Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

veronikasad
korela
misoft
veronikasad
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
No keď ho chytil práve picmoch nemocnice, čo chytil, a vie to možno celé profi Slovensko, tak sa im nečudujem. Ale i tak sa im nečudujem, chránia seba, zároveň aj pacientov, lebo keby odišla polka lekárov z polikliník al. nemocníc na PN, vtipné by to určite nebolo.
Doteraz najlepšia pomoc pre všetkých je dobrovoľná izolácia, u koho sa to len dá.
Trochu vlastnej disciplíny a nemuseli byť možno ani lockdowny. Ani nariadenia vlády a úprava ústavy. Sami si to robíme.
Korela, som za disciplínu, aj bez lockdawnu. Len keď budú všetci pacienti odkladať plánované vyšetrenia, dopadne to tak ako varovali lekári zo žilinskej nemocnice - pacienti prídu do nemocnice neskoro a už im žial nevedia pomôcť. Ak by som mala čo len minimálne príznaky Covid, do ambulancie by som nešla. A modrý papierik z plošného testovania skutočne považujem za zdrap papiera bez akejkolvek výpovednej hodnoty, pokial sa netestuje tesne pred vyšetrením ...
Viem veľmi dobre, o čom hovoríš.
Čo urobili Číňania po prepuknutí v prvom rade? Začali vytvárať pobyty pre chorých v izolácii, vždy aj u nás sa historicky infekčné dg liečili oddelene. Dnes pri covide nie. Aj to je príčinou, že ľudia nechodia zo strachu na operácie a zanedbávajú až riskujú zdravie aj svoje životy.
Vtedy by boli testy prospešné a zúčastňovali by sa na nich možno všetci ozaj dobrovoľne, a najmä tí, ktorí to potrebujú súrne a nezostávali by doma iba pre samotnú izoláciu.
Personál v nemocniciach v oblekoch chráni seba, ostatní pacienti v jednom priestore, netreba rozoberať. Do nemocníc chodia aj zdraví jedinci, necovidoví.
Čo s nimi?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Však lekári na zanedbanie zdrav. starostlivosti dlho a sústavne poukazujú.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zákonov milión, čo tak pripomenúť Hippokratovu prísahu?
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kukučka
Zákonov milión, čo tak pripomenúť Hippokratovu prísahu?
Už dávno nie je lekárstvo "poslanie", ale tvrdý biznis so všetkým, čo k tomu patrí.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Zaujímavý článok, ešte lepšia debata k nemu.)))
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...oniec-zaberie/

Citujem len jediný príspevok: Ivermektín susedke zachránil život. Už sme mysleli, že umrie. Lenže tu nejde o záchranu a liečenie, tu ide o udržiavanie strachu a umierania! A bohatnutie na nákupe TESTOV
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvaka
Zaujímavý článok, ešte lepšia debata k nemu.)))
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...oniec-zaberie/

Citujem len jediný príspevok: Ivermektín susedke zachránil život. Už sme mysleli, že umrie. Lenže tu nejde o záchranu a liečenie, tu ide o udržiavanie strachu a umierania! A bohatnutie na nákupe TESTOV
Už som to tu priložila
https://www.porada.sk/t313812-p831-c...ml#post3181390
Naposledy upravil Tweety : 26.01.21 at 13:30
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Majka, prepáč, neviem nájsť tvoj odkaz, tento článok vyšiel dnes. O ivermektíne vieme už dávno, dosť sa tu popísalo, mne šlo o iné.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mňa potešilo, že už máme termín očkovania pre moju mamu. Ešte tento týždeň. A nakoľko sa naše "vedenie" správa konzervatívne, tak šípim, že do konca budúceho mesiaca by mohla byť zaočkovaná 2x.
Tým konzervatívnym správaním myslím to, že časť očkovacej látky nechávajú ako rezervu pre preočkovanie. Za čo ich v niektorých médiach kritizujú

Ja viem, že tu je veľa odporcov, ale to mi radosť nepokazí. Skôr si hovorím fajn, možno sa skôr dostane aj na nás....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvaka
Majka, prepáč, neviem nájsť tvoj odkaz, tento článok vyšiel dnes. O ivermektíne vieme už dávno, dosť sa tu popísalo, mne šlo o iné.
To nevadí, príspevok je v tom linku druhý zhora. Akosi to tu šarapatí, nedá sa poriadne nič pridať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Počuli sme slovo Božie (Bukiho)...chvála za neho.

Buki by mal tíško sedieť v kúte, robiť nejaké jedálne a stravovacie lístky a nie meditovať.
Ono sa totiž ľahko mudruje, špekuluje, navádza, kritizuje od počítača tým, ktorí v živote nikdy nikoho neliečili. Je rozdiel sedieť za monitorom a je iné byť priamo účastný na liečbe pacienta, niesť aj nejakú zodpovednosť.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Kvaka
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Počuli sme slovo Božie (Bukiho)...chvála za neho.

Buki by mal tíško sedieť v kúte, robiť nejaké jedálne a stravovacie lístky a nie meditovať.
Ono sa totiž ľahko mudruje, špekuluje, navádza, kritizuje od počítača tým, ktorí v živote nikdy nikoho neliečili. Je rozdiel sedieť za monitorom a je iné byť priamo účastný na liečbe pacienta, niesť aj nejakú zodpovednosť.
Až nato, že v podstate robí v tomto štáte ako jediný potrebnú osvetu.
Videla som to video, kde to bolo, o čom písala Kvaka. Treba si to pozrieť, lekárka odporúčala min. dávky liekov pre podporu imunity, to by ich mohli ľudia aj vynechať, nič by nestratili.
Úplne ju sfúkol, že na svoju funkciu je nekompetentná.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Svet bude liecit..tu sa bude sparat v nose a ockovat....
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tá odborníčka zaradila zinok medzi vitamíny, tiež som neverila, ako toto mohla povedať. Bukovský vždy prikladá články, z ktorých informácie čerpá a posúva, tie články sú z praxe, nemusí liečiť, ale dáva poznatky z výsledkov liečby u nás aj v zahraničí.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

V tom článku je aj nádej, že ministerstvo pracuje na povolení týchto liekov na liečbu covid19,
citujem:
Infektológ profesor Pavol Jarčuška tvrdí, že rezort, ako aj odborníci sa ním začali zaoberať až na základe žiadosti docenta Firmenta, ktorý skúmal účinok u pacientov s ťažším priebehom ochorenia. Podľa Jarčušku výsledky doterajších štúdií znejú sľubne. „U pacientov s miernym priebehom prispel k zníženiu výpadku čuchu a chuti aj k utlmeniu kašľa,“ vysvetľoval Jarčuška. Na Slovensku sme podľa neho oproti iným krajinám v nevýhode, pretože sme ivermektín nikdy ako liek pre ľudí nezaregistrovali.

Analytik Martin Vlachynský z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz kritizuje proces registrácie liekov. „Je to o absolútnej neschopnosti zjednodušiť pravidlá na skúšanie existujúcich liekov na nové indikácie v čase, keď denne zomiera sto ľudí. Mnohí z nich by takéto vykročenie ,mimo rámca‘ s radosťou podstúpili," hnevá sa Vlachynský.

Štátny ústav na kontrolu liečiv ozrejmil, že existujú dva oficiálne spôsoby, ako zaregistrovať liek. Prvou je štandardný registračný proces. O ten žiada farmaceutická spoločnosť európsku alebo konkrétnu národnú liekovú agentúru. „V súčasnosti Štátny ústav na kontrolu liečiv takúto žiadosť neeviduje," ozrejmila Magdaléna Jurkemíková, hovorkyňa ústavu. Druhou možnosťou je požiadať o mimoriadne povolenie na terapeutické použitie. To vydáva ministerstvo zdravotníctva. „Môže ísť o liek, ktorý nie je na Slovensku vôbec registrovaný, alebo o liek, ktorý je registrovaný pre iné ochorenia," dodala Jurkemíková.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Kvaka
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Počuli sme slovo Božie (Bukiho)...chvála za neho.

Buki by mal tíško sedieť v kúte, robiť nejaké jedálne a stravovacie lístky a nie meditovať.
Ono sa totiž ľahko mudruje, špekuluje, navádza, kritizuje od počítača tým, ktorí v živote nikdy nikoho neliečili. Je rozdiel sedieť za monitorom a je iné byť priamo účastný na liečbe pacienta, niesť aj nejakú zodpovednosť.
nezabúdaj, že on je v 1. línii
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a prečo ani jeden z tých expertov nepodal žiadosť o zaregistrovnie daného lieku? Prečo o tom iba rozprávajú? Keď sú presvečení o účinnosti. Prečo o tom iba rozprávajú do novín?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Prvá línia môže byť aj prevencia, tak to povedal a tak to aj vysvetlil. Treba mať dáta na prezeranie videí a nie iba tak od počítača kritizovať niečo, čo sme si ani nevypočuli. )).
Že tú jeho 1. líniu-prevenciu už niekto iný zneužil, je ľahké, kto chce psa biť, palicu si nájde. Ale úprimne? Určite sa mi lepšie dýcha a som kľudnejšia, keď mám nádej, že nejaké lieky na to ochorenie aj zaberajú.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dáša_
a prečo ani jeden z tých expertov nepodal žiadosť o zaregistrovnie daného lieku? Prečo o tom iba rozprávajú? Keď sú presvečení o účinnosti. Prečo o tom iba rozprávajú do novín?
Lebo registrácia dlho trvá, pracuje sa na udelení mimoriadneho povolenia MZ. Niektorí tí lekári, čo o tom píšu, ho už aj vyskúšali, aspoň ja som tak čítala.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať