Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
trisestri Pozri príspevok
však vonku je pekne chodte na prechádzku
..

..včera sa pokúšalo o vraždu svojej matky slnkom moje decko..a dnes ty!...
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No zase nerob z toho kovbojku.
Už si niekoho videl aby išiel na bicykli jedným kolesom po ceste a druhým po chodníku?

V zákone je jasne napísané, že bicyklista je účastník cestnej premávky. A ako taký sa má riadiť aj pravidlami.
Asi takým najdôležitejším je to, že u nás sa jazdí vpravo. A pomalšie vozidlá by mali jazdiľ v pravom jazdnom pruhu. Keďže bicyklista je jeden z najpomalších, tak by mal jazdiť pri pravom okraji vozovky. Poprípade po krajnici, ak tam nejaká je.

To tu nikto nemá vodičský preukaz? Alebo ako vám ho mohli vydať, keď neovládate zákon? Ako ste mohli urobiť testy? Tak to potom aj na tých cestách vyzerá.
Ako že neovláda zákon? Veď ho pozná, ale za to že má na ňho negatívny názor tak ho neovláda? Aj zákony vymýšľajú len ľudia a ľudia niesú dokonalí a ani zákony nie. Nenájdeš jediný zákon, s ktorým súhlasia úplne všetci bez výnimky, vždy sa nájdu kritici. Tak to proste je a treba sa s tým zmieriť. Viem, že tým nič nezmením ale prečo o tom nemôžem písať? Snáď ešte platí, že každý má právo na svoj názor, či už nie? Vlastne chceš aby poslanci niečo schválili a všetci budeme automaticky slepo prikyvovať že je to správne?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marjankaj
V zákone je jasne napísané, že bicyklista je účastník cestnej premávky. A ako taký sa má riadiť aj pravidlami.
Asi takým najdôležitejším je to, že u nás sa jazdí vpravo.
V tomto máš pravdu - je to napísané, ale vypočuj si niekedy poznámky niektorých "tiežvodičov", ktorí sa čudujú, čo robia cyklisti na ceste, prečo sa im motajú pod kolesami, a koľkokrát ich ani neregistrujú ako účastníkov cestnej premávky, len ako bandu deb*lov, ktorí zaberajú miesto na vozovke ich plechovým miláčikom.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Ako že neovláda zákon? Veď ho pozná, ale za to že má na ňho negatívny názor tak ho neovláda? Aj zákony vymýšľajú len ľudia a ľudia niesú dokonalí a ani zákony nie. Nenájdeš jediný zákon, s ktorým súhlasia úplne všetci bez výnimky, vždy sa nájdu kritici. Tak to proste je a treba sa s tým zmieriť. Viem, že tým nič nezmením ale prečo o tom nemôžem písať? Snáď ešte platí, že každý má právo na svoj názor, či už nie? Vlastne chceš aby poslanci niečo schválili a všetci budeme automaticky slepo prikyvovať že je to správne?
Veď si píšeš, či nie?
Iní zase o tom kecajú pri pive.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft Pozri príspevok
V tomto máš pravdu - je to napísané, ale vypočuj si niekedy poznámky niektorých "tiežvodičov", ktorí sa čudujú, čo robia cyklisti na ceste, prečo sa im motajú pod kolesami, a koľkokrát ich ani neregistrujú ako účastníkov cestnej premávky, len ako bandu deb*lov, ktorí zaberajú miesto na vozovke ich plechovým miláčikom.
To je pravda, ale budeme sa riadiť názorom "tiežvodičov"?
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
A ty si myslíš, že keby sa zákon zmenil, a bicyklisti by mali jazdiť po chodníkoch, tak by sa tie cyklotrasy vybudovali? Alebo chodci by si mali vybudovať pre seba nejaké preliezky? Aby tam cyklisti nemohli?

Riešiš problém tam kde nie je.
Nehovorím že by cyklisti mali jazdiť po chodníkoch ale že nemajú v mnohých situáciách inú možnosť. Stále nechápeš?
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Veď si píšeš, či nie?
No evidentne Ti to prekáža, proti čomu nič nemám ale neobviňuj ma z neznalosti len preto že so mnou nesúhlasíš
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
No evidentne Ti to prekáža, proti čomu nič nemám ale neobviňuj ma z neznalosti len preto že so mnou nesúhlasíš
Neprekáža, veď ide o tvoju peňaženku, prípadne slobodu,ak sa ti podarí sundať nejakú babku.
Iba som citoval zo zákona, ak by to niekto nevedel.
Asi som podcenil tvoje vedomosti.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Neprekáža, veď ide o tvoju peňaženku, prípadne slobodu,ak sa ti podarí sundať nejakú babku.
Iba som citoval zo zákona, ak by to niekto nevedel.
Asi som podcenil tvoje vedomosti.
To sa nestane, to mi môžeš veriť Pri tempe chôdze, kedy síce zadok na sedle mám ale posúvam sa nohou a idem tak rýchlo akoby som bicykel vedla seba tlacila sa sundať proste nikto nedá, jedine že by sa sám hodil o zem Rýchlejšie idem jedine po tej ceste

Ale aby som neplatila zbytočných 60 Eur pánom policajtom, tak ten zadok zo sedla zložím ale tempom to bude presne to isté.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
To sa nestane, to mi môžeš veriť Pri tempe chôdze, kedy síce zadok na sedle mám ale posúvam sa nohou a idem tak rýchlo akoby som bicykel vedla seba tlacila sa sundať proste nikto nedá, jedine že by sa sám hodil o zem Rýchlejšie idem jedine po tej ceste

Ale aby som neplatila zbytočných 60 Eur pánom policajtom, tak ten zadok zo sedla zložím ale tempom to bude presne to isté.
No veď si svojprávna, občiansky máš, tak žiadny problém.
Zákony sú na to, aby sa porušovali.
Ak by ich nikto neporušoval, tak by ich ani nebolo treba.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No veď si svojprávna, občiansky máš, tak žiadny problém.
Zákony sú na to, aby sa porušovali.
Ak by ich nikto neporušoval, tak by ich ani nebolo treba.
Je porušenie zákona keď bicykel tlačím vedľa seba na chodníku? Alebo ho mám položiť na krajnicu a ja pojdem po chodníku aby to bolo správne?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Nehovorím že by cyklisti mali jazdiť po chodníkoch ale že nemajú v mnohých situáciách inú možnosť. Stále nechápeš?
Ale má. Je to aj v zákone.
Môže ten bicykel tlačiť.
§2
f) chodcom účastník cestnej premávky pohybujúci sa pešo; chodcom je aj osoba, ktorá napríklad tlačí alebo ťahá sánky, detský kočík, vozík pre osoby so zdravotným postihnutím alebo ručný vozík s celkovou šírkou nepresahujúcou 600 mm, osoba, ktorá sa pohybuje na lyžiach, korčuliach, skejtborde alebo obdobnom športovom vybavení, pomocou mechanického alebo elektrického vozíka pre osoby so zdravotným postihnutím, a osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, alebo vedie zviera,
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Ale má. Je to aj v zákone.
Môže ten bicykel tlačiť.
Vsak ved to a definuj mi slovo tlačiť bicykel, nikde nieje napisane že ho tlačí vedľa seba. Čo keď ho tlačím tak, že síce na ňom sedím ale nepedálujem, len ho tlačím jednou nohou? Podobne ako na kolobežke.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Vsak ved to a definuj mi slovo tlačiť bicykel, nikde nieje napisane že ho tlačí vedľa seba. Čo keď ho tlačím tak, že síce na ňom sedím ale nepedálujem, len ho tlačím jednou nohou? Podobne ako na kolobežke.
To ti už lepšie vysvetlí policajt. On bude mať na to primeranejšie IQ.
Na toto ja naozaj nestačím.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marjankaj Pozri príspevok
To ti už lepšie vysvetlí policajt. On bude mať na to primeranejšie IQ.
Na toto ja naozaj nestačím.


..aspoňže stačíš ako vytrvalostný vysvetlovač a dôvodič...
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

marjankaj Pozri príspevok
A bude ještě hůř. Keď naši lekári a sestry odídu.

Prídu ukrajinci .
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes ma potešilo, že som opäť chvíľu doma, a v telke som si našla novu, aj primu. Trošku som pogooglila a našla som takéto vysvetlenie.
http://www.zive.sk/orange-od-zajtra-...0/default.aspx
1 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Kvaka Pozri príspevok
Dnes ma potešilo, že som opäť chvíľu doma, a v telke som si našla novu, aj primu. Trošku som pogooglila a našla som takéto vysvetlenie.
http://www.zive.sk/orange-od-zajtra-...0/default.aspx
U nás denne doobeda nejdú (teraz ani cez weekend) :
2 x STV
1x JOJ
1 x Markíza

PS
Ešte, že je tá digitalizácia iba RAZ .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

prudky Pozri príspevok
Prídu ukrajinci .
Fajn takže už nebude môcť zdravotná poisťovňa neuzatvárať zmluvy pre nedostatok lekárskeho personálu, tak ako sa to deje teraz. Len kde sú?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

medvedik21 Pozri príspevok
Vsak ved to a definuj mi slovo tlačiť bicykel, nikde nieje napisane že ho tlačí vedľa seba. Čo keď ho tlačím tak, že síce na ňom sedím ale nepedálujem, len ho tlačím jednou nohou? Podobne ako na kolobežke.
Ešte tak aby niekto žiadal o vysvetlenie čo je to kráčanie , chôdza. Dnes bolo v chládku 35,8 a to nehovorím koľko bolo na slnku. Ešte by si niekto mohol vysvetliť slovo tlačiť ako tlak brušných svalov tak aj to by bolo treba popísať, nieže si to niekto nesprávne vysvetlí a nevytlačí bicykel ale niečo iné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať