
Toto ja prudko možem- od 01.00 slzy v očiach- milujem Rusko, milujem matriošky, milujem Putina, milujem Allu Pugačevu, milujem Sergeja Lavrova- milujem všetko ruské....
Nepamätám už kde som čítala, ale vraj tandem Putin-Lavrov je najkvalitnejšia dvojica profesionálnych politikov.
K videjku jednu poznámku. Sú piesne, kde netreba zákon k tomu, aby pri ich zaznení ľudia vstali a prejavili úctu, pretože to tak cítia.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
taiko
misoft
Hmmmm.... Ples v opere...... otváral Rick Astley - i zaspieval. Otázka je - koľko zobral?
Predpokladám 6-miestne číslo....
vidis, mal si sa lepsie ucit, aj Ty by si bol spevak
Toto dievčatko sa stalo hviezdou na začiatku školskej dochádzky. V Nórsku.
Vždy ju nastajlujú do bielych jednoduchých šiat, spieva bosá, narodená 10.1.2006
Angelina Jordan
...
a mnoho ďalších
Má chlieb v rukách už dnes.
To kto povedal ???
Malá Angie je len nejaká provinčná (Nórska) speváčka, ktorá sa objavila v tej Superstar.
Takých sa objaví v každom štáte a každý rok neúrekom...mojím slovníkom (taká barlička) by som povedal, že .." kua, je ich jak nasraných na tých pódiách"...
Mimochodom, túto súťaž vysielajú tie stanice, ktoré nalievajú blbosti do hlavy.
----------------------------------------
Iné hviezdy detského formátu žijú dodnes len z tej zašlej slávy...ten chlieb už nie je veľmi čerstvý, občas mi už páchne stuchlinou.
Za oných čias by poniektoré filmy mohli byť zaradené kľudne do tej rubriky " Film pre pamätníkov "...
Len tak na rýchlo mi prišli na um mená Macaulay Culkin, sestry Olsenové...
----------------------------------------
Čo sa týka detského "hviezdneho" slovenského neba, tak tu je to vopred dané a sudičkami prisúdené do perinky.
Decko sa ani poriadne nenarodí a už je (bude) hercom...Kramár, Labuda, Škrabáková...
Podobne je to aj v iných odvetviach showbiznisu...
Provinčné Nórsko? Koľko ľudí keby mohlo, by ho rado vymenilo za svoju krajinu. Čo mu chýba? Nemalo velikánov?
Ona spieva, nehraje. Porovnávaš neporovnateľné. A Darinka Rolincová kedy začala spievať? Tvrdo vydreté.
Spomeniem Hudečka
Václav Hudeček (* 7. jún 1952, Rožmitál pod Třemšínem) je český huslový virtuóz.
wiki:
"Václav Hudeček stál na najvýznamnejších pódiách a hral zo svetovými orchestrami. Potom, čo ako 15-ročný debutoval v Londýne s Royal Philharmonic Orchestra, hral v Royal Festival Hall či Osaka Festival Hall. Dnes sa okrem koncertovania a nahrávania cédečok systematicky venuje aj pomoci nastupujúcej českej interpretačnej generácii."
Ten dobre cvičil celé detstvo pred zrkadlom, inak by nemal za sebou takú skvelú kariéru.
Aj ten chlapec z Vrútok, muzikant.
A čo športovci? Od 5 r. na korčuliach pred školou na tréningu, či už hokejisti, alebo kraso.
Brat chodil s dcériným synom na hokejové tréningy ešte počas strednej, od útleho detstva, tešil sa ako blázon, videl sa v ňom a zrazu jedna súčiastka povolila. Musel prejsť na iný šport. Teraz keď naši vyhrali, bolo mi ho veľmi ľúto, že sa musel vzdať.
To je aj o energii rodiny, to je veľký vklad, časový, finančný, tak nech tu nemá niekto zbytočné starosti, ako rodičia budú nakladať s výchovou svojho dieťaťa. Táto veta patrí ešte Oliwe.
Malé Slovensko, provinčné, Dvorskí chodili po celom svete a nielen oni. Aj budú chodiť.
.
Každé dieťa, ktoré má nejaké nadanie a rodičia ho podchytia, prežijú iné deststvo ako ostatné. A týka sa to všetkých hudobníkov, aj keď nezahviezdia naplno, výtvarníkov, športovcov, i architektov, pokiaľ sa nespamätajú na poslednú chvíľu s prihláškou na školu, a vyjde im to, baletiek a baletníkov atď. Všetko vydreté.
Z iných provincií ľudia prerazili vo svete a zapísali sa do dejín.
Čo vás to tak škrie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať