Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
presne, korela....boris zala...to si trafila
Prečo mu len dali priestor?
a čo je poslanie novín ??
alebo aj ty si myslíš, že je to propagandistický plátok riadený šéérešom a esetom ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Nandrolon
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
neber ho vážne, prečo by to robili - ??

ceny sú v ramci eu rovnaké.... či voláš do šace, či do milána
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis
presne, korela....boris zala...to si trafila
Ja ten článok nemám, viem si prečítať len ten začiatok a tak neviem o čom vlastne je a čo to má spoločné s tým na čo vlastne reagujete.
Slovensko sa vychýlilo z osi civilizačnej normality
Boris Zala

To minútové roztieranie Threemy, tento obsedantný fanatizmus nahnal hlasy avanturistom a demagógom.

Autor je filozof, publicista, politik
Na to, čo sa dnes deje na povolebnom Slovensku, sa dá pozerať tak s plačom, ako aj so smiechom. Nedám sa však zlákať ani tragédiou, ani satirou. Skúsim sa na to pozrieť vecne, aj keď drobným iróniám či občasnej slze sa nevyhnem. A, samozrejme, budú to len čriepky, lebo to samo, čo sa pred našimi očami deje, je neposkladaná mozaika. A prvý postreh je ten, že sa do nejakého zmysluplného obrazu ani nikdy neposkladá.

Zmeska toho najreakčnejšieho, čo si vie európsky priestor vôbec predstaviť: fundamentalistickí katolíci bojujúci proti elementárnym hodnotám osvietenstva, ruka v ruke so skúsenými harcovníkmi slovenského mafiánstva, napojenými na európsku semifašistickú stranícku rodinu, s populistami a demagógmi kalibru, aký Slovensko vo svojej histórii nepoznalo; a to až tak, že ich musí krotiť ortodoxný knižný neoliberál (a aj ten nie ako odchovanec aspoň toho moderného amerického, ale nasledovateľ toho reakčného rakúskeho medzivojnového neoliberalizmu). A napokon diletantizmus, nekvalifikovanosť takých rozmerov, s akými som sa od Novembra´89 nestretol.
[ TIP: Odoberajte nové články v rubrike Voľby 2020 e-mailom. ]

Zostavovateľ vlády Matovič sa hneď s úsvitom novej pozície vytasil s „nápadmi“. (Inak vôbec sa nedivím, celé spektrum honosnej novinárskej obce sugeruje svojím slovníkom slovenskému občanovi predstavu, že politika je o „nápadoch“ a „bavení sa“. Tento slovník bol jednoznačnou predzvesťou, že slovenská politika sa posunie od štátnických riešení k znôžke primitívnych nápadov.)

Ten prvý zaznel hneď, nápad voľného hlasovania v „etických otázkach“, s geniálnym odôvodnením nastupujúceho premiéra: „Veď sme parlamentná demokracia“! Lenže, milý pán dezignovaný, parlamentná demokracia znamená, že výkonná moc pochádza z parlamentu, a nie to, aby sa parlament stal poza chrbát vlády výkonnou mocou (čo navyše hrozí neuveriteľným legislatívnym chaosom).

Ústavná väčšina je to najhoršie lákadlo každej politickej moci, ale dezignovaný po nej túži natoľko, že svoju nastupujúcu vládu hneď od začiatku vystaví tieňu mafiánstva. Tieňu, ktorého sa nezbaví, lebo ak je jedna fotka s echtovným podsvetím, bude ich viac; a navyše viac ako storočná tradícia hovorí, ak ste sa tam raz zošmykli cesta naspäť nie je…

Z tohto uhľa pohľadu je jasné, prečo je pre krstného otca prioritou SIS. Ústavná väčšina vždy láka k zneužitiu a takých pokusov, verte mi, bude veľa: teraz sa dobre počúvajú akoby-rozvážne slová o použití ústavnej väčšiny v boji proti korupcii a posilnení spravodlivosti. Lenže prídu krízové situácie a ústavná väčšina bude poruke na rôzne avantúry a obchody. A Slovensko nemá poistku ani v senáte či v silnom práve veta prezidentky. Varujem. (Tak ako som varoval v roku 2012 v Smere, keď bolo pokušenie vytvoriť ústavnú väčšinu, ale Fico sa rozumne pridal k názoru, že je vždy lepšie prijímať ústavné zákony po dohode s opozíciou, čo zaručuje ich širšiu spoločenskú legitimitu a trvalosť.)

Všimnime si ďalej, čo bolo predmetom koaličných rozhovorov: nie reformný balík pre školstvo a zdravotníctvo, nie nová dynamika ekonomiky a rast miezd a kvality životného prostredia. Nie, ale „schvaľovanie“ investícii nad jeden milión eur útvarom Hodnota za peniaze: do neba volajúci kiks, tento útvar tak môže odporúčať, schvaľuje minister alebo vláda! A potom nejaký 10 miliónový balík pre investigatívnu žurnalistiku (ktorý, správne, seriózne média hneď odmietli).

To je obraz lídrov novej koalície. Znôška „nápadov“, ktoré sú okrajovými ba nepodstatnými tak z národohospodárskeho, ako aj sociálneho pohľadu. A potom dezignovaný vtiahne celú garnitúru tvoriacej sa vlády do ekonomickej diskusie o 25-tisícoch nájomných bytov, narýchlo zvolá poradu expertov, z ktorej napokon predkladateľ frivolne uzavrie, ale však je jedno či ich bude tisíc alebo viac, o zem sa hádzať nebudem (veď načo, budem predsedom parlamentu a mám pod kontrolou SIS).

Vôbec netvrdím, že Slovensko je jedinou európskou krajinou, ktorá sa vychýlila z osi civilizačnej normality. Talianom sa to nedávno prihodilo tiež: koalícia komedianta Beppe Grilla (s veľmi podobným štýlom politiky ako Matovič) s ultrapravičiarom Mateom Salvinim (partner Borisa Kollára) na čas „vychýlila“ Taliansko tiež. Lenže náš dezignovaný nemá ani múdrosť Beppe Grilla, ktorý seba posunul do úzadia a za predsedu vlády navrhol uznávaného odborníka Guisepe Conteho. Ten sa šikovne zbavil reakčného Salviniho a novou koalíciou so stredoľavými demokratmi vrátil Taliansko na normálnu civilizačnú os.

Civilizačná os nie je vychyľovanie vlády doprava či doľava, ale štruktúra demokratickej moci, ktorá zabraňuje chaosu, avantúram, nevypočítateľným experimentom, a teda „nápadom“ a „baveniu sa“, na ktoré slovenskí novinári redukovali celé umenie a zodpovednosť politiky.

Slovensko sa vyklonilo z normálnej civilizačnej osi. S touto tendenciou som inak rátal, bol som však presvedčený, že PS/Spolu a čiastočne aj Za ľudí budú gravitačnou silou, ktorá udrží krajinu v „normáli“. Nestalo sa tak. Prečo? To je otázka, na ktorú treba hľadať odpoveď.

Viem, že za nasledujúce slová zožnem tvrdú kritiku, ale diskusiu treba spustiť aj o tých, ktorí sú nepochybne najväčší kritici, ale sami kritiku málo znesú a pramálo berú do úvahy. Naša obec novinárska. Presne v tej miere, do akej bolo pravdivé, že Fico svojou protimigrantskou rétorikou v minulých voľbách nahnal hlasy kotlebovcom, presne v tomto zmysle možno tvrdiť, že obsedantné a hysterické roztieranie kočneriády priam v podobe reality šou, to minútové roztieranie Threemy a bezprecedentné zhadzovanie každého, kto len s Kočnerom zdieľal ten istý dýchací priestor (samozrejme, s výnimkou tých z „demokratickej opozície“, ako médiá označovali také isté kreatúry, aké boli predmetom neúprosnej kritiky, pokiaľ patrili k vládnej koalícii).

Tak tento obsedantný fanatizmus nahnal hlasy avanturistom a demagógom a potopil PS/Spolu aj Za ľudí. Lebo potom svojím tónom, horúčkovitosťou a zúfaleckým škandalizovaním a prihlúplym presvedčením, že to poškodí iba Smeru, zatlačil do úzadia všetky triezve, racionálne a uskutočniteľné riešenia. A vytiahol do popredia demagogické výkriky protikorupčného hrdinu (čo sa nebojí chodiť od Bonaparte po Nice), a ktorý všetkým sľúbil basu – veď bojujeme za právny štát a tak rozhodovať kto do basy patrí a kto nie, bude predsa víťaz! Metaforické prerieknutie nebohého Paľa Pašku, vyhraj voľby a môžeš všetko, sa mení na krutú realitu.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač
Nandrolon
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
neber ho vážne, prečo by to robila väčšina ??
ceny sú v ramci eu úplne rovnaké.... či voláš do šace, či do milána
....ááááá bingo ! Postupuješ do ďalšieho kola.

...a to som príspevok o kartách ešte skrátil.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
Technicky sa dá všetko, realita a hlavne slovenská prax je iná. Ostatné štáty nebudú robiť Matovičovi sekretárky.
Áno, je takých ľudí s SK simkami plno. Ale všetci do jedného v tomto KONKRÉTNOM prípade /Covidu/ sú hlupáci. Lebo ak viem, že je za to sankcia a chcem klamať a mám aktívny smartfón vo vrecku /lebo Matovičov supernápad napadne každého s IQ nad 80/ tak som jednoznačne hlupák.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nedá sa nesúhlasiť )))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis

Zostavovateľ vlády Matovič sa hneď s úsvitom novej pozície vytasil s „nápadmi“. (Inak vôbec sa nedivím, celé spektrum honosnej novinárskej obce sugeruje svojím slovníkom slovenskému občanovi predstavu, že politika je o „nápadoch“ a „bavení sa“. Tento slovník bol jednoznačnou predzvesťou, že slovenská politika sa posunie od štátnických riešení k znôžke primitívnych nápadov.)

...vyhraj voľby a môžeš všetko, sa mení na krutú realitu.
Nápady Matovič má...ale také pozabučkové. Ešte aj teraz kritizuje Pelleho a jeho činy ohľadom COVIDU. Sulík je ďaľší exot. Kollár aspoň drží lep a šúcha nohami.

Uvidíme, ej uvidíme ... povedal slepý hluchému.
Uvidíme, že ako sa nová vláda popasuje s COVIDOM, ten len tak ľahko nepôjde sám od seba pá, počká si na mudrlantov.
...a že to vládni nováčikovia budú mať ešte horšie, tak to nevravím.
Lebo ak si jeden prečíta články o Erdoganovi, o otvorení hraníc, o počte migrantov...a koľko z nich je nakazených, tak to je otázne.
2 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ospravedlňujem sa, ak to podla niekoho spamujem ale toto je posledné - reakcia na buchača...ale vy aj tak viac veríte kotlte ako jemu a len mu cia preplatila firmu...
a ešte poznámočka k alipašovi...ten transporter, ktorým strhávali grécky hraničný plot mu z 3/4 preplatila eú....teda aj ty...:

štát neanalyzuje a nepredpovedá vývoj epidémie koronavírusu. „Celá naša krajina je nekonečným morom nekompetentnosti, dezorientovanosti a šarlatánstva v situácii, keď vypukla pandémia,“ myslí si Mistrík.

„O nejakej objektívnej metodike ani chýru, ani slychu, ale zato tlačových konferencií, televíznych či iných verejných debát, kvantá nekompetentných vyjadrení, vzájomného osočovania a to všetko v podaní našich politikov, tak z odchádzajúcej, ako aj prichádzajúcej vlády.“

Mistrík tvrdí, že by sme mali vytvoriť matematické modely, ktoré by rýchlosť šírenia nákazy vedeli predpovedať. On sám s kolegom jeden taký využil, no aby bol presný, treba naň aj presné dáta.


„Tieto modely umožňujú simulovať rôzne scenáre ďalšieho vývoja vrátanie spätnej väzby z prijatých opatrení,“ napísal Mistrík v piatok v statuse na Facebooku. Denníku N svoje rozhorčenie bližšie vysvetľuje.

„Na Slovensku, ktoré čelí najväčšej kríze od svojho vzniku, dosiaľ zrejme nikomu nenapadlo čo i len trošku analyticky myslieť, aspoň trošku podriadiť konanie vedeckým metodikám a do rozhodovania zakomponovať relevantné počítačové simulácie,“ píše Mistrík.

Začnime matematickým modelom, ktorý ste použili: ak by ste ho mali opísať laikovi, z akých dát vychádza? Aj zo skúseností z iných krajín, čo sa z neho môžeme dozvedieť?

Matematický model je, zjednodušene povedané, vzorec, do ktorého keď dosadíme zistené počty nakazených a zakomponujeme čas, tak nám z neho vyjde viacero dôležitých vecí. Napríklad rýchlosť šírenia nákazy.

Základná otázka – ako veľmi nás zasiahne nákaza koronavírusom? S akými scenármi pracujete a je možné povedať, koľko ľudí u nás môže byť nakazených?

Chcem podotknúť, že nie som ani virológ, ani epidemiológ, len sa celý život zaoberám analýzou biochemických dát a počítačovými simuláciami. Bolo pre mňa a mojich kolegov preto pomerne jednoduché takýto model prevziať z literatúry a spojazdniť ho. Nemáme však relevantné dáta, aby sme mohli vyvodzovať akékoľvek závery. Veľmi by ma zaujímalo, kto a či vôbec niekto týmito dátami disponuje. Silne pochybujem, že niekto u nás tieto mimoriadne dôležité simulácie robí.

Dá sa dnes povedať, ako veľmi sa môže vírus na Slovensku šíriť? Viete povedať, aký rozdiel by bol, keby všetci teraz zostali doma, keby aspoň polovica ľudí poslúchala nariadenia a keď to bude väčšina spoločnosti ignorovať?

Z publikovaných modelov koronavírusu vyplýva, že je to rýchlo sa šíriaci vírus. Aby sme sa vedeli účinne brániť jeho rozširovaniu, nie je dôležité len zabrániť kontaktu medzi ľuďmi, ale v raných štádiách nekompromisne dohľadať reťaz ďalšieho šírenia cez infikovaných jedincov, čo sa u nás zrejme veľmi nedialo. Rovnako dôležitý poznatok je, že treba okamžite prijať opatrenia na minimalizáciu kontaktov, čo našťastie urobili župani. V tomto smere patrí pochvala bratislavskému županovi, ktorý zrejme ako prvý intuitívne vycítil, že treba konať. No z literatúry vyplýva, že je dôležité poznať aj populačnú topológiu vrátane zakomponovania poznatkov, ako preskakuje vírus z jednej lokality na druhú. V tomto smere je dôležité pochopiť, že len malá časť sa šíri medzinárodne. Kľúčové je pochopenie prenosu na podstatne menšej škále.

Čo si vy osobne myslíte o názore riaditeľa Virologického ústavu v berlínskej nemocnici Charité prof. dr. Christiana Drostena, že nákaza môže infikovať až 60 – 70 percent obyvateľov?

To závisí od toho, ako a aké opatrenia na bránenie prenosu infekcie sa zavedú.

Hovoríte, že modely môžu byť uveriteľné a využiteľné v momente, keď budeme poznať reálny počet infikovaných. Je to vôbec reálne na Slovensku – a je to reálne inde?

Veľmi zjednodušene, čím presnejšie a podrobnejšie dáta, tým lepší odhad situácie a lepšie predpovede. U nás poriadne nevedieme ani štatistiky prevalencie (počet nových + starých prípadov, pozn. red.) jednotlivých onkologických ochorení, úplne v protiklade so zahraničím. A teraz v pandémii chceme podrobné dáta o epidemiologickej situácii… Rozflákali sme miliardy na pochybné IT projekty, spálili miliardy na eurofondoch a dnes tu improvizujeme.

Aké vážne podľa vás je, že netestujeme potenciálne nakazených v takom masívnom rozsahu ako napríklad Južná Kórea?

Bez poriadnych dát by som sa riadil len pocitológiou, čo ako vedec určite nebudem robiť. Asi nikto netuší, aký je u nás momentálny stav.

Ste pripravený ponúknuť svoje modely vláde a pomôcť pri rozhodovaní? Myslíte si, že by niekto mohol mať záujem?

Samozrejme. Volal mi Igor Matovič, ale my dvaja aj s ľuďmi, ktorí by vedeli pomôcť, sme bezradní, pokiaľ nemáme vstupné dáta a kvalitné informácie. Netrúfam si povedať, či ich vôbec niekto v tejto krajine má.
Prečítajte si
Podnikateľ v IT Šicko rozbieha systém pomoci pre nemocnice aj domovy dôchodcov

Čo by ste na doterajších opatreniach vlády ocenili a kde vidíte najväčší problém?

Priznám sa, že informácie mám len z médií, a preto môj pohľad môže byť skreslený. No javí sa mi, že naša vláda koná čisto na základe pocitov a plány vytvára za behu programu. Ďalej, politici by sa mali zdržať nekompetentných vyjadrení a na tlačových konferenciách sa nehanbiť nechať za seba rozprávať odborníkov, ako to napríklad robí Angela Merkelová, ktorá nepredstiera, že je virologička alebo dátová analytička.

Hovoríte o nekompetentných vyjadreniach a osočovaní politikov, tak z odchádzajúcej, ako aj prichádzajúcej vlády. Podľa toho, ako poznáte politikov nastupujúcej vlády, zmení sa prístup politikov po ich nástupe?

Teraz nie je čas na ukazovanie prstom, no aj Igorovi Matovičovi som priamo povedal, že niektorí ľudia v okolí tvoriacej sa vlády nie sú celkom v obraze.

Igor Matovič váš status zdieľal. Kontaktoval vás, chcel od vás spoluprácu v nejakom tíme?

Áno, dnes ráno mi volal a dohodli sme sa, že mu pomôžem. Treba mu uznať, že chápe, čo sa deje, čo je dôležité, a naozaj sa veľmi snaží veci riešiť. Aj ma povzbudil, aby som prizval ľudí, ktorí vedia pomôcť. Podotýkam, že nesiaham po žiadnych funkciách, teraz treba hlavne spojiť sily a pomôcť, ako sa len dá.

Ako sa dá merať úspešnosť doterajších opatrení na Slovensku?

Opäť, na to treba dáta a ja si ich nemám odkiaľ stiahnuť. Štve ma, ako tento štát totálne zanedbáva snahu pochopiť, čo sa deje a bude diať. Vždy som tak nejak predpokladal, že štát má zoznam odborníkov, ktorých bude môcť v krízových situáciách osloviť. Na vlastnom príklade uvediem, že hoci som kedysi pôsobil vo vedeckej rade ministerstva zdravotníctva, okrem Igora Matoviča ma v tejto veci dodnes nikto neoslovil. Uvádzam to len ako príklad na pochopenie chodu nášho štátu. Ono to ide ešte tak ďaleko, že aj môj bývalý kolega z vedeckej rady Paľo Čekan sám ponúkal pomoc s kontaktmi na zahraničie, no nikoho to nezaujímalo. Áno, takto primitívne je nadizajnovaný náš štát.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

rozdiel :

v prahe sú iba dvaja košičania

))))))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nosatý Mistrík zase vstáva z mŕtvych?
:-))))) aká náhoda!
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

spomente si zajtra o takomto čase
18:40

Potvrdili ďalšie dva prípady na koronavírus, na Slovensku ich je tak už 32
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aj podľa názorných fotiek správania obyvateľstva je zrejmé, že teoretický problém treba zadať umelej inteligencii a praktický armáde v uliciach.
(A taktiež som čakala, kedy sa vynorí Mistrík, možný to budúci premiér novej vlády.)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
spomente si zajtra o takomto čase
18:40

Potvrdili ďalšie dva prípady na koronavírus, na Slovensku ich je tak už 32
Niekde odznelo, že Praha mala včera presne taký počet prípadov ako Taliansko pred 18 dňami. A kde je Taliansko za ten krátky čas dnes.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
Nie som taký dosranec ako ty. Kľudne nech to tu príde aj zajtra.
Ja dúfam, že čím skôr.
Dnes v reštike na obede paráda. Boli sme tam štyria. Takýto stav mi plne vyhovuje.
PS: do práce chodím. nesedím priposratý doma na nočníku ako ty.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
ospravedlňujem sa, ak to podla niekoho spamujem ale toto je posledné - reakcia na buchača...ale vy aj tak viac veríte kotlte ako jemu a len mu cia preplatila firmu...
-----------------------------
Základná otázka – ako veľmi nás zasiahne nákaza koronavírusom? S akými scenármi pracujete a je možné povedať, koľko ľudí u nás môže byť nakazených?

Chcem podotknúť, že nie som ani virológ, ani epidemiológ, len sa celý život zaoberám analýzou biochemických dát a počítačovými simuláciami. Bolo pre mňa a mojich kolegov preto pomerne jednoduché takýto model prevziať z literatúry a spojazdniť ho. Nemáme však relevantné dáta, aby sme mohli vyvodzovať akékoľvek závery. Veľmi by ma zaujímalo, kto a či vôbec niekto týmito dátami disponuje. Silne pochybujem, že niekto u nás tieto mimoriadne dôležité simulácie robí.
Na mňa sa vyondi...ja dávam názor VŠEOBECNE...a je mi úplne u prdele, že kto je precedom. Ako som včera spomenul, teraz by politici mali spojiť sily a spoločne riešiť situáciu. Mudrovať vie každý...mi si to môžeme dovoliť, od nás a našich názorov nezávisí osud iných.

Mistrík a jeho názory jeden vezme a druhý nie.
Tie simulácie ? Že sa u nás nerobia ? NO A ČO ???
Predsa sa robia inde a inak, teda na oveľa vyššej úrovni a s inými údajmi.

Vyššie, v reakci na Tweety som dal viacero smajlíkov...ja sa nevysmievam ale jej...ja sa smejem z Nového Času.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
bjuty smis
a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
Nie som taký dosranec ako ty. Kľudne nech to tu príde aj zajtra.
Ja dúfam, že čím skôr.
Dnes v reštike na obede paráda. Boli sme tam štyria. Takýto stav mi plne vyhovuje.
PS: do práce chodím. nesedím priposratý doma na nočníku ako ty.
Bez urážky...Ty si už niečo pil ???
Podľa spôsobu písania a štylizácie by som povedal, že ani nie...ale podľa obsahu by sa dalo povedať, že si zrúbaný alebo nie si normálny.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Sranda. opatrenia ako hrom na každom kroku, ale západné kolónie KIA, VW, Mobis atď. nie a nie zavrieť. Našich otrokov musia z fabrík až vynášať nohami napred. Veď spokojnosť nemeckého akcionára je prvoradá. Čo tam po slovenských otrokoch. :-)))
Píšem iba z mobilu, nechce sa mi zapínať PC.
Pil som o 17:00 kávu /to robím párkrát do roka/ som asi viac nabudený ako treba - mal som čosi na pláne, ale dnes to padlo, hádam zajtra...
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať