Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, tu by som trochu upresnil, že Dáša MôŽE, ale aj nemusí mať v tomto prípade pravdu.
Keďže ja nerád často chodím po obchodoch, tak tiež kupujem nárazovo, teda 3 kartóny mlieka, po kartóne múky, taktiež cukor som nikdy nebral ináč ako kartón /je to skladnejšie, lepšie sa to nesie/.
Mäso kupujem po 3-4 vrecká raz za mesiac, ale vždy sa nahromadí v mraziaku /lebo keď idem na jogurty, tak prihodím aj čosi čo momentálne vidím./.
Ale dojčenskú vodu?
Od "Lujzinej chalupy" som viezol zo Šurian 60l dojčenskej vody po 2ll balenej v kufri. Deťom dávame balenú, my pijeme prevarenú. Pri studni človek nikdy nevie a môže sa to zmeniť zo dňa na deň /spadnutý "piskor" v studni...
Dúfam, že to niekto nepovažuje za chválenie, lebo nie je čím. Akurát som to písal z vlastnej skúsenosti, ktorá je najdrahšia, najpresnejšia a hlavne neprenosná.
Tých 60 ks vydrží 2 malým deťom max. na mesiac, možno mesiac a pol , mimo polievok, čaju, a ostatného /to ide zo studne/.
Naposledy upravil Nandrolon : 14.03.20 at 09:57
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

My chodime raz za tyden nakupit...ked bol chlap v de..chodila som raz za dva tydne...neznasam nakupovat....cukor ani muku nekupujem...iba ak dochadza v doze
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Včera o tom hovorila na TA3 psychiatrička, vôbec to nie je panika, ale zodpovednosť voči rodine. Samozrejme odtiaľ potiaľ, zásoby by mali byť aspoň na 2 až 3 týždne. No a keďže sa varí len doma, tak je to o dosť viac nákupov, ako keď sa deti stravovali v škole a rodičia v práci. Navyše, nákupy pre seniorov.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Lujza, ja rovnako, raz za dva týždne veľký nákup, nenávidím nakupovanie. Dnes mi itesco doručí môj dvojtýždňový nákup, nie je tam ani cukor, ani maslo, ani mlieko. Múka 3kg, ale ja pečiem doma chlieb už pár rokov. Jogurty na 10 dní, inak po troške z toho, čo potrebujeme.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza.j
My chodime raz za tyden nakupit...ked bol chlap v de..chodila som raz za dva tydne...neznasam nakupovat....cukor ani muku nekupujem...iba ak dochadza v doze
Osobne neznášam nakupovanie. Okrem ČR, kde nakúpim podľa SVOJHO zoznamu a sám, max. s dcérou /syn je ešte na to malý/. Ženu čakám na parkovisku a niekedy pri tom pospomínam všetkých svätých :-))))))))))), prípadne pri väčšom nákupe idem domov a potom po ňu prídem :-)))))))))) Ale to nepíšem o terajšom stave, teraz po obchodoch moc nechodíme.
Kvaka - "jogurty na 10 dní" - u nás cca 46-60 ks. 2dospelí + 2deti.
Naposledy upravil Nandrolon : 14.03.20 at 10:32
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tesco donáška vyžaduje výlučne platbu kartou, druhá má možnosť aj v hotovosti.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Duves v druhej téme spomínal, nechcelo sa mi vtedy odpovedať, možno si prečíta, počas vojenčiny v juž. Čechách bol iba na syroch z neďalekej mliekárne. Dnes by sa to dalo vnímať ako lokálnu potravinu.
Veď aj na SK to bolo podobné. Vždy som však mala rada české mliečne výrobky, keď išiel alebo prichádzal niekto z Prahy, dali sme si priniesť aspoň jeden kartón Lučiny. Tu dlho nebola. Niekedy aj jogurty, podľa roč. obdobia.
A ešte rada spomínam na 60.roky, v každom obchode mali syr podobný dnešnej Lučine zn. Buko (CH). Taká malá gustiózna kocka v staniole s tmavomodrým obalom. Lepší ako veterník.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Nandrolon
Dáša_ Pozri príspevok
počkať a bolis te v zahraniči? lebo mne tuším nič neprišlo
Posielali celoplošne.

Čo sa týka zahraničia, tak častokrát sa ráno zobudím a zistím, že v noci som bol v Poľsk a v ČR. Hlavne, keď je zlé počasie a mobil si vyberá sieť s najlepším signálom.

:-)))))))))))))))))))
Navrhujem, aby boli už konečne všetci očipovaní aspoň sa nebude pátrať kade sa flákajú, a ak niekto bude porušovať tak mu hneď vypíšu pokutu ako napr na myto. Keď si ľudia nevážia slobodu, tak sa disciplína dosiahne aj inak.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
Dáša_ Pozri príspevok
počkať a bolis te v zahraniči? lebo mne tuším nič neprišlo
Posielali celoplošne.

Čo sa týka zahraničia, tak častokrát sa ráno zobudím a zistím, že v noci som bol v Poľsk a v ČR. Hlavne, keď je zlé počasie a mobil si vyberá sieť s najlepším signálom.

:-)))))))))))))))))))
Navrhujem, aby boli už konečne všetci očipovaní aspoň sa nebude pátrať kade sa flákajú, a ak niekto bude porušovať tak mu hneď vypíšu pokutu ako napr na myto. Keď si ľudia nevážia slobodu, tak sa disciplína dosiahne aj inak.
Vieš aký "kardinálny problém" riešia výrobcovia mobilných zariadení, aby mali lepší signál "GPS" /satelitnej navigácie/ ako konkurencia?
Vieš, ako jednoducho je z pohľadu užívateľa ten signál zarušiť?
Samozrejme, že drvivá väčšina nemá tie znalosti, nakoľko by sa kombinovali GPS+GLONASS+BEIDOU+GALILEO+QZSS+SBAS+ XY neznámych, do toho GSM, WIFI... a baterky vám budeme nosiť s Bettylou na vozíku. :-))))))))))))))
Naposledy upravil Nandrolon : 14.03.20 at 11:51 Dôvod: oprava automatickej korekcie.Podliak je 3,14.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Toto som napísal pred viac ako týždňom..
buchač
korela
Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.
Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami... Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...[/QUOTE]



Takže ?

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.

----------------------------

misoft
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.
Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Toto som napísal pred viac ako týždňom..
buchač
korela
Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.
Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami... Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...


Takže ?

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.

----------------------------

misoft
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.
Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.[/QUOTE]
.................................................. .................................................. .........
Keď už citujem, tak citujem správne, alebo opravím.
Nikdy by som nenapísala v Blave.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tesco rozvoz..dovoz za mesiac...ak mam dobre info
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja jogurty ciste biele 1kg...vynimocne som vcera 4ks...pre nas dost strategicke....na ranajky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.
Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
Šak to je jasné.... lenže to vysvetli tým klikačom a zdieľačom, ktorí to čítajú, potom

a berú obchody útokom.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
buchač
misoft
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.
Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
Šak to je jasné.... lenže to vysvetli tým klikačom a zdieľačom, ktorí to čítajú, potom

a berú obchody útokom.....
misoft
buchač
misoft
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.
Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
Šak to je jasné.... lenže to vysvetli tým klikačom a zdieľačom, ktorí to čítajú, potom

a berú obchody útokom.....
Až tak dávno to nebolo.
------------------------------
Na osm hodin také platilo stanné právo v Praze v noci 23./24. srpna 1968.[5] Institut stanného práva byl v Česku definitivně zrušen zákonem č. 178/1990 Sb., kterým byla vypuštěna příslušná část (§ 307–314) trestního řádu (zákona č. 141/1961 Sb.), podle které mj. muselo být celé řízení skončeno nejpozději do 72 hodin od té doby, kdy byl obžalovaný postaven před soud, proti rozsudku nebylo odvolání přípustné a trest smrti měl být vykonán od tří do dvanácti hodin po jeho vyhlášení.
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

v okolí Mníchova, neviem, či v celom Nemecku od pondelka 5 týždnov doma
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte k tým simkam, čo boli v Taliansku. Tu je mapka simiek, čo boli v Taliansku a kde sa teraz vyskytuju na slovensku. Teda kede su tie hlavne ohniská https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

12:19 Ľudia v domácej karanténe v Maďarsku musia vyvesiť červenú tabuľu s upozornením o karanténe na vchodové dvere svojho obydlia, ...
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...pomalil-zivot/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pozerám zprávy..raz tu, raz tam...
Jedna z prvých info bola (aj s kamerovým šotom), že v Blave urobili poliši včera večer kontrolu barov a podobne.
Tie mali povolené byť otvorené do 20:00...kontrola bola vykonaná po 21:00.
Výsledok ? No čuduj sa svete...zo 11 prevádzok otvorených.
Pri vstupe polišov do jednej z nich bolo na zázname zreteľne počuť otázku barmanky/čašníčky..." Stalo sa niečo ?"
Dokonca v jednej z nich vraj o povinnosti ani len nevedeli....

Otázka znie, že koľko takýchto barov a či krčiem bolo včera a či je dnes otvorených na celom Slovensku.

Je tam možné udeliť pokutu...ja by som poopravil na spôsob dopravných priestupkov...okamžité vyrúbenie pokuty a to bez diskusií.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nielen tam. Aj v Žiline.
http://<i>https://spravy.pravda.sk/d...lil-zivot/</i>
15:01 Jedenásť pohostinských prevádzok v Žiline nerešpektovalo počas noci z 13. na 14. marca prísne opatrenia, ktoré vydal Ústredný krízový štáb a Úrad verejné zdravotníctva v rámci prevencie proti šíreniu koronavírusu. Hovorca mesta Vladimír Miškovčík pripomenul, že nerešpektovanie vydaných nariadení je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva ukladá pokutu až do výšky 20-tisíc eur.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať