Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
medvedik21 Pozri príspevok
Naozaj by som bola zvedava, ci by si pustila svoje deti na zaplnenu 4-prudovku. Uraz moznym narazom do chodca sposobi len naozaj nezodpovedny cyklista (mam skusenost s 15 rocnymi pubertakmi aj ja ) to je uz naozaj o rodicoch ako ich vychovavaju. Ale ked sa Tvoje dieta prechadza po rusnej premavke a zrazi ho auto, odvolas sa na zakon? Hlavne ze si ho dodrzala, no nie? Vrati ti zivot Tvojho dietata niektory zakon?
..ja len otázku..čo urobí zákon, ak rodič s deckom ide na bicykli po ceste, ktorá nie je vyznačená pre cyklistov?..a stane sa nešťastie?..a nebola tam cesta vyznačená-ale mala byť,lebo zákon cyklistom prikazuje pohybovať sa len po vyhradenom priestore!..lebo , priznajme si, u nás sú trasy pre cyklistov na celom území Slovenska vyznačené len málokde,ale potreba prejsť na bicykli je niekedy nevyhnutnosťou..a zase-ak sa chceš ísť bicyklovať a trasa pre cyklistov je tak 2km od tvojho bydliska, tak čo-vezmeš bicykel na plecia a pôjdeš po chodníku pre chodcov-aby si neporušila zákon?..
(lebo napr. v mojom okolí nie je ani jedna trasa, ktorá by bola vyhradená pre cyklistov ale zákon tu platí tak silno, ako v BA, či inde!)
..myslím, že u nás sa mali vyznačiť trasy, prípadne vybudovať jazdné pruhy pre cyklistov na všetkých cestách a potom dať príkaz na jazdenie po nich..dovtedy, pokiaľ toto nebude, sa nevyrieši nič,budú len ďalšie nešťastia a darmo budeme apelovať zákonom, keď nie je vyriešená premávka..a ešte si myslím, že u nás sa zase postavil zákon, ale nedoriešila sa jeho základná podstata...
1 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..ja len otázku..čo urobí zákon, ak rodič s deckom ide na bicykli po ceste, ktorá nie je vyznačená pre cyklistov?..a stane sa nešťastie?..a nebola tam cesta vyznačená-ale mala byť,lebo zákon cyklistom prikazuje pohybovať sa len po vyhradenom priestore!..lebo , priznajme si, u nás sú trasy pre cyklistov na celom území Slovenska vyznačené len málokde,ale potreba prejsť na bicykli je niekedy nevyhnutnosťou..a zase-ak sa chceš ísť bicyklovať a trasa pre cyklistov je tak 2km od tvojho bydliska, tak čo-vezmeš bicykel na plecia a pôjdeš po chodníku pre chodcov-aby si neporušila zákon?..
(lebo napr. v mojom okolí nie je ani jedna trasa, ktorá by bola vyhradená pre cyklistov ale zákon tu platí tak silno, ako v BA, či inde!)
..myslím, že u nás sa mali vyznačiť trasy, prípadne vybudovať jazdné pruhy pre cyklistov na všetkých cestách a potom dať príkaz na jazdenie po nich..dovtedy, pokiaľ toto nebude, sa nevyrieši nič,budú len ďalšie nešťastia a darmo budeme apelovať zákonom, keď nie je vyriešená premávka..a ešte si myslím, že u nás sa zase postavil zákon, ale nedoriešila sa jeho základná podstata...
Za nehodu sposobenu na takej premavke by mali pokutovat navrhovatela zakona a za smrtelnu nehodu by ho mali zavriet rovno do basy. Lebo kedze prikazal cyklistom nechodit po chodniku ale donutil pod hrozbou pokuty ist po takejto ceste ale nevytvoril podmienky uvedene v jeho vlastnom zakone, prakticky si protireci a sam ho porusuje. Mal by teda aj niest nasledky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Bude niest POLITICKU zodpovednost.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
durisovad Pozri príspevok
Bude niest POLITICKU zodpovednost.
CHA presne do cierneho Cize prelozme si to: Bude smutit nad tym aki su vodici neohladuplni a potom si pojde dat Pina Coladu do baru
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Poucenie - nehladiet na zakony ale na svoje zdravie a svoj zivot.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Zraziť a zabiť ho môže aj na chodníku.

Môžeš písať petície, iniciovať referendum, tlačiť na svojich poslancov, aby presadili tvoje (predpokladám oprávnené) požiadavky. Je to pravdepodobnejšie, ak tam bude viac podpísaných osôb. A nevoliť stále tie isté "sľubotechny" vo voľbách, či už komunálnych alebo aj parlamentných.
A ak je referendum o niečom, tak ho neignorovať, ale prejaviť svoj názor.
Samozrejme, že sama nič nezmôžeš, na to treba viac ľudí. Aj preto vyzerá táto republika tak ako vyzerá.

Kompetentní potrebujú šetriť bubáky, preto sa šetrí v zdravotníctve, na dôchodkoch a všade kde sa len dá. Preto je ťažké od nich očakávať, že by "vyhadzovali" peniaze na nejaké čiary, ktoré aj tak treba stále obnovovať. Samozrejme na svojich platoch šetriť nebudú, alebo iba naoko. Vynahradia si to inak. Viď odmeny na ministerstve financií.
Chodnik chraneny zvodidlami, by mal ovela nizsiu pravdepodobnost takejto nehody, len tolko.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
medvedik21 Pozri príspevok
Za nehodu sposobenu na takej premavke by mali pokutovat navrhovatela zakona a za smrtelnu nehodu by ho mali zavriet rovno do basy. Lebo kedze prikazal cyklistom nechodit po chodniku ale donutil pod hrozbou pokuty ist po takejto ceste ale nevytvoril podmienky uvedene v jeho vlastnom zakone, prakticky si protireci a sam ho porusuje. Mal by teda aj niest nasledky.
..

..presne!...lenže žiadny súd ho neodsúdi...čiže , o čom to je?..len ďalší nepremyslený zákon,nedoriešený postup, ale zákon!!!
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
durisovad Pozri príspevok
Poucenie - nehladiet na zakony ale na svoje zdravie a svoj zivot.
Nie tak celkom, na zakony hladiet treba ale nie na take, ktore ohrozuju Tvoj vlastny zivot a zdravie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Za nehodu sposobenu na takej premavke by mali pokutovat navrhovatela zakona a za smrtelnu nehodu by ho mali zavriet rovno do basy. Lebo kedze prikazal cyklistom nechodit po chodniku ale donutil pod hrozbou pokuty ist po takejto ceste ale nevytvoril podmienky uvedene v jeho vlastnom zakone, prakticky si protireci a sam ho porusuje. Mal by teda aj niest nasledky.
Takže aj Harman, čo postrieľal pár ľudí, je nevinný? Vinný je navrhovateľ zákona? Lebo navrhol taký zákon, ktorý nepredpokladal jeho porušenie?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
Nie tak celkom, na zakony hladiet treba ale nie na take, ktore ohrozuju Tvoj vlastny zivot a zdravie.
No mje zdravie a možno aj život ohrozujú tí čo jazdia po chodníkoch, či už na bicykloch alebo aj na motorkách. Aj takí sa nájdu.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Takže aj Harman, čo postrieľal pár ľudí, je nevinný? Vinný je navrhovateľ zákona? Lebo navrhol taký zákon, ktorý nepredpokladal jeho porušenie?
To je nieco ine, Harman sa sam rozhodol ze pozabija ludi. Pri nehode na ceste sa take rozhodnutia nerobia, je to nehoda. A za porusenie vlastneho zakona sa da povazovat aj nebezpecna, rozbita, zvlnena a narusena vozovka, ktora nevyhovuje standardom premavky a ohrozuje zdravie a zivot cyklistiku ale predsa existuje. Na toto sa uz nepozera.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No mje zdravie a možno aj život ohrozujú tí čo jazdia po chodníkoch, či už na bicykloch alebo aj na motorkách. Aj takí sa nájdu.
S tym suhlasim, preto je smiesne ze sa to neriesi vyhradenim preistoru pre ludi na bicykli ale ich vytlacenim na nebezpecne cesty. Co sa tym vyriesilo? Nic lebo miesto nehod cyklistu s chodcom, budu nehody cyklistu s autom a tam je priepastny rozdiel v nasledkoch takej nehody.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pepsikova Pozri príspevok
..ja len otázku..čo urobí zákon, ak rodič s deckom ide na bicykli po ceste, ktorá nie je vyznačená pre cyklistov?..a stane sa nešťastie?..a nebola tam cesta vyznačená-ale mala byť,lebo zákon cyklistom prikazuje pohybovať sa len po vyhradenom priestore!..lebo , priznajme si, u nás sú trasy pre cyklistov na celom území Slovenska vyznačené len málokde,ale potreba prejsť na bicykli je niekedy nevyhnutnosťou..a zase-ak sa chceš ísť bicyklovať a trasa pre cyklistov je tak 2km od tvojho bydliska, tak čo-vezmeš bicykel na plecia a pôjdeš po chodníku pre chodcov-aby si neporušila zákon?..
(lebo napr. v mojom okolí nie je ani jedna trasa, ktorá by bola vyhradená pre cyklistov ale zákon tu platí tak silno, ako v BA, či inde!)
..myslím, že u nás sa mali vyznačiť trasy, prípadne vybudovať jazdné pruhy pre cyklistov na všetkých cestách a potom dať príkaz na jazdenie po nich..dovtedy, pokiaľ toto nebude, sa nevyrieši nič,budú len ďalšie nešťastia a darmo budeme apelovať zákonom, keď nie je vyriešená premávka..a ešte si myslím, že u nás sa zase postavil zákon, ale nedoriešila sa jeho základná podstata...
Pepsi veď je to v zákone o cestnej premávke §55, čo som tu uviedol.

§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre
cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde
cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí
sa pri pravom okraji vozovky
. Ak sa tým neohrozujú ani
neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici
vozovky.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

medvedik21 Pozri príspevok
Pri skusenosti s takymto id iotom to chapem, no vytlacenie cyklistov na cestu nieje riesenie, lebo tam zase riskuju svoje zivoty, kvoli neohladuplnym vodicom, ktorym dokonca doslova zavadzaju na ceste. Este na takej dedine alebo v mensom meste je to v poho, ale skusili ste sa prejst na bicykli po Bratislave? Keby ste sa po ceste presli z jedneho konca mesta na druhy, tak vas minimalne 3x ohrozia vodici na zivote a ked je Vam zivot mily, radsej idete pomalicky po chodniku a za mestom vybehnete uz aj na tu cestu.
aj v menšom meste chodia po úzkych sídliskových chodníkoch...nemám nič proti deťom na bicykli s pomocnými kolieskami,ale aby som sa ja musela vyhýbať DOSPELÉMU alebo puberťákovi na biku tak to je fakt na hlavu
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Gina Er Pozri príspevok
aj v menšom meste chodia po úzkych sídliskových chodníkoch...nemám nič proti deťom na bicykli s pomocnými kolieskami,ale aby som sa ja musela vyhýbať DOSPELÉMU alebo puberťákovi na biku tak to je fakt na hlavu
To na dedine alebo v mensom meste v poho som myslela na ceste, nie na chodniku. Tam naozaj nema zmysel aby chodili bicykle po chodniku.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Stanislav 1975 Pozri príspevok
dohoď nejako Brada Pitta...
potom mi ho požičiaš? ale čo na to Angelina?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
medvedik21 Pozri príspevok
S tym suhlasim, preto je smiesne ze sa to neriesi vyhradenim preistoru pre ludi na bicykli ale ich vytlacenim na nebezpecne cesty. Co sa tym vyriesilo? Nic lebo miesto nehod cyklistu s chodcom, budu nehody cyklistu s autom a tam je priepastny rozdiel v nasledkoch takej nehody.
To vôbec nie je smiešne. Ty si kúpiš bicykel a všetci sa majú starať aby si mala pre seba cestičku na bicykli.
To ja keď mám lietadlo, tak mi tiež musia postaviť letisko pri každom obchodnom centre alebo v každej dedine?
Daj si požiadavku na miestny úrad alebo VÚC, a ak to uznajú za potrebné a budú mať peniaze, tak ti tú cestičku urobia, alebo vyznačia.
Inak dodržuj zákon a hlavne ten §55.


Tu je niečo z ústavy

Čl.2

(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Čo dodať k tomuto? Majú pravdu- lekári sú svojím sposobom mafia, ktorá navzájom proti sebe nepojde...
Chudák chlapec..., a má po živote...


http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronik...to-nemuze.html
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Čo dodať k tomuto? Majú pravdu- lekári sú svojím sposobom mafia, ktorá navzájom proti sebe nepojde...
Chudák chlapec..., a má po živote...


http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronik...to-nemuze.html
To má. A nepomôže mu nič, ani keby tých lekárov obesili.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Čo dodať k tomuto? Majú pravdu- lekári sú svojím sposobom mafia, ktorá navzájom proti sebe nepojde...
Chudák chlapec..., a má po živote...


http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronik...to-nemuze.html
Pri každej celkovej anesteze môžu nastať takéto komplikácie.Vždy.Aj ked ideš kvôli zubom či kolonoskopii,jednoducho ked je celková anesteza,vždy je riziko.Nevyložili ho na JIS-po vybratí mandlí ale takmer nikoho na JIS nevyložia-1 sestra na 13 pacientov...u nás je to na 20 až 30,sme na tom horšie.Lekárka ošetrovala o 4 poschodia nižšie iného pacienta...no nemohla byť na dvoch miestach naraz.Jednoducho zhoda blbých okolností,ktorá sa môže stať kedykoľvek a kdekoľvek.Bohužiaľ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať