Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Oliwa, ved mi to nemusis pisat, ja som to tak aj pochopil. Umenie je jedna vec, tam staci talent a drill, ale na politiku iba talent nestaci. Iba na tu nasu slovensku asi staci...
A s prispevkom ...volakedy sa do funkcii.... suhlasim...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
Oliwa, ved mi to nemusis pisat, ja som to tak aj pochopil. Umenie je jedna vec, tam staci talent a drill, ale na politiku iba talent nestaci. Iba na tu nasu slovensku asi staci...
A s prispevkom ...volakedy sa do funkcii.... suhlasim...
Ja viem, že nemusím ... rovnako ako Ty nemusíš reagovať...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oliwa
Aby sme sa rozumeli - reagovala som na túto poslednú vetu z príspevku:
"Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii".

Ono aj taká Lucie Bílá je vyučená krajčírka a veľa toho asi nenašila... Ale robí to, na čo má talent a vie to robiť... No na rozdiel od politikov nemá politickú moc ani zodpovednosť a nerozhoduje o životoch ľudí...
Zabudla si ešte na niečo..... aký je dobrý straník (teda ako vie prikyvovať hlavou).....
A toto bolo len na papieri.... akože....aby ľud pospolitý si myslel, že aké kádre....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pavol54
Oliwa
Nandrolon
Oliwa - a minister prace vyuceny zamocnik s vyucnym listom :-))))
Jar - 100 pravnikov ma 150 nazorov... Preco si myslis ze vsetko chapes spravne iba ty?
Aby sme sa rozumeli - reagovala som na túto poslednú vetu z príspevku:
"Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii".

Ono aj taká Lucie Bílá je vyučená krajčírka a veľa toho asi nenašila... Ale robí to, na čo má talent a vie to robiť... No na rozdiel od politikov nemá politickú moc ani zodpovednosť a nerozhoduje o životoch ľudí...
Nevedel som že politici sú do svojich politických postov ustanovovaní ja som myslel že sú volení a toho čo si myslela bol ideologický tajomník.
Pali, link som dala už predtým...
"Od novembra 1968 do decembra 1988 bol tajomníkom ÚV KSČ s rozhodujúcim vplyvom v zahraničnej politike a ideologickej sfére."
Ruské vojská a vplyv v zahraničnej politike to bolo nič??? Ale dosť už Biľaka, napadol mi len ako príklad...
Nemám momentálne náladu doťahovať sa o slovíčka, aký rozdiel je podľa Teba v tom, či sú ľudia "ustanovovaní" alebo "volení" na svoje posty... a nezáleží ani na tom, či sa to volalo tajomník alebo minister, ale o to, akú mal moc a čo spôsobil...
A nejde len o politikov... sú vysoké štátne funkcie, napr. sudcu najvyššieho súdu, generálneho prokurátora alebo šéfa NKÚ... V konečnom dôsledku nezáleží na tom, ako sa nazýva proces a záverečný akt dosadenia ich cteného zadku na tú vysokú stoličku, ale dôležitý je výsledok ich vplyvu...
Naposledy upravil Oliwa : 22.05.15 at 07:20
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misoft
Oliwa
Aby sme sa rozumeli - reagovala som na túto poslednú vetu z príspevku:
"Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii".

Ono aj taká Lucie Bílá je vyučená krajčírka a veľa toho asi nenašila... Ale robí to, na čo má talent a vie to robiť... No na rozdiel od politikov nemá politickú moc ani zodpovednosť a nerozhoduje o životoch ľudí...
Zabudla si ešte na niečo..... aký je dobrý straník (teda ako vie prikyvovať hlavou).....
A toto bolo len na papieri.... akože....aby ľud pospolitý si myslel, že aké kádre....
Myšiačik, nezabudla ... Tá zvýraznená veta nie je moja, ale Paliho...
Minule tu ktosi apeloval, že sú mega dlhé citácie, tak som vybrala len to, čo mi mierne dvihlo mandle... Keďže bola posledná, nepovažujem ju za vytrhnutú z kontextu...
Všetci vieme, ako to bolo... Stačilo byť v strane a hneď bol z Teba "iný" človek... Asi ako dnes. S tým rozdielom, že vtedy tá strana bola jedna...
Naposledy upravil Oliwa : 21.05.15 at 19:57
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
To, čo si napísal je prípad veľkej deflácie, ale skús tým ľuďom pridať každému po 10 000 eur, uvidíš aká nastane inflácia, nakoľko reálna cena peňazí sa znehodnotí /zlacnejú/, takže všetko zdražie, lebo bude oveľa väčšia kúpna sila ako ponuka... A kto teda na tom zarobí? Tí, ktorí budú predávať. Tí si zhromaždia od svojich kupujúcich väčšie množstvo peňazí. No a to je podobný prípad tlačenia peňazí dávaní ich do obehu a následne ich inkasovania späť a teda kumulovania majetku...
Nejako mi tento príspevok unikol.
Toto je presne to čo som ti písal.
Skús aspoň naznačiť spôsob, ako tie peniaze k tým ľuďom dostanem. Kade tie peniaze dostaneš do ich peňaženiek, alebo na ich účty?
-----------------------
Emisná banka vydá nové peniaze. Ona nemá žiadnu inú možnosť ako ich dostať na trh, ako za úrok cez investičné banky. V prípade EU cez univerzálne banky (ďalej už budem písať len banky).
Banka môže tie peniaze použiť len na investovanie a úverovanie a tiež len za úrok.
-----------------------
Tak že, ako dáme ľuďom nové peniaze?
Ako naštartuješ infláciu bez peňazí?

V usa bolo jednoduché dostať ich do obehu cez banky prostredníctvom hypoték, ale v EU to nieje možné, lebo my nemáme americké hypotéky. V usa si ľudia požičiavali peniaze na stavbu domu a tiež ním ručili banke. Ak dlžník banke nevrátil minuté peniaze, banke zostal dom, ale peniaze zostali výrobcom stavebných materiálov, remeselníkom, predajcom pozemkov a tak ďalej. To sú už peniaze na reálnom trhu a dlžník nikomu nič nedlhuje. Je čistý a nemá ani záznam v registri neplatičov.
Ako som už spomenul v EU to takto nieje možné a tak nemôže platiť ani tvoja veta že: No a to je podobný prípad tlačenia peňazí dávaní ich do obehu a následne ich inkasovania späť a teda kumulovania majetku...
Tu v EU to funguje inak. Tu sa k 70% nových peňazí dostane automaticky štát a k 30% bežní ľudia. Bežnému človeku to stačí akurát tak na prežitie. Tam nieje veľká šanca na kumulovanie majetku. Naopak štát s tými peniazmi vie dojednať šťavnatý kšeft napríklad s Váhostavom a podobne. Tam sa už vedia nakumulovať doslova neminutelné peniaze a keďže sa nedajú minúť, putujú do daňových rajov a na burzu cenných papierov, kde sa z veľkej časti rozpustia, alebo podporia ekonomické aktivity skôr niekde inde, ako u nás.
U nás následne pôsobia ako neprekonateľná konkurencia a následne banky nemajú komu požičať investičné peniaze, lebo jasná strata.
---------------------
Myslím že príčina je viac než jasná a samozrejme aj logické následky.

Toto nenapravíš žiadnym zákazom, alebo kontrolou. Jediný spôsob ako tomu zabrániť, je zmena pomeru 70:30 na 25:75 a štátu tých 25% peňazí priamo určiť na čo ich má použiť. Žiadne voľné fondy pre vládu, či dokonca pre premiéra.
Naposledy upravil taiko : 22.05.15 at 07:14
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88 - tým kumulovaním som nemyslel bežných pracujúcich, ale práve oligarchov, ktorí sú napojení na štátne zákazky a potom tá "pavučina/špirála/ pod nimi...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
Nandrolon
Taiko, taiko. Ja nie som ziadny reprezentant nejakej skupiny a jar88 asi tiez nie. Takisto suhlasim niekedy s jar88 lebo evidentne nie je tak vymlety, ako sa zda. On to skor zenie uplne do extremu tie priklady, presne ako aj ja tie svoje, akurat tie priklady su na opacnej strane barikady...
Aj som mu chcel dat dnes 2x plus, ale nakoniec v prispevku napise nieco take, ze si ho odomna nezasluzi .....
…...... som tu mal este 3x tak dlhy prispevok, ale zmizol.... Nejdem pisat znova...
Co nedobre? Ok mozno som to s tym reprezentantom prehnal , ale vsak Ty si napisal, ze stojite s jar na opacnej strane barikady,
V lkazdom pripade, ked chceme a trosku porozmyslame, tak zistime, ze mame s druhou stranou niektorych barikad co to spolocneho.
To je zase len omyl, alebo len iný pohľad. Ja necítim žiadnu barikádu, žiadnu nenávisť či potrebu bojovať za svoj názor. Ja len stále dookola vysvetľujem, že vy pripisujete veciam iný význam, ako v skutočnosti majú. Že nehľadáte príčiny, ale pranierujete následky.
--------------------------------
Niečo také ako že chcem spoločný dvor so susedmi, lebo bude väčší a aspoň nebudem musieť parkovať na ulici. No a keď už ten veľký spoločný dvor máte, tak zistíte že ste všetci spoločne chceli to isté, spoločný dvor, ale každý z iných dôvodov. Jeden chcel parkovanie pre autá, druhý tenisový kurt pre deti, tretí oddychový parčík pre všetkých.
A následok? Nedá sa parkovať, ani hrať tenis a nemáme ani kde posedieť, lebo sused a sused a určite nie ja.
ved ale ja som nereagoval na Teba Ved nikto nepisal, ze Ty citis barikadu. Cely Ty. Nuz a ten zvysok ? No zase cisty jar
Naposledy upravil taiko : 22.05.15 at 07:11
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
[
.......
Toto nenapravíš žiadnym zákazom, alebo kontrolou. Jediný spôsob ako tomu zabrániť, je zmena pomeru 70:30 na 25:75 a štátu tých 25% peňazí priamo určiť na čo ich má použiť. Žiadne voľné fondy pre vládu, či dokonca pre premiéra.
noze sa skus zaobist bez toho zvyraznovania.
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Nuz a ten zvysok ? No cisty jar
Tai...človeče, ja som Ti už z tých prednášok na prášky...keby mali aspoň hlavu a pätu, ale to skákanie z jednej témy do druhej v jednom príspevku ja jak bambi jumping. Slabšie povahy aj tyčku šmaria...
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa
Nandrolon
Oliwa - a minister prace vyuceny zamocnik s vyucnym listom :-))))
Jar - 100 pravnikov ma 150 nazorov... Preco si myslis ze vsetko chapes spravne iba ty?
Aby sme sa rozumeli - reagovala som na túto poslednú vetu z príspevku:
pavol54
Voľakedy sa do funkcii ustanovovalo v súlade s odbornými a politickými kritériami teda nie ako dnes len podľa politických kritérii".
Ono aj taká Lucie Bílá je vyučená krajčírka a veľa toho asi nenašila... Ale robí to, na čo má talent a vie to robiť... No na rozdiel od politikov nemá politickú moc ani zodpovednosť a nerozhoduje o životoch ľudí...
Oliw, cituje sa takto: na zaciatok citovaneho das do lomenych zatvoriek QUOTE="pavol54" a na koniec das zase do lomenych zatvoriek /QUOTE
ked citujes priamo prispevok tak sa to urobi automaticky. Vyhneme sa nasledne nedorozumeniam
Naposledy upravil taiko : 22.05.15 at 07:45 Dôvod: preklepy
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
Nuz a ten zvysok ? No cisty jar
Tai...človeče, ja som Ti už z tých prednášok na prášky...keby mali aspoň hlavu a pätu, ale to skákanie z jednej témy do druhej v jednom príspevku ja jak bungee jumping. Slabšie povahy aj tyčku šmaria...
Naposledy upravil taiko : 22.05.15 at 07:24 Dôvod: preklep
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
[
.......
Toto nenapravíš žiadnym zákazom, alebo kontrolou. Jediný spôsob ako tomu zabrániť, je zmena pomeru 70:30 na 25:75 a štátu tých 25% peňazí priamo určiť na čo ich má použiť. Žiadne voľné fondy pre vládu, či dokonca pre premiéra.
noze sa skus zaobist bez toho zvyraznovania.
A ako to mám inak napísať? Alebo prečo si ma na to zvýraznenie upozornil? Vadí ti snáď, že je to jasnejšie a zrozumiteľnejšie?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
[
.......
Toto nenapravíš žiadnym zákazom, alebo kontrolou. Jediný spôsob ako tomu zabrániť, je zmena pomeru 70:30 na 25:75 a štátu tých 25% peňazí priamo určiť na čo ich má použiť. Žiadne voľné fondy pre vládu, či dokonca pre premiéra.
noze sa skus zaobist bez toho zvyraznovania.
A ako to mám inak napísať? Alebo prečo si ma na to zvýraznenie upozornil? Vadí ti snáď, že je to jasnejšie a zrozumiteľnejšie?
citujem z Etikety porady
------------
Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup

Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
------------
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja neviem, ale mne dáva mzdu môj zamestnávateľ, ktorý ju pravidelne valorizuje.
Ak by sa zamestnávatelia takto chovali aj v ostatných firmách, myslím že inflácia by sa začala dvíhať, lebo by bolo viac peňazí v obehu.
Problém je ten, že služby a tovar sú tu takmer rovnako drahé /nepočítam špecifiká ako napr. zubár a podobne/ ako napr. v nemecku, ale mzdy sú tu štvrtinové. Kde je chyba? Prečo ak niečo vyrobí slov. zamestnanec a tovar sa predáva za toľko, ako keď ho vyrobí nemecký zamestnanec, prečo nemajú rovnakú mzdu?
Prečo top manažéri v našich fabrikách zarobia toľko ako top manažéri v nemeckých fabrikách, ale u zamestnancov už sú priepastné rozdiely?
Prečo sa nemecký manažér strojárskej fabriky vozí presne na rovnakom aute ako slovenský manažér v slovenskej strojárskej fabrike, ale zamestnanci sa už nevozia na rovnakých autách ako nemeckí zamestnanci?
Vieš kde je chyba? V myslení človeka. Slovák sa bude vždy chovať ako úžerník a vydriduch, a nemec ako patriot.
Poznám fabriku z cca 4000 ľuďmi ktorú riadili priamo nemci. Pracovníci pracovali efektívne, za veľmi pekné mzdy.
Akonáhle odovzdali riadiaci manažment slovenským manažérom, vznikli priepastné rozdiely v platoch, robotníci išli dole a do kancelárie sa prijímajú stále nové a nové kanc. krysy s veľkými platmi.
Ak to riadili nemci, tak výrobných zamestnancoch bolo X a kancelárskych zamestnancov Y.
Teraz je výrobných zamestnancov X a kancelárskych 2Y /rodinné mafie/.
No a tých X výrobných zamestnancoch, aby naplnili kvóty nemcov musí makať oveľa viac, aby bol zisk rovnaký a pritom zarobili na nadbytočných pracovníkov...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
taiko
Nuz a ten zvysok ? No cisty jar
Tai...človeče, ja som Ti už z tých prednášok na prášky...keby mali aspoň hlavu a pätu, ale to skákanie z jednej témy do druhej v jednom príspevku ja jak bambi jumping. Slabšie povahy aj tyčku šmaria...
Načo reaguješ na moje príspevky?
Veď ak im nerozumieš a nemajú hlavu a pätu tak nepíš nič. Nezosmiešňuj. Nemá to žiadny význam.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ja neviem, ale mne dáva mzdu môj zamestnávateľ, ktorý ju pravidelne valorizuje.
Ak by sa zamestnávatelia takto chovali aj v ostatných firmách, myslím že inflácia by sa začala dvíhať, lebo by bolo viac peňazí v obehu.
Problém je ten, že služby a tovar sú tu takmer rovnako drahé /nepočítam špecifiká ako napr. zubár a podobne/ ako napr. v nemecku, ale mzdy sú tu štvrtinové. Kde je chyba? Prečo ak niečo vyrobí slov. zamestnanec a tovar sa predáva za toľko, ako keď ho vyrobí nemecký zamestnanec, prečo nemajú rovnakú mzdu?
Stačí vymeniť slová...nemecko a nemecký zamestnanec ...miesto nich dať Blava (Západné Slovensko) a zamestnanci oproti zvyšku Slovenska

Jedna a tá istá firma (obchod) , rovnaké funkcie ...ale, kua , rozdielne platy.
Toto tvrdenie mi nikto a nijakým argumentom nevyvráti.
...a dôvod, že sú iné náklady na život ? Tak to proste neberiem...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
Nandrolon
Ja neviem, ale mne dáva mzdu môj zamestnávateľ, ktorý ju pravidelne valorizuje.
Ak by sa zamestnávatelia takto chovali aj v ostatných firmách, myslím že inflácia by sa začala dvíhať, lebo by bolo viac peňazí v obehu.
Problém je ten, že služby a tovar sú tu takmer rovnako drahé /nepočítam špecifiká ako napr. zubár a podobne/ ako napr. v nemecku, ale mzdy sú tu štvrtinové. Kde je chyba? Prečo ak niečo vyrobí slov. zamestnanec a tovar sa predáva za toľko, ako keď ho vyrobí nemecký zamestnanec, prečo nemajú rovnakú mzdu?
Stačí vymeniť slová...nemecko a nemecký zamestnanec ...miesto nich dať Blava (Západné Slovensko) a zamestnanci oproti zvyšku Slovenska

Jedna a tá istá firma (obchod) , rovnaké funkcie ...ale, kua , rozdielne platy.
Toto tvrdenie mi nikto a nijakým argumentom nevyvráti.
...a dôvod, že sú iné náklady na život ? Tak to proste neberiem...
ale s tymi nakladmi to bola niekedy pravda. My sme mali v BB nastup 14000 a v BA mali 18000. Vtedy si si za rovnaku sumu v BB prenajal 3izbak a v BA 1izbak. Ci to este furt plati neviem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
taiko
Nuz a ten zvysok ? No cisty jar
Tai...človeče, ja som Ti už z tých prednášok na prášky...keby mali aspoň hlavu a pätu, ale to skákanie z jednej témy do druhej v jednom príspevku ja jak bambi jumping. Slabšie povahy aj tyčku šmaria...
Načo reaguješ na moje príspevky?
Veď ak im nerozumieš a nemajú hlavu a pätu tak nepíš nič. Nezosmiešňuj. Nemá to žiadny význam.
Ja na Tvoje príspevky nereagujem....komentujem v súvislosti z inými názormi.

Nemusím zosmieňovať...šetríš mi robotu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
ale s tymi nakladmi to bola niekedy pravda. My sme mali v BB nastup 14000 a v BA mali 18000. Vtedy si si za rovnaku sumu v BB prenajal 3izbak a v BA 1izbak. Ci to este furt plati neviem.
Neberiem argument !!!
Vezmi iný príklad...bez prenájmov.

Firma ABC má pracovisko v BA, BB, KE, HE.
Je pracovník/ci - s trvalým pobytom v danom meste, vlastník/ci obývacej nehnuteľnosti. Náklady na bývanie sú osobitého rázu...ale v podstate sú rovnaké.
No mzdy sa líšia. Čím ďalej na východ, tým nižšie mzdy.
No rožok a mlieko vydajú rovnaké sumy.
Nejaké kaviarne ma absolútne nezaujímajú....

Tu vidím tie rozdiely....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať