Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
Takže zatiaľ je to na 50 %?
dohoď nejako Brada Pitta...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
dohoď nejako Brada Pitta...
Keď ho stretnem, tak sa ho opýtam.
A kde chceš byť? Vpredu?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
S týmto úplne súhlasím !!!! Cyklistov treba jednoznačne vytlačiť z chodníkov- nech idú na cestu...-aby som sa ja bál pustiť dieťa behať po chodníku-keby sa aspoň vedeli chovať, ale vačšinou sú to arogantní primitívi
Raz sa mi stalo, že mi zrazil jeden chlapca a ani nezastavil- našťastie išiel oproti jeden pán, a ten to videl, tak ho doslova musel skopnúť z toho biku...

CYKLISTI NEMAJÚ ČO NA CHODNÍKU HĽADAŤ...
Pri skusenosti s takymto id iotom to chapem, no vytlacenie cyklistov na cestu nieje riesenie, lebo tam zase riskuju svoje zivoty, kvoli neohladuplnym vodicom, ktorym dokonca doslova zavadzaju na ceste. Este na takej dedine alebo v mensom meste je to v poho, ale skusili ste sa prejst na bicykli po Bratislave? Keby ste sa po ceste presli z jedneho konca mesta na druhy, tak vas minimalne 3x ohrozia vodici na zivote a ked je Vam zivot mily, radsej idete pomalicky po chodniku a za mestom vybehnete uz aj na tu cestu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Domnievam sa, ze cyklisti by mali chodit po cyklotrasach, nie po chodnikoch ani po cestach. Mam neblahu skusenost, ze po ceste pre auta idu cyklisti dost daleko od krajnice alebo co je este horsie, dvaja vedla seba, aby sa mohli rozpravat. Auta nechodia po cyklotrasach ani po chodnikoch, tak aj cyklisti by mali vyuzivat komunikacie, ktore su urcene pre nich. Ak sa chcu dostat niekam, kam cyklotrasa nevedie, nech idu autom po ceste alebo pesi po chodniku.
1 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
durisovad Pozri príspevok
Domnievam sa, ze cyklisti by mali chodit po cyklotrasach, nie po chodnikoch ani po cestach. Mam neblahu skusenost, ze po ceste pre auta idu cyklisti dost daleko od krajnice alebo co je este horsie, dvaja vedla seba, aby sa mohli rozpravat. Auta nechodia po cyklotrasach ani po chodnikoch, tak aj cyklisti by mali vyuzivat komunikacie, ktore su urcene pre nich. Ak sa chcu dostat niekam, kam cyklotrasa nevedie, nech idu autom po ceste alebo pesi po chodniku.
No v tom pripade by sa na bicykli nedalo chodit nikde. Na Slovensku som cyklotrasu videla akurat tak v Nitre
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zo zákona o cestnej premávke.
http://www.bikeweb.sk/Vyhlaska_pre_c...t-clanok38.php

O s o b i t n é u s t a n o v e n i a o c h o d c o c h
§ 52
(1) Chodec je povinný používať predovšetkým chodník. Po chodníku sa chodí vpravo. Tam, kde chodník
nie je alebo kde je neschodný, chodí sa po ľavej krajnici;
tam, kde nie je krajnica alebo kde je krajnica neschodná, chodí sa čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. To
platí aj pre chodca, ktorý nesie predmet, ktorým by mohol ohroziť premávku na chodníku alebo na krajnici.
(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú
chodník používať;
to neplatí, ak dopravnou značkou
alebo dopravným zariadením nie je určené inak alebo
ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.



§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre
cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde
cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí
sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani
neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici
vozovky.
(2) Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou; to neplatí pri jazde po cestičke pre cyklistov, kde smú jazdiť
dvaja cyklisti vedľa seba, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. Cyklista nesmie jazdiť bez držania riadidiel, držať sa iného
vozidla, viesť počas jazdy druhý bicykel, ručný vozík,
psa ani iné zviera a voziť predmety, ktoré by sťažovali
vedenie bicykla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky. Pri jazde musí mať cyklista nohy na pedáloch. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe
viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.
(3) Na jednomiestnom bicykli nie je dovolená jazda
viacerým osobám. Ak je bicykel vybavený pomocným
sedadlom na prepravu dieťaťa s pevnými opierkami na
nohy, smie osoba staršia ako 15 rokov viezť osobu
mladšiu ako 10 rokov.
(4) Osoba mladšia ako 10 rokov smie na ceste s vý-
nimkou cestičky pre cyklistov, poľnej cesty, lesnej cesty a obytnej zóny jazdiť na bicykli len pod dohľado
osoby staršej ako 15 rokov, ktorá je dostatočne spôsobilá, aby na ňu riadne dozerala, a ktorá zodpovedá za
dodržiavanie povinností podľa tohto zákona touto osobou.
(5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista
idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na
zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla
dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.
(6) Ak je zriadená cestička pre chodcov a cyklistov
označená príslušnou dopravnou značkou, cyklista nesmie ohroziť chodca. Ak cestička pre chodcov a cyklistov má oddelené pruhy pre chodcov a cyklistov, sú chodci a cyklisti povinní použiť len pruh pre nich určený; to neplatí pri obchádzaní, predchádzaní, odbočovaní, otáčaní, pri vchádzaní na cestičku pre chodcov
a cyklistov a vychádzaní z nej, pričom sa nesmú vzá-
jomne ohroziť.
(7) Cestičku pre cyklistov môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na
obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani
neohrozí cyklistov.
(8) Pred vjazdom na priechod pre cyklistov sa cyklista musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Cyklista môže prechádzať cez vozovku, len ak
s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajú-
cich vozidiel nedonúti ich vodičov k zmene smeru alebo
rýchlosti jazdy. Na priechode pre cyklistov sa jazdí
vpravo.
(9) Cyklista je povinný počas jazdy na bicykli mimo
obce chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou
prilbou. Ak je cyklistom osoba mladšia ako 15 rokov,
táto povinnosť sa vzťahuje aj na jazdu v obci.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
No v tom pripade by sa na bicykli nedalo chodit nikde. Na Slovensku som cyklotrasu videla akurat tak v Nitre
No ak majú na pokuty, tak nech jazdia aj po chodníkoch.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Zo zákona o cestnej premávke.
http://www.bikeweb.sk/Vyhlaska_pre_c...t-clanok38.php

O s o b i t n é u s t a n o v e n i a o c h o d c o c h
§ 52
(1) Chodec je povinný používať predovšetkým chodník. Po chodníku sa chodí vpravo. Tam, kde chodník
nie je alebo kde je neschodný, chodí sa po ľavej krajnici;
tam, kde nie je krajnica alebo kde je krajnica neschodná, chodí sa čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. To
platí aj pre chodca, ktorý nesie predmet, ktorým by mohol ohroziť premávku na chodníku alebo na krajnici.
(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú
chodník používať;
to neplatí, ak dopravnou značkou
alebo dopravným zariadením nie je určené inak alebo
ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.



§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre
cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde
cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí
sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani
neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici
vozovky.
(2) Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou; to neplatí pri jazde po cestičke pre cyklistov, kde smú jazdiť
dvaja cyklisti vedľa seba, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. Cyklista nesmie jazdiť bez držania riadidiel, držať sa iného
vozidla, viesť počas jazdy druhý bicykel, ručný vozík,
psa ani iné zviera a voziť predmety, ktoré by sťažovali
vedenie bicykla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky. Pri jazde musí mať cyklista nohy na pedáloch. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe
viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.
(3) Na jednomiestnom bicykli nie je dovolená jazda
viacerým osobám. Ak je bicykel vybavený pomocným
sedadlom na prepravu dieťaťa s pevnými opierkami na
nohy, smie osoba staršia ako 15 rokov viezť osobu
mladšiu ako 10 rokov.
(4) Osoba mladšia ako 10 rokov smie na ceste s vý-
nimkou cestičky pre cyklistov, poľnej cesty, lesnej cesty a obytnej zóny jazdiť na bicykli len pod dohľado
osoby staršej ako 15 rokov, ktorá je dostatočne spôsobilá, aby na ňu riadne dozerala, a ktorá zodpovedá za
dodržiavanie povinností podľa tohto zákona touto osobou.
(5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista
idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na
zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla
dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.
(6) Ak je zriadená cestička pre chodcov a cyklistov
označená príslušnou dopravnou značkou, cyklista nesmie ohroziť chodca. Ak cestička pre chodcov a cyklistov má oddelené pruhy pre chodcov a cyklistov, sú chodci a cyklisti povinní použiť len pruh pre nich určený; to neplatí pri obchádzaní, predchádzaní, odbočovaní, otáčaní, pri vchádzaní na cestičku pre chodcov
a cyklistov a vychádzaní z nej, pričom sa nesmú vzá-
jomne ohroziť.
(7) Cestičku pre cyklistov môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na
obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani
neohrozí cyklistov.
(8) Pred vjazdom na priechod pre cyklistov sa cyklista musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Cyklista môže prechádzať cez vozovku, len ak
s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajú-
cich vozidiel nedonúti ich vodičov k zmene smeru alebo
rýchlosti jazdy. Na priechode pre cyklistov sa jazdí
vpravo.
(9) Cyklista je povinný počas jazdy na bicykli mimo
obce chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou
prilbou. Ak je cyklistom osoba mladšia ako 15 rokov,
táto povinnosť sa vzťahuje aj na jazdu v obci.
Toto vsetko dobre viem a prave preto som to sem dala, pozrite si prispevky zo vcera, lebo je to podla mna riadna hlupost. Dat zakaz nic neriesi. Riesit by sa mali bud ti co nevedia prisposobit bicykel chodcom a ohrozuju ich ( a nie ti co idu tempom chodcov a davaju na nich pozor ) alebo cyklotrasy. V inych krajinach maju proste chodniky rozdelene hrubou ciarou na dve casti: 1. pre chodcov 2. pre cyklistov a su spokojni vsetci.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
medvedik21 Pozri príspevok
No v tom pripade by sa na bicykli nedalo chodit nikde. Na Slovensku som cyklotrasu videla akurat tak v Nitre
Tu su hlavne chodniky v meste rozdelene - vonkajsia cast pre cyklistov a vnutorna pre pesich.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No ak majú na pokuty, tak nech jazdia aj po chodníkoch.
Co uprednostnite: Riziko pokuty, alebo riziko vlastneho zivota???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Co uprednostnite: Riziko pokuty, alebo riziko vlastneho zivota???
Prečo sa pýtaš mňa? Ja na bicykli nejazdím. Je to tvoje rozhodnutie. Neviem ako Lipšicova novela trikrát a dosť postihne takéto priestupky. Ale to nie je môj problém, pokiaľ mňa nezrazí na chodníku nejaký bicyklista.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Toto vsetko dobre viem a prave preto som to sem dala, pozrite si prispevky zo vcera, lebo je to podla mna riadna hlupost. Dat zakaz nic neriesi. Riesit by sa mali bud ti co nevedia prisposobit bicykel chodcom a ohrozuju ich ( a nie ti co idu tempom chodcov a davaju na nich pozor ) alebo cyklotrasy. V inych krajinach maju proste chodniky rozdelene hrubou ciarou na dve casti: 1. pre chodcov 2. pre cyklistov a su spokojni vsetci.
Tak teda jazdi iba v iných krajinách, alebo sa dožaduj na príslušných inštitúciách, aby aj u nás boli chodníky rozdelené. Voľby budú o štyri roky, tak si zvoľ takých zástupcov, ktorí ti to zabezpečia.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Prečo sa pýtaš mňa? Ja na bicykli nejazdím. Je to tvoje rozhodnutie. Neviem ako Lipšicova novela trikrát a dosť postihne takéto priestupky. Ale to nie je môj problém, pokiaľ mňa nezrazí na chodníku nejaký bicyklista.
Je to len otazka na zamyslenie, ked uz pises na to nazor, tak to posudme objektivne a z oboch stranok. Nemas ani nikoho z rodiny co jazdia na bicykli? Deti? Tyka sa to vsetkych a ked kvoli nezmyselnej vyhlaske pustis 12-rocne deti na bicykli na cestu plnu aut, tak by som sa naozaj zamyslela, ci to ma logiku.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Je to len otazka na zamyslenie, ked uz pises na to nazor, tak to posudme objektivne a z oboch stranok. Nemas ani nikoho z rodiny co jazdia na bicykli? Deti? Tyka sa to vsetkych a ked kvoli nezmyselnej vyhlaske pustis 12-rocne deti na bicykli na cestu plnu aut, tak by som sa naozaj zamyslela, ci to ma logiku.
Ja sa snažím konať v rámci ústavy a zákonov. Inak to tu bude vyzerať ako na divokom západe. Ak ti niečo na tých zákonoch prekáža, tak sa dožaduj zmeny ústavnou cestou. Za tvoje deti si zodpovedná ty. Ak porušia zákon tým, že budú jazdiť po chodníku a vbehne im do cesty malé dieťa, ty budeš volaná na zodpovednosť, za prípadný úraz. Logika ti veľmi nepomôže. Sudcovia budú konať a aj hodnotiť podľa zákona. A to sa ich vôbec nezastávam. To je fakt. Iba ak by si bola príbuzná prezidenta a ten ti udelil milosť.(Viď Kováč ml.)
Naposledy upravil marjankaj : 10.07.11 at 09:41
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Ja sa snažím konať v rámci ústavy a zákonov. Inak to tu bude vyzerať ako na divokom západe. Ak ti niečo na tých zákonoch prekáža, tak sa dožaduj zmeny ústavnou cestou. Za tvoje deti si zodpovedná ty. Ak porušia zákon tým, že budú jazdiť po chodníku a vbehne im do cesty malé dieťa, ty budeš volaná na zodpovednosť, za prípadný úraz. Logika ti veľmi nepomôže. Sudcovia budú konať a aj hodnotiť podľa zákona. A to sa ich vôbec nezastávam. To je fakt. Iba ak by si bola príbuzná prezidenta a ten ti udelil milosť.(Viď Kováč ml.)
Naozaj by som bola zvedava, ci by si pustila svoje deti na zaplnenu 4-prudovku. Uraz moznym narazom do chodca sposobi len naozaj nezodpovedny cyklista (mam skusenost s 15 rocnymi pubertakmi aj ja ) to je uz naozaj o rodicoch ako ich vychovavaju. Ale ked sa Tvoje dieta prechadza po rusnej premavke a zrazi ho auto, odvolas sa na zakon? Hlavne ze si ho dodrzala, no nie? Vrati ti zivot Tvojho dietata niektory zakon?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Naozaj by som bola zvedava, ci by si pustila svoje deti na zaplnenu 4-prudovku. Uraz moznym narazom do chodca sposobi len naozaj nezodpovedny cyklista (mam skusenost s 15 rocnymi pubertakmi aj ja ) to je uz naozaj o rodicoch ako ich vychovavaju. Ale ked sa Tvoje dieta prechadza po rusnej premavke a zrazi ho auto, odvolas sa na zakon? Hlavne ze si ho dodrzala, no nie? Vrati ti zivot Tvojho dietata niektory zakon?
No ak ti ide iba o to či pustil alebo nie, tak teda nepustil. Myslím, že som normálny a viem, čo sa na takých cestách môže stať aj plnoletám a teda právne spôsobilým osobám.
A ak by tam predsa išiel, tak čo by som mal podľa teba robiť?
Čo má robiť Žilavý, otec toho chlapčeka, ktorého zabil R.Žitný?
Čo by si robila ty?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

medvedik21 Pozri príspevok
Je to len otazka na zamyslenie, ked uz pises na to nazor, tak to posudme objektivne a z oboch stranok. Nemas ani nikoho z rodiny co jazdia na bicykli? Deti? Tyka sa to vsetkych a ked kvoli nezmyselnej vyhlaske pustis 12-rocne deti na bicykli na cestu plnu aut, tak by som sa naozaj zamyslela, ci to ma logiku.
Tak ja napíšem za seba,ja som chodec.A bicykle za sebou jednoducho nepočujem,idem po chodníku,koľkokrát zamyslená,a už párkrát sa mi stalo,že ma bicykel minul o milimetre.Co sa týka detí,nepustila by som ich na bicykli do premávky a už vôbec nie v 12 rokoch.Ani na cestu ani na chodník.Určite nie.
1 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No ak ti ide iba o to či pustil alebo nie, tak teda nepustil. Myslím, že som normálny a viem, čo sa na takých cestách môže stať aj plnoletám a teda právne spôsobilým osobám.
A ak by tam predsa išiel, tak čo by som mal podľa teba robiť?
Čo má robiť Žilavý, otec toho chlapčeka, ktorého zabil R.Žitný?
Čo by si robila ty?
Ved prave o tom hovorim, ta nehoda sa stala na CESTE, kde sa premavaju AUTA. A nase zakony len podporuju taketo nehody lebo pod hrozbou pokuty vyhanaju ludi, co nemaju na auto, ludi, co jazdia na bicykloch na cesty spolu s autami. Ked niesu schopni vybudovat cyklochodnik tak namiesto toho aby aspon rozdelili bezpecnejsi chodnik vyzenu cyklistov na cesty. Cize ano chodci su v bezpeci ale na ukor zivotneho nebezpecenstva ludi na bicykli. To je tak vela aby kompetentni nariadili zobrat kybel farby a namalovat ciaru na chodniku. To ma rozculilo a preto som to sem aj napisala, nie aby som sa s niekym hadala co je v zakonoch, lebo to dobre viem. Ale mi povedz mas alebo mam ja moc ako obycajny obcan zmenit to? Ak ano, povedz mi ako? Lebo ja o tom neviem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Ved prave o tom hovorim, ta nehoda sa stala na CESTE, kde sa premavaju AUTA. A nase zakony len podporuju taketo nehody lebo pod hrozbou pokuty vyhanaju ludi, co nemaju na auto, ludi, co jazdia na bicykloch na cesty spolu s autami. Ked niesu schopni vybudovat cyklochodnik tak namiesto toho aby aspon rozdelili bezpecnejsi chodnik vyzenu cyklistov na cesty. Cize ano chodci su v bezpeci ale na ukor zivotneho nebezpecenstva ludi na bicykli. To je tak vela aby kompetentni nariadili zobrat kybel farby a namalovat ciaru na chodniku. To ma rozculilo a preto som to sem aj napisala, nie aby som sa s niekym hadala co je v zakonoch, lebo to dobre viem. Ale mi povedz mas alebo mam ja moc ako obycajny obcan zmenit to? Ak ano, povedz mi ako? Lebo ja o tom neviem.
Zraziť a zabiť ho môže aj na chodníku.

Môžeš písať petície, iniciovať referendum, tlačiť na svojich poslancov, aby presadili tvoje (predpokladám oprávnené) požiadavky. Je to pravdepodobnejšie, ak tam bude viac podpísaných osôb. A nevoliť stále tie isté "sľubotechny" vo voľbách, či už komunálnych alebo aj parlamentných.
A ak je referendum o niečom, tak ho neignorovať, ale prejaviť svoj názor.
Samozrejme, že sama nič nezmôžeš, na to treba viac ľudí. Aj preto vyzerá táto republika tak ako vyzerá.

Kompetentní potrebujú šetriť bubáky, preto sa šetrí v zdravotníctve, na dôchodkoch a všade kde sa len dá. Preto je ťažké od nich očakávať, že by "vyhadzovali" peniaze na nejaké čiary, ktoré aj tak treba stále obnovovať. Samozrejme na svojich platoch šetriť nebudú, alebo iba naoko. Vynahradia si to inak. Viď odmeny na ministerstve financií.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať