Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Nema niekde fotogaleriu prac?:
Nahodila som si obr. ako prvé. Niekde bude mať svoj archív určite, najmä v CZ, tí majú ku kultúre iný vzťah.
Môj mng pomerne často navštevuje mestský archív kvôli práci, najnovšie uzavreli služby pre verejnosť, pretože nie sú ľudia. Zaujímalo by ma, kde končia mladí historici. Za min. mzdu im tam nikto pracovať nebude.
Ako žiačka ZŠ som nemala problém sa tam vŕtať v čomkoľvek. To iba na okraj našich archívov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aké množstvo kníh sa našlo po 89 na povale Univerz. knižnice, a ako pokročila ich záchrana? Treba postrčiť do bulváru, nech informujú.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dá sa z toho vyžiť? dôchodok 129 eur? (/Hod) kým niektorí si užívajú aj z 269,5 eur(/MESIAC) osobne si myslím že bývalý generálny riaditeľ VW by mal zverejniť účet aby mu jeho zamestnanci pomohli
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft

Vážení - pretože sa tu na Porade nachádza osoba/osoby, ktorým môj nick vyslovene vadí a pôsobí ako červené súkno na býka (po mojom vola) a aj obyčajný odkaz na slovenskú normu, prípadne na blahoželanie poraďákovi okamžite označí ako neužitočný, negatívny - tak som sa rozhodol.


Dňom 4. januára 2017 od 11:20 ma tu už neuvidíte. Nežiadam o vyškrtnutie z členstva, ale uzavriem pred akýmkoľvek prístup svoj profil, svoje albumy.



MAJTE SA!
Šaškuješ a aj tak to za pár dní vezmeš späť.
Je to len veľký teáter a.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Dnes ráno na "Pravde" -najčítanejšie články v poradí:
- Impérium miliardárov rastie
- Kiska: Slovensko zmeníme, keď nám bude záležať na tom, kde a ako žijeme
- Charita na Slovensku nezabrala
No nepoteší to ?
Prepáčte môj omyl pri čítaní: Nie "charita" ale "charta" (Ale takto sa šíria zavádzajúce informácie)
Vraj bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú,
a čo by si chcel?
Veď chudobe patrí chudoba a bohatým to druhé. Každému to, čo si zaslúži. Alebo lepšie povedané o čo sa kto pričiní.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Dá sa z toho vyžiť? dôchodok 129 eur? (/Hod) kým niektorí si užívajú aj z 269,5 eur(/MESIAC) osobne si myslím že bývalý generálny riaditeľ VW by mal zverejniť účet aby mu jeho zamestnanci pomohli
Jasné že dá
a úplne v pohode.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
pavol54
Dá sa z toho vyžiť? dôchodok 129 eur? (/Hod) kým niektorí si užívajú aj z 269,5 eur(/MESIAC) osobne si myslím že bývalý generálny riaditeľ VW by mal zverejniť účet aby mu jeho zamestnanci pomohli
Jasné že dá
a úplne v pohode.
Práve to skúšam.
Poslankyně, invalida a novinářka zkouší žít s životním minimem 113 Kč
SLEDUJEME ON-LINE 22. listopadu 2016 9:11
http://zpravy.idnes.cz/zivot-za-zivo...0836_domaci_zt

Do životního minima se nezapočítávají náklady na bydlení (tedy ani energie) - ty se v rámci českého sociálního systému řeší zvlášť. Zároveň je zřejmé, že pouhý týdenní pokus nemůže zahrnovat dlouhodobější výdaje typu vybavení domácnosti či léky. S tím vším však naši účastníci počítají a tvoří si v rámci limitu patřičné rezervy.

V případě poslankyně a redaktorky zkouška života na hraně navíc nebude zcela přesná. Řadu věcí, s nimiž nejchudší musí počítat ve svých nákladech, již mají zaplacenou, například kartičku na městskou hromadnou dopravu či platbu za telefon a internet. Obě aktérky však na životní minimum srazí všechny aktuální výdaje, zejména za jídlo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Dnes ráno na "Pravde" -najčítanejšie články v poradí:
- Impérium miliardárov rastie
- Kiska: Slovensko zmeníme, keď nám bude záležať na tom, kde a ako žijeme
- Charita na Slovensku nezabrala
No nepoteší to ?
Prepáčte môj omyl pri čítaní: Nie "charita" ale "charta" (Ale takto sa šíria zavádzajúce informácie)
Vraj bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú,
a čo by si chcel?
Veď chudobe patrí chudoba a bohatým to druhé. Každému to, čo si zaslúži. Alebo lepšie povedané o čo sa kto pričiní.
nepochopil si zmysel príspevku
Teda poradie čo v tom momente najviac zaujímalo čitateľov.
ako to je s tými miliardármi, čo povedal prezident, a ako je to s charitou po lepšom prečítaní sa zistilo že sa pojednáva charte.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Dá sa z toho vyžiť? dôchodok 129 eur? (/Hod) kým niektorí si užívajú aj z 269,5 eur(/MESIAC) osobne si myslím že bývalý generálny riaditeľ VW by mal zverejniť účet aby mu jeho zamestnanci pomohli
Jasné že dá
a úplne v pohode.
z ktorého? podotýkam že som sa nepomýlil v predošlom texte
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pozastavila som sa tu nedávno pri veciach zadarmo, čiže "darovaných" na komentároch typu, "ale dovezte mi to". Niekto nechápe, že tá chudoba si nemá za čo odviezť ani tú darovanú vec. A to je ešte smutnejšie. Obvykle sa totiž daruje vec z ruky do ruky, ev. zašle na adresu. Ak už chcem pre chudobu akože urobiť skutočne dobrý skutok.
Takže z princípu si netreba mýliť pojmy vyhadzujem, zbavujem sa a darujem.
http://zpravy.idnes.cz/vyzkum-zivota...3323_domaci_zt
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
jar88
pavol54
Dá sa z toho vyžiť? dôchodok 129 eur? (/Hod) kým niektorí si užívajú aj z 269,5 eur(/MESIAC) osobne si myslím že bývalý generálny riaditeľ VW by mal zverejniť účet aby mu jeho zamestnanci pomohli
Jasné že dá
a úplne v pohode.
Práve to skúšam.
Poslankyně, invalida a novinářka zkouší žít s životním minimem 113 Kč
SLEDUJEME ON-LINE 22. listopadu 2016 9:11
http://zpravy.idnes.cz/zivot-za-zivo...0836_domaci_zt

Do životního minima se nezapočítávají náklady na bydlení (tedy ani energie) - ty se v rámci českého sociálního systému řeší zvlášť. Zároveň je zřejmé, že pouhý týdenní pokus nemůže zahrnovat dlouhodobější výdaje typu vybavení domácnosti či léky. S tím vším však naši účastníci počítají a tvoří si v rámci limitu patřičné rezervy.

V případě poslankyně a redaktorky zkouška života na hraně navíc nebude zcela přesná. Řadu věcí, s nimiž nejchudší musí počítat ve svých nákladech, již mají zaplacenou, například kartičku na městskou hromadnou dopravu či platbu za telefon a internet. Obě aktérky však na životní minimum srazí všechny aktuální výdaje, zejména za jídlo.
Za socializmu : Príde domov papaláš donesie výplatu a manželka hovorí už neviem čo mám robiť s peniazmi, už aj WC tapetujem päťstovkami a manžel jej odpovedá buď rada, vo väčšine rodín pracujú obaja akí majú oni problém čo s toľkými peniazmi
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
misoft

Vážení - pretože sa tu na Porade nachádza osoba/osoby, ktorým môj nick vyslovene vadí a pôsobí ako červené súkno na býka (po mojom vola) a aj obyčajný odkaz na slovenskú normu, prípadne na blahoželanie poraďákovi okamžite označí ako neužitočný, negatívny - tak som sa rozhodol.


Dňom 4. januára 2017 od 11:20 ma tu už neuvidíte. Nežiadam o vyškrtnutie z členstva, ale uzavriem pred akýmkoľvek prístup svoj profil, svoje albumy.



MAJTE SA!
Ja si dovolím tvrdiť,že aj v Tvojom okolí v mieste bydliska sa nachádzajú osoby ktorým vyslovene vadíš.Kde sa mieniš presťahovať?:-)
V súvislosti s Avicenovým pokusom s baranom a vlkom by som Misofta aj chápala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Duški(aj keď tu už nie si) pre ostatných čo tu ešte sú jedna príhoda zo socíku
Komunisti neriešili anonymné udania ...
Nebudem citovať celý príspevok. Možno vo vašom fachu nie, ale riešili sa aj anonymy. Konkr. v sedemdesiatych rokoch, najmä v období charty.
Po prvýkrát si ma dal zavolať direktor k sebe, usadil ma, podal mi originál listu naklepaný na stroji, prečítala som si ho, spýtala som sa ho, či si ho môžem požičať, súhlasil s hodinou, mng vtedy pracoval v budove tesne vedľa, po prečítaní sa odkrvil, išiel ho "prefotiť" a zašiel s ním za autorom anonymu, aby si ho prečítal.
Nikdy som s týmto riaditeľom neprišla pracovne ani nijako inak do kontaktu, pracovne iba po námestníka, každý deň bol na ÚV, chodil sa tam nalievať, verejné, alebo chodil do záhrady, ale v každom prípade mi veľmi pomohol, pretože ma pripravil na výsluchy. Podnes neviem, čo ho k tomu viedlo. Takže ani každý komunista nebol komunista srdcom, resp. hovädo.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Ak toto dokáže vytvoriť z vlasov - nie je to blázon - je to ukážka kreativity a šikovnosti (takže sa čudujem konštatovaniu "To je blazon.....").
jaaaj, noze trosku nadhladu
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Myslela som, že na dnes mi stačilo.
Ale prečo niekto zavrel pyrotechniku?
Ak sa nedá zakázať jej predaj, nech sa enormne zdvihne výška pokuty. Bežný človek by si rozmyslel vyhodiť do vzduchu milión eur a vrchnosť by sa potešila. Dúfam, že sa eu ešte nezaoberá aj týmto.
U nás išla permanentne v jednej intenzite od 20.00 do 00.30. Viac ako po minulé roky.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela, nuž takých "komunistov" som ja v tých dobách stretla viac, síce sme sa nedozvedeli o ich "zrade" takou skúsenosťou, ako ty, ale ich osobným, ústnym prejavom chápania poľutovaniahodnej situácie. Na základe anonyma, ktorého totožnosť bola aj tak verejne známa, sme prekonávali nejeden výsluch. Morálne aj existenčné dopady na mladú rodinu v tej dobe nemenujem...
Politické zvraty, počnúc 1948, 1968, 1989 považujem za špinavú hru zoskupenia ľudí, ktorí si hovoria "politici", nesledujem a odmietam sa akokoľvek vyjadrovať k súčastnosti. Škoda času a energie.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft

Vážení - pretože sa tu na Porade nachádza osoba/osoby, ktorým môj nick vyslovene vadí a pôsobí ako červené súkno na býka (po mojom vola) a aj obyčajný odkaz na slovenskú normu, prípadne na blahoželanie poraďákovi okamžite označí ako neužitočný, negatívny - tak som sa rozhodol.


Dňom 4. januára 2017 od 11:20 ma tu už neuvidíte. Nežiadam o vyškrtnutie z členstva, ale uzavriem pred akýmkoľvek prístup svoj profil, svoje albumy.



MAJTE SA!
ale misoft zase ? Ved maj rozum, hadam Ta nejake neuzitocne nerozhodia
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nieco som tu pridala a zmazala. Ta osoba nestoji ani za to, aby som tu skopirovala jej sukromnu spravu.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Pozastavila som sa tu nedávno pri veciach zadarmo, čiže "darovaných" na komentároch typu, "ale dovezte mi to". Niekto nechápe, že tá chudoba si nemá za čo odviezť ani tú darovanú vec. A to je ešte smutnejšie. Obvykle sa totiž daruje vec z ruky do ruky, ev. zašle na adresu. Ak už chcem pre chudobu akože urobiť skutočne dobrý skutok.
Takže z princípu si netreba mýliť pojmy vyhadzujem, zbavujem sa a darujem.
http://zpravy.idnes.cz/vyzkum-zivota...3323_domaci_zt
Hmmm, pozeram sa nato trosku inac.
1. Pomaham ako viem, ale skutocne nemozem zato, ze je niekto chudobny a vsetkych zachranit nemozem.
2. Stale mi pride ako dobry skutok, ked vec, ktoru nepotrebujem, ale je v pohode vyuzitelna darujem za odvoz. Dam jej druhy zivot a niekomu to moze pomoct
3. Ta chudoba, ako si ju nazvala mozno nema ako si vec doviezt, ale mozno ma rodinu, znamych, ktora jej s odvozom moze pomoct.
4. Niekedy si niektora chudba mozno zvykla, ze ostatni jej "musia" pomoct, bez toho, aby ona prstom pohla.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Co ma dnes na Porade privitalo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SS
Dnes 02:18 afrikánka afrikánka
Prehlásila som, že priznávam mínuskovanie, takže ti oznamujem, že autorom početných dnešných mínusiek som ja.
Že prečo?
Už som ťa taktne upozornila, aby si nezavádzala a nepodvádzala. Dnes ti podávam dôkazy o tvojom blúdení medzi početnými povolaniami a ID. Celková sumarizácia tvojich otázok a komentárov je nesmierne pestrá a zaujímavá.
Kto vlastne si a koľko diplomov, a z čoho si ich získala? Obdivujem tvoju odvahu a drzosť prieť sa so skutočnými odborníkmi.
Etiketa Porady vraví, že vzdelanie a povolanie sa neuvádza, čo si zjavne niekoľkokrát porušila. A práve ty samotná sa tak rada s tou Etiketou prezentuješ.
Aby som ťa len nepoučovala a nekritizovala, tak ti priznávam prínos na Porade v odpovediach podpory v psychike, kde niektoré tvoje odpovede boli pre zadavateľov užitočné. Nakoniec, v poslednej dobe som ti pridelila aj body.

Myslím, že nemáš ľahký život, ba naopak ťažký, bezútešný, hmotne nestály a bez perspektívy zlepšenia. Skús sa zamyslieť nad svojím vnútorným postojom k životu, zbav sa negatívnych pocitov a nesnaž sa vyrovnávať fantazírovaním a šírením klamstiev o svojej osobe. To ti upokojenie v rozháranom vnútri neprinesie, ba naopak ešte zvýši nespokojnosť s vlastným životom.
Teš sa z toho čo máš a nezžieraj sa nad tým čo majú druhí, lebo každý z nás má svoje ťažkosti, či tela, ducha alebo hmoty.

Prehľad získaných bodov (2291 bodov spolu !)
05.01.17 01:31
Téma: depresia a invalidita
Neužitočné
05.01.17 01:29
Téma: preradenie ziaka do specialnej skoly
Neužitočné
05.01.17 01:27
Téma: preradenie ziaka do specialnej skoly
Neužitočné
05.01.17 01:27
Téma: preradenie ziaka do specialnej skoly
Neužitočné
05.01.17 01:25
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:25
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:24
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:24
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:24
Téma: Príspevok pre ťzp občana
Neužitočné
05.01.17 01:23
Téma: prispevok na opatrovanie
Otázka, nie odpoveď
05.01.17 01:22
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:21
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:20
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:20
Téma: kompenzacia
Neužitočné
05.01.17 01:19
Téma: kompenzacia
Neužitočné
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svoje SS zatvaram, ak by niekto potreboval pisat mi SS, prosim dajte to cez odkaz v profile.
Hmmm , nechcem sa Ta dotknut, ale nepohorsilo Ta pred nedavnom, ze niekto zverejnil SS ktoru si mu poslala ?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať