Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Dáša_
buchač
Dáša_
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-t...s.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.
áno presne, chýba nám disciplína. A odvaha vyžadovať ju.
buchač
Dáša_
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-t...s.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.
Ona chýba jednotlivcom aj z iných národov. Pozerala som si tal. tlač, všade rovnaké. Systém, však sa nič nedeje.
Dáška...odvaha vyžadovať ? Tá by sa aj našla...lenže u koho ?
Kto by mal odvahu vyžadovať disciplínu v tých osadách ?...dobre, nie iba v osadách, ale aj inde.
V osadách zrušili na neurčitú dobu výjazd terénnych pracovníkov....Ravasz teraz prečo nie je múdry ?
Kto by mal vyžadovať tú disciplínu ? Policajti, vojaci...kuwa, keby bolo vyhlásené stanné právo, tak ani to by určitým jedincom nepomohlo.

Disciplína v ázijských štátoch sa vyvíjala po nie po pár rokoch, po pár desiatkach rokoch...tam ide o stáročia. Je síce pravda, že tá disciplína bola sprvoti vyžadovaná tvrdou rukou pána...ale výsledky sú teraz viditeľné.

korela...znova ti zopakujem ?
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.
Lepšie by sa to dalo napísať aj takto:
U nás na to serie pár jedincov, v Taliansku na to neserie pár jedincov... ale v podstate - je to to isté
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88
Máme v rodine prváčku.

Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.
jar, jaro je tu! A nepríde ti to neetické?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
Máme v rodine prváčku.

Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.
A čo my s tým teraz máme urobiť? Máme tiež chodiť na etiku?

Teba tuším už ten coronavirus dostal.
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft
jar88
Máme v rodine prváčku.

Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.
A čo my s tým teraz máme urobiť? Máme tiež chodiť na etiku?

Teba tuším už ten coronavirus dostal.
Tá etika by sa vám zišla Nerobili by ste si z chudáčika srandu.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Z ostatných - nie, ale pre neho sa urobí výnimka.

Zabudol som dodať - ešte aj pre ten "tŕň v päte" sa výnimka urobí.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

rozhodol som sa postaviť chliev pre ošípnú, keď mne môže celé leto smrdieť spálenina z grilovačky, tak tá sviňa si na ten smrad tiež musí zvyknúť. Susedovci si zase budú musieť zvyknúť na bio vôňu ošípanej
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

https://www.porada.sk/t321322-korona...ml#post3139654

Zostáva mi rozum stáť!
Sused si v piatok cez e-shop objednal zariadenie do kuchyne, dovoz do predajne v blízkosti a osobné vyzdvihnutie.
Včera večer dostal SMS z e-shopu, aby si otvoril stránku e-shopu u svojho nákupu.
A tam vysvetlili - vzhľadom, že prevádzky budú zatvorené, tovar sa z ich skladu nevyskladní a neprevezie do predajne, jeho nákup je vedený ako prednostný na doručenie. Zároveň mu napísali, že nebudú ani realizovať doručenie kuriérom na inú adresu až do odvolania mimoriadneho stavu.
A ten "hore" sa chce teperiť k zákazníkovi a ešte peniaze preberať. Pritom sám nevie, či zákazník už nemá príznaky, alebo on sám nie je nakazený.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino...ja nemusim stavat len oprasimale susedovcov hentakych nemam...ale ohnisko sa veru chystam....ale to dalakoó...nikomu čmudit s smrdzet nebudem
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Palino...ja nemusim stavat len oprasimale susedovcov hentakych nemam...ale ohnisko sa veru chystam....ale to dalakoó...nikomu čmudit s smrdzet nebudem
dá sa prežiť, aj jedno aj druhé, ale niekedy sú hákliví ako kožka na citlivom mieste
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

podľa hustoty premávky som si dnes pripadal ako v KĽDR
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mňa veľmi rozčúlilo itesco, ešte 9.3. som vytvorila objednávku, termín dodania bol na sobotu 14.3. Zmenili v piatok pravidlá, pôvodne dohodnutá platba kartou už cez systém neprešla, nové objednávky iba online, tak systém zrušil všetky objednávky, ktoré toto nemali. Že ich to veľmi mrzí, a že zľava na najbližší nákup 10€, to sa však nedá, už nemajú žiadne voľné termíny. Takže nemám doma veľa potrebných potravín, varím z mrazničky, raňajky bez jogurtu, ešteže múku na chlieb mám, ale syn nám zajtra všetko donesie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nič mi neoznámili doteraz, čakala som nervózna vyše 3 hodín, s pripraveným rúškom, aj rukavicami.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Nič mi neoznámili doteraz, čakala som nervózna vyše 3 hodín, s pripraveným rúškom, aj rukavicami.
...a to nemôžeš ísť do obchodu sama ? Nedá sa, nie je poblíž nejaký sklep, alebo iné - povedzme zdravotné problémy ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Je viac dôvodov, prečo zatiaľ nepôjdem do obchodu. Ale to nie je podstatné, len som sa na niečo spoliehala a zlyhalo to, to ma nahnevalo, že neoznámili ani mailom, ani sms. Majú právo na zmenu pravidiel, samozrejme, ale mali dať aj možnosť prispôsobiť sa im, nie objednávku zrušiť. Takéto véééééééľmi nemám rada.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ta fasa...
https://kultura.sme.sk/c/22359878/je...j-divakov.html
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pred piatimi dňami na Grécko-Tureckých hraniciach

https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

https://www.reformy.cz/recka-vlada-v...ojenskem-veku/
Naposledy upravil bettylou : 16.03.20 at 20:36
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač

korela...znova ti zopakujem ?
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.

"Až 120-tisíc ľudí prechádzalo ulicami hlavného mesta v pozdvihnutej nálade. V dave sa tlačili jeden na druhého, mnohí sa zdravili bozkami alebo sa delili o jedlo.

Z pohľadu zdravotníkov porušovali azda všetky odporúčania, ktoré majú zamedziť alebo aspoň spomaliť šírenie nákazy vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19.

Na jednom z najväčších futbalových štadiónov v Madride sa zase v rovnakom čase tlačilo viac ako šesťdesiattisíc fanúšikov.
https://svet.sme.sk/c/22359757/covid...s.html?ref=trz

Južanská mentalita...serú na všetko, len nie na zábavu.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mentalita sem mentalita tam, keby mal vírus dymovú alebo pachovú stopu, tak by sme si niektorí možno aj cvrkli.
Pamätám keď bola u nás slintačka a krívačka tak (ja o tom viem len z počutia lebo som nemohol prísť domov v októbri sme boli zo školy všetci doma, potom sme mali školské prázdniny na Vianoce a jarné takže som sa flákal ako sedemnásťročný cez Vianoce všade inde len nie doma.) Vraj vtedy do dediny behom dňa na všetkých vstupoch pribudli prejazdové vane s roztokom, pred maštaľami a vstupmi do družstiev boli tak isto a každý kto choval prasa musel mať za brankou domu nádobu s roztokom do ktorej musel vstúpiť. To bolo kvikotu hromadné zabíjačky mesiac pred vianocami Vraj to obmedzenie z večera do rána bolo brutálne a vtedajšia bezpečnosť sa nesrala s nikým. Je pravda že vtedy ich ľudia poslúchali na slovo.
Dnes prídem do obchodu, tovaru sa chytá kdekto, dostanem peniaze ktoré mal kde kto a rúška ma má zachrániť, po predajni chodí kde kto
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať