Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis

mám ti odpovedať na otázku, ale teba mám z toho vynechať...ok )
2x som ti odpovedal...skúsim 3.....skús si to pomaličky prečítať, lebo toto je už posledný krát..

alaya je žena, napísal svoj názor.....tak som to nazval ženský pohlad.....

ak je to moc zložité, tak sa ospravedlňujem, jednoduchšie to ale vysvetliť neviem...
čo to tu zas splietaš , že nemám argumenty??
2 x som ti odpovedal, teraz 3.- posledný
čo a kam odvádzam ??
ok, už viem, že ti padol môj výrok zle. vdaka za info.....

je piatok, práve mi padla a padám z roboty sadnuť si s priatelmi na vínko.....
skús to urobiť aj ty, možno budeš menej zádrapčivá a hašterivá, ked už nepozeráš ten tv
ako ostatná spodina....
Na takéto preklepy existuje predsa oprava, editácia svojho príspevku. Na čo potom opäť sem vkladať citácie citovaných citácií? Potom jeden príspevok je od hora až dole - dlhý ako týždeň pred výplatou.
Čo keby ste začali aj niektoré časti (citácie) vymazávať a skracovať príspevky - po čase je to tu absolútne neprehľadne a nečitateľné....
P.S. - ako vidíš - ja som ten siahodlhý príspevok pekne okresal....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami
Niekde som čítala,že pri Piešťanoch stavajú moslimskú osadu.
Pozri sa, http://www.tvnoviny.sk/domace/176955...oslimske-zvyky
to asi pre tých, čo sa "močia" v kúpeľoch. Nepoznajú mieru, jeden bol tak dlho v kúpeli, že omdlel.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
korela
bjuty smis
takže je relatívne v poriadku, ak tam majú " úplne iný svet...fajn, ženský pohlad....

nech si majú 4 ženy....nech zabíjajú cudzoložnice...nech predávajú na manželstvo svoje 10 ročné dcéry......nech má otec alebo brat právo zabiť dcéru-sestru, ked ju uvidia nevhodne sa chovať.....

kludne si to rešpektuj, ked to je podla teba ok.....

to im ale nedáva najmenšie právo starať sa do toho, ako si žijeme my v europe...nieto ešte nás za to zabíjať !

a je úplne úchylné a scestné o tom čo i len polemizovať,,,,

howg
Mohol by si vysvetliť, ako si má človek vysvetliť slovné spojenie - fajn, ženský pohľad?
alaya je muž ??
To je tvoja odpoveď? Veď popisuje realitu. Čo to má spoločné so ženským pohľadom na situáciu? Pretože mám pocit, že som sa ocitla práve teraz v tom ich svete. My sme niekde inde už snáď, či nie? Nepríde tebe samému tvoja odpoveď min. scestná?

čo to tu splietaš za nezmysli ??

alaya povedala svoj názor - nazval som ho ženský pohlad ...čo na tom nechápeš ??
aká moja odpoved sa ti zdá scestná ?? nie, mne nepríde žiadne ...

za to to, čo tu ty vystrájaš posledné dni určite áno....
Mňa z toho láskavo vynechaj. Teraz sa bavíme o tvojom prípevku, nie o mojich. Tak ako je to s tým ženským pohľadom na realitu ?
Ak nemáš argumenty a nevieš svoj príspevok vysvetliť, neodvádzaj vysvetľujúce myšlienky na vedľajšiu koľaj. Okrem mňa sú tu aj iné ženy v tejto téme, neviem ako im, ale mne tvoj výrok padol zle. Aby si vedel.
on to nevie je hneď pomimo,
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

misoft, si nepochopil....

to bola len chyba, je to o inom..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="bjuty smis"]
alaya1

ale ty si napísala 15 riadkové vysvetlenie ich zvykov a kultúry....
Tiež zvyky a aj kultúra...síce, občas by sa zišlo aj u nás ...

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
misoft, si nepochopil....

to bola len chyba, je to o inom..
OK. OK. Ale skracovať sa oplatí.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes v schránke (zvýraznil som absurdity) - cestovanie v čase :
Pozvanka.jpg  
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Duško, hodiť ti to mohli včera večer, ale odhliadnuc od uvedených rokov (zabudol prepísať na aktuálne) aj tak bol povinný plán opráv predložiť ešte do 30. novembra, takže nemá nárok na platbu za správu. Platí od 1.10.2014.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No veď im to aj ukážem..... pôjdem..... vysmejem...... trt makový im dám......

P.S. Začiatok "prdele" som už zariadil..... vycapil som na vchodovej nástenke "príkaz", aby si všetci doma zapli stroje času, pretože cestujeme do minulosti......
A pekne veľkým písmom.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
Duško, hodiť ti to mohli včera večer, ale odhliadnuc od uvedených rokov (zabudol prepísať na aktuálne) aj tak bol povinný plán opráv predložiť ešte do 30. novembra, takže nemá nárok na platbu za správu. Platí od 1.10.2014.
v ktorom § by som to nasla, predpoklafam, ze je to v novelizacii zakona, my sme tiez nemali este ziadnu schodzu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jj - bol. Jeden svetlý prípad na SK.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
Kvaka
Duško, hodiť ti to mohli včera večer, ale odhliadnuc od uvedených rokov (zabudol prepísať na aktuálne) aj tak bol povinný plán opráv predložiť ešte do 30. novembra, takže nemá nárok na platbu za správu. Platí od 1.10.2014.
v ktorom § by som to nasla, predpoklafam, ze je to v novelizacii zakona, my sme tiez nemali este ziadnu schodzu.
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...ch-priestorov/
§8b, ods.2; §11a,
http://www.asb.sk/sprava-budov/sprav...-vlastnik-domu
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ransdorfka

U kamaráta dostali asi pred tromi rokmi (oddelene v riadkoch) vyúčtovanie
- spoločnej elektriny
- elektriny na výťah

a to výťah ani nemajú
A možno aj mali - ťahali sa s taškami hore schodmi.....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1
Kvaka
Duško, hodiť ti to mohli včera večer, ale odhliadnuc od uvedených rokov (zabudol prepísať na aktuálne) aj tak bol povinný plán opráv predložiť ešte do 30. novembra, takže nemá nárok na platbu za správu. Platí od 1.10.2014.
v ktorom § by som to nasla, predpoklafam, ze je to v novelizacii zakona, my sme tiez nemali este ziadnu schodzu.
§ 8a ods. 4
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.topky.sk/cl/10/1450873/Hr...e-mrtveho-muza
smutné...aj minulý víkend.....ale vtedy dvaja...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - práve ten má čo vyzývať. Nech sa pozrie na svoju mexicko-americkú hranicu - tisícky míľ 5m vysokého plotu, chráneného kamerami, infrakamerami, čidlami, snímačmi, rangermi, Border Patrol...
Tiež nechce imigrantov u seba.... Kubánci na pneumatikách sa 90 míľ plavia na Floridu a 5m pred plážou im "vyfučí".... /podľa ich imigračnej politiky - ak z mora imigrant sa dostane SÁM na suchú zem, môže požiadať o azyl - inak šupom naspäť....
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alaya1
Kvaka
Duško, hodiť ti to mohli včera večer, ale odhliadnuc od uvedených rokov (zabudol prepísať na aktuálne) aj tak bol povinný plán opráv predložiť ešte do 30. novembra, takže nemá nárok na platbu za správu. Platí od 1.10.2014.
v ktorom § by som to nasla, predpoklafam, ze je to v novelizacii zakona, my sme tiez nemali este ziadnu schodzu.
alaya, nezmenilo sa to, že správca musí raz ročne zvolať schôdzu vlastníkov. Novela preniesla na správcov viac povinnosti, vyššiu zodpovednosť a viac pohodlia pre vlastníkov bytov, domu, ktorý spravujú. Veď je určený zákonom posledný možný dátum splnenia si svojej povinnosti, nič nebráni správcom využiť skorší termín, aj spolu s ročným vyúčtovaním a návrhom ročnej tvorby FPÚaO na nasledujúci rok. Predsa správca by mal mať evidenciu kedy sa konali posledné revízie, kontroly spoločných zariadení zo zákona, prípadne dohody v zmluve o výkone správy. O tom by mal mať správca prehľad, ale prípadný neprehľad môže byť, úmysel, ak má prehľad, že vlastníci majú neprehľad v povinných kontrolách, revíziach, ktoré je v dome treba vykonať. Aby bolo dosť peňazí na zabezpečenie chodu, PREVÁDZKY domu. Teda zabezpečiť dodávku vody, elektriny, plynu, osvetlenie spoločných priestorov, chod výťahu, meranie dodanej vody do jednotlivých bytov, dodanie tepla do jednotlivých bytov, jeho reguláciu v dome. Ale, všetko sa dá zneužiť, či využiť vo svoj prospech.

Ako to ten Fučík povedal, či už nám to vy fučalo?

Ľudia, bdete!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

sito dik, ja som tomu porozumela, len som reagovala na uvedeny datum Kvakou, nakolko sme nemali do 30.11. predlozeny plan oprav, ale neviem, ako to teraz u nas je, ked sa rekonstruuje bytovy dom.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

dorkahovorilka
sito
alaya1
Kvaka
Duško, hodiť ti to mohli včera večer, ale odhliadnuc od uvedených rokov (zabudol prepísať na aktuálne) aj tak bol povinný plán opráv predložiť ešte do 30. novembra, takže nemá nárok na platbu za správu. Platí od 1.10.2014.
v ktorom § by som to nasla, predpoklafam, ze je to v novelizacii zakona, my sme tiez nemali este ziadnu schodzu.
alaya, nezmenilo sa to, že správca musí raz ročne zvolať schôdzu vlastníkov. Novela preniesla na správcov viac povinnosti, vyššiu zodpovednosť a viac pohodlia pre vlastníkov bytov, domu, ktorý spravujú. Veď je určený zákonom posledný možný dátum splnenia si svojej povinnosti, nič nebráni správcom využiť skorší termín, aj spolu s ročným vyúčtovaním a návrhom ročnej tvorby FPÚaO na nasledujúci rok. Predsa správca by mal mať evidenciu kedy sa konali posledné revízie, kontroly spoločných zariadení zo zákona, prípadne dohody v zmluve o výkone správy. O tom by mal mať správca prehľad, ale prípadný neprehľad môže byť, úmysel, ak má prehľad, že vlastníci majú neprehľad v povinných kontrolách, revíziach, ktoré je v dome treba vykonať. Aby bolo dosť peňazí na zabezpečenie chodu, PREVÁDZKY domu. Teda zabezpečiť dodávku vody, elektriny, plynu, osvetlenie spoločných priestorov, chod výťahu, meranie dodanej vody do jednotlivých bytov, dodanie tepla do jednotlivých bytov, jeho reguláciu v dome. Ale, všetko sa dá zneužiť, či využiť vo svoj prospech.

Ako to ten Fučík povedal, či už nám to vy fučalo?

Ľudia, bdete!
Sitko.

S ročným vyúčtovaním to nie je ľachko

kotolňa dá faktúru až začiatkom apríla
anyčka ako kde, ako kde ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať