Zavrieť

Porady

m a t e r s k a 2007

planujeme dieta, mozno to vyzera trochu vypocitavo, ale preco sa v zakonoch trochu nezorientovat a nepokusit sa mat maximalnu moznu matersku?!
urcite je nas viac, od 1.8.2006 mame vraj zasa nejake zmeny v zakonoch, zatial ma napadli tieto otazky:

1. je niekde stanovena maximalna mozna vyska materskej?
2. ked si budem platit socialne vo viacerych statoch EU, mozem poberat matersku z viacerych statov?
3. mozno tu mame aj maminy z inych statov (cesko, madarsko...), ako je to riesene tam? lepsie - horsie?
4. podla vas, z tychto clankov p. mihala je este nieco aktualne?!

http://mihal.blog.sme.sk/c/10235/Mat...ilmesacne.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2755/Mate...VII-zaver.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2706/Mate...u-cast-VI.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2697/Mate...mu-cast-V.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2640/Mate...u-cast-IV.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1910/Mate...-cast-III.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1603/Mate...u-cast-II.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1389/Mate...mu-cast-I.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

kacena
ďakujem a ešte sa opýtam , materská sa počíta ako PN , teda 55% z vymeriavacieho základu ? Koľko je maximálna materská dovolenka ? Niekde som tu čítala že nie je stanovená.
Čiže keď budem mať VZ u nového zamestnávateľa 20.000,-Sk bude sa mi materská počítať 55% z 20.000,-Sk , teda 11.000,-Sk ?
No to je málo. Pre max. materské je treba mať mzdu 25911 = to jev max. VZ pre výpočet a z toho vychádza meterské cca 14000 podľa počtu dní v mesiaci. Výpočet je ako u PN 55%
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Stačí teda keď toto celé zrealizujem v mesiaci júl 2007 ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

kacena
ďakujem a ešte sa opýtam , materská sa počíta ako PN , teda 55% z vymeriavacieho základu ? Koľko je maximálna materská dovolenka ? Niekde som tu čítala že nie je stanovená.
Čiže keď budem mať VZ u nového zamestnávateľa 20.000,-Sk bude sa mi materská počítať 55% z 20.000,-Sk , teda 11.000,-Sk ?
Áno, ak budeš mať mzdu pri novom pracovnom pomere 20000,- materská bude 55% z 20000. Je pravda, že maximálna materská nie je stanovená, ale je stanovený maximálny VZ (25911). Takže pri uzatvorení nového pracovného pomeru popýtaj zamestnávateľa o hrubú mzdu napr. 25911 a materská potom bude 55% z tejto sumy = čo je asi 14000,-. Lepšie ako 11000,- nie?
Ak bude celé tehotenstvo bez problémov, nevypíše ťa pred MD na PN (pevne verím, že bude), tak ti to ukončenie a nový pracovný pomer stačí urobiť napr. aj 3 dni pred nástupom na MD. Rozhodujúce obdobie sa proste bude počítať od vzniku nového pracovného pomeru.
0 0
bmg bmg

bmg je offline (nepripojený) bmg

Manual
Pozri si príspevok 353 tam je tvoj problém vyriešený, len treba vziať do ruky kalendár a dať si svoje datumy.
Dobré ránko prajem...
Super, dakujem. Doplnil som (aj ked zatial iba hypoteticky, lebo tehotni este nie sme ).
Princip uz asi v podstate chapem, takze teraz by ma zaujimalo, (1) co moze tento scenar narusit? Moze to byt napr. neocakavana PN, OCR, ci nieco ine (ak neratam predcasny porod, ktory by mohol znamenat menej ako 270 dni v DNP)? (2) Ako sa zachovat v takych situaciach? Ma ist manzelka na OCR (platene z DNP - PN by jej asi nebola priznana, lebo nema 270 dni), ked je na rodicovskom a potrebuje ziskat 270 dni do DNP co najskor, alebo radsej nema ist?
Z toho, co som vycital mi vychadza, ze by to nemalo pri DNP vadit, ale este len sa do toho zabaram, tak si nie som isty. Cize by ten scenar nemal byt narusitelny, okrem toho predcasneho porodu. Tak?
Zelam nadherny zbytok dna i cely vikend.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jankasm
Áno, ak budeš mať mzdu pri novom pracovnom pomere 20000,- materská bude 55% z 20000. Je pravda, že maximálna materská nie je stanovená, ale je stanovený maximálny VZ (25911). Takže pri uzatvorení nového pracovného pomeru popýtaj zamestnávateľa o hrubú mzdu napr. 25911 a materská potom bude 55% z tejto sumy = čo je asi 14000,-. Lepšie ako 11000,- nie?
Ak bude celé tehotenstvo bez problémov, nevypíše ťa pred MD na PN (pevne verím, že bude), tak ti to ukončenie a nový pracovný pomer stačí urobiť napr. aj 3 dni pred nástupom na MD. Rozhodujúce obdobie sa proste bude počítať od vzniku nového pracovného pomeru.
Súhlasím s Jankou, a dodávam, že je dobré počkať na júl 2007, pretože od 1.7.2007 sa mení maximálny VZ aj na nemocenské poistenie, bude to okolo 28.000 Sk. Takže materské okolo 15.000 Sk.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

3. a 4. Pre zamestnávateľa to znamená povinnosť platiť odvody do SP a ZP ako za každého iného zamestnanca - však je to iba na pár dní. Počas MD zamestnávateľ ani zamestnanec žiadne odovody neplatia.[/quote]

Aké odvody platí zamestnávateľ za zamestnanca po materskej dovolenke, keď budem poberať rodičovský príspevok?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

bmg
Super, dakujem. Doplnil som (aj ked zatial iba hypoteticky, lebo tehotni este nie sme ).
Princip uz asi v podstate chapem, takze teraz by ma zaujimalo, (1) co moze tento scenar narusit? Moze to byt napr. neocakavana PN, OCR, ci nieco ine (ak neratam predcasny porod, ktory by mohol znamenat menej ako 270 dni v DNP)? (2) Ako sa zachovat v takych situaciach? Ma ist manzelka na OCR (platene z DNP - PN by jej asi nebola priznana, lebo nema 270 dni), ked je na rodicovskom a potrebuje ziskat 270 dni do DNP co najskor, alebo radsej nema ist?
Z toho, co som vycital mi vychadza, ze by to nemalo pri DNP vadit, ale este len sa do toho zabaram, tak si nie som isty. Cize by ten scenar nemal byt narusitelny, okrem toho predcasneho porodu. Tak?
Zelam nadherny zbytok dna i cely vikend.
Všetko je narušiteľné človek mieni Pán Boh mení..... Ale podstatu si pochopil a teraz si niečo aj prečítaj aby si sa do toho zaboril úplne.
Veľa dobrých rád je tu od p. Mihála:
http://www.porada.sk/f86-rady-z-porady-new.html
Pekný večer...
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

veronika13
3. a 4. Pre zamestnávateľa to znamená povinnosť platiť odvody do SP a ZP ako za každého iného zamestnanca - však je to iba na pár dní. Počas MD zamestnávateľ ani zamestnanec žiadne odovody neplatia.
Aké odvody platí zamestnávateľ za zamestnanca po materskej dovolenke, keď budem poberať rodičovský príspevok?[/quote]

Rovnako ako počas MD, žiadne.
Až kým nezačneš znovu pracovať. Keby si popri RD začala pracovať, tak odvody za teba platí zamestnávateľ rovnaké, ako za každého iného zamestnanca.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer,

troška študujem a chcem sa opýtať, ako sa vypočíta suma 25911? Teda ako k tejto sume dojdem?

ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tinika Pozri príspevok
Dobrý večer,

troška študujem a chcem sa opýtať, ako sa vypočíta suma 25911? Teda ako k tejto sume dojdem?

ďakujem
Nerozumiem otázke.
Suma 25911,- je momentálne maximálny VZ pre nemocenské poistenie. Je to najvyššia možná suma, z ktorej môžeš mesačne zaplatiť odvod na nemocenské poistenie. Aj keby si zarobila 50000,- odvod na NP bude len z 25911,-. Suma je stanovená zákonom.
Toto si chcela vedieť?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tomu ja chápem, ale som študovala zákon o sociálnom poistení a už som popletená. Chcela som v podstate najprv zistiť ako vypočítam VZ pre platenie odvodov. Viem že ak presiahnem príjem 91200,- som povinná platiť odvody. A čo ďalej? Z akej sumy? - to myslím z minimalnej mzdy. Ale otázka znie do akej výšky VZ platím odvody z minimálnej mzdy? Ako to vypočítam? A do akej sumy platím potom tie odvody %-tom? Ako to vypočítam?

A potom som sa dostala k tomu vymeriavaciemu základu 25911.
0 0
gabolv gabolv

gabolv je offline (nepripojený) gabolv

Ahojte poradcovia.
Mám podpisanu zmluvu o sprostredkovaní podľa §642 obchodného zákonníka. Mám postavenie podriadeného sprostredkovateľa poistenia v zmysle §5 zákona č. 340/2005 Z.z..
Chcem sa spytať či môžem tuto činnosť vykonávať aj ked budem na materskej dovolenke alebo ju musím nejako zrušiť alebo pozastaviť.
Mám ešte riadny pracovný pomer a materská mi bude vyplácaná na základe tohto prac. pomeru. Živnosť nemám žiadnu.
Ďakujem za odpovede
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
gabolv Pozri príspevok
Ahojte poradcovia.
Mám podpisanu zmluvu o sprostredkovaní podľa §642 obchodného zákonníka. Mám postavenie podriadeného sprostredkovateľa poistenia v zmysle §5 zákona č. 340/2005 Z.z..
Chcem sa spytať či môžem tuto činnosť vykonávať aj ked budem na materskej dovolenke alebo ju musím nejako zrušiť alebo pozastaviť.
Mám ešte riadny pracovný pomer a materská mi bude vyplácaná na základe tohto prac. pomeru. Živnosť nemám žiadnu.
Ďakujem za odpovede
Áno, ak bude materské vyplácané z NP zamestnanca, pretože platí nižšie uvedený § 30, písmeno b) zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení

§ 30
Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca


Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

a) splnil podmienky ustanovené na vznik nároku na nemocenskú dávku počas trvania nemocenského poistenia alebo po jeho zániku počas trvania nároku na výplatu nemocenskej dávky alebo v ochrannej lehote a
b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 až 6 za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodov uvedených v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Váš názor, čo sa týka výpočtu materskej. Zamestnankyňa mala rozhodujúce obdobie pre určenie vymeriavacieho základu od 1.2.07-18.2.07 z toho 14.2.07-18.2.07 PN, vo výške 12.017,-, včera jej prišla materská vo výške 4.751,-, čo je na deň 475,-. Mysleli sme, že sa jej bude materská rátať 25911/28*55% a že bude na deň 508,-. Je to tak, že sociálna poisťovňa ráta materskú 25911/30(kalendárnych dní)*55%, stále aj keď napr. ten mesiac má 28 alebo 31 dní? Alebo majú maximálny denný 475,-? Ďakujem.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Váš názor, čo sa týka výpočtu materskej. Zamestnankyňa mala rozhodujúce obdobie pre určenie vymeriavacieho základu od 1.2.07-18.2.07 z toho 14.2.07-18.2.07 PN, vo výške 12.017,-, včera jej prišla materská vo výške 4.751,-, čo je na deň 475,-. Mysleli sme, že sa jej bude materská rátať 25911/28*55% a že bude na deň 508,-. Je to tak, že sociálna poisťovňa ráta materskú 25911/30(kalendárnych dní)*55%, stále aj keď napr. ten mesiac má 28 alebo 31 dní? Alebo majú maximálny denný 475,-? Ďakujem.
Maximálny denný VZ sa počíta v každom mesiaci podľa počtu dní. Takže ich výpočtu nerozumiem, podľa mňa nie je správny.
25911/28*13 (počet odpracovaných dní) = 12030,- mi vychádza maximálny VZ za jej odpracované dni. Dostala mzdu 12017,- z čoho išli aj odvody, keďže to nebolo viac akomaximum, a DVZ z 12017,- by mal byť: 12017/13*55% = 508, 4115.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ahojte poraďáci. Prosím o schválenie alebo o opravu môjho postupu.
Zamestnaná som od 1.1.2006 do 30.6.2007 (od 1.7.2007 sa vracia do práce kámoška, ktorú momentálne zastupujem). Predtým MD. Predpokladaný nástup na MD je 13.7.2007. DNP si platím od 2.10.2006, zatiaľ z minima.
A teraz môj postup:
DNP – od 2.10.2006 do 30.6.2007 z minima, 272 dní. Aby som dosiahla maximum, tak od 10.7.2007 sa znovu prihlásim na DNP z maxima, zaplatím za 3 dni. DNP bude pokračovať aj počas MD a RD, platiť však nemusím. Materská bude maximálna.
Zamestnanie – myslela som, že budem v ochrannej lehote a materské mi bude počítané zo zamestnania. Po prečítaní niektorých príspevkov, že nebola uznaná ochranná lehota pretože počas nej vzniklo nové nemocenské poistenie (DNP), sa chcem radšej poistiť a postupovať nasledovne: od 1.7.2007 sa zamestnám u známeho s maximálnym VZ, od 2.7.2007 si zoberiem neplatené voľno až do 11.7.2007 a 12.7.2007 sa vrátim do práce. (Alebo myslíte, že by stačilo ukončiť neplatené voľno 12.7.2007? Nebude tam zase nejaký problém s ochrannou lehotou?)
Od 13.7.2007 nástup na MD, materská vo výške maximum zo zamestnania + maximum z DNP. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Čo s tým jedným dňom, kedy sa mi prekrýva aj zamestnanie aj DNP (12.7.2007)? Viem, že nemôžem z obidvoch zaplatiť z maxima. Takže zaplatila by som len zo zamestnania a z DNP by som vlastne zaplatila len do 11.7.2007, t.j. za 2 dni. Neovplyvní mi to, že som za ten jeden deň nič nezaplatila výpočet výšky materskej z DNP? Ak áno, tak ako?
Ešte jedna otázočka, ak nastúpim počas RD na OČR alebo na PN, budem mať nárok na výplatu z DNP?
Vopred všetkým ďakujem za Vaše pripomienky. <o:p></o:p>
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Janka sú tu lepší odborníci na tieto problémy určite sa vyjadria...
Myslím že je to dobre, počty dní poistenia máš dodržané.
Ja by som nastúpil do zamestnania 12.7.07. Čo sa týka prekrývania platby z max. VZ zo zamestnania a z DNP dňa 12.7.07, myslím že by nemal byť problém pretože podľa §138 ods.16 štvrtá veta, prednostne sa bere platba zo zamestnania do ktorého sa aj tak prihlásiš skôr ako do DNP a kde už budeš platiť z max. VZ, takže až by si aj zaplatila v DNP, tak to bude v SP ako preplatok, ktorý ti vrátia.
Ak už budeš na RD, máš nárok na PN aj OČR z DNP. Počas trvania MD nie je na tieto dávky nárok.
Prajem všetko dobré a aby všetko dobre dopadlo.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jankasm Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Prosím o schválenie alebo o opravu môjho postupu.
Zamestnaná som od 1.1.2006 do 30.6.2007 (od 1.7.2007 sa vracia do práce kámoška, ktorú momentálne zastupujem). Predtým MD. Predpokladaný nástup na MD je 13.7.2007. DNP si platím od 2.10.2006, zatiaľ z minima.
A teraz môj postup:
DNP – od 2.10.2006 do 30.6.2007 z minima, 272 dní. Aby som dosiahla maximum, tak od 10.7.2007 sa znovu prihlásim na DNP z maxima, zaplatím za 3 dni. DNP bude pokračovať aj počas MD a RD, platiť však nemusím. Materská bude maximálna.
Zamestnanie – myslela som, že budem v ochrannej lehote a materské mi bude počítané zo zamestnania. Po prečítaní niektorých príspevkov, že nebola uznaná ochranná lehota pretože počas nej vzniklo nové nemocenské poistenie (DNP), sa chcem radšej poistiť a postupovať nasledovne: od 1.7.2007 sa zamestnám u známeho s maximálnym VZ, od 2.7.2007 si zoberiem neplatené voľno až do 11.7.2007 a 12.7.2007 sa vrátim do práce. (Alebo myslíte, že by stačilo ukončiť neplatené voľno 12.7.2007? Nebude tam zase nejaký problém s ochrannou lehotou?)
Od 13.7.2007 nástup na MD, materská vo výške maximum zo zamestnania + maximum z DNP. fficeffice" />Čo s tým jedným dňom, kedy sa mi prekrýva aj zamestnanie aj DNP (12.7.2007)? Viem, že nemôžem z obidvoch zaplatiť z maxima. Takže zaplatila by som len zo zamestnania a z DNP by som vlastne zaplatila len do 11.7.2007, t.j. za 2 dni. Neovplyvní mi to, že som za ten jeden deň nič nezaplatila výpočet výšky materskej z DNP? Ak áno, tak ako?
Ešte jedna otázočka, ak nastúpim počas RD na OČR alebo na PN, budem mať nárok na výplatu z DNP?
Vopred všetkým ďakujem za Vaše pripomienky. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com[IMG]http://www.porada.sk/ /><o:p></o:p>
<FONT face=[/IMG]<font size=" /><o:p></o:p>
Tento postup nie veľmi odporúčam, pretože je tam prekrývanie dní, ktoré SP využije okamžite na zníženie materského. Pri kombinácii zamestnanie+DNP 12.7.2007 by sa ti započítaval do DNP aj ten jeden deň, za ktorý by si síce DNP neplatila, ale maximum by sa vypočítalo z 2 dní, za ktoré by si zaplatila z maxima, ale aj jeden deň, ktorý by bol bez platby, číže vyzeralo by to takto: 1672 Sk (platba za 2 dni) / 3 dni (obdobie DNP)=557,3334 Sk, z toho 55% je 306,53 Sk (nic moc). Taktiež hazardovať s priznaním materského z ochrannej lehoty neodporúčam, pretože viem, že SP pri vzniku nemocenského poistenia v ochrannej lehote uznáva dávku iba z aktuálneho NP-je to síce protiprávne, ale skôr ako po súdnom konaní a vyhratom spore peniaze nedostaneš (P.S. pripravujem takýto súdny spor s SP, takže som v obraze).
Takže odporúčam: ukončiť pracovný pomer 28.6.2007 a od 29.6.2007 sa prihlásiť na DNP z maxima, číže ešte stále 25.911 Sk. DNP potom trvá aj v júli. Zamestnať sa od 1.7.2007 u "známeho" z maxima 28.124 Sk (pozor na prepočet pracovných a kalendárnych dní) a byť tam zamestnaná až do odchodu na MD. V tomto prípade bude RO z DNP 29.-30.6.2007 a zo zamestnania 1.7.-12.7.2007, obe nemocenské poistenia trvajú, ale z DNP nezaplatíš nič v júli 2007.
</U>
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

ajobs Pozri príspevok
Tento postup nie veľmi odporúčam, pretože je tam prekrývanie dní, ktoré SP využije okamžite na zníženie materského. Pri kombinácii zamestnanie+DNP 12.7.2007 by sa ti započítaval do DNP aj ten jeden deň, za ktorý by si síce DNP neplatila, ale maximum by sa vypočítalo z 2 dní, za ktoré by si zaplatila z maxima, ale aj jeden deň, ktorý by bol bez platby, číže vyzeralo by to takto: 1672 Sk (platba za 2 dni) / 3 dni (obdobie DNP)=557,3334 Sk, z toho 55% je 306,53 Sk (nic moc). Taktiež hazardovať s priznaním materského z ochrannej lehoty neodporúčam, pretože viem, že SP pri vzniku nemocenského poistenia v ochrannej lehote uznáva dávku iba z aktuálneho NP-je to síce protiprávne, ale skôr ako po súdnom konaní a vyhratom spore peniaze nedostaneš (P.S. pripravujem takýto súdny spor s SP, takže som v obraze).
Takže odporúčam: ukončiť pracovný pomer 28.6.2007 a od 29.6.2007 sa prihlásiť na DNP z maxima, číže ešte stále 25.911 Sk. DNP potom trvá aj v júli. Zamestnať sa od 1.7.2007 u "známeho" z maxima 28.124 Sk (pozor na prepočet pracovných a kalendárnych dní) a byť tam zamestnaná až do odchodu na MD. V tomto prípade bude RO z DNP 29.-30.6.2007 a zo zamestnania 1.7.-12.7.2007, obe nemocenské poistenia trvajú, ale z DNP nezaplatíš nič v júli 2007.
</U>
Ďakujem. Takže ak by som použila svoj postup, tak výška materskej by bola zo zamestnania maximum cca. 15000, plus z DNP podľa tvojho výpočtu cca. 9000, spolu 24000, čo by tiež nebolo až tak málo. Rozmýšľam, že keby som zaplatila DNP z maxima za viac dní, napr. za 10 dní a 11 deň by sa bral vlastne už ako neplatený, tak by ten DVZ z DNP vyšiel 28142/31*10 = 9078 (VZ z DNP za tých 11 dní). Výška materskej z DNP by potom bola za jeden deň nejakých 454,-. Uvažujem správne?
Neviem totiž, či budem môcť ukončiť PP už v júni. Záleží od okolností. Teraz pozerám, že 30.6. je vlastne už sobota, mohla by som sa prihlásiť na DNP od soboty a zaplatiť vlastne len za sobotu?
Ešte otázočka, ako si to myslel, že v júni nezaplatím na DNP ani korunu? Myslel si preto, že zaplatím za všetky dni maximu zo zamestnania? Ale tam som si chcela zobrať neplatené voľno, pretože odvody si budem hradiť sama, čo by za tých 12 dni nebolo veľmi málo. Takže potom by som skôr použila pôvodný postup.
Len mi prosím napíš, či by to bolo OK. Maximum zo zamestnania 15000 + z DNP cca. 13000 by mi úplne stačilo.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

jankasm Pozri príspevok
Maximálny denný VZ sa počíta v každom mesiaci podľa počtu dní. Takže ich výpočtu nerozumiem, podľa mňa nie je správny.
25911/28*13 (počet odpracovaných dní) = 12030,- mi vychádza maximálny VZ za jej odpracované dni. Dostala mzdu 12017,- z čoho išli aj odvody, keďže to nebolo viac akomaximum, a DVZ z 12017,- by mal byť: 12017/13*55% = 508, 4115.
Dobrý deň, myslíte, že je dobré ísť na sociálnu poisťovňu a spýtať sa, prečo je to tak? Nemá niekto skúsenosti s prepočtami dávok vyplatených zo sociálnej poisťovne? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať