Zavrieť

Porady

Pečieme domáci kváskový chlieb

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Piekli ste, pečiete, alebo sa chystáte piecť domáci chlieb ? Aká múka? Ako kysnúť ? Ako na kvások ? Prečo mi chlieb nevykysol?
Pochváľte sa svojimi bochníkmi, možno poraďte iným pri problémoch, zdieľajte recepty.

Niektore recepty, podnety, zaujimavosti:
Nemieseny chlieb Sumava
Vinohradsky psenicny kvaskovy chlieb
Špaldový kváskový chlieb
Letkov pšenično-ražný chlieb
Zakladanie kvásku s ananásovou šťavou
Prečo nemraziť kvások
Kvakin kvaskovy chlebik a skúsenosti
Turbo chlebik, psenicno, spaldovo, razny, so zeleninou
Naposledy upravil taiko : 14.12.17 at 06:50
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

10g sol,5g doma drceny kmin...700g bochnik...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Na pol kila múky 12-14 g, nevážim, umelá lyžica tak zarovno.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ved preto pisem, ze je to asi chyba. Na 2kg chlieb by som dal bez obav 40g soli.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ja davam 7g na 1kg muky
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zeby som bol tvoj svokor? :-)))))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Uz mi kysne 2,48 kg chlieb. Dufam, ze nakysne, lebo som pouzil na 1,5 kg muky iba 120g kvasu. Bezne davam na 800g muky 340g kvasu.
Zase na druhej strane je ten kvas riadne hladny a psenicny, ktory kvasi rychlejsie... V nudzovom pripade ho budem piect az vecer.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dnes mi sikovnici umyli pohar aj s odobratym kvaskom.
Tak som odobral pol lyzice z chleboveho cesta, snazil som sa z neho vybrat kmin a fenikel, rozrobil raznu muku s vodou trosku redsej konzistencie a zmiesal s tym cestom. Skoro ma trafilo :-)))
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To sa urcite chyti, dokonca ani kminu by som sa neobaval.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podla mna sa to tiez v pohode chyti, ale bal som sa, ze ten kmin a fenikel tam zacnu hnit. I ked hnilobu by nemali dovolit tie "zdrave bakterie".
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ale ved ja sa teoreticky mozem aj so solou mylit, nemam s tym problem. Otazka teraz len bola, ci debata o mnozstve cukru a soli parti do temy o peceni chleba alebo si sa tu budeme vzajomne "vychovavat" ako ucitelky v materskej skolke.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Neboj sa budu...pekne voni byt od chlebika staci maslo....dzem..mnam
no možno neuveríš, ale takéto náš junior neje. Od detstva má odpor k čomukoľvek natretému na akomkoľvek pečive. Dlhý čas jedával iba suché cestoviny. Keď zbadal, že som dala kúsok masla, tak nejedol. V podstate som už s tým vysporiadaná
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

už ma štvete, pekárky a pekári.. urobila som si kvások aj ja, 7.1., ražný.. inú vhodnú múku som vedy nemala.. doteraz ani moc nerástol, len si mierne bublinkoval.. akurát som si čítala dáke veci okolo kvásku na internete, a napadlo mi, či mu nie je na linke v kuchyni chladno, keď nerastie.. tak som vstala z postele, že ho skúsim dať bližšie k radiátoru, a 7 dcl pohár skoro plný.. zajtra z neho teda pôjde polovica preč, to bude 6. deň.. dalo by sa to už použiť na chlieb? alebo treba pridať aj droždie?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pomaly si nachádzam svoj rytmus. Váhy som používala na začiatku pečenia a aj tak bolo treba raz doliať vody, raz dosypať múky a tak teraz odpočívajú. Kvások mám cca tretinu
v dvoch širokých sedemdeckách v chladničke. Jednu vyberiem, nalejem teplú vodu a pridám dve okopisté lyžice múky, vybehne veľmi rýchlo.* Pridám do pekárne, kde už mám dopredu pripravenú dosť teplú vodu aj múku aby to cesto rýchlejšie vykyslo, zapnem krátky program, pridám soľ, veľa semien a len čo je cesto hotové, vypnem. Po necelej hodine dám ešte raz krátko premiesiť, pridám lyžicu masti, to aby sa mi ľahšie vybrali lopatky. Občas skontrolujem a niekedy minútku prikúrim. Po cca dvoch hodinách zapnem hodinové pečenie.
Chlebík neskutočne dobre vonia, je hutný, ťažký, veľmi dlho je rovnako dobrý. Pečiem teraz trošku menší, lebo sa mi nedá pridať čas, Väčší by potreboval cca 70 minút.
* Hneď zarobím ďalší kvások a po vyskočení putuje do chladničky. Bola tu debata o kvalite, vôni. Stalo sa mi, že sadol, voda mala na povrchu povlak z celozrnnej múky, ktorý sa mi nie veľmi páčil, tak som ho zliala a pokračovala, prežil. Preto ho mám pre istotu dvakrát a v chladničke, nič neodoberám a nevyhadzujem. Už som vyskúšala aj knedľu v parnom hrnci, fotogenická nebola, zato veľmi jedlá. Znovu podotýkam, že bez obyčajnej pšenice.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Hoci svoj chlebík považujem už za vysokú školu, mňa sa veru nepýtaj. Žijem v mantineloch pekárne, na ošatku si veru netrúfam, obávam sa, že by som upiekla posúch. Skús a uvidíš, držím palce, ty na to máš.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Uz mi kysne tentokrat 2,6 kg obor. Mam trosku obavy, lebo ten zregenerovany kvas z minuleho cesta nema taku silu ako ten, o ktory som prisiel. Za 6-7 hodin uvidim. Medzitym ideme zalietat a asi aj do Ceskeho Tesina.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kukuč...peciem rovnaky ako ty...len ja presne podla receptu -sumavu..ja tak musim neviem od oka len normal v trube..neviem ci mi pekaren funguje...mozno by son mala skusit..ak nie papačko do smeće
Inak ani jedna muka od biomila nema hmotnost ktoru ma mat ak budem mat tu spravnu chvilku..ze vrrr....asi im napisem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

v piatok by som už chcela použiť kvások, našla som si recept https://varecha.pravda.sk/recepty/kv...70-recept.html to mi ozaj stačia 2 PL na 400g múky? neviem zistiť, koľko kvásku/múky potrebujem na to, aby som upiekla napr. kilo chleba..
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žabinka
v piatok by som už chcela použiť kvások, našla som si recept https://varecha.pravda.sk/recepty/kv...70-recept.html to mi ozaj stačia 2 PL na 400g múky? neviem zistiť, koľko kvásku/múky potrebujem na to, aby som upiekla napr. kilo chleba..
Buď si najskôr urobíš rozkvas z tých 2 polievkových lyžíc kvásku + múka + voda, alebo ten krok vynecháš a rovno použiješ 300g hotového kvásku, ktorý môžeš na tú hmotnosť rozkvášať napr. 3-4 dni.
Ja používam hotový kvások a tým pádom robím už iba ten druhý krok, čo trvá cca 6-8 hodín do pečenia chleba.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Na moju šumavu ide 20g kvasku na 450g muky...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pekny. Ale na polovicu nekrajam, bude rychlejsie starnut.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať