Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
@pali
Skúsme sa vrátiť k meritu. Neagitujem za ani proti, nemusíme do toho ťahať všetky problémy zmegule. Iba sa pýtam, či tvrdíš, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov.
zúčastnených a ani ja, ani ty nepoznáš dôvod ich neúčasti, napríklad Kastílčania bývajúci v Katalánsku ktovie ako hlasovali alebo zamestnanci nadnárodných firiem, aj ktohovie kam sa podelo okolo 800 000 tisíc hlasovacích lístkov ktoré zbalila polícia to je tiež cca 10% platných hlasov. Lenže z tých ktoré sa im podarilo zachrániť bolo ZA cca 90%. Pozri aj u nás za socializmu hlasovalo ZA kandidátku národnej fronty pri tajných voľbách nad 90% a 95% účasti Však si vtedy tiež mohol vyjadriť vôľu. Bola to vôľa väčšiny potvrdená účasťou alebo nie? Najmä ak o tri roky pri prvých kapitalistických voľbách nezískali tieto strany ani toľko aby mohli zostaviť vládu. Nielen nesúhlas môže byť prejav neúčasti, mohli hodiť odmietavý hlas alebo chceš tvrdiť že tam neboli referendové lístky s vyjadrením záporu, tak radšej nešli?
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Asi by mi bolo trápne tú istú otázku položiť tretí krát, takže dnes pôjdem spať bez odpovede.
(Ale pre istotu, ak Ti svedomie nedá pokoj, tak otazka znela, či či tvrdíš, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov. Ako v Inkognite - áno / nie.)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
Asi by mi bolo trápne tú istú otázku položiť tretí krát, takže dnes pôjdem spať bez odpovede.
(Ale pre istotu, ak Ti svedomie nedá pokoj, tak otazka znela, či či tvrdíš, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov. Ako v Inkognite - áno / nie.)
súhlasím s Chmelárom ktorého som si práve prečítal. Ak si nevieš rady tak sa spýtaj ak sa dočkáš odpovedí a dokážeš rozoznať správnu od nesprávnej žiadnu radu nepotrebuješ. Tiež sa pýtam hlasoval si v socializme za kandidátov alebo nie Ak si hlasoval si podporoval socializmus ak nie bol si proti. rovnaká otázka ako tá tvoja.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Len som chcel vedieť, či máš argumenty v prospech tvrdenia, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov.
3x si sa vyhol priamej odpovedi.
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 29.10.17 at 09:10
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
Len som chcel vedieť, či máš argumenty v prospech tvrdenia, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov.
3x si sa vyhol priamej odpovedi.
Ak sa mozem pripojit. Pavol nevravel o vacsine. Pravdou je aj to, ze vacsina je taky osemetny pojem. Ale hlavne:
pavol54
mne išlo o niečo iné a to porovnanie úlohy národa v účasti, úlohy ozbrojených zložiek v priebehu referend, postoje medzinárodných politických garnitúr k výsledkom jednotlivých referend a čo sa nám snažia natĺcť do hláv hlásne trúby politikov
a mne sa to cele tiez javi ako dvojaky meter. Respektivne skor ako posuvne meradlo
Dobre rano vazeny posluchaci, dnes bude mat meter 93,5 cm.
Podla mna by Tvoje otazky zodpovedalo, keby nechali referendum prebehnut volne. (A napriklad ho potom ako protiustavne neuznat). Takto tu budu nezodpovedane otazky navzdy.
2 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
Len som chcel vedieť, či máš argumenty v prospech tvrdenia, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov.
3x si sa vyhol priamej odpovedi.
Ak sa mozem pripojit. Pavol nevravel o vacsine. Pravdou je aj to, ze vacsina je taky osemetny pojem. Ale hlavne:
pavol54
mne išlo o niečo iné a to porovnanie úlohy národa v účasti, úlohy ozbrojených zložiek v priebehu referend, postoje medzinárodných politických garnitúr k výsledkom jednotlivých referend a čo sa nám snažia natĺcť do hláv hlásne trúby politikov
a mne sa to cele tiez javi ako dvojaky meter. Respektivne skor ako posuvne meradlo
Dobre rano vazeny posluchaci, dnes bude mat meter 93,5 cm.
Podla mna by Tvoje otazky zodpovedalo, keby nechali referendum prebehnut volne. (A napriklad ho potom ako protiustavne neuznat). Takto tu budu nezodpovedane otazky navzdy.
Budú tu nezodpovedné otázky navždy. Spolupodpisujem.
Dopĺňam: Pavol nehovoril o väčšine, ale o "vôli národov" (28.10.2017, 6:30). Preto som ako prvú položil otázku, či hovorí o vôli väčšiny Kataláncov?
"Vôľu národov" ako prázdnu floskulu by som rád ponechal oportunistickým vodcom, máme ich tu dosť.
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 30.10.17 at 10:40
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
Kosovo - Krym - Katalánsko: Vôľa národov versus vôľa politických garnitúr(sveta)
A kde si nechal iluminátov, Vatikán, NVO a Bitcoin a ostatné...?
Ty ynteligent, príspevok nepatril tebe, ale iným na uvažovanie. A inak kedy som ja od doby svojej registrácie spomínal tebou uvádzané inštitúcie? Ale ak ťa ich existencia máta, tak sa nám zdôver buď ťa pochopíme alebo budeš vymínuskovaný. Vraj šachové hry podporujú myslenie, nechceš vyskúšať?
Prepáč, ale akosi som si nevšimol, že si ten príspevok adresoval niekomu konkrétnemu.
Je mi jasné, že iluminátov a odpor k NVO otvorene nepriznáš, ale je to tliachanie o tom istom, ako o dvojitom metri.
Naviac by som sa taika rád opýtal, kto konkrétne a načo v tejto téme (o ich referende) použil "dvojaký meter".
A po druhé, ako má byť večne nezodpovedaná otázka, keď Španieli a Katalánci obzvlášť, majú v tom celkom jasno?
Naposledy upravil taiko : 31.10.17 at 07:46 Dôvod: oprava hrubky
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
Len som chcel vedieť, či máš argumenty v prospech tvrdenia, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov.
3x si sa vyhol priamej odpovedi.
Ak sa mozem pripojit. Pavol nevravel o vacsine. Pravdou je aj to, ze vacsina je taky osemetny pojem. Ale hlavne:
pavol54
Mne išlo o niečo iné a to porovnanie úlohy národa v účasti, úlohy ozbrojených zložiek v priebehu referend, postoje medzinárodných politických garnitúr k výsledkom jednotlivých referend a čo sa nám snažia natĺcť do hláv hlásne trúby politikov
a mne sa to cele tiez javi ako dvojaky meter. Respektivne skor ako posuvne meradlo
Dobre rano vazeny posluchaci, dnes bude mat meter 93,5 cm.
Podla mna by Tvoje otazky zodpovedalo, keby nechali referendum prebehnut volne. (A napriklad ho potom ako protiustavne neuznat). Takto tu budu nezodpovedane otazky navzdy.
Budú tu nezodpovedné otázky navždy. Spolupodpisujem.
Dopĺňam: Pavol nehovoril o väčšine, ale o "vôli národov" (28.10.2017, 6:30). Preto som ako prvú položil otázku, či hovorí o vôli väčšiny Kataláncov?
"Vôľu národov" ako prázdnu floskulu by som rád ponechal oportunistickým vodcom, máme ich tu dosť.
"Vola narodov", je vpravde trosku vzletne, take leninsko/pateticke, ale podla mna sa v kontexte pavlovho prispevku dat akceptovat.
Ak som teda koncept pochopil spravne ako to, ze snazenie A, skupiny obyvatelov 1 je v pripade I. posudzovane ako alfa a v podobnom pripade II, posudzovane ako beta.
Otazkou ale je, nakolko su si pripady I a II podobne, ergo ci je rovnake posudzovanie na mieste.
Mne sa veru tie pripady vidia podobne, ergo by sa mali aj rovnako posudzovat.
Naposledy upravil taiko : 31.10.17 at 07:47 Dôvod: oprava hrubky
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

taiko
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Ing. Ľubomír Janoška
Len som chcel vedieť, či máš argumenty v prospech tvrdenia, že výsledok referenda vyjadruje vôľu väčšiny Kataláncov.
3x si sa vyhol priamej odpovedi.
Ak sa mozem pripojit. Pavol nevravel o vacsine. Pravdou je aj to, ze vacsina je taky osemetny pojem. Ale hlavne:
pavol54
mne išlo o niečo iné a to porovnanie úlohy národa v účasti, úlohy ozbrojených zložiek v priebehu referend, postoje medzinárodných politických garnitúr k výsledkom jednotlivých referend a čo sa nám snažia natĺcť do hláv hlásne trúby politikov
a mne sa to cele tiez javi ako dvojaky meter. Respektivne skor ako posuvne meradlo
Dobre rano vazeny posluchaci, dnes bude mat meter 93,5 cm.
Podla mna by Tvoje otazky zodpovedalo, keby nechali referendum prebehnut volne. (A napriklad ho potom ako protiustavne neuznat). Takto tu budu nezodpovedane otazky navzdy.
Budú tu nezodpovedné otázky navždy. Spolupodpisujem.
Dopĺňam: Pavol nehovoril o väčšine, ale o "vôli národov" (28.10.2017, 6:30). Preto som ako prvú položil otázku, či hovorí o vôli väčšiny Kataláncov?
"Vôľu národov" ako prázdnu floskulu by som rád ponechal oportunistickým vodcom, máme ich tu dosť.
"Vola narodov", je vpravde trosku vzletne, take leninsko/pateticke, ale podla mna sa v kontexte pavlovho prispevku dat akceptovat.
Ak som teda koncept pochopil spravne ako to, ze snazenie A, skupiny obyvatelov 1 je v pripade I. posudzovane ako alfa a v podobnom pripade II, posudzovane ako beta.
Otazkou ale je, nakolko su si pripady I a II podobne, ergo ci je rovnake posudzovanie na mieste.
Mne sa veru tie pripady vydia podobne, ergo by sa mali aj rovnako posudzovat.
... mariška, mariška? Mariška a mariška "Mne sa veru tie pripady vydia podobne" Aže mažeš, že máš, vidíš horizont, rovinu, však máš svoju, svoju úroveň, hladinu. povznešenosť, nad ... nad ... nad ... Len stúpaj ....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sito, neskúšala som, teda neviem ako pôsobí mariška, ale hádaj, čie príspevky vyzerajú písané pod jej vplyvom, taikove a či tvoje?
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
Sito, neskúšala som, teda neviem ako pôsobí mariška, ale hádaj, čie príspevky vyzerajú písané pod jej vplyvom, taikove a či tvoje?
sam by som to lepsie nenapisal . Len uz nechcem toho nestastneho uboheho cloveka podporovat v jeho fantazmagoriach
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kukučka
Sito, neskúšala som, teda neviem ako pôsobí mariška, ale hádaj, čie príspevky vyzerajú písané pod jej vplyvom, taikove a či tvoje?
kukučka, kukučka, vidíš vidíš. Čítať vieš, aj sitové príspevky sa dajú čítať. No nie každý ich pochopí, som si toho vedomí. sito píše s rozvahou a účelom. Nepísal som to preto, že ten mladík sa vybral do ..landie preto, aby, že tam má marišku. Účel, účel to napísané spolnilo. Hovorí sa " trafena hus zagága" A ako vidíš aj gunár zagágal. Tiež sa hovorí " jednou ranou dve muchy zabil " protivné!

Ale nie, spokojne si žite, ako prasa v žite

Čauko, majte sa, idem do lesa.

Čítajte, ale nemusíte, nikto vám nekáže, keď vaša hlavička to spracovať nedokáže. Vlastne dokáže, svoj názor si na vec vytvoriť.

No ja si môžem myslieť, aj povedať, že mi je na ...

Ale už ozaj, ČAUKO.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

afrikánka - Dnes 09:53 - permalink

Ach jáááj
vidíš, vidíš...z čoho ťa obvinili podaktoré hlavy?
Šak ty si iba normálny chlapec "hravý"

Nuž, vieš, Afrika je už taká, tak slovenský národ tak, tak, tak, taká. Ako pri ... vtákoch, čaká. Lídri si to hore, však šturmujú, biedu ľudu doprajú. Aj keď sa to tak nezdá? Nie, nie na porade nie som hviezda. Hovoria za nich, ich, ich skutky. Tým sa stáva porada, čo ???
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito



0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

@sito
A v tom lese si už bol?! Vidím, že iba "žalovať" si stihol
Vybehni von, pokukaj, kerý poslanec by k čomu bol
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tak z Pirane je stalkerka.
No, prečo toto nevyužil Mečiar, netočili by to stále dokola od tej udalosti spred rozhlasu. :-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

afrikánka
@sito
A v tom lese si už bol?! Vidím, že iba "žalovať" si stihol
Vybehni von, pokukaj, kerý poslanec by k čomu bol
Hmm ... nebudeš veriť tomu, ale bol som, 3 - 5 minút od hory som. "žalovať" nie som zvyklí. Ak je treba použijem kly! Osobne, politikov nemusím. Či ľavý, či pravý vždy je to politik, ktorý si hľadá nájde s nej únik. Proste má kabát, v je podšívka. Kampaň nikomu nerobím, ale volím. Časy sa menia. ľudia, človek tiež, Nemám záruku, že keď voliť som bol, kto sa stane vôl. " Zabudol vôl, že teľaťom bol" že?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

korela
Tak z Pirane je stalkerka.
No, prečo toto nevyužil Mečiar, netočili by to stále dokola od tej udalosti spred rozhlasu. :-)
Noo, vidíš! Nie sme si naklonení. Ale aj dohody, zhody je možné dosiahnuť, a bez zvady.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

"Signum laudis" keď išiel Rusko ku katru tak som si spomenul na tento film, najmä ten moment keď si ho všetci vojnoví lumpi vybrali ako jediného vinného. Motto "vinník sa musí nájsť aby sme my neboli medzi vinnými"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať