Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Jar, mám chvíľu čas, tak ešte idem písať.
Tvoj problém je jeden zásadný. Prečo sa snažíš všetkých ľudí presvedčiť, že jablko je chutnejšie ako hruška, lebo viac chutí TEBE?
Ty si neuvedomuješ, že my stojíme na opačnej strane barikády........
ja s dovolim sa ohradit, ja nestojim na ziadnej barikade
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
jar88
Ešte k tým dotáciám.
Dotácia musí mať legálny dôvod. Musí mať zámer dosiahnuť určitý cieľ.
----------------
Načo by nám bolo dotovať výrobu videorekordérov a kaziet, ak im cenovo konkuruje PC a CD. Veď je to hlúposť.
--------------------
Načo dotovať výrobu potravín, keď ich vieme doviesť bez našich dotácií lacnejšie? Potravinová bezpečnosť?
Máme drahé potraviny? Prečo? Lebo spotrebná daň na naftu? Lebo drahá práca? Práca predražená odvodmi? Stroje predražené priamo nákladmi vo výrobe a následne predražené aj trhom, lebo dotácia?
------------------------------
Nie trh vyžaduje a vytvára dotácie, trh si ich len zaúčtuje a zinkasuje.
Mikloš počúvaj ty si už hovoril na čo pestovať dovezieme lacnejšie - áno ale len vtedy kým máme naše, ak naše nemáme tak dovezieme za také ceny že však obchodníci majú právo na zisk a kam pôjdu naši pestovatelia na člnoch do afriky? alebo ťa serie že ten robotník má aspoň minimálnu mzdu? TY SI OZAJ TAK NENAŽRANÝ ak im aj tú závidíš
a to sme este ani nehovorili o tom, ze jest lokalne potreviny je zdravsie. A ked uz nie lokalne, tak aspon z rovnakej zempisnej sirky, ci dlzky. Ci som trapny?
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, hadam mas mozog a svoj nazor - to je v prenesenom vyzname ta strana barikady...
Ja napriklad stojim na opacnej strane ako jar.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, hadam mas mozog a svoj nazor - to je v prenesenom vyzname ta strana barikady...
Ja napriklad stojim na opacnej strane ako jar.
aha, nuz ked teda nastojis, tak ja by som si teda dovolil povedat ze sa, viac, ci menej uspesne, snazim stat na strane slusnych, moralnych, nezlodejov, neklamarov, nepodvodnikov, nepodvratakov
V mnohom suhlasim, ale aj nesuhlasim, aj s jar88, aj s Tebou. Ked, si vas uz teda posoval za reprezentantov dvoch stran jednej barikady.
To je ale prekerna situacia , co? Obavam sa ze nie je jednoduche skatulkovat a to nielen v tomto pripade.
Naposledy upravil taiko : 21.05.15 at 15:33
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
jar88
Ešte k tým dotáciám.
Dotácia musí mať legálny dôvod. Musí mať zámer dosiahnuť určitý cieľ.
----------------
Načo by nám bolo dotovať výrobu videorekordérov a kaziet, ak im cenovo konkuruje PC a CD. Veď je to hlúposť.
--------------------
Načo dotovať výrobu potravín, keď ich vieme doviesť bez našich dotácií lacnejšie? Potravinová bezpečnosť?
Máme drahé potraviny? Prečo? Lebo spotrebná daň na naftu? Lebo drahá práca? Práca predražená odvodmi? Stroje predražené priamo nákladmi vo výrobe a následne predražené aj trhom, lebo dotácia?
------------------------------
Nie trh vyžaduje a vytvára dotácie, trh si ich len zaúčtuje a zinkasuje.
Mikloš počúvaj ty si už hovoril na čo pestovať dovezieme lacnejšie - áno ale len vtedy kým máme naše, ak naše nemáme tak dovezieme za také ceny že však obchodníci majú právo na zisk a kam pôjdu naši pestovatelia na člnoch do afriky? alebo ťa serie že ten robotník má aspoň minimálnu mzdu? TY SI OZAJ TAK NENAŽRANÝ ak im aj tú závidíš
a to sme este ani nehovorili o tom, ze jest lokalne potreviny je zdravsie. A ked uz nie lokalne, tak aspon z rovnakej zempisnej sirky, ci dlzky. Ci som trapny?
inak som o tom písal v inom príspevku, ale niekoľkokrát v "potravinách" zober si alergény z potravín skoro všetky majú štartéry z dovezených potravín.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
jar88
Ešte k tým dotáciám.
Dotácia musí mať legálny dôvod. Musí mať zámer dosiahnuť určitý cieľ.
----------------
Načo by nám bolo dotovať výrobu videorekordérov a kaziet, ak im cenovo konkuruje PC a CD. Veď je to hlúposť.
--------------------
Načo dotovať výrobu potravín, keď ich vieme doviesť bez našich dotácií lacnejšie? Potravinová bezpečnosť?
Máme drahé potraviny? Prečo? Lebo spotrebná daň na naftu? Lebo drahá práca? Práca predražená odvodmi? Stroje predražené priamo nákladmi vo výrobe a následne predražené aj trhom, lebo dotácia?
------------------------------
Nie trh vyžaduje a vytvára dotácie, trh si ich len zaúčtuje a zinkasuje.
Mikloš počúvaj ty si už hovoril na čo pestovať dovezieme lacnejšie - áno ale len vtedy kým máme naše, ak naše nemáme tak dovezieme za také ceny že však obchodníci majú právo na zisk a kam pôjdu naši pestovatelia na člnoch do afriky? alebo ťa serie že ten robotník má aspoň minimálnu mzdu? TY SI OZAJ TAK NENAŽRANÝ ak im aj tú závidíš
a to sme este ani nehovorili o tom, ze jest lokalne potreviny je zdravsie. A ked uz nie lokalne, tak aspon z rovnakej zempisnej sirky, ci dlzky. Ci som trapny?
inak som o tom písal v inom príspevku, ale niekoľkokrát v "potravinách" zober si alergény z potravín skoro všetky majú štartéry z dovezených potravín.
hej som si vsimol, ze som Ti to zobral z ukazovaka . Len zase to musime prijat predpoklad, ze dany polnohospodar nie je ziadny smejd a ze robi poctivu robotu, co priznajme si, nie vzdy je ten pripad. Ale zase na druhej strane, ak si mam vybrat smejda od nas, ci smejda zo Zimbabwe, tak si vyberam nasinca
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, taiko. Ja nie som ziadny reprezentant nejakej skupiny a jar88 asi tiez nie. Takisto suhlasim niekedy s jar88 lebo evidentne nie je tak vymlety, ako sa zda. On to skor zenie uplne do extremu tie priklady, presne ako aj ja tie svoje, akurat tie priklady su na opacnej strane barikady...
Aj som mu chcel dat dnes 2x plus, ale nakoniec v prispevku napise nieco take, ze si ho odomna nezasluzi .....
…...... som tu mal este 3x tak dlhy prispevok, ale zmizol.... Nejdem pisat znova...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, taiko. Ja nie som ziadny reprezentant nejakej skupiny a jar88 asi tiez nie. Takisto suhlasim niekedy s jar88 lebo evidentne nie je tak vymlety, ako sa zda. On to skor zenie uplne do extremu tie priklady, presne ako aj ja tie svoje, akurat tie priklady su na opacnej strane barikady...
Aj som mu chcel dat dnes 2x plus, ale nakoniec v prispevku napise nieco take, ze si ho odomna nezasluzi .....
…...... som tu mal este 3x tak dlhy prispevok, ale zmizol.... Nejdem pisat znova...
Co nedobre? Ok mozno som to s tym reprezentantom prehnal , ale vsak Ty si napisal, ze stojite s jar na opacnej strane barikady,
V lkazdom pripade, ked chceme a trosku porozmyslame, tak zistime, ze mame s druhou stranou niektorych barikad co to spolocneho.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tu barikadu som myslel iba v niektorych nazoroch, nie globalne.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Tu barikadu som myslel iba v niektorych nazoroch, nie globalne.
ved vieeeeem, sak si srandu robim uz. Reku aby sa trosku lady roztopili
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Nandrolon
Taiko, taiko. Ja nie som ziadny reprezentant nejakej skupiny a jar88 asi tiez nie. Takisto suhlasim niekedy s jar88 lebo evidentne nie je tak vymlety, ako sa zda. On to skor zenie uplne do extremu tie priklady, presne ako aj ja tie svoje, akurat tie priklady su na opacnej strane barikady...
Aj som mu chcel dat dnes 2x plus, ale nakoniec v prispevku napise nieco take, ze si ho odomna nezasluzi .....
…...... som tu mal este 3x tak dlhy prispevok, ale zmizol.... Nejdem pisat znova...
Co nedobre? Ok mozno som to s tym reprezentantom prehnal , ale vsak Ty si napisal, ze stojite s jar na opacnej strane barikady,
V lkazdom pripade, ked chceme a trosku porozmyslame, tak zistime, ze mame s druhou stranou niektorych barikad co to spolocneho.
To je zase len omyl, alebo len iný pohľad. Ja necítim žiadnu barikádu, žiadnu nenávisť či potrebu bojovať za svoj názor. Ja len stále dookola vysvetľujem, že vy pripisujete veciam iný význam, ako v skutočnosti majú. Že nehľadáte príčiny, ale pranierujete následky.
--------------------------------
Niečo také ako že chcem spoločný dvor so susedmi, lebo bude väčší a aspoň nebudem musieť parkovať na ulici. No a keď už ten veľký spoločný dvor máte, tak zistíte že ste všetci spoločne chceli to isté, spoločný dvor, ale každý z iných dôvodov. Jeden chcel parkovanie pre autá, druhý tenisový kurt pre deti, tretí oddychový parčík pre všetkých.
A následok? Nedá sa parkovať, ani hrať tenis a nemáme ani kde posedieť, lebo sused a sused a určite nie ja.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pavol54
Tweety
Veď v tom mali jasno už na začiatku ale ešte včera to nikto nechcel prezradiť napr. ani taký cíž, fuj, hanba im. Ten toho veľa nakontroluje, možno asi tak, ako ten doterajší.
Kvasnička podpísal žilinku a predložil crkoňovú, - verejne. Ako vieš ako sa zachovali ostatní opoziční poslanci - tajne? Ako vieš že tých 81 za bolo smeráckych a jeden frešov? Čo ako to bolo inak? najmä ak sa nemohli fotiť a nešli po dvojiciach za plentu, známa to prax z voľby GP. Inak podľa mňa ten nezvolený je síce mladý ambiciózny, ale len úradníček čo neriadil ani oddelenie 5 ľudí, nieto ešte celé zariadenie. Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii.
Pali, to akože fakt myslíš vážne?
Odborníci ako napr. tento?
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vasil_Bi%C4%BEak
Profesia: krajčír, politik
Jediné, čo mu nemožno uprieť, bola schopnosť prežiť... Ale tou sú ľudia z tohto kraja povestní...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Oliwa - a minister prace vyuceny zamocnik s vyucnym listom :-))))
Jar - 100 pravnikov ma 150 nazorov... Preco si myslis ze vsetko chapes spravne iba ty?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Nandrolon
Taiko, taiko. Ja nie som ziadny reprezentant nejakej skupiny a jar88 asi tiez nie. Takisto suhlasim niekedy s jar88 lebo evidentne nie je tak vymlety, ako sa zda. On to skor zenie uplne do extremu tie priklady, presne ako aj ja tie svoje, akurat tie priklady su na opacnej strane barikady...
Aj som mu chcel dat dnes 2x plus, ale nakoniec v prispevku napise nieco take, ze si ho odomna nezasluzi .....
…...... som tu mal este 3x tak dlhy prispevok, ale zmizol.... Nejdem pisat znova...
Co nedobre? Ok mozno som to s tym reprezentantom prehnal , ale vsak Ty si napisal, ze stojite s jar na opacnej strane barikady,
V lkazdom pripade, ked chceme a trosku porozmyslame, tak zistime, ze mame s druhou stranou niektorych barikad co to spolocneho.
Vieš ako vznikajú tie barikády, na ktorých nakoniec nájdeš čo to spoločné?
Ja napíšem názor, že by žena nemala ísť od detí a rodiny do roboty a že muž by mal vytvoriť pre rodinu zázemie, aby nemusela. Tým som však nechcel napísať, že treba ženu zatvoriť doma a nepustiť ju nikam.
Na to mi jeden napíše, že žena nieje otrok či slúžka, iný v inej súvislosti, že sa nemá čo váľať a kysnúť ako nejaký povaľač a iný zas, že aj ona má právo na vlastnú kariéru a podobne.
Pritom som chcel len poukázať na fakt, že chlap by sa nemal zmieriť s platom na nedostatočnej úrovni. Chlap by nemal považovať svoj príjem za dostatočný, ak potrebuje aj príjem od ženy.
Chcel som tým poukázať aj na fakt, že sa už mení aj pohľad na to, čo je vlastne rodina.
4 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dal som + :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dal som - :-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kua ale kolko amperov tu ide, ci nas strasie?
Myslim ze to bude iba jalovy, pardon "jarovy" prud :-)
Mozno u jara aj prud mocu do plienky :-)))))))
To som uz asi prehnal, idem radsej spat :-))
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Kua ale kolko amperov tu ide, ci nas strasie?
Myslim ze to bude iba jalovy, pardon "jarovy" prud :-)
Mozno u jara aj prud mocu do plienky :-)))))))
To som uz asi prehnal, idem radsej spat :-))
Ten príspevok o 150 názoroch bol smerovaný na mňa?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
Oliwa - a minister prace vyuceny zamocnik s vyucnym listom :-))))
Jar - 100 pravnikov ma 150 nazorov... Preco si myslis ze vsetko chapes spravne iba ty?
Aby sme sa rozumeli - reagovala som na túto poslednú vetu z príspevku:
pavol54
Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii".
Ono aj taká Lucie Bílá je vyučená krajčírka a veľa toho asi nenašila... Ale robí to, na čo má talent a vie to robiť... No na rozdiel od politikov nemá politickú moc ani zodpovednosť a nerozhoduje o životoch ľudí...
Naposledy upravil taiko : 22.05.15 at 07:20
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Oliwa
Nandrolon
Oliwa - a minister prace vyuceny zamocnik s vyucnym listom :-))))
Jar - 100 pravnikov ma 150 nazorov... Preco si myslis ze vsetko chapes spravne iba ty?
Aby sme sa rozumeli - reagovala som na túto poslednú vetu z príspevku:
"Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii".

Ono aj taká Lucie Bílá je vyučená krajčírka a veľa toho asi nenašila... Ale robí to, na čo má talent a vie to robiť... No na rozdiel od politikov nemá politickú moc ani zodpovednosť a nerozhoduje o životoch ľudí...
Nevedel som že politici sú do svojich politických postov ustanovovaní ja som myslel že sú volení a toho čo si myslela bol ideologický tajomník.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať