Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

anet
buchač
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot
ja nemám v mobile - telefóne ani internet = telefon je na telefonovanie
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Bežne idem do záhrady na pár hodín a mobil so sebou neberiem. Jáj, no to je povyku, že na čo mám ten mobil, ak sa mi najbližší nevedia dovolať Vtedy odpovedám, že kedysi mobil nebol a prežili sme. Nebudem otrokom mobilu.
5 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Jarka 1
Bežne idem do záhrady na pár hodín a mobil so sebou neberiem. Jáj, no to je povyku, že na čo mám ten mobil, ak sa mi najbližší nevedia dovolať Vtedy odpovedám, že kedysi mobil nebol a prežili sme. Nebudem otrokom mobilu.
kedysi si mala 20 a nemala zdravotné problémy napríklad.....a tvoji blízky sa nemuseli o teba báť z tohoto alebo iného dôvodu....moja krstná má 85 a mobil má kvôli tomu,aby ju mohla rodina skontrolovať.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

anet
buchač
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot
Telkomunikačná spoločnosť mi ponúkla viazanosť na dva roky zvýšenú o 5 eur za neobmedzené hovory(to som mal aj doteraz) a vraj 4 giga internet tak som sa spýtal ako tie 4 giga využijem na nokii 311 odpoveď že nijak, tak mi tie giga neponúkajte, vraj to nejde lebo to je v balíku, tak som ich poslal niekam a prešiel k inému operátorovi o 15 lacnejšie. hodinu po prehlásení chceli podliezť s cenou. Pýtal som sa prečo to nešlo prv. Telefón je na telefonovanie
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Musim povedat, ze ta baba ide jak pila https://www.facebook.com/kristina.kovesova
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

kopretinka
Jarka 1
Bežne idem do záhrady na pár hodín a mobil so sebou neberiem. Jáj, no to je povyku, že na čo mám ten mobil, ak sa mi najbližší nevedia dovolať Vtedy odpovedám, že kedysi mobil nebol a prežili sme. Nebudem otrokom mobilu.
kedysi si mala 20 a nemala zdravotné problémy napríklad.....a tvoji blízky sa nemuseli o teba báť z tohoto alebo iného dôvodu....moja krstná má 85 a mobil má kvôli tomu,aby ju mohla rodina skontrolovať.....
Ak budem mať zdravotné problémy, alebo 85 na krku, tak potom budem mať mobil pri sebe a nebudem šantiť niekoľko hodín v záhrade.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
ty si myslíš,že my nemáme plné sklady vakcín a ďalšie milióny máme naobjednávané?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

kopretinka
pavol54
objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
ty si myslíš,že my nemáme plné sklady vakcín a ďalšie milióny máme naobjednávané?
myslím že áno, spojencovi treba platiť, zločinecká skupina sa zatvára
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

kopretinka
pavol54
objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
ty si myslíš,že my nemáme plné sklady vakcín a ďalšie milióny máme naobjednávané?

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...n=shp_rightbox

Ešte Novavax

https://www.trend.sk/spravy/mz-sr-va...zili-slovensko
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Pracuj z domu a jazdi pomalšie na diaľnici. Pomôž poraziť Putina na Ukrajine, vyzýva ľudí EÚ v novom energetickom pláne https://refresher.sk/113832-Pracuj-z...box=1650629898
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
Rast cien je najväčší za posledných 20 rokov, priznal to aj Putin. Mladí influenceri natáčajú poloprázdne regály v Rusku

Sankcie, aké nemajú v modernej dobe obdobu. Na Rusko ich uvalili západné krajiny po invázii na Ukrajinu. Cítia ich už aj bežní obyvatelia Ruska. Tí si nemôžu dovoliť kúpiť obľúbený telefón, kabelku, nábytok alebo sa najesť v známom fastfoode do takej miery, ako to bolo pred vojnou.
....
Youtuber už viac krát sa vydal na nákup do ruských potravín a porovnával ceny jednotlivých druhov pred vojnou a počas nej. „Väčšina potravín, ktoré si bežne kupujem pre seba, zdražela od 15 do 40 percent.

Prisámfakt...hentí novinári sú už načisto a dočista priyesexovaní.
Kuwa...u nás ani vojna nie je a všetko zdraželo.
možno si myslel tohto youtubera Nikiho Prosina, no niektoré potrviny tam zdraželi aj o 70+ až 100%, no ukazuje tam aj niečo iné, a to množstvo obchodov zatvorených.
To, že aj u nás "všetko" zdraželo je aj dôsledok vojny, preto by sa vyplakávači a fňukači nad rastom cien mali s touto otázkou obrátiť na Putlera aj jeho kliku čo sa rozhodla vyhladiť ukrajinu.

1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
Prisámfakt...hentí novinári sú už načisto a dočista priyesexovaní.
Kuwa...u nás ani vojna nie je a všetko zdraželo.
To, že aj u nás "všetko" zdraželo je aj dôsledok vojny, preto by sa vyplakávači a fňukači nad rastom cien mali s touto otázkou obrátiť na Putlera aj jeho kliku čo sa rozhodla vyhladiť ukrajinu.
[/QUOTE]

Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
3 3
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

anet
Pracuj z domu a jazdi pomalšie na diaľnici. Pomôž poraziť Putina na Ukrajine, vyzýva ľudí EÚ v novom energetickom pláne https://refresher.sk/113832-Pracuj-z...box=1650629898
Najrýchlejšie by porazila Ukrajina Rusko keby od neho prestala kupovať krvavé energie (plyn, ropa, jadrové palivo)
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač

Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
To že zdražovali niektoré komodity pred vojnou, ano covid to je všeobecne známe áno aj neistota na trhoch v dôsledku prípravy na vojnu napr. cena severoamerickej ropy Brendt (tú my nekupujeme ide o príklad) začala stúpať začiatkom januára po tom čo boli zverejnené spravodajské informácie o plánovanom útoku Ruska.
https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/m...a.asp?period=6
Ja sa nečudujem že v RF zatvárajú zahraničné obchody - je to dôsledok vojny, len to konštatujem realitu, čo natočil Nikita.
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
Ono záleží predsa aj od toho, že kto vyplakáva.
Skús dôvodiť mladej rodine, ktorá žije s deckami u rodičov, zarába minimálnu mzdu a na hypotéku môžu v podstate zabudnúť...a ak by ich rodičia nepodporovali, tak nevyžijú.

Väčšina krajín na svete ?
Ale my predsa žijeme v Európe...a sme skoro na jej konci.
https://www.trend.sk/ekonomika/malok...a-dvoch-statov
https://www.google.com/search?client...C5%88+v+europe
0 1
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
majkii
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
Ono záleží predsa aj od toho, že kto vyplakáva.
Skús dôvodiť mladej rodine, ktorá žije s deckami u rodičov, zarába minimálnu mzdu a na hypotéku môžu v podstate zabudnúť...a ak by ich rodičia nepodporovali, tak nevyžijú.

Väčšina krajín na svete ?
Ale my predsa žijeme v Európe...a sme skoro na jej konci.
https://www.trend.sk/ekonomika/malok...a-dvoch-statov
https://www.google.com/search?client...C5%88+v+europe
No ja si spomínam, v prvej polovici 90-tich rokov, hypotéky neboli, ani bonifikované pôžičky, komerčný úver boli úročený 15-20% , zábezpeku, zohnať dvoch ručiteľov bolo nemožné, jednoizbák stal 350 tisíc korún (len odstupné z družstevného), Ale v živote som nenatŕčal paprču a nefňukal ako je zle. Žili sme skromne v podnájme, chodil som celú dovolenku makať do rakúska, potom do talianska, neskôr som mal dve roboty
Že by sa mladí mali teraz horšie, tak to je blbosť

K tej životnej úrovni resp. miery šťastia obyvateľstva citujem z jedného článku
"Slovensko sa vo väčšine rebríčkov, ktoré vyhodnocujú životnú úroveň, mieru šťastia obyvateľov či kvalitu života, už dlhodobo umiestňuje v prvej tretine a dosahuje výborné výsledky. Napriek tomu sa o nás hovorí ako o chronických frflošoch."
https://george.sme.sk/c/tipy-na-stas...-prestat-zacat
Naposledy upravil majkii : 24.04.22 at 22:23
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Jarka 1
kopretinka
pavol54
objednali nech platia. sputnik sme platili len ten čo sme použili.
ty si myslíš,že my nemáme plné sklady vakcín a ďalšie milióny máme naobjednávané?

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...n=shp_rightbox

Ešte Novavax

https://www.trend.sk/spravy/mz-sr-va...zili-slovensko
aaale toto mne neukazuj,ja to viem,veď tie začiernené zmluvy boli dávno na nete a waxeri sa vysmievali,že hoax.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
No ja si spomínam, v prvej polovici 90-tich rokov, hypotéky neboli, ani bonifikované pôžičky, komerčný úver boli úročený 15-20% , zábezpeku, zohnať dvoch ručiteľov bolo nemožné, jednoizbák stal 350 tisíc korún (len odstupné z družstevného), Ale v živote som nenatŕčal paprču a nefňukal ako je zle. Žili sme skromne v podnájme, chodil som celú dovolenku makať do rakúska, potom do talianska, neskôr som mal dve roboty
Že by sa mladí mali teraz horšie, tak to je blbosť

K tej životnej úrovni resp. miery šťastia obyvateľstva citujem z jedného článku
"Slovensko sa vo väčšine rebríčkov, ktoré vyhodnocujú životnú úroveň, mieru šťastia obyvateľov či kvalitu života, už dlhodobo umiestňuje v prvej tretine a dosahuje výborné výsledky. Napriek tomu sa o nás hovorí ako o chronických frflošoch."
https://george.sme.sk/c/tipy-na-stas...-prestat-zacat
Neplač....
Ja si spomínam na doby pred 90tych rokov.
Boli mladomanželské pôžičky, boli štátne byty, a boli aj družstevné stabilizačné byty.
Auto som si vtedy kúpil na komplet pôžičku.
Makať cez dovolenku som nemusel, mal som slušný plat (manželka tiež).

Čítaj poriadne..nepísal som, že všetci mladí sa majú horšie...písal som, že mladé rodiny (ale aj to nie všetky) sú na tom bledo. No sú aj také mladé rodiny, ktoré žijú nadštandart.

Z článku zacitujem tiež :
Dobrou správou je, že aj napriek náročnému pandemickému obdobiu sú Slováci stále opatrní optimisti a viac ako polovica sa teší na budúcnosť. Najviac sa tešia mladí, vzdelaní a slobodní muži. Hlavným dôvodom je rodina, nasleduje bývanie a prekvapivo aj digitalizácia, vyplýva z exkluzívneho prieskumu Slovenskej sporiteľne. Za HLAVNÉ BENEFITY považujú zrýchlenie a zefektívnenie komunikácie a prístup k informáciám, menej byrokracie na úradoch či úsporu času a energie.

Dobre som sa pobavil nad tými benefitmi...fakt dobre.
...a že kto sa teší najvááác ? Mladí, vzdelaní a slobodní...
Akurát zabudli dopísať dôvod ich radosti...klapci sú doteraz na krku rodičom a žijú v hoteli MamaTata....

...a toto je už jaké psycho od Vašečku...doslova ujovina.

„Ak sa pozrieme na rok 1989 a dnes, je to doslova civilizačná zmena. Začínali sme na rovnakých úrovniach ako Ukrajina, pričom dnes sú Slovensko a Ukrajina dva svety.“
Michal Vašečka, sociológ
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať