Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

maryninka4
pavol54
anet
buchač
Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
Ja nemam problem chytit lopatu, zas taka makacka to nebude, docistit okolo plynu aby sme ho susedovi bagrom neprekopali, len sa nemozem dlhsie zdrzat, lebo uz musim byt inde. Nejako vyriesim Myslela som skor vseobecne, kazdy chlap mi len mava rukami, ze fuuu to treba robit.
voľakedy dávno 1976, sme boli prví na ulici, čo si nechali pripojiť plyn. vykopali sme jamu 60x60 po rúru. cez týždeň prišli pripojiť, že málo vykopané, tak sme to rozšírili na 1,2x1,2m zase prišli plynári, že málo vykopané, nakoniec jeden povedal mame že im stačí 60x60 ale aspoň 20 cm pod rúrou, no maďari

Maďar bol skôr "PROJEKTANT" čo ti kreslil výkres na výkop pre prípojku
vieš to je tak tá rúročka sa pripája nejak a na to potrebovali obopnúť rúru nejakým prípravkom, to že to boli madarski hovoriaci nič nemení na skutočnosti že nevysvetlili, ten výkres sa kreslil rukou "tuto vykopte"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zvýšený dopyt je až o 250 %, v súčasnej dobe máme nevybavených viac ako 250 kamiónov dreva na Rakúsky, český aj nemecký trh. Na Slovensku zatiaľ pomerne stíhame, drevo zavážame klientom do dvoch týždňov.
...
Navyše, lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.
https://ekonomika.pravda.sk/energeti...hp_9clanok_box

Ta fasa...iné krajiny zakážu na totál vývoz dreva do zahraničia, my tu vyrúbeme ešte aj kosodrevinu vo Vysokých Tatrách.
...a čo nevyrúbu lesáci, tak to dokatujú cigáni.

Zišiel by sa na túto tématiku nejaký vtipný obrážťok ...
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Nech sa páči.....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Nech sa páči.....
Ten medveď má aký súvis s vykurovacou sezónou a vývozom dreva do zahraničia ???

P.S.:
...a toto je fest slušná reakcia na tú hlúposť, čo si dal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lebo maco i

sú celoročne chránené a títo
https://www.wolf.sk/home
v tom majú pazúre - nechcú kalamitné ťažiť a spracovávať.

To IM treba "poďakovať" za to, že drevo hnije v lesoch, kôrovce sa nažerú, ale ľudia si drevo dovoliť nemôžu. A pred necelými dvoma rokmi
https://www.webnoviny.sk/nasvidiek/m...re-iniciativy/
Tak preto ten maco na začiatku.... aby si ho dal (Budaja) na bylinkách....
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
Zvýšený dopyt je až o 250 %, v súčasnej dobe máme nevybavených viac ako 250 kamiónov dreva na Rakúsky, český aj nemecký trh. Na Slovensku zatiaľ pomerne stíhame, drevo zavážame klientom do dvoch týždňov.
...
Navyše, lesníci znižujú ťažby, pretože sú konfrontovaní nezmyselnými ochranárskymi opatreniami a ani prechod štátnych pozemkov v národných parkoch pod správu ŠOP nepriniesol poriadok do vzťahu medzi lesníkmi a ochranármi.
https://ekonomika.pravda.sk/energeti...hp_9clanok_box

Ta fasa...iné krajiny zakážu na totál vývoz dreva do zahraničia, my tu vyrúbeme ešte aj kosodrevinu vo Vysokých Tatrách.
...a čo nevyrúbu lesáci, tak to dokatujú cigáni.

Zišiel by sa na túto tématiku nejaký vtipný obrážťok ...
obrážťok netreba...vtipný je tvoj koment...
lebo sám si zacitoval :

Na Slovensku zatiaľ pomerne stíhame, drevo zavážame klientom do dvoch týždňov
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Lebo maco i
Opýtam sa ešte raz.
ČO si nepochopil na článku ? Mám ti to vysvetliť tvojimi slovami alebo je to zbytočné, lebo máš doma príliš horúco ?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

pavol54
voľakedy dávno 1976, sme boli prví na ulici, čo si nechali pripojiť plyn. vykopali sme jamu 60x60 po rúru. cez týždeň prišli pripojiť, že málo vykopané, tak sme to rozšírili na 1,2x1,2m zase prišli plynári, že málo vykopané, nakoniec jeden povedal mame že im stačí 60x60 ale aspoň 20 cm pod rúrou, no maďari
Mam hotovo paradne sme to zvladli. Sikovny bagrista aj elektrikar, nikomu sme nic neprekopali
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Zišiel by sa na túto tématiku nejaký vtipný obrážťok ...
Aky obraztok, ber pilu treba mi stromy zrezat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Aky obraztok, ber pilu treba mi stromy zrezat
Dilino...šak som dal, že nesmiem makať.
Pred týždňom som sa pýtal jedného pilčíka, či mi nepríde porezať moju metrovicu.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Dilino...šak som dal, že nesmiem makať.
Pred týždňom som sa pýtal jedného pilčíka, či mi nepríde porezať moju metrovicu.
ved to pila maka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
buchač
Dilino...šak som dal, že nesmiem makať.
Pred týždňom som sa pýtal jedného pilčíka, či mi nepríde porezať moju metrovicu.
ved to pila maka.
Nenene...celé telo maká.
Vezmeš metrovicu z pristrešku, polož ju na kozu, vezmi pílku, prerež pár kusov...
Vezmeš odrezaný kus, položíš na klát, vezmeš sekeru a ebneš do dreva...
Pozbieraš porezané a posekané drevo, naložíš do fúrika a odvezieš na miesto určenia..
Poukladáš...
A tak pekne dokolečka dokola.
...a to nevravím, že som rezal aj obyčajnou rámovkou kvôli akej takej kondičke a aby som spálil cukor.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nový trend v Německu

https://www.facebook.com/watch?v=576418730816709
2 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

Nandrolon
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mari2x
Nandrolon
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
Hovoríš o životnosti?
Sme v roku 2022, takže odpoveď je iba jedna.
0 alebo 1.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mari2x
Nandrolon
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
A opýtam sa aj ja.
Si čistý demagóg a lacotinka.

Koľko stojí teraz ten 1 vrt, povedzme iba 30m??
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Nandrolon
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
......
Koľko stojí teraz ten 1 vrt, povedzme iba 30m??
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte, ide o to, či sa porovnávajú striktne náklady na bývanie alebo v tých nákladoch sa započítava aj zveľaďovanie domu alebo príslušenstva. Tak ako môj brat má v konečnom dôsledku "vyššie" náklady za rok, len v tom roku pristavil terásku, dva roky predtým hĺbil pivnicu a predtým prístrešok pre auto, inokedy kupoval elektrickú bránu, teraz chce robiť retenčku a vsak a potom tepelné čerpadlo k bazénu. To potom áno, potom sú náklady v dome vyššie. Ale sú to investície.
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne, ktoré v dome nemáš napr. poplatok za správu, odmenu domovníka či zástupcu vlastníkov, poplatky za prenájom miestnosti na schôdzu, poplatok za upratovanie, v dome neplatíš revízie bleskozvodu, plynovodu, elektrických rozvodov, požiarnych zariadení, neplatíš dozor výťahu, odborné a štátne skúšky zdvíhacích zariadení, paušál za výťahy, paušal za havarijnú službu, rôzne skryté poplatky správcovi (tu sa bavíme miestami aj o tisícoch eur) a to nehovorím, že v cene tepla "splácaš investície" centrálnemu dodávateľovi tepla, a o vykurovaní chodníkov ani nehovorím. V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, meračov tepla na vykurovacích telesách, nepotrebuješ riešiť hydronické vyregulovanie teplej vody a kúrenia a mnoho vecí ....
to že investuješ do opravy strechy, v bytových domoch to robíš tiež, len nie jednorázovo ale mesačne do fondu práv. My sme strechu robili pred 18-timi rokmi, stála cca 1 900 000 SK, zateplenie 13 mil SK, stúpacie rozvody vody, plynu a odpad. potrubia 600 tis EUR, balkóna 400 tis Eur, výťahy 600 tis. Eur . Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"
K tej studni, áno 1m vrtu je u vás na Kysuciach á60 Eur, ale napr. v iných lokalitách je to menej a netreba 30 m, postačí 6 - 8 m podľa geológie. Len tu si treba položiť otázku, koľko stoji prípojka na verejný vodovod, tipujem možno viac ako ten vrt
Naposledy upravil majkii : 25.07.22 at 22:06
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

majkii
Nandrolon
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
......
Koľko stojí teraz ten 1 vrt, povedzme iba 30m??
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte, ide o to, či sa porovnávajú striktne náklady na bývanie alebo v tých nákladoch sa započítava aj zveľaďovanie domu alebo príslušenstva. Tak ako môj brat má v konečnom dôsledku "vyššie" náklady za rok, len v tom roku pristavil terásku, dva roky predtým hĺbil pivnicu a predtým prístrešok pre auto, inokedy kupoval elektrickú bránu, teraz chce robiť retenčku a vsak a potom tepelné čerpadlo k bazénu. To potom áno, potom sú náklady v dome vyššie. Ale sú to investície.
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne, ktoré v dome nemáš napr. poplatok za správu, odmenu domovníka či zástupcu vlastníkov, poplatky za prenájom miestnosti na schôdzu, poplatok za upratovanie, v dome neplatíš revízie bleskozvodu, plynovodu, elektrických rozvodov, požiarnych zariadení, neplatíš dozor výťahu, odborné a štátne skúšky zdvíhacích zariadení, paušál za výťahy, paušal za havarijnú službu, rôzne skryté poplatky správcovi (tu sa bavíme miestami aj o tisícoch eur) a to nehovorím, že v cene tepla "splácaš investície" centrálnemu dodávateľovi tepla, a o vykurovaní chodníkov ani nehovorím. V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, meračov tepla na vykurovacích telesách, nepotrebuješ riešiť hydronické vyregulovanie teplej vody a kúrenia a mnoho vecí ....
to že investuješ do opravy strechy, v bytových domoch to robíš tiež, len nie jednorázovo ale mesačne do fondu práv. My sme strechu robili pred 18-timi rokmi, stála cca 1 900 000 SK, zateplenie 13 mil SK, stúpacie rozvody vody, plynu a odpad. potrubia 600 tis EUR, balkóna 400 tis Eur, výťahy 600 tis. Eur . Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"
K tej studni, áno 1m vrtu je u vás na Kysuciach á60 Eur, ale napr. v iných lokalitách je to menej a netreba 30 m, postačí 6 - 8 m podľa geológie. Len tu si treba položiť otázku, koľko stoji prípojka na verejný vodovod, tipujem možno viac ako ten vrt
U nás vykopeš 2metrovú jamu a si na hranici spodnej vody - nie v tomto teple a nie je to ešte na pitie.Akurát je tvrdá - - nad 25 NS.
Alebo buchneš 6 - 8 metrov dvojcóllky , takže priemerne vrtať studnu na Slovensku 30 metrov, je z rozprávky u Omarovi ! //
Kompletná prípojka pre 4bytovku z druhej strany ulice cez 2500 evri.
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

Nandrolon
mari2x
Nandrolon
Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu,

vŕtaš studňu,

cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
čistý demagóg :

KOLKO STUDNí treba navŕtať počas povedzme 80 ročnej životnosti domu ?
Sme v roku 2022, takže odpoveď je iba jedna.
NEROZUMIEŚ tomu, neklam ludí
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
Nesúhlasím, bývanie v dome je podľa mňa lacnejšie ako bývanie v byte
....
Naopak bývaním v byte máš rôzne poplatky rádovo v stovkách eur ročne
Ty ale asi nebudeš mať dom...či ?
Ako to máte vy v paneláku, to je váš problém, keď sa necháte odrbávať....že vraj rádovo 100ky éčiek v skrytých poplatkoch...kuwa, dobré psycho.

Porovnávať bývanie v byte alebo v dome sa nedá len tak zovšeobecniť, ako to robia štatistiky...to je čistá ujovina
---------------------------------------------------
" Takže je to omyl, ak si ľudia myslia že v bytoch si bez starostne bývajú"

Nie, nie je to omyl.
V byte si jeden za služby zaplatí a o vykonanie sa postará niekto iný...že má starosti, kde na to vziať, to je iná vec.
V dome si všetko musí vybehať sám, skoro všetko si to aj urobí sám (prípadne fuškár alebo firma)...a kde na to vezme, to je už jeho starosť.
------------------------------------------------------
" V dome nerobíš periodické výmeny vodomerov, ..."

Ale robíš, veru robíš...teda, pokiaľ je dom napojený na verejný vodovod.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať