Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE="BXLmiami"]
Jarka 1
BXL, ale súkromní lekári nemajú zamestnávateľa. Tak ak niekde v dedinskom rozhlase vyhlásia, že bez testu nechodiť, tak je to len iniciatíva samotnej ambulancie. Ak potrebuje napr. dôchodca nad 65 rokov ísť k lekárovi možno až v priebehu tohto týždňa, tak neviem, či to obstojí. Veď možno ani netušil, že bude potrebovať k lekárovi. Chudák ak by to vedel, tak asi by sa dal radšej otestovať. Nevie, či to nie je protiprávne, ak by lekár odmietol vyšetrenie bez testu.
co má spoločné obvodak so zrusenim vyšetrenia? Ved nan nemoze ani vystaviť vymenny listok. Ide o zmluvne neštátne zariadenie (s.r.o), zrusila ho sestricka, ze maju prikaz, len som sa zabudla spýtať od koho. Samozrejme, som za to, aby sa lekari chránili, ak by som mala co len jeden priznak ochorenia tak nan urcite nepojdem. Ale toto je zda sa o niečom inom. Mam 65+, plosneho testovania sa ani v druhom kole nezucasnim.
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Práve som premiíííera počula v rádiu. Blava má idnicienciu či ako sa to 0,3, tak nevidí dôvod, prečo by mala mať druhé kolo testovania. Rovnako by sa mohlo ísť od okresu k okresu, prípadne od obci k obce.

Krízový štáb zasadá až po obede, ale už zase dopredu tliachal. Večer môže byť ešte všetko inak. Sorry, ale furt musím trvať na tom, že je to sebestredný truľo.
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R
- ja som ho nevidela, nepočula už od začiatku septembra ...
Celá europa ho videla a aj počula "one time... next time". Odvtedy nechá hovoriť iných. Ale opatrenia sú jeho dielo.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marjankaj
BXLmiami
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
Rúškom, umytými, dezinfikovanými rukami, a držať si od neho odstup, aby si sa od neho nenakazil, nezblbol. To doporučuje každému pred jeho blbosťou a aj koronou.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

no idem sa radšej prejsť do mesta, potešilo ma, že je po daždi - budem mať peknú pleť ... .. tu zase sa sledujú ešte aj tlačovky .
a potom budem sledovať stanice AXN, resp KRIMI
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

nene, to nebola tlačovka ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Jarka 1
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Lekári sami podporujú tento chaos. Mali žiadať presné inštrukcie od vlády, keď spúšťali testovanie národa. Boli tam výnimky? Boli.
Teraz budú mať lekári voľnú ruku, ako pristúpiť k pacientom.
Ja by som to nazvala otvorene aj dobrou zákernosťou a vyvolávaním zbytočným vášní. Jedno z koho strany.
3 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Máš pravdu, ale ja ešte počkám, až keď bude koniec kvapôčkam.

Neviem, už bola tá TB, kde vysvetli, že mu ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R
.. tu zase sa sledujú ešte aj tlačovky .
a potom budem sledovať stanice AXN, resp KRIMI
A čo máme sledovať? Parlament nezasadá, tak zákon nemá kto schváliť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pred mesiacom pri vstupe do našej polikliniky postavili pultík s dezinfekciou na ruky, pacient musel mať rúško. Mal ho aj lekár so sestrou. Nič im nebránilo merať aj teplotu. Tú nemerali.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Môžeme byť radi, že v obchodoch nám neúčtujú aj dezinfekciu. Alebo pokles tržby za obmedzenie počtu nakupujúcich. Prečo by mal obchod na to doplácať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj
Môžeme byť radi, že v obchodoch nám neúčtujú aj dezinfekciu. Alebo pokles tržby za obmedzenie počtu nakupujúcich. Prečo by mal obchod na to doplácať.
Tú dezinfekciu a ostatné protiepidemické opatrenia si započítali do cien tovarov už aj počas prvej vlny.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak som teraz čítala na webovej stránke obce, tam už nie je tak, ako bolo ráno rozhlasom vyhlásené, že do ambulancie iba s negatívnym testom. Chudáci občania starkí, čo iba počúvajú rozhlas. Asi to opätovne vyhlásia.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Jarka 1
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Podľa mňa, platí vyššia právna norma, a nie čo vydá ambulancia, poliklinika, nemocnica.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Tomáš Taraba - poslanec NR SR

Kamarát z Čiech mi telefonoval a pýta sa ma:

Ten pán čo rozprával pred kamerami o Druhom slovenskom národnom povstaní to je veliteľ armády?

- Nie, on nie je vojak, hovorím mu.

Aha, myslel som si, že to je buď veliteľ armády alebo minister obrany, odpovedá mi.

- Nie, minister obrany u nás nosí obleky, to nie je ani minister obrany.

Ty vole a kto to bol?

- To je náš minister práce, sociálnych vecí a rodiny.

A prečo sa u Vás oblieka minister čo má na starosti dôchodcov a mamičky na materskej, do českých vojenských maskáčov?
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Lekar neošetri pacienta bez certifikatu.
Cize sa k nemu nedostane ani ten,co ma vynimku a kekar mu ma dat potvrdenie o tej vynimke.
Slovensko rovna sa absurdistan
Naposledy upravil kopretinka : 02.11.20 at 12:36
Screenshot_20201102-121634.png  
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
Jarka 1
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Takže to nariadiš ty, keďže si sama sebe pánom? Aj tak to niektorí súkromníci chápu. Načo sú nám vlastne volení zástupcovia.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
BXLmiami
Jarka 1
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Podľa mňa, platí vyššia právna norma, a nie čo vydá ambulancia, poliklinika, nemocnica.
:-))) Sú to zamestnanci a musia robiť čo prikáže šef.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronikasad
kopretinka
Nemôžu pýtať testy,šak sú výnimky.....ako má výnimka dokazovať,že má povolený vstup ?
test nahradza len potvrdenie obvodaka, ktore je prilohou vyhlasky UVZ
Nezoberie ťa bez testu alebo nedvíhajú telefóny.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

marjankaj
BXLmiami
Jarka 1
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Takže to nariadiš ty, keďže si sama sebe pánom? Aj tak to niektorí súkromníci chápu. Načo sú nám vlastne volení zástupcovia.
Pozri,nemusím riskovať nakazenie ked nechcem./Teraz nehovorím o sebe/.Je to na rozhodnutí pracoviska či sa Ti to páči alebo nie.S neodkladným problémom je to o inom,tam sú povinní ťa vziať.Ale neodkladný problém je len ohrozenie života.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať