Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Korela, áno viem že sa dá. Ale ty to nedokážeš, pretože to čo si napísalal slúži pre mňa ako dôkaz a je úplne voči tejto osobe mimo. Viac mi netreba....
A ženy? Niektorej sa páči vyšportovaný zdatný samec, niektorej pupkáč, ktorý doma sedí a žerie pri TV hranolky, prípadne tlačenku.... Ale možno, že aj tá by namiesto toho vrecka zemiakov mala toho športovca, ale holt, každý nemôže mať všetko...
Suchý krátky komár s ktorým sa v noci bojíš chodiť po cudzom veľkomeste...... to je už fakt výhra :-))))))))))))))))))))))))))))))))

Trend u obmedzených ľudí je dnes jednoduchý. To, čo nemám sa mi nepáči, pekné je iba to, čo mám ja a nič iné.
Že si sused kúpil audi a8 o ktorom som sníval? No, však z večera do rána sa mi prestane páčiť, tak čo...
Ak sa pozriem do zrkadla a vidím fyzcikú trosku, však čo, aj tak sa mi svaly nepáčia...
Ide jedná pekná reklama neviem načo v TV, že všetko je iba klam.... poznáš tú reklamu???
Ak ju nájdem, hodím ju tu. Presne takto kona väčšina ľudí vrátane teba, prepáč.
Vložíš sem jedno foto vzoru ideálne formovaného muža (podľa teba), ale musíš uznať, že takto nemôže vyzerať každý muž. Jedno z akého hľadiska. Nereálne.
Možno sa brnklo do tvojej Achillovej päty podľa reakcie, ja sa nemôžem sťažovať, obaja doma nad 190 cm, hmotnosť primeraná, pupky žiadne, žiadne suché krátke komáre, pri TV sa ani jeden nikdy nevyvaľoval, syn tak akurát v detstve a fľaša piva v obývačke nikdy na stole nestála. Ani iný chľast. Iné záujmy.
A druhý odsek, čo ti na to napísať. Môžeš poznať akurát moje názory na verejné veci, s tým sa netajím, v šuťáku to nepreháňam, nemám rada vulgárnosť, klamstvo, intrigánov. Beriem ľudí, akí sú. Ty vôbec nevieš akú mám osobnosť, aký mám vzťah k ľuďom, peniazom, ak ti napíšem, že nepoznám závisť už od útleho detstva, tak tomu i tak neuveríš. Tak buď taký dobrý, a nevymýšľaj si tu o mne už aj ty veci, ktoré nie sú pravdivé, pretože ma to vždy privedie do nemého úžasu, ako si tu poniektorí idealizujú môj bratislavský život. A tuším ešte aj povýšenectvo sa mi priraďuje. Proste "konec Japonec" aj s vaším analytickým zmýšľaním.
Čo ti uznám z príspevku je iba slovo klam, ja ho prevediem skôr na ilúziu, to máš pravdu, ale i tak nepochopíš, ako to myslím. Pretože všetko je iba ilúzia.
Reklamy nepoznám. A čo sa týka drahých zn. áut a honosných víl, z drvivej väčšiny ide o nezákonne získané peniaze, takže ľudia iným ľuďom skutočne nemajú čo závidieť.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela,, fúúúúúha ale si toho napísala, gratulujem....
Celkovo teba aj tvojich synov mám v ...... proste neriešim....

Ešte na jednú primitívnu otázku od Jara88 odpoviem.
-jar88: "Ešte mi povedz, aký majú význam tie nabúchané svaly? "
Majú presne rovnaký význam ako nabúchané auto, nabúchaná vila.
Jednoducho sa chce človek odlíšiť od ostatných.
Niekto nemá na to, tak si to kompenzuje peniazmi, iní to riešia zase ináč...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mám jedného syna.
Je zaujímavé, že pred chvíľou si ma ešte riešil.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A nie doma.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

O.K., ak sa ťa dotkla moja reakcia ta prepáč, celú svoju rodinnú genézu nám tu písať nemusíš, tú už pozná z tvojich príspevkov každý vnímavý človek.
skôr ma naštartovalo tvoje vyjadrenie, že žiadnej žene sa nepáči nejaký nabúchaný muž.
Moja žena je potom asi výnimka, lebo jej sa nepáčia tí vyťahaní mládenci čo zrejme rastú za slnkom ako rastlinka za oknom.... zase je pravda, že sme cvičievali spolu, takže tam je asi pes zakopaný. Človek, ktorý aktívne športoval, alebo športuje, bude ostatných vždy vnímať trochu ináč.
Ja zase bežne rozoznám ženu, muža, ktorí k športu ani nepričuchli, ale je to ich vec...
ps: dúfam, že tá gorila oba myslená obrazne, lebo zoofíliu tu hádam nepreberáme...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Korela,, fúúúúúha ale si toho napísala, gratulujem....
Celkovo teba aj tvojich synov mám v ...... proste neriešim....

Ešte na jednú primitívnu otázku od Jara88 odpoviem.
-jar88: "Ešte mi povedz, aký majú význam tie nabúchané svaly? "
Majú presne rovnaký význam ako nabúchané auto, nabúchaná vila.
Jednoducho sa chce človek odlíšiť od ostatných.
Niekto nemá na to, tak si to kompenzuje peniazmi, iní to riešia zase ináč...
Úžasná odpoveď:
zrejme sa vždy snažíš, aby si človek sám domyslel presne to čo si chcel vyjadriť, ale nikdy to nedokázal popísať.
---------------------------------------------
Ja mi jasné, že máš určitý komplex menejcennosti pred ľuďmi, ktorí majú niečo, čo ty nemáš.
Zrejme si nahováraš (vytváraš si ilúziu (súhlas s korelou)), že ak má niekto super auto, nemá super dom a ak má super auto a dom, nemá genetiku a má škaredú tučnú ženu.
Ja mám všetko a dokonca aj tú genetiku. Rád používaš silné slová, ako napríklad brutálne svaly a tak aj ja napíšem niečo v tvojom formáte.
Ja mám naozaj všetko čo potrebujem a mám aj geneticky dané všestranné brutálne schopnosti. Pritom si nemyslím, že ten kto to všetko nemá, je čosi menejcenné, ale sú ľudia, ktorí si tak pripadajú.
----------------------------------------------
Ty si jedným z nich, ale môžeš si za to len ty sám. Prípadne tí čo sa na tebe v mladosti realizovali (doslova vybláznili)
----------------------------------------------
Časom, až budeš aj ty mať všetko po čom teraz len tajne túžiš, sám zistíš, že to nieje nič výnimočné a že je to vlastne bežná súčasť tvojho života.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Panebože, to je článok, dúfam, že ho nezmeníš, lebo toto vytvára presne obraz o tebe....
A genetiku? veď ja si ťa predstavujem ako vyžitého 60-tnika, zrejme nudiaci sa vdovec, alebo rozvedený, za čo si môžeš iba ty sám...
Pozri, aj keď mám peniaze na superauto, za ktoré považujem napr. X6-ku, aj tak jazdím momentálne klasickým NOVÝM sedanom, kde som zapísaný ja ako meno, priezvisko vlastník...
A dom? pod mostom nebývam a do králikárne sa mi moc nechce, takže 2-poschodový čiastočne podpivničený ti hádam stačí, nie???
Niekedy mám pocit, že žiješ v nejakej "stareckej" bublinke, kde musíš všetkým ukazovať aký si mačo. Ale predpokladám, že si ibá jeden z mnohých staručkých bratislavských /pôvodom z východu/ nudiacich sa dôchodcov.
Tak zoper tie dvoje DOGY a choď s nimi aspoň na prechádzku, nech sa ti vyvetrá tá tvoja vyšinutá starecká hlava.
Už sa zmier s tým, že lepšie to nebude...
edit: Jar, ale aby som ťa tu stále iba nehanil, tak trochu sa ťa zastanem, je normálne, keď človek v JESENI svojho života má viac ako človek v polovici produktívneho veku, chápeme sa, či?
Takže áno, ešte mám čo doháňať, i keď peniazom nikdy nepodriaďujem svoje koníčky, ktoré sú mi prednejšie ako iba nosenie peňazí domov.....
Naposledy upravil Nandrolon : 25.08.15 at 11:48
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
O.K., ak sa ťa dotkla moja reakcia ta prepáč, celú svoju rodinnú genézu nám tu písať nemusíš, tú už pozná z tvojich príspevkov každý vnímavý človek.
skôr ma naštartovalo tvoje vyjadrenie, že žiadnej žene sa nepáči nejaký nabúchaný muž.
Moja žena je potom asi výnimka, lebo jej sa nepáčia tí vyťahaní mládenci čo zrejme rastú za slnkom ako rastlinka za oknom.... zase je pravda, že sme cvičievali spolu, takže tam je asi pes zakopaný. Človek, ktorý aktívne športoval, alebo športuje, bude ostatných vždy vnímať trochu ináč.
Ja zase bežne rozoznám ženu, muža, ktorí k športu ani nepričuchli, ale je to ich vec...
ps: dúfam, že tá gorila oba myslená obrazne, lebo zoofíliu tu hádam nepreberáme...

možno je tvoja žena výnimka....možno by si sa jej mal ešte raz opýtať...

často sme - som sa o tom zo ženami bavil a ani jenej jedinej sa nepáčia -resp. by nechceli chlapa-nabúchaného, ešte horšie napichaného....

ale nechápem, prečo dávaš druhú možnosť pupkáča s tlačenkou pred tv....medzi tým je ešte velká paletya...

ženy preferujú vyšportované chlapské postavu typu - napr.-plavec, ..čiže mužná svalnatá postava, svaly môžu byť vyrysované, ale s mierou...čiže plavec, nie 140 kg svalov.....napr. ked si budeš najbližšie kupovať slipy, všimni si modela na obrázku...alebo striptéra )

dalšie vedomosti z môjho prieskumu -ak by si mali vybrať medzi kostlivcom a medzi takým medvedíkom ( nie prasaťom) tak jednoznačne chlpa s nadváhou, ako kostlivca.....
2 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
Nandrolon
O.K., ak sa ťa dotkla moja reakcia ta prepáč, celú svoju rodinnú genézu nám tu písať nemusíš, tú už pozná z tvojich príspevkov každý vnímavý človek.
skôr ma naštartovalo tvoje vyjadrenie, že žiadnej žene sa nepáči nejaký nabúchaný muž.
Moja žena je potom asi výnimka, lebo jej sa nepáčia tí vyťahaní mládenci čo zrejme rastú za slnkom ako rastlinka za oknom.... zase je pravda, že sme cvičievali spolu, takže tam je asi pes zakopaný. Človek, ktorý aktívne športoval, alebo športuje, bude ostatných vždy vnímať trochu ináč.
Ja zase bežne rozoznám ženu, muža, ktorí k športu ani nepričuchli, ale je to ich vec...
ps: dúfam, že tá gorila oba myslená obrazne, lebo zoofíliu tu hádam nepreberáme...

možno je tvoja žena výnimka....možno by si sa jej mal ešte raz opýtať...

často sme - som sa o tom zo ženami bavil a ani jenej jedinej sa nepáčia -resp. by nechceli chlapa-nabúchaného, ešte horšie napichaného....

ale nechápem, prečo dávaš druhú možnosť pupkáča s tlačenkou pred tv....medzi tým je ešte velká paletya...

ženy preferujú vyšportované chlapské postavu typu - napr.-plavec, ..čiže mužná svalnatá postava, svaly môžu byť vyrysované, ale s mierou...čiže plavec, nie 140 kg svalov.....napr. ked si budeš najbližšie kupovať slipy, všimni si modela na obrázku...alebo striptéra )

dalšie vedomosti z môjho prieskumu -ak by si mali vybrať medzi kostlivcom a medzi takým medvedíkom ( nie prasaťom) tak jednoznačne chlpa s nadváhou, ako kostlivca.....
Presne tak, kostlivca len v prípade veľkého majetku a s pripravenou rakvou.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Pozri, aj keď mám peniaze na superauto, za ktoré považujem napr. X6-ku, aj tak jazdím momentálne klasickým NOVÝM sedanom, kde som zapísaný ja ako meno, priezvisko vlastník...
A dom? pod mostom nebývam a do králikárne sa mi moc nechce, takže 2-poschodový čiastočne podpivničený ti hádam stačí, nie???

edit: Jar, ale aby som ťa tu stále iba nehanil, tak trochu sa ťa zastanem, je normálne, keď človek v JESENI svojho života má viac ako človek v polovici produktívneho veku, chápeme sa, či?
Takže áno, ešte mám čo doháňať, i keď peniazom nikdy nepodriaďujem svoje koníčky, ktoré sú mi prednejšie ako iba nosenie peňazí domov.....
Nejde o to či 2-poschodový stačí mne, skôr ide o to, že stačí tebe.

Ja mám len byt v BA a prízemný dom na vidieku. Som tam, kde práve potrebujem aj keď je to len cca 30 km od seba. Dôležité je, že mi to vyhovuje.

-----------------------------

PS Ja žiadne auto nepovažujem za superauto. Jednoducho je to stroj na prepravu (tzv, priblížovadlo ) .
Pre teba zrejme súčasť imidžu. Viem si živo predstaviť, ako sa asi cítiš, keď ťa opáli nejaká zlatokopka na BMW X6 . Naozaj úprimne s tebou cítim.
0 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

jar88
Aanika
co myslis,kedy som sa rozhodla?????????
A myslíš že práve ja som na to zvedavý?
Ale z tvojej otázky je viac než jasné, že si sa už zamyslela. Či nie? Zas nemám pravdu?

Bez urážky:
zauvažovala si pred tým, ako si sa rozhodla, alebo až teraz?
Myslela so si, ze sa ma na to pytas.........
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon, dve veci.
Musím aj za jar88 teraz - "A genetiku? veď ja si ťa predstavujem ako vyžitého 60-tnika, zrejme nudiaci sa vdovec, alebo rozvedený, za čo si môžeš iba ty sám..." To si teda dobre "zavalil". Vieš ty niečo vôbec o živote? Kde lietaš?
Ešte nevieš, čo je šesťdesiatka. Potom si na tento príspevok spomeň.
.
A ku mne - ty asi nebudeš veľmi vysoký, ak si reagoval na výšku, moji sa neťahali za slnkom ako prútiky, genetika po starých rodičoch. Ani ja som nebola na telocviku nikdy na konci, vždy našťastie druhá, keby prvá, to by sa mi nepáčilo. A zasa som doplnila info. A dcéra má tiež slušnú výšku, tak akurát, viac by bolo už veľa.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Výšku mám tak vyšší priemer, hádam na milimetre to nepotrebuješ vedieť...
Každopádne slovom genetika som myslel svalový genofond a nie výšku, takže vedľa....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon, dve veci.
Musím aj za jar88 teraz - "A genetiku? veď ja si ťa predstavujem ako vyžitého 60-tnika, zrejme nudiaci sa vdovec, alebo rozvedený, za čo si môžeš iba ty sám..." To si teda dobre "zavalil". Vieš ty niečo vôbec o živote? Kde lietaš?
Ešte nevieš, čo je šesťdesiatka. Potom si na tento príspevok spomeň.
.
A ku mne - ty asi nebudeš veľmi vysoký, ak si reagoval na výšku, moji sa neťahali za slnkom ako prútiky, genetika po starých rodičoch. Ani ja som nebola na telocviku nikdy na konci, vždy našťastie druhá, keby prvá, to by sa mi nepáčilo. A zasa som doplnila info. A dcéra má tiež slušnú výšku, tak akurát, viac by bolo už veľa.
Korela, ja keď sa mi blížila 50-ka, mal som pocit, že je to len číslo. Že to len žena, deti, známi a tak podobne berú, ako zámienku na oslavovanie a gratulácie. Pritom som si spomenul na jedného známeho, ktorý mi povedal, že teraz sa smeješ (mal som cca 46 r. on 55 r.), ale prekročíš 50-tku a potom to začne. No ale akosi nič nezačalo. Ďalej behám po dvoch schodoch a skáčem zo stola. Pritom sa pamätám na dedov z detstva. Jeden z maminej strany v 60-ke ledva dýchal a pre Ipekarín som mu behal dva krát do týždňa. Druhý z otcovej strany, dva týždne pred smrťou (76 r.) ešte skákal cez potok. Šírka asi 5m a v ňom tri balvany. Jeden mal ruky, ako školák a ten druhý, ako lopaty a do smrti nevedel čo je doktor.
Jednoducho genetika, nie doba a zdravotná starostlivosť.
Pritom som si ešte v 30-ke myslel, že stovku zabehnem za 10,2 s a tak som to chcel ukázať kamarátovi, ale on nameral viac, ako tých mnou deklarovaných 10,2 s. Holt čas beží, ten nikto neobabre.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Výšku mám tak vyšší priemer, hádam na milimetre to nepotrebuješ vedieť...
Každopádne slovom genetika som myslel svalový genofond a nie výšku, takže vedľa....
Dúfam, že vieš, že ani sval nieje každý rovnaký.
Môj je iný, ako tvoj. Aj v tom je genetika. Sú svaly a svaly.
Aj za čias mojej mladosti bola kopa chalanov, čo skúšali kulturistiku, ale siliť to vydržal len jeden. Dnes je ochabnutý, pribratý a nevládze na kĺby. Pritom mi vždy pripomínal herca Stívna Segala. Tá istá robustná a vysoká postava a do tváre priam dvojník.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Sakra, tak dlhý príspevok a zmizol mi. Takže ešte raz.....
Je sval a sval, to je tá genetika, o ktorej hovorím. každý má iný tvar, inú stavbu.
Telo má svalovú pamäť a dostane sa do svojej "starej hmoty" relatívne rýchlo v porovnaní s novou hmotou /ktorú som ešte nikdy nemal na sebe/.
Svalová bunka sa fyzicky do počtu nemnoží u dospelého jedinca, ale mení svoj tvar, konzistenciu a objem.
Na rozdiel od tukových, ktoré sa fyzicky množia. Preto existuje aj liposukcia, lebo samotné cvičenie zmení síce ich objem, ale nie ich počet.
Preto je dôležité, aby si ich človek úmyselne nepestoval /tie tuk. bunky/.
Napísali ste tu saagala, ale on nemá práve tú "kulturistickú hmotu" ale má vyťahané svalstvo od bojových umení, to je ten rozdiel. Cvičením sa tie svaly skracujú, typický príklad vyťahaného bezobjemového svalnáča je van damme...
Čo sa týka tej X6-ky čo písal jar o mne.
Ja som práve človek, keď sa mi niečo páči a nemôžem si to dovoliť a nemusí to byť finančný dôvod /ak som bez nohy, asi nekúpim lyže za 6 tisíciek eur/, tak sa zastaví, pochváli, povypytuje, kľudne aj cudzieho človeka.
dnes sú ale väčšinou ľudia, čo závidia, zrazu sa im to nepáči a podobne.
... Tie čupky v X6-kách väčšinou predbieham ja, lebo asi majú tempomat na 50, alebo v hlave zatiahnutú ručnú.
A X6-ku a podobné autá považovať za približovadlo môže iba nekompletný človek, to je imidžovka, ktorá má presne svoju triedu zákazníkov. väčšinou poloplešatí 60-tnici a v nich 25-ročná TETA.
60 roční manažéri majú zase svoje lenivé mercedesy, ambiciózni a úspešní 35- roční audi...
Stačí sa iba pozrieť okolo seba, ale je to presne tak...
PS: píšem o nových autách. staré vychrochtané šunky si môže dovoliť aj nezamestnaný cigán z podpory....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Korela,, fúúúúúha ale si toho napísala, gratulujem....
Celkovo teba aj tvojich synov mám v ...... proste neriešim....

Ešte na jednú primitívnu otázku od Jara88 odpoviem.
-jar88: "Ešte mi povedz, aký majú význam tie nabúchané svaly? "
Majú presne rovnaký význam ako nabúchané auto, nabúchaná vila.
Jednoducho sa chce človek odlíšiť od ostatných.
Niekto nemá na to, tak si to kompenzuje peniazmi, iní to riešia zase ináč...
takze priznavas, ze nabuchana hora svalov si nieco kompenzuje? Nemyslim toho konkretneho Tvojho oblubeneho sportova, ale tak vo vseobecnosti
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nie, čo by si mala kompenzovať? Veď je to záľuba, prípadne životný štýl??
Absolútne si mimo.
Dokazuje si niečo rekreačný športovec na lyžiach za 5 000 eur?
Dokazuje si niečo rekreačný športovec na lyžiach z bazáru za 50 eur?
Čudne sa na to dívaš a nechápem reči tvojho kmeňa...
akože.... niekto má pero za XYZ - dokazuje si niečo?
Niekto má auto za XYZ - dokazuje si niečo?
Niekto má bicykel za XYZ - dokazuje si niečo?
Niekto používa taxík iba drahšie auto... - dokazuje si niečo?

Fak niekedy nerozumiem reči iných.
Čo si má kto dokazovať? Niekto fajčí cigarety, niekto dvíha činky. Niekto chodí na fotbal, iný chodí na golf.....
??
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Nie, čo by si mala kompenzovať? Veď je to záľuba, prípadne životný štýl??
Absolútne si mimo.
Dokazuje si niečo rekreačný športovec na lyžiach za 5 000 eur?
Dokazuje si niečo rekreačný športovec na lyžiach z bazáru za 50 eur?
Čudne sa na to dívaš a nechápem reči tvojho kmeňa...
akože.... niekto má pero za XYZ - dokazuje si niečo?
Niekto má auto za XYZ - dokazuje si niečo?
Niekto má bicykel za XYZ - dokazuje si niečo?
Niekto používa taxík iba drahšie auto... - dokazuje si niečo?

Fak niekedy nerozumiem reči iných.
Čo si má kto dokazovať? Niekto fajčí cigarety, niekto dvíha činky. Niekto chodí na fotbal, iný chodí na golf.....
??
Kurnk sopa, vsak si to sam naoisal, neslobodno sebe protirecit
Nandrolon
Majú presne rovnaký význam ako nabúchané auto, nabúchaná vila.
Jednoducho sa chce človek odlíšiť od ostatných.
Niekto nemá na to, tak si to kompenzuje peniazmi, iní to riešia zase ináč...
alebo som ja zle rozumel ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, možno som napísal nepriamo to, že nedostatočné CM na vtákovi sa dajú riešiť kúpením SUPER auta /áno, také auta existujú/.
Ale ty nechápeš, že opačne to nie je možné?
Nechápeš že ten, ktorý nemá dostatok peňazí sa nemôže na profi úrovni venovať kulturistike, teda podľa mňa najdrahšiemu športu pod slnkom?
Alebo ináč. Kto si môže dovoliť "prejesť" 1,5 mil. ročne ?? /českých korún/ ???

žeby nejaký ako česi vravia NEMAKAČENKOV???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať