Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ja neviem, ale mne dáva mzdu môj zamestnávateľ, ktorý ju pravidelne valorizuje.
Ak by sa zamestnávatelia takto chovali aj v ostatných firmách, myslím že inflácia by sa začala dvíhať, lebo by bolo viac peňazí v obehu.
Problém je ten, že služby a tovar sú tu takmer rovnako drahé /nepočítam špecifiká ako napr. zubár a podobne/ ako napr. v nemecku, ale mzdy sú tu štvrtinové. Kde je chyba? Prečo ak niečo vyrobí slov. zamestnanec a tovar sa predáva za toľko, ako keď ho vyrobí nemecký zamestnanec, prečo nemajú rovnakú mzdu?
Prečo top manažéri v našich fabrikách zarobia toľko ako top manažéri v nemeckých fabrikách, ale u zamestnancov už sú priepastné rozdiely?
Prečo sa nemecký manažér strojárskej fabriky vozí presne na rovnakom aute ako slovenský manažér v slovenskej strojárskej fabrike, ale zamestnanci sa už nevozia na rovnakých autách ako nemeckí zamestnanci?
Vieš kde je chyba? V myslení človeka. Slovák sa bude vždy chovať ako úžerník a vydriduch, a nemec ako patriot.
Poznám fabriku z cca 4000 ľuďmi ktorú riadili priamo nemci. Pracovníci pracovali efektívne, za veľmi pekné mzdy.
Akonáhle odovzdali riadiaci manažment slovenským manažérom, vznikli priepastné rozdiely v platoch, robotníci išli dole a do kancelárie sa prijímajú stále nové a nové kanc. krysy s veľkými platmi.
Ak to riadili nemci, tak výrobných zamestnancoch bolo X a kancelárskych zamestnancov Y.
Teraz je výrobných zamestnancov X a kancelárskych 2Y /rodinné mafie/.
No a tých X výrobných zamestnancoch, aby naplnili kvóty nemcov musí makať oveľa viac, aby bol zisk rovnaký a pritom zarobili na nadbytočných pracovníkov...
Naozaj neviem, ako ti napísať, že stále dookola opisuješ nepríjemné následky a nehľadáš skutočné príčiny. V druhom rade pripisuješ veciam, ľuďom a rôznym javom vlastnosti, ktoré nemajú a ak ich aj majú, sú zas len následkom niečoho, čo neberieš do svojej úvahy. Príkladom je tvoj výrok,"Slovák sa bude vždy chovať ako úžerník a vydriduch, a Nemec ako patriot.
----------------------------------
No ale vidím, že aj tak to nijako nevysvetlím. Je to asi nad moje schopnosti.
-----------------------------------
No a kde je tá naša inflácia? Vraj je to celosvetová záhada. Američanom to hrá do kariet a tak sa tvária, že nevedia, Európania preferujú sociálny systém a potrebujú ho z niečoho financovať a rozvojový svet a vďaka tomu pekne rozvíja.
------------------------
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2...e-inflace.html
Velká inflační hádanka a inflační očekávání
Ať už je to s nezvěstnou inflací jakkoliv, inflační hádanka je pro centrální banky rozhodně důvodem k obavám o sílu jejich politiky a může je ponechat závislé na faktorech, nad kterými mají menší kontrolu, jako jsou měny nebo komodity. Ještě horší je však varianta, že finanční trhy a veřejnost zanevřou na víru ve schopnost centrálních bank ovlivnit inflaci a to se projeví na inflačních očekáváních v příštích několika letech.

Nezvěstná inflace se však stále může znovu objevit nebo měnová politika může nakonec zabrat, jen bude nutno jí implementovat o něco agresivněji. Například ve Švédsku zavedení negativní úrokové sazby nastartovalo inflační očekávání. V současném prostředí bude podle Bartha Fed se svými protějšky než přikročí ke zvedání úrokových sazeb chtít vidět jasné důkazy udržitelné míry inflace. Pokud se však budou muset tvůrci měnových politik držet svých někdy až nekonvenčních přístupů o něco déle, dodá to přirozeně na trhy více volatility. Z centrálních bankéřů se místo mistrů inflace tak stanou spíše pasivní přihlížející.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ale veď príčina je jasná - nenažranosť väčšiny slovenských podnikateľov, manažérov a ľudí, ktorí majú právomoci rozhodovať o prerozdeľovaní financií.
Mám to napísať po poľsky, aby bolo tomu rozumieť či ako?
Existujú ešte firmy, kde môže zamestnanec slušne zarobiť, pritom ich neriadia mimozemšťani, ale normálni ľudia z mäsa a kostí, ale nie sú tak nenažraní ako ostatní.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ale veď príčina je jasná - nenažranosť väčšiny slovenských podnikateľov, manažérov a ľudí, ktorí majú právomoci rozhodovať o prerozdeľovaní financií.
Mám to napísať po poľsky, aby bolo tomu rozumieť či ako?
Existujú ešte firmy, kde môže zamestnanec slušne zarobiť, pritom ich neriadia mimozemšťani, ale normálni ľudia z mäsa a kostí, ale nie sú tak nenažraní ako ostatní.
To vieš aj drábi(slovenskí podnikatelia -subdodávatelia zahraničných firiem, manažéri) sa chcú mať ako ich páni, len podstatne rýchlejšie chcú dosiahnuť ten stav = nenažranosť
1 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ale veď príčina je jasná - nenažranosť väčšiny slovenských podnikateľov, manažérov a ľudí, ktorí majú právomoci rozhodovať o prerozdeľovaní financií.
Mám to napísať po poľsky, aby bolo tomu rozumieť či ako?
Existujú ešte firmy, kde môže zamestnanec slušne zarobiť, pritom ich neriadia mimozemšťani, ale normálni ľudia z mäsa a kostí, ale nie sú tak nenažraní ako ostatní.
Všetci ľudia sú, ako ty píšeš "nenažranci", to vie každý, nie len ja. Ľudská túžba mať viac a stále viac a lepšieho, je prirodzeným a neoddeliteľným základom ľudského zmýšľania. To sa nedá zrušiť. Je to ľudská prirodzenosť. Každý človek chce ísť hore a každý má na to právo.
-------------
To nemôžeš odsudzovať, pranierovať a znevažovať. Nepomôže ti ani to, že budeš ignorovať a popierať, že je to normálne. To je ako s tou gravitáciou. Jednoducho je tu, bez ohľadu na to či sa ti to páči, alebo nepáči, či o nej vieš, alebo nevieš, či ju uznávaš, alebo popieraš.
-------------
Rozumiem ti a nemusíš to prekladať, aj po Poľsky bude to, čo si uviedol, len zástavná príčina a nie skutočná príčina.
----------------
Tak že späť k zadanému problému. Keďže sme sa zhodli, že cez nenažratých Slovenských manažérov a podnikateľov sa peniaze k ľuďom nedostanú, tak kade sa k ním majú dostať. Myslím podľa tvojej predstavy, nie mojej. Jednoducho hľadajme inú cestu, keď tú normálnu nechceme a odmietame použiť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Napíšem ti príčinu a ty napíšeš, že to nie je príčina skutočná, ale iba nejaká "zástavná príčina" :-)))))))))) proste chorá debata.
Všetci ľudia nie sú nenažraní, sú aj takí, ktorí majú morálku a vážia si svojich zamestnancov, ktorých nepovažujú za otrokov, ale za ľudí starajúcich sa o svoje rodiny, deti, na ľudí, ktorí takisto majú svoje potreby.
Myslíš, že ak by bolo povolené "beztrestne vraždiť", žeby to začali robiť VŠETCI ĽUDIA??? Podľa mňa všetci nie, ale niektorí určite, však by si povedali je to povolené a hotovo.
Takí ľudia si nevážia druhých, iba samých seba. Raz sa im to ale vráti a potom sa mnohí budú čudovať že prečo práve ja? Ale v skutočnosti zabudnú v tej chvíli, čo robili ostatným.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Napíšem ti príčinu a ty napíšeš, že to nie je príčina skutočná, ale iba nejaká "zástavná príčina" :-)))))))))) proste chorá debata.
Všetci ľudia nie sú nenažraní, sú aj takí, ktorí majú morálku a vážia si svojich zamestnancov, ktorých nepovažujú za otrokov, ale za ľudí starajúcich sa o svoje rodiny, deti, na ľudí, ktorí takisto majú svoje potreby.
Myslíš, že ak by bolo povolené "beztrestne vraždiť", žeby to začali robiť VŠETCI ĽUDIA??? Podľa mňa všetci nie, ale niektorí určite, však by si povedali je to povolené a hotovo.
Takí ľudia si nevážia druhých, iba samých seba. Raz sa im to ale vráti a potom sa mnohí budú čudovať že prečo práve ja? Ale v skutočnosti zabudnú v tej chvíli, čo robili ostatným.
To čo nazývaš nenažranosťou, je určite druhotný problém.
No a samozrejme že máš pravdu v tom, že nie všetci ľudia sú nenažraní. Máme aj takých čo majú morálku, aj takých čo postoja tam kde ich postavíš a máme aj takých čo uveria čomukoľvek.
No ale na tých predsa ekonomika, pokrok a podnikanie nestojí.
-----------------------
Aj ja som podnikal a sám od seba som to v určitej dobe zabalil. Jednoducho moje morálne zábrany nedovolili. Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok nadpriemerných platov. Ale keď nastala situácia, že konkurenti sa začali finančne hojiť na štátnych zákazkach a ja som ich nechcel, lebo "morálny blok". Tak som to pustil k vode. Nebudem predsa uplácať, aby som mohol predávať za trojnásobok. Nebudem predsa zlodejom, keď si viem zarobiť aj slušne a morálne. No a to som vedel odmietnuť aj požiadavky váhostavákov a doprastavákov. Dokonca si ku mne na kávičku prišiel osobne aj riaditeľ Doprastavu, lebo neveril vlastným ľuďom, že sú aj tak neúplatní ľudia ako ja. Okrem kávy nevybavil nič.
Pritom to nebolo jednanie o fazuľkách.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... a zasa som netrafil ten prvotný problém, čo už :-))))))))))))))))))))))))))))))
- pojem dvojnásobok NADPRIEMERNÝCH platov neexistuje, lebo to by mohlo byť aj 100 000 eur mesačne, keď už tak dvojnásobok priemerných platov, i keď neverím, že všetci a pre tých TOP riadiacich je to veľmi málo... tí sa pohybujú okolo 4-5 násobku priemeru a viac.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
ale s tymi nakladmi to bola niekedy pravda. My sme mali v BB nastup 14000 a v BA mali 18000. Vtedy si si za rovnaku sumu v BB prenajal 3izbak a v BA 1izbak. Ci to este furt plati neviem.
Neberiem argument !!!
Vezmi iný príklad...bez prenájmov.

Firma ABC má pracovisko v BA, BB, KE, HE.
Je pracovník/ci - s trvalým pobytom v danom meste, vlastník/ci obývacej nehnuteľnosti. Náklady na bývanie sú osobitého rázu...ale v podstate sú rovnaké.
No mzdy sa líšia. Čím ďalej na východ, tým nižšie mzdy.
No rožok a mlieko vydajú rovnaké sumy.
Nejaké kaviarne ma absolútne nezaujímajú....

Tu vidím tie rozdiely....
neviem to ja celkom komplexne posudit, lebo uz tam roky nie som. Ale ten naklad na byvanie bol niekedy signifikantny a pri rovnakych cenach vsetkeho tie rozdiely boli. Teraz fakt neviem ako to je. Druha vec este je, ze ja som porovnaval zarobok 2 ludi v jednej firme, na rovnakej poziicii.
To co myslis Ty je podla mna nasledkom toho, ze "fajne" joby su len na zapade a cim dalej na vychod od BA su len podradnejsie joby, lebo tam nejde moc investicii, teda ani "fajne" firmy.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
... a zasa som netrafil ten prvotný problém, čo už :-))))))))))))))))))))))))))))))
- pojem dvojnásobok NADPRIEMERNÝCH platov neexistuje, lebo to by mohlo byť aj 100 000 eur mesačne, keď už tak dvojnásobok priemerných platov, i keď neverím, že všetci a pre tých TOP riadiacich je to veľmi málo... tí sa pohybujú okolo 4-5 násobku priemeru a viac.
No čo už s tebou narobím, že by som ti poradil brokovnicu? Možno by ani to nepomohlo a možno by si nevedel kde je sever a namieril by si na juh. Ak je terč vpravo a ty strelíš vľavo, ani jeden brok sa neotočí do terča.
-----------------------------
Ale dosť folklóru a pohľadajme reálnu cestu k inflácii a lepšiemu životu. Skúsme sa konečne zamyslieť nad tým, ako reálne zabrániť tunelovaniu a rozkrádaniu. Veď si ekonomicky vzdelaný človek, tak kde máš blok. Čo ťa tak blokuje?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Aj ja som podnikal a sám od seba som to v určitej dobe zabalil. Jednoducho moje morálne zábrany nedovolili. Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok nadpriemerných platov. Ale keď nastala situácia, že konkurenti sa začali finančne hojiť na štátnych zákazkach a ja som ich nechcel, lebo "morálny blok". Tak som to pustil k vode. Nebudem predsa uplácať, aby som mohol predávať za trojnásobok. Nebudem predsa zlodejom, keď si viem zarobiť aj slušne a morálne. No a to som vedel odmietnuť aj požiadavky váhostavákov a doprastavákov. Dokonca si ku mne na kávičku prišiel osobne aj riaditeľ Doprastavu, lebo neveril vlastným ľuďom, že sú aj tak neúplatní ľudia ako ja. Okrem kávy nevybavil nič.
------------------------------------------------
Aký názov bol tej tvojej firmy? nech si to vyhľadám. Obdivujem ťa, si hotový Baťa.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok . Ja ich volám stojky, za 3 € sa predsa ohýbať nebudú. A k tej čestnosti sa vyjadrovať nebudem. Ako si teda získaval zákazky, alebo si bol jediný? Best of all?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podľa mňa za nickom Jar88 sa skrýva sám pán Chuck Norris :-)
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Podnikal som vždy len pod vlastným menom a zákazky som mal preto, že som vedel dodať to čo iní nevedeli dodať. Dokonca to nevedeli zohnať ani štátne a privatizované štátne sro a as.
-----------------------
Konkurenciu som si vybudoval sam, lebo skoro každý, kto u mňa pracoval, bol schopný sa učiť. Myslím naučiť sa odbornosti, nie morálke a čestnosti. U každého zafunguje nenažranosť. Je to naozaj prirodzené a normálne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Podľa mňa za nickom Jar88 sa skrýva sám pán Chuck Norris :-)
A kto sa skrýva pod nickom Nandrolon?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to je tajné :-)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jar88
Podnikal som vždy len pod vlastným menom a zákazky som mal preto, že som vedel dodať to čo iní nevedeli dodať. Dokonca to nevedeli zohnať ani štátne a privatizované štátne sro a as.
-----------------------
Konkurenciu som si vybudoval sam, lebo skoro každý, kto u mňa pracoval, bol schopný sa učiť. Myslím naučiť sa odbornosti, nie morálke a čestnosti. U každého zafunguje nenažranosť. Je to naozaj prirodzené a normálne.
Niekedy mám pocit, akoby si bol z inej planéty...
Jeden Bratislavčan má na nete vo svojom profile: Som mladý gentleman...
Naposledy upravil Oliwa : 22.05.15 at 12:21
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vlado 33
Aj ja som podnikal a sám od seba som to v určitej dobe zabalil. Jednoducho moje morálne zábrany nedovolili. Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok nadpriemerných platov. Ale keď nastala situácia, že konkurenti sa začali finančne hojiť na štátnych zákazkach a ja som ich nechcel, lebo "morálny blok". Tak som to pustil k vode. Nebudem predsa uplácať, aby som mohol predávať za trojnásobok. Nebudem predsa zlodejom, keď si viem zarobiť aj slušne a morálne. No a to som vedel odmietnuť aj požiadavky váhostavákov a doprastavákov. Dokonca si ku mne na kávičku prišiel osobne aj riaditeľ Doprastavu, lebo neveril vlastným ľuďom, že sú aj tak neúplatní ľudia ako ja. Okrem kávy nevybavil nič.
------------------------------------------------
Aký názov bol tej tvojej firmy? nech si to vyhľadám. Obdivujem ťa, si hotový Baťa.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok . Ja ich volám stojky, za 3 € sa predsa ohýbať nebudú. A k tej čestnosti sa vyjadrovať nebudem. Ako si teda získaval zákazky, alebo si bol jediný? Best of all?
Ty zamestnávaš stojky? A čo vlastne robíte? Snáď len nezakopávate ručne káble na internet. To by ste už boli zrejme IT-makáči a tam už 3€ na hodinu nestačí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa
jar88
Podnikal som vždy len pod vlastným menom a zákazky som mal preto, že som vedel dodať to čo iní nevedeli dodať. Dokonca to nevedeli zohnať ani štátne a privatizované štátne sro a as.
-----------------------
Konkurenciu som si vybudoval sam, lebo skoro každý, kto u mňa pracoval, bol schopný sa učiť. Myslím naučiť sa odbornosti, nie morálke a čestnosti. U každého zafunguje nenažranosť. Je to naozaj prirodzené a normálne.
Niekedy mám pocit, akoby si bol z inej planéty...
Never svojim pocitom, mohlo by ťa to škaredo zaskočiť. Poznám takých, čo mali pocit, že to ešte v pohode stihnú a WC bolo na kľúč.
2 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

jar88
vlado 33
Aj ja som podnikal a sám od seba som to v určitej dobe zabalil. Jednoducho moje morálne zábrany nedovolili. Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok nadpriemerných platov. Ale keď nastala situácia, že konkurenti sa začali finančne hojiť na štátnych zákazkach a ja som ich nechcel, lebo "morálny blok". Tak som to pustil k vode. Nebudem predsa uplácať, aby som mohol predávať za trojnásobok. Nebudem predsa zlodejom, keď si viem zarobiť aj slušne a morálne. No a to som vedel odmietnuť aj požiadavky váhostavákov a doprastavákov. Dokonca si ku mne na kávičku prišiel osobne aj riaditeľ Doprastavu, lebo neveril vlastným ľuďom, že sú aj tak neúplatní ľudia ako ja. Okrem kávy nevybavil nič.
------------------------------------------------
Aký názov bol tej tvojej firmy? nech si to vyhľadám. Obdivujem ťa, si hotový Baťa.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moji ľudia vždy zarábali aspoň dvojnásobok . Ja ich volám stojky, za 3 € sa predsa ohýbať nebudú. A k tej čestnosti sa vyjadrovať nebudem. Ako si teda získaval zákazky, alebo si bol jediný? Best of all?
Ty zamestnávaš stojky? A čo vlastne robíte? Snáď len nezakopávate ručne káble na internet. To by ste už boli zrejme IT-makáči a tam už 3€ na hodinu nestačí.
--------------------------------------------------------------------
Ja našťastie nikoho nezamestnávam, dávam pozor aby stojky od únavy nespadli, za 15€ na hodinu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Len či je to pravda? Nemáš to náhodou len za 14.80 € na hodinu?
Máš to na plný úväzok a čisté, alebo len super hrubé a čiastočne a bez papiera?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

jar88
Len či je to pravda? Nemáš to náhodou len za 14.80 € na hodinu?
Máš to na plný úväzok a čisté, alebo len super hrubé a čiastočne a bez papiera?
Už to robím cez 30 rokov. Máš pravdu, zo začiatku to bolo len 17,60 kčs v hrubom. Ja sa v tom stále snažím zlepšovať, len tie stojky nechcú makať. Ale stále neviem, akú to firmu si vlastnil, nebolo to za Dzurindu? Ten tiež bľabotal o dvojnásobných platoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať