Zavrieť

Porady

Pečieme domáci kváskový chlieb

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Piekli ste, pečiete, alebo sa chystáte piecť domáci chlieb ? Aká múka? Ako kysnúť ? Ako na kvások ? Prečo mi chlieb nevykysol?
Pochváľte sa svojimi bochníkmi, možno poraďte iným pri problémoch, zdieľajte recepty.

Niektore recepty, podnety, zaujimavosti:
Nemieseny chlieb Sumava
Vinohradsky psenicny kvaskovy chlieb
Špaldový kváskový chlieb
Letkov pšenično-ražný chlieb
Zakladanie kvásku s ananásovou šťavou
Prečo nemraziť kvások
Kvakin kvaskovy chlebik a skúsenosti
Turbo chlebik, psenicno, spaldovo, razny, so zeleninou
Naposledy upravil taiko : 14.12.17 at 06:50
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ak je citit az octovo, je velmi hladny.
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
Nandrolon
Ak je citit az octovo, je velmi hladny.
Díkes, to ináč môže byť, keď mi vykypel z pohára tak som ho menej prikrmoval
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
allgreen

to ja ho uz mam 5 dni na linke.Od zaciatku ako som prvy krat zmiesal vodu s mukou. Do chladnicky ma ist kedy po kolkych dnoch?
8 až 10 ? Ja som dostala hotový :-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kdesi na nete bol clanok, ze "kvaskovy" nie je o nic lepsi ako "kvasnicovy dlho kvaseny. Ked som to tu pisal, jediny, ktory mi dal ciastocne za pravdu, a nevyvratil to, bol Taiko.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Čo robím zle, ak sa stále pod povrchom hornej kôrky vytvorí bublina. Tým pádom pri krájaní jedna kôrka odpadáva. Skúšala som aj ubrať vodu aj pridať a teplotu som menila a nič. Pečiem v klasickej elektrickej rúre.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A narežeš povrch pred vložením do rúry?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kukučka
A narežeš povrch pred vložením do rúry?
Kuki, áno, do kríža
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mne sa to robilo zo spodku....ked som zacala rezat tak ako posledny tu na foto...uz to nemala
0 0
AnezkaPorada AnezkaPorada

AnezkaPorada je offline (nepripojený) AnezkaPorada

Pridávam ten svoj obľúbený, ktorý pre mňa napísala kamarátka Deniska. Tá ma priviedla ku kváskovaniu, ubezpečila ma, že to zvládne aj začiatočníčka, len sa netreba vzdávať Po pár fakt nepodarkoch sa mi už darili úžasné chlebíky.
Receptík sme neskôr uverejnili na tomto webe: https://zdravezdravie.sk/kvasok-liek-nas-kazdodenny/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabík.... pochybujem, že pokus. Ty si asi bola v supermarkete!

(Srandujem. Vyzerajú skoro profesionálne).
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Žabík.... pochybujem, že pokus. Ty si asi bola v supermarkete!

(Srandujem. Vyzerajú skoro profesionálne).
tieto sú len z hladkej múky.. minulé boli skôr chleborožky, potrebovala som minúť zvyšok chlebovej a špaldovej múky, cesto bolo nie celkom hladké.. ale papier na pečenie bol ten istý.. ak by si to niekto všimol..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Žabinka
včerajší pokus č.2..
len či si mala pri nákupe rúšku a rukavice
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ZahradnikAmater
taiko
Hmmm, myslim, ze som to napisal spravne. Jedna sa o zlozenie glutenu.
OK
nevadi, nik z neba uceny nespadol
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja to chcem vo finale tak, ze pri tyzdennom peceni kvaskoveho chleba budem mat kvasok optimalne aktivny a aby som nic nevyhodil /do palaciniek nepojde, lebo to je tak raz za 2 mesiace, lievance skoro vobec, nelubime/... a do hovadzieho masa a kapustnice sa nehodi :-)))
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To moze jest ten pupkac na tom bycygli s tu vrtulu! :-)))
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Ja to chcem vo finale tak, ze pri tyzdennom peceni kvaskoveho chleba budem mat kvasok optimalne aktivny a aby som nic nevyhodil /do palaciniek nepojde, lebo to je tak raz za 2 mesiace, lievance skoro vobec, nelubime/... a do hovadzieho masa a kapustnice sa nehodi :-)))
no to potom budes musiet tak rozpocitat, aby si pri dennom krmeni pravidlo 1/3-1/3-1/3 dodrzal a na konci aby si mal pozadovane mnozstvo na chlieb a zvysok na pokracovanie
Ked sa to rozbehne, tak to nebude problem + odchylka tam moze byt...
PS: myslis kvasok/voda/muka, ano? Ale sem/tam dam kuram do zradla, nech sa obcerstvi...
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takže kvások mi už stabilne od večera po prikrmení do rána zdvojnásobí objem /mal som to naznačené fixkou, chýbalo asi 2 mm do dvojnásobného množstva/ a pritom pomer som mal 50g kvásku a asi 30 + 30 múky /presne si to nepamätám, lebo v posledných dňoch toho váženia bolo habadej/.
Takže ešte raz, díky za rady a nakopnutie!
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Rozmýšľam, že ho začnem kŕmiť hladkou celozrnnou ražnou múkou, kvôli vyššiemu obsahu minerálov, vitamínov, stop. prvkov.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Lebo čítam, že ražný kvások je najstabilnejší a netreba ho dokrmovať tak často, ako pšeničný. Vraj je aj menej náchylný na rôzne nežiadúce baktérie.
Naposledy upravil Nandrolon : 13.12.17 at 08:02 Dôvod: Oprava preklepu
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, v polovici ten môj natieram veľmi slanou vodou, ten biely povlak, to je vyzrážaná soľ. Bez toho si neviem predstaviť domáci chlieb.
A trošku som zariskoval. ten oválny som piekol v tom starostvetskom obdlžníkovom smaltovanom pekáči s dvoma ušami na bokoch, po ženinej babke. Pred pečením 2-3 hodiny "oddychoval" v tom spodnom diely na pečiacom papieri a vrchný diel som pred pečením dal zohriať do rúry. Nevýhoda, že som vôbec do chleba nevidel, tak som to tých 15 min. nechal na 250 st. Po odkrytí som bol prekvapený, že už je krásne červený. Ak by to nebolo potreté tou soľou, vypadal by oveľa krajšie, ale zase by mi menej chutil...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať