Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
To vôbec nie je smiešne. Ty si kúpiš bicykel a všetci sa majú starať aby si mala pre seba cestičku na bicykli.
To ja keď mám lietadlo, tak mi tiež musia postaviť letisko pri každom obchodnom centre alebo v každej dedine?
Daj si požiadavku na miestny úrad alebo VÚC, a ak to uznajú za potrebné a budú mať peniaze, tak ti tú cestičku urobia, alebo vyznačia.
Inak dodržuj zákon a hlavne ten §55.


Tu je niečo z ústavy
Porovnavat bicykel s lietadlom je poriadne scestne. Cyklistov je priblizne tolko, kolko chodcov, len nechodia na bicykli kazdy den, aj ja som chodec a niekedy cyklista napriklad, takze nejde o mna ale o vsetkych. To ze ty nepouzivas bicykel ale radsej sa vozis motorom pohananym vozidlom a znecistujes zivotne prostredie Ta nenadraduje. Preco potom ked je cesta pre chodcov a pre auta, nieje cesta aj pre cyklistov? Preco auta netlacia vodici rukami ked idu cez prechod pre chodcov aby zabranili nehodam na prechodoch, preco neparkuju na ceste im vyhradenej ale na chodnikoch? .... jednoducho pretoze je to nezmysel ako to ze cyklisti nemaju cyklotrasu ale daleko od toho niesme ... Na druhej strane zakon neporusujem, len mam voci nemu vyhrady, tak mi nepis akoby som bola kriminalnik.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami Pozri príspevok
Pri každej celkovej anesteze môžu nastať takéto komplikácie.Vždy.Aj ked ideš kvôli zubom či kolonoskopii,jednoducho ked je celková anesteza,vždy je riziko.Nevyložili ho na JIS-po vybratí mandlí ale takmer nikoho na JIS nevyložia-1 sestra na 13 pacientov...u nás je to na 20 až 30,sme na tom horšie.Lekárka ošetrovala o 4 poschodia nižšie iného pacienta...no nemohla byť na dvoch miestach naraz.Jednoducho zhoda blbých okolností,ktorá sa môže stať kedykoľvek a kdekoľvek.Bohužiaľ.
A bude ještě hůř. Keď naši lekári a sestry odídu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Porovnavat bicykel s lietadlom je poriadne scestne. Cyklistov je priblizne tolko, kolko chodcov, len nechodia na bicykli kazdy den, aj ja som chodec a niekedy cyklista napriklad, takze nejde o mna ale o vsetkych. To ze ty nepouzivas bicykel ale radsej sa vozis motorom pohananym vozidlom a znecistujes zivotne prostredie Ta nenadraduje. Preco potom ked je cesta pre chodcov a pre auta, nieje cesta aj pre cyklistov? Preco auta netlacia vodici rukami ked idu cez prechod pre chodcov aby zabranili nehodam na prechodoch, preco neparkuju na ceste im vyhradenej ale na chodnikoch? .... jednoducho pretoze je to nezmysel ako to ze cyklisti nemaju cyklotrasu ale daleko od toho niesme ... Na druhej strane zakon neporusujem, len mam voci nemu vyhrady, tak mi nepis akoby som bola kriminalnik.
To ako keby si povedala.
Ukradnúť milión sa nesmie, ale takých 500 € by sa tolerovať mohlo.

Máš pravdu. Ja cestujem autobusom. Ten ešte viac znečisťuje životné prostredie ako auto.

Mimochodom. Ty bývaš niekde na Lazoch?
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
To ako keby si povedala.
Ukradnúť milión sa nesmie, ale takých 500 € by sa tolerovať mohlo.

Máš pravdu. Ja cestujem autobusom. Ten ešte viac znečisťuje životné prostredie ako auto.

Mimochodom. Ty bývaš niekde na Lazoch?
Z coho si to usudil/la? Nie, byvam v BA v casti Ruzinov, kde sa este bicykluje po cestach v pohode ale chodim na bicykli aj do prace, ktora je v centre. Skus si na bicykli trasu od Ruzinova cez Prievozskú, Mlynské nivy do centra na bicykli po ceste a mozno az vtedy moj nazor pochopis. To je najfrekventovanejsia cesta, hlavne rano a poobede a mimoriadne rozbita. plno soferov, ktori zaspali do prace a ponahlaju sa a kedze je cesta este k tomu aj upchata tak im adrenalin koluje v zilach a neberu ohlad na nic. Dobre sa zapotis strachom o svoj zivot. Bezpecnejsia zona sa potom uz zacina cca od Spitalskej smerom k centru a od Hranicnej smerom k Ruzinovu. Preco mi to zazlievas, ze sa branim a nepaci sa mi takyto zakon? V zivote som na bicykli nikoho nezranila ani neohrozila, v zivote mi ziadny chodec nedal najavo, ze by som pre neho bola nebezpecna, lebo idem pomaly a rozumne. Ale mna uz na ceste ohrozili niekolkokrat. Ako by si sa citil/la na mojom mieste? Kazdy si mozeme vybrat ako chodime, ja som si vybrala bicykel, to ma robi menejpravnou ako chodca alebo auto?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ako ti mám dať najavo,že som od zľaknutia skoro dostala infarkt?Ked ťa nepočujem,len naraz prjdeš okolo?
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Ako ti mám dať najavo,že som od zľaknutia skoro dostala infarkt?Ked ťa nepočujem,len naraz prjdeš okolo?
To dostaneš infarkt z kazdeho rychlejšieho chodca? Lebo na chodniku kde su chodcovia, idem ich tempom. Z toho sa da dostať infarkt? Nehovorim o tych co idu rychlo ale ja sa medzi nich neradim.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Z coho si to usudil/la? Nie, byvam v BA v casti Ruzinov, kde sa este bicykluje po cestach v pohode ale chodim na bicykli aj do prace, ktora je v centre. Skus si na bicykli trasu od Ruzinova cez Prievozskú, Mlynské nivy do centra na bicykli po ceste a mozno az vtedy moj nazor pochopis. To je najfrekventovanejsia cesta, hlavne rano a poobede a mimoriadne rozbita. plno soferov, ktori zaspali do prace a ponahlaju sa a kedze je cesta este k tomu aj upchata tak im adrenalin koluje v zilach a neberu ohlad na nic. Dobre sa zapotis strachom o svoj zivot. Bezpecnejsia zona sa potom uz zacina cca od Spitalskej smerom k centru a od Hranicnej smerom k Ruzinovu. Preco mi to zazlievas, ze sa branim a nepaci sa mi takyto zakon? V zivote som na bicykli nikoho nezranila ani neohrozila, v zivote mi ziadny chodec nedal najavo, ze by som pre neho bola nebezpecna, lebo idem pomaly a rozumne. Ale mna uz na ceste ohrozili niekolkokrat. Ako by si sa citil/la na mojom mieste? Kazdy si mozeme vybrat ako chodime, ja som si vybrala bicykel, to ma robi menejpravnou ako chodca alebo auto?
Lebo sa mi zdalo, že žijeme v každý v inom svete.
Ružinov poznám dobre, som tam skoro každý deň. No ani by mi nenapadlo jazdiť na bicykli po Bratislave. To je fakt dobré pre darcov orgánov. A ten vzduch, čo dýchaš plnými dúškami. Úžasne to prospieva zdraviu.
Ja som ti nezazlieval tvoj názor. Veď málokomu sa páčia naše zákony. Ani ja nie som v tomto smere výnimka. Napríklad podám nulové daňové priznanie o jeden deň neskôr a musím zaplatiť pokutu 66,38 €.
A tak isto ak by ťa policajt pristihol jazdiť po chodníku, tak by ti mal dať pokutu.
Chcel som povedať, že jazdiť síce môžeš, ale môžeš dostať za to pokutu, lebo to nie je v súlade so zákonom.
Ale viesť k tomu svoje deti, to je silné kafe. Veď to si nebudú vážiť skoro nič.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
To dostaneš infarkt z kazdeho rychlejšieho chodca? Lebo na chodniku kde su chodcovia, idem ich tempom. Z toho sa da dostať infarkt? Nehovorim o tych co idu rychlo ale ja sa medzi nich neradim.
Takže po chodníku môžu jazdiť iba tí čo idú pomaly? A tí čo idú rýchlo nie?
A keď taká babka o paličke sa zrazu rozhodne, že smení smer? A tesne pred tebou? Ty ju zrazíš, ona spadne, rozbije si hlavu a už sa nepreberie ani v nemocnici?
Ty si v pohode, veď si išla pomaly. A tvoje deti určite jazdia tiež tak ohľaduplne ako ty.
Naozaj ti treba stáť pred súdom, aby si pochopila na čo tie zákony sú?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marjankaj Pozri príspevok
Pepsi veď je to v zákone o cestnej premávke §55, čo som tu uviedol.

§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre
cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde
cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí
sa pri pravom okraji vozovky
. Ak sa tým neohrozujú ani
neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici
vozovky.


..ak...ak ...ak...

..mojko, poznám ten zákon..keď mi ožratý vbehol pod auto na bicykli (a to som stála na križovatke a čakala na prejazd áut na hlavnej),vedela som ho skoro naspamäť...aj tie tolerancie, ktoré sú tam zakomponované..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
medvedik21 Pozri príspevok
To dostaneš infarkt z kazdeho rychlejšieho chodca? Lebo na chodniku kde su chodcovia, idem ich tempom. Z toho sa da dostať infarkt? Nehovorim o tych co idu rychlo ale ja sa medzi nich neradim.
.

..uf!..ich tempom?..to sa dá?..lebo ja som dosť často na bicykli a veru tempom chodca (a na ceste do práce v BA!) si to neviem predstaviť!..pešo by mi to šlo lepšie...

..točíš tu dookola,ale ospravedlňuješ len seba...lebo si mala šťastie, že sa ti doteraz nič nestalo...a zoči-voči sudcovi by to bolo trochu iné kafe!..neprajem ti to,ver mi, ale fakt nerieš!..

..ešte by som rada dodala, že cestu z Ružinova do stredu mesta tiež poznám a keď okolo teba prefrčí cyklista a ty ideš svojím tempom a nebodaj rozmýšlaš, čo na večeru,tak fakt- je to na infarkt, ako sa ho zlakneš!!..a to mi tiež ver!..
Naposledy upravil pepsikova : 10.07.11 at 12:59
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pepsikova Pozri príspevok
[/B][/COLOR]

..ak...ak ...ak...

..mojko, poznám ten zákon..keď mi ožratý vbehol pod auto na bicykli (a to som stála na križovatke a čakala na prejazd áut na hlavnej),vedela som ho skoro naspamäť...aj tie tolerancie, ktoré sú tam zakomponované..
No vieš, človeka za volantom budú posudzovať prísnejšie ako bicyklistu alebo chodca. Asi by ti povedali, že vodič má predvídať takéto situácie. No čo už. Nič nie je dokonalé.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

však vonku je pekne chodte na prechádzku
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
mariankaj: Jedine co sa Ti tu snažím vsetkymi moznymi sposobmi vysvetlit je, ze proti zakonu o pokutach cyklistov na chodniku som preto, lebo cyklisti nemaju iny priestor, kde mozu bezpecne jazdit a krajnica cesty bezpecne miesto nieje. Ak by existovali taketo miesta, tak zakon o pokutovani cyklistov na chodnikoch chvalim do neba. Ale evidentne to nevieš pochopiť tak už nebudem plytvať energiou tam, kde to nema zmysel. Spomeň si na to keď budeš čítať v novinách správy o smrteľných nehodách cyklistov pod autami.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Osobne som za to, aby sa cyklistom na chodníkoch dávali pokuty.
Som aj chodec aj cyklista. Keď som dávnejšie pracovala v Trenčíne (kde je to doteraz bežné), chodili cyklisti pravideľne po chodníku. Chodili, vozili sa. A dokonca mali tú drzosť, že na mňa, ako na chodca, zvonili, aby som sa im uhla. Takže to bol skôr, zrejme, chodník pre cyklistov ako pre chodcov. Ja viem, že premávka na cestách je strašná, veľa áut, dokonca takých, ktorí nehľadia na ostatné autá, takže tým pádom cyklistov prehliadajú.
Jazdím aj po cestách na bicykli, takže viem, o čom píšem. Ale, keď mám ísť po chodíku, tak zleziem z bicykla a idem vedľa neho.
Tak, ako písal marjankaj, treba v prvom rade tlačiť na poslancov v mestách, aby riešili situáciu pre cyklistov.
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
mariankaj: Jedine co sa Ti tu snažím vsetkymi moznymi sposobmi vysvetlit je, ze proti zakonu o pokutach cyklistov na chodniku som preto, lebo cyklisti nemaju iny priestor, kde mozu bezpecne jazdit a krajnica cesty bezpecne miesto nieje. Ak by existovali taketo miesta, tak zakon o pokutovani cyklistov na chodnikoch chvalim do neba. Ale evidentne to nevieš pochopiť tak už nebudem plytvať energiou tam, kde to nema zmysel. Spomeň si na to keď budeš čítať v novinách správy o smrteľných nehodách cyklistov pod autami.
Naozaj neviem, prečo by si to musela vysvetľovať práve mne.
Žijeme v právnom štáte(aspoň chceme žiť) To že ti to nevyhovuje, s tým nič neurobíš, keď to vyhovuje väčšine(aspoň chodcom v tomto prípade). Ale ak by si vedela presvedčiť nadpolovičnú väčšinu poslancov(zo 150), tak by si mohla dosiahnuť svoje. Alebo sprav puč, nastoľ diktatúru, a môžeš si sama stanoviť zákony.
Bezpečné miesta sú napríklad na dopravných ihriskách, takže môžeš bicyklovať tam.
Na to aby boli vybudované cyklotrasy netreba zákon, stačí iba dobrá vôľa kompetentných a nejaké peniaze. Skús zorganizovať zbierku na vybudovanie týchto cyklotrás. Uvidíš aký bude záujem.
Alebo má štát adekvátne zvýšiť dane?

Tváriš sa ako keby tvoj bicykel bol najväčší problém v tomto štáte.
Aj inde treba peniaze napríklad v zdravotníctve. Nemocnice zatvárajú, lekári aj sestry chcú odísť. Kto sa bude starať o chorých v tomto štáte? Poisťovne hrabú pre seba, bohatí hľadajú cestičky ako neplatiť odvody.
A s dôchodkami je to ešte horšie. Ľudia pracovali ešte za socializmu na dôchodok a teraz keď už nemôžu pracovať, tak dostanú almužnu. Ale dôchodkových spoločností je plno rovnako aj zdravotných poisťovní.
A tak sa dá pokračovať aj ďalej.
Ale najdôležitejší je asi tvoj bicykel.
Naposledy upravil marjankaj : 10.07.11 at 14:05
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

marjankaj Pozri príspevok
Naozaj neviem, prečo by si to musela vysvetľovať práve mne.
Žijeme v právnom štáte(aspoň chceme žiť) To že ti to nevyhovuje, s tým nič neurobíš, keď to vyhovuje väčšine(aspoň chodcom v tomto prípade). Ale ak by si vedela presvedčiť nadpolovičnú väčšinu poslancov(zo 150), tak by si mohla dosiahnuť svoje. Alebo sprav puč, nastoľ diktatúru, a môžeš si sama stanoviť zákony.
Bezpečné miesta sú napríklad na dopravných ihriskách, takže môžeš bicyklovať tam.
Na to aby boli vybudované cyklotrasy netreba zákon, stačí iba dobrá vôľa kompetentných a nejaké peniaze. Skús zorganizovať zbierku na vybudovanie týchto cyklotrás. Uvidíš aký bude záujem.
Alebo má štát adekvátne zvýšiť dane?
oni majú na háku iné veci a nie to riešiť cyklo-chodníky
medvedik21
prepáč, ale BA a celá SR ma ďaleko vážnejšie problémy ako cyklo-chodníky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marjankaj
§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre
cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde
cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí
sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani
neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici
vozovky.
No z toho všetkého mi vychádza následovné:
Cyklista môže jazdiť po ceste, ale len po krajnici, alebo pri pravom okraji vozovky (ak je úzka cesta, tak jedine priekopou!), lenže musí dávať pozor, aby neohrozil, ani neobmedzil chodcov na krajnici vozovky. Zároveň však nesmie jazdiť po chodníku. Môže použiť cyklocesty (ak nejaké sú).

Výsledok: cyklisti (až na málo výnimiek) nemajú čo hľadať na chodníkoch a cestách. Páni poslanci - čo keby ste uzákonili ABSOLÚTNY zákaz bicyklov? Aspoň by neboli takéto problémy.

BTW: toho de.bi.la poslanca by som najradšej poslal aspoň na 10 km dlhú cestu na bicykli po najužších vozovkách a s čo najhustejšou dopravou kamiónov. Stavil by som sa, že by mu nestačila domáca zásoba slipov na prezliekanie (ak by vôbec tých 10 km došiel).
1 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Naozaj neviem, prečo by si to musela vysvetľovať práve mne.
Žijeme v právnom štáte(aspoň chceme žiť) To že ti to nevyhovuje, s tým nič neurobíš, keď to vyhovuje väčšine(aspoň chodcom v tomto prípade). Ale ak by si vedela presvedčiť nadpolovičnú väčšinu poslancov(zo 150), tak by si mohla dosiahnuť svoje. Alebo sprav puč, nastoľ diktatúru, a môžeš si sama stanoviť zákony.
Bezpečné miesta sú napríklad na dopravných ihriskách, takže môžeš bicyklovať tam.
Na to aby boli vybudované cyklotrasy netreba zákon, stačí iba dobrá vôľa kompetentných a nejaké peniaze. Skús zorganizovať zbierku na vybudovanie týchto cyklotrás. Uvidíš aký bude záujem.
Alebo má štát adekvátne zvýšiť dane?

Tváriš sa ako keby tvoj bicykel bol najväčší problém v tomto štáte.
Aj inde treba peniaze napríklad v zdravotníctve. Nemocnice zatvárajú, lekári aj sestry chcú odísť. Kto sa bude starať o chorých v tomto štáte? Poisťovne hrabú pre seba, bohatí hľadajú cestičky ako neplatiť odvody.
A s dôchodkami je to ešte horšie. Ľudia pracovali ešte za socializmu na dôchodok a teraz keď už nemôžu pracovať, tak dostanú almužnu. Ale dôchodkových spoločností je plno rovnako aj zdravotných poisťovní.
A tak sa dá pokračovať aj ďalej.
Ale najdôležitejší je asi tvoj bicykel.
S tou druhou časťou o problémoch Slovenska s Tebou súhlasím ale to že hovorím o probléme cyklotrás neznamená, že to považujem za najdôležitejšie a ostatné nevidím tak prosím neprekrúcaj to, čo som nenapísala. Len som zvolila tému a o tej sme sa bavili, nič viac
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft Pozri príspevok
No z toho všetkého mi vychádza následovné:
Cyklista môže jazdiť po ceste, ale len po krajnici, alebo pri pravom okraji vozovky (ak je úzka cesta, tak jedine priekopou!), lenže musí dávať pozor, aby neohrozil, ani neobmedzil chodcov na krajnici vozovky. Zároveň však nesmie jazdiť po chodníku. Môže použiť cyklocesty (ak nejaké sú).

Výsledok: cyklisti (až na málo výnimiek) nemajú čo hľadať na chodníkoch a cestách. Páni poslanci - čo keby ste uzákonili ABSOLÚTNY zákaz bicyklov? Aspoň by neboli takéto problémy.

BTW: toho de.bi.la poslanca by som najradšej poslal aspoň na 10 km dlhú cestu na bicykli po najužších vozovkách a s čo najhustejšou dopravou kamiónov. Stavil by som sa, že by mu nestačila domáca zásoba slipov na prezliekanie (ak by vôbec tých 10 km došiel).
No zase nerob z toho kovbojku.
Už si niekoho videl aby išiel na bicykli jedným kolesom po ceste a druhým po chodníku?

V zákone je jasne napísané, že bicyklista je účastník cestnej premávky. A ako taký sa má riadiť aj pravidlami.
Asi takým najdôležitejším je to, že u nás sa jazdí vpravo. A pomalšie vozidlá by mali jazdiľ v pravom jazdnom pruhu. Keďže bicyklista je jeden z najpomalších, tak by mal jazdiť pri pravom okraji vozovky. Poprípade po krajnici, ak tam nejaká je.

To tu nikto nemá vodičský preukaz? Alebo ako vám ho mohli vydať, keď neovládate zákon? Ako ste mohli urobiť testy? Tak to potom aj na tých cestách vyzerá.

Zákon 8/2009 Z.z. z 3. decembra 2008 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§2 Vymedzenie základných pojmov

g) chodníkom komunikácia alebo časť cesty určená pre chodcov, ktorá je spravidla oddelená od vozovky výškovo alebo iným spôsobom,
Naposledy upravil marjankaj : 10.07.11 at 14:41
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
S tou druhou časťou o problémoch Slovenska s Tebou súhlasím ale to že hovorím o probléme cyklotrás neznamená, že to považujem za najdôležitejšie a ostatné nevidím tak prosím neprekrúcaj to, čo som nenapísala. Len som zvolila tému a o tej sme sa bavili, nič viac
A ty si myslíš, že keby sa zákon zmenil, a bicyklisti by mali jazdiť po chodníkoch, tak by sa tie cyklotrasy vybudovali? Alebo chodci by si mali vybudovať pre seba nejaké preliezky? Aby tam cyklisti nemohli?

Riešiš problém tam kde nie je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať